Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Turpijanje  (Posjeta: 7629 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Turpijanje
« Odgovori #20 : 02 Svibanj, 2011, 13:29:21 »
citaj ovo
http://edj.net/2stroke/jennings/2stroketunershandbook.pdf
isprintaj si u tiskari nekoj za 20 kuna i pomalo.za par dana ce ti sve biti jasno

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #21 : 02 Svibanj, 2011, 13:31:08 »
citaj ovo
http://edj.net/2stroke/jennings/2stroketunershandbook.pdf
isprintaj si u tiskari nekoj za 20 kuna i pomalo.za par dana ce ti sve biti jasno
Procitao sam citavu knjigu,al bas cu otici isprintat,to se mora imat uvijek pri ruci  :icon_thumright:

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Turpijanje
« Odgovori #22 : 02 Svibanj, 2011, 16:52:32 »
Procitao sam citavu knjigu,al bas cu otici isprintat,to se mora imat uvijek pri ruci  :icon_thumright:

vjerojatno ti je jasno kako se racunaju mm u °, i onda znas na koliko ti rpm-a radi auspuh, i odatle vidis koji kutevi kanala odgovaraju rezonanciji auspuha i njih pretvoris u stupnjeve i uzmes dremel i deres
mislim da ti nece trebat vise od 1mm skidat cilindar za dignut sve tajminge, i jos 1mm izbrusit ispusni kanal prema glavi i podstavit brtve da ti skvis bude bar 1.1-1.2mm(AC)
skini onu tunning knjigu od bell-a i vidi u njoj tocnije detalje
i posavjetuj se recimo s nekim ko je to radija (zovni srad-a, objasnit ce ti i svaku sitnicu)  :icon_thumright:

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Turpijanje
« Odgovori #23 : 02 Svibanj, 2011, 17:06:44 »
Procitao sam citavu knjigu,al bas cu otici isprintat,to se mora imat uvijek pri ruci  :icon_thumright:
procito si ti moj k**ra* kad postavljas ovako glupa pitanja

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Turpijanje
« Odgovori #24 : 02 Svibanj, 2011, 17:09:29 »
serijala se turpija samo ak imaš spuh koji je preotvoren da se ovako naštela.. zračnjak ima nešto niže timinge od vodenjaka pa se to da malo prilagoditi, ali ne očekuj puno... da se stavi klip s jednom karikom i dignu timinzi to bi se vrtilo ali vjerojatno bi se pregrijavalo..

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #25 : 02 Svibanj, 2011, 21:39:33 »
vjerojatno ti je jasno kako se racunaju mm u °, i onda znas na koliko ti rpm-a radi auspuh, i odatle vidis koji kutevi kanala odgovaraju rezonanciji auspuha i njih pretvoris u stupnjeve i uzmes dremel i deres
mislim da ti nece trebat vise od 1mm skidat cilindar za dignut sve tajminge, i jos 1mm izbrusit ispusni kanal prema glavi i podstavit brtve da ti skvis bude bar 1.1-1.2mm(AC)
skini onu tunning knjigu od bell-a i vidi u njoj tocnije detalje
i posavjetuj se recimo s nekim ko je to radija (zovni srad-a, objasnit ce ti i svaku sitnicu)  :icon_thumright:
Vec sam podigao spuh za ~1mm i tako nesto oko 1mm u stranu..
Sad bilo je neke price da je bolje da skinem s donje strane cilindra 1mm,da bi time dobio vise snage s manje obrtaja :dontknow:
ako vec mislis dirat nesto oko cilindra..vidi kolko it klip ima od donje mrtve tocke do kanala i za taj iznos bi ti ja preporucio da sa doljnje strane skines cilindar...da ga ne diras gore osim ako ce ti skvis jos uvjek bit iznad 0,6 - 0,8 mm.. ako imas previse skvisa nakon sto si po dnu skratio cilindar  onda skidaj odozdola  na taj nacin s nizim kanalima neces imat tolko okretaja  nego ces imat kompresiju a s vecom kompresijom imas i vise snage
tako da ti se motor nece derat previse a ici ce glatko ko 180-ka .. i ako siris ispuh siri ga samo u sirinu

 ???

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #26 : 02 Svibanj, 2011, 21:40:18 »
procito si ti moj k**ra* kad postavljas ovako glupa pitanja
ako ces bit tako dosadan,smaraj u drugim temama :icon_thumright:

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Turpijanje
« Odgovori #27 : 02 Svibanj, 2011, 22:37:21 »
pogledaj koliko stupnjeva su ti otvoreni ispušni i preljevni kanali.
pogledaj na koliko okretaja je rezonancija tvog auspuha i po tim okretajima se ravnaj.
zatim pogledaj u knjizi pod kolikim kutem trebaju biti otvoreni ispušni i preljevni da bi cilindru najveća snaga bila na rezonantnim okretajima auspuha.
po tim mjerama poturpijaj cilindar.
sredi squish i kompresioni omjer i to je to.
zapamti.cilindar se obrađuje po auspuhu, a ne od oka jer neces znati na cemu si.

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Turpijanje
« Odgovori #28 : 03 Svibanj, 2011, 15:55:12 »
Vec sam podigao spuh za ~1mm i tako nesto oko 1mm u stranu..
Sad bilo je neke price da je bolje da skinem s donje strane cilindra 1mm,da bi time dobio vise snage s manje obrtaja :dontknow:
ako vec mislis dirat nesto oko cilindra..vidi kolko it klip ima od donje mrtve tocke do kanala i za taj iznos bi ti ja preporucio da sa doljnje strane skines cilindar...da ga ne diras gore osim ako ce ti skvis jos uvjek bit iznad 0,6 - 0,8 mm.. ako imas previse skvisa nakon sto si po dnu skratio cilindar  onda skidaj odozdola  na taj nacin s nizim kanalima neces imat tolko okretaja  nego ces imat kompresiju a s vecom kompresijom imas i vise snage
tako da ti se motor nece derat previse a ici ce glatko ko 180-ka .. i ako siris ispuh siri ga samo u sirinu

 ???

sta ti sad nije jasno?
jel ti ovo srad napisa?

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #29 : 03 Svibanj, 2011, 16:00:11 »
sta ti sad nije jasno?
jel ti ovo srad napisa?
R-fan je napisao.
Pitam jel ima ko iskustva s tim...

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Turpijanje
« Odgovori #30 : 03 Svibanj, 2011, 22:04:35 »
R-fan je napisao.
Pitam jel ima ko iskustva s tim...

iskreno nemam, smatram da 50 cc nema toliko momenta jer mu je mala zapremnina i zbog toga se nemoze bas usporedivat sa 180
tim manjim zapremninama se vise ide na okretaje

cekaj nekog iskusnijeg ili procitaj jos jednom tu 2T tuning knjigu i probaj skuzit to sta citas  :dontknow:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #31 : 03 Svibanj, 2011, 22:31:35 »
iskreno nemam, smatram da 50 cc nema toliko momenta jer mu je mala zapremnina i zbog toga se nemoze bas usporedivat sa 180
tim manjim zapremninama se vise ide na okretaje

cekaj nekog iskusnijeg ili procitaj jos jednom tu 2T tuning knjigu i probaj skuzit to sta citas  :dontknow:
Ma nemam vise zivaca,pocinjem da ludim jos me struja pocela jebat,crkavaju svjecice sad ima iskre sad nema,motorijada se blizi sve vise pocinjem razmisljat da odvezem majistoru...

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Turpijanje
« Odgovori #32 : 03 Svibanj, 2011, 22:47:02 »
Ma nemam vise zivaca,pocinjem da ludim jos me struja pocela jebat,crkavaju svjecice sad ima iskre sad nema,motorijada se blizi sve vise pocinjem razmisljat da odvezem majistoru...


sta ti ocekujes da ti nrg ide 150??
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #33 : 03 Svibanj, 2011, 23:20:05 »

sta ti ocekujes da ti nrg ide 150??
Po cemu si to zakljucio?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Turpijanje
« Odgovori #34 : 04 Svibanj, 2011, 14:16:08 »
Po cemu si to zakljucio?
po tome što neznaš šta želiš, serijski cilindar se ne turpija da se dobije neka extra snaga nego da ga se prilagodi eventualno jačem base auspuhu. Nexu extra snagu nemožeš očekivat kao na 70cc i nadam se da si to shvatio.Ti imaš dobru ideju ali nemaš znanja i prakse
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #35 : 04 Svibanj, 2011, 20:29:09 »
po tome što neznaš šta želiš, serijski cilindar se ne turpija da se dobije neka extra snaga nego da ga se prilagodi eventualno jačem base auspuhu. Nexu extra snagu nemožeš očekivat kao na 70cc i nadam se da si to shvatio.Ti imaš dobru ideju ali nemaš znanja i prakse
Pa gle jedna stvar je sto sam jako slab s parama,moram na sud i pi*ke materine u govnima sam a zavistan sam o cackanju tako da moram nesto radit
a druga stvar je ta sto bas zelim da naucim iz "nicega" nesto napravit  ;D
E sad koliko da ga kratim,koliko da ga podignem?
Po tvome bi sad trebao rec nema veze,nemam znanja i prakse odustajem vozicu se polako i to je to :angry7:
Sta i da sje*em cilindar nema veze,sta je tu je iz gresaka se uci...

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Turpijanje
« Odgovori #36 : 04 Svibanj, 2011, 20:41:37 »
Po tvome bi sad trebao rec nema veze,nemam znanja i prakse odustajem vozicu se polako i to je to :angry7:
Sta i da sje*em cilindar nema veze,sta je tu je iz gresaka se uci...


istina samo bolje radit na cilindru od apn-a nego skutera...

jeftinije i lakse nabavit drugi  :icon_thumright:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #37 : 04 Svibanj, 2011, 20:59:45 »

istina samo bolje radit na cilindru od apn-a nego skutera...

jeftinije i lakse nabavit drugi  :icon_thumright:
Ma nema veze,2 minuta sam udaljen od struga,ako sj**** sta ima popravni  :icon_thumright:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turpijanje
« Odgovori #38 : 04 Svibanj, 2011, 21:11:53 »
a kako ce decko napredovati ako ne pokusa? ja sam uzeo nekoliko dana i procitao bella i jenningsa ono sto mi je bilo potrebno za turpijanje, prokontao marijev kalkulator, krenio sam turpijati, prosljedio frendu kad mi je dopizdilo i on koliko je dugo to turpijao usavrsio je ruku. i da ti pobjegne malo dremelica po cilindru, ako ti ode u ravnini kanala nece ti nis bit.. meni je pobjeglo, al to je vise povrsinski nego da ti nesto znaci..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #39 : 04 Svibanj, 2011, 21:41:58 »
a kako ce decko napredovati ako ne pokusa? ja sam uzeo nekoliko dana i procitao bella i jenningsa ono sto mi je bilo potrebno za turpijanje, prokontao marijev kalkulator, krenio sam turpijati, prosljedio frendu kad mi je dopizdilo i on koliko je dugo to turpijao usavrsio je ruku. i da ti pobjegne malo dremelica po cilindru, ako ti ode u ravnini kanala nece ti nis bit.. meni je pobjeglo, al to je vise povrsinski nego da ti nesto znaci..
Ovo postujem! :headbang:
Ja kalkulator kontam al ne mogu sve parametre da pohvatam :angry7:
Btw ne bjezi mi dremel nikako,koristim makitin dremel,vrti 35.000 440w doduse radio sam sa kamenim nastavcima pa mozda zato nije bilo problema...
Uglavnom zanima me jesi zadovoljan s time sto si postigao?