Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Turpijanje  (Posjeta: 7622 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turpijanje
« Odgovori #40 : 05 Svibanj, 2011, 00:34:03 »
razlika ti je nebo i zemlja, uspjeli smo sklepati kineza koji moze konkurirati talijanu. kad se sjetim da je prije isao 70-75 po satu, a sada ide cca 90, jer toliko nije ni iscrtano, + daleko bolja ubrzanja. totalno drugi motor
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #41 : 05 Svibanj, 2011, 01:03:50 »
razlika ti je nebo i zemlja, uspjeli smo sklepati kineza koji moze konkurirati talijanu. kad se sjetim da je prije isao 70-75 po satu, a sada ide cca 90, jer toliko nije ni iscrtano, + daleko bolja ubrzanja. totalno drugi motor
Za sve one sto se podrugivaju!
Koliko si digao ispuh?
Kako si uopste to uradio,mislim na koji nacin?
« Zadnja izmjena: 05 Svibanj, 2011, 01:06:24 Miki-speedy-sm »

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turpijanje
« Odgovori #42 : 05 Svibanj, 2011, 01:42:28 »
ispuh smo podigli za 3mm ukupno, toliko mu je falilo da napuni auspuh.. prosirili smo ispusni kanal za oko milimetar sa svake strane na kojih 30-32mm sirine. podizali smo cak i prelivne kanale ali kontam da nismo trebali.. zajebao sam se sa boost kanalom koji ti gleda direkt prema ispusnom, on uvijek treba bit nizi od ostalih, a ja ga podigao, pa kontam da mi zbog toga vise trosi.. al to je neka druga prica..
ispusni kanal se turpija tako sto turpiju provuces s gornje strane cilindra i radis lijevo-desno po rubu kanala. kad odradis taj rub onda uguras turpiju kroz ispusni kanal i krenes turpijati "plafon" kanala da podignes na visinu tog ruba sto si oturpijao.. i tako u krug... ispusni kanal ti mora bit promjera grane auspuha da to ima protok dobar. usisne bih isto podigao al jedino pazi na taj boost koji ti je nasuprot ispuha, njega bih najradje ostavio kakav je bas zbog toga da ti ne baca zivo gorivo van...
ovak je frend radio




nije savrsen ispusni al cim ti to posmirglas sa finijim smirglom to ce bit nebo i zemlja. nakon 800km voznje sam skidao cil i uopce nema garezi na kanalu
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #43 : 05 Svibanj, 2011, 01:56:37 »
Da,da vidim...Ja sam ispuh digao za nekih 1-1,5mm nije mi problem sad da ga odem skinut i da naturpijam jos 2mm al neka otom potom.
Mozda bi vise snage dobio kad bi stavio distancer mozda 1-2mm i skinuo toliko s vrha cilindra.
Sta ti mislis o tome?
Ili ona varijanta sa skidanjem s donje strane cilindra?

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turpijanje
« Odgovori #44 : 05 Svibanj, 2011, 02:39:58 »
ja sam probavao sa tim dihtunzima ispod cilindra podic tajminge al nisam nista osjetio u performansama.. i s vremenom se stanje tako da nikakve koristi mi nije bilo od toga..
za pocetak moras znati kolika ti je visina ispusnog kanala. uzmi papir i izrezi ga na visinu kompletnog cilindra i uguraj ga u njega i zaljepi selotejpom da se ne mice. olovku mekanu i saraj uz rubove kanala da se ocrtaju linije. izmjeri visinu ispusnog i prelivnih da znas na cemu si. onda u kalkulatoru unesi te mjere da ti izracuna stupnjeve. tek onda znas koliko treba dizati.. jer nije ti isto da ti dignes 3mm i da ja dignem... koji auspuh imas?
i uzmi glavu, stavi svjecicu u nju i u injekciju natoci ulja i sipaj u glavu dok je ne zapunis.. imas u kalkulatoru marijevom metodu pleksiglasa i objasnjenje. onda mozes i kompresijski omjer izracunati
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Turpijanje
« Odgovori #45 : 05 Svibanj, 2011, 09:46:55 »
ja sam probavao sa tim dihtunzima ispod cilindra podic tajminge al nisam nista osjetio u performansama.. i s vremenom se stanje tako da nikakve koristi mi nije bilo od toga..
za pocetak moras znati kolika ti je visina ispusnog kanala. uzmi papir i izrezi ga na visinu kompletnog cilindra i uguraj ga u njega i zaljepi selotejpom da se ne mice. olovku mekanu i saraj uz rubove kanala da se ocrtaju linije. izmjeri visinu ispusnog i prelivnih da znas na cemu si. onda u kalkulatoru unesi te mjere da ti izracuna stupnjeve. tek onda znas koliko treba dizati.. jer nije ti isto da ti dignes 3mm i da ja dignem... koji auspuh imas?
i uzmi glavu, stavi svjecicu u nju i u injekciju natoci ulja i sipaj u glavu dok je ne zapunis.. imas u kalkulatoru marijevom metodu pleksiglasa i objasnjenje. onda mozes i kompresijski omjer izracunati

pa jel ti vidis da on trazi konkretne mjere sta koliko mora pobrusit
svaki cilindar i blok je prica za sebe, i nikad nije i niti ce biti potpuno isto, moze biti identicno ali isto nikad nije

Da,da vidim...Ja sam ispuh digao za nekih 1-1,5mm nije mi problem sad da ga odem skinut i da naturpijam jos 2mm al neka otom potom.
Mozda bi vise snage dobio kad bi stavio distancer mozda 1-2mm i skinuo toliko s vrha cilindra.
Sta ti mislis o tome?
Ili ona varijanta sa skidanjem s donje strane cilindra?

koji auspuh koristis?
ova metoda za skidanje s vrha cilindra ti automatski dize tajminge i ispusnog i prelivnih kanala, s tim da ne mjenjas geometriju kanala
ovu drugu neznam, treba bi to pitat nekoga jel funkcionira itd...
ali opet i svakako moras racunat po broju okretaja auspuha, jer ti je sve drugo pogadanje, a nise bas neki expert da iza sebe ima bar 100 sredenih cilindara koji su dobro napravljeni
jos jedan put procitaj, pa kreni radit jer je manja sansa da ces zajebat cilindar
po ovoeme sta si dosad napravija, mozes jos odnit cilindar da ti ga tokar skine s vrha za nekih 1mm i toliku brtvu podmistis ispod ili malo manju tako da ti na kraju skvis dode na nekih 1.1mm  :icon_thumright:

Offline miki_pp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50r
  • Moja Kaciga: avg
Odg: Turpijanje
« Odgovori #46 : 13 Svibanj, 2011, 06:29:22 »
sta se desilo sa ova preragena termo grupa,   
jel ima neki rezultati.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turpijanje
« Odgovori #47 : 13 Svibanj, 2011, 08:27:56 »
s mojom termogrupom? stvar je da mi kazaljka brzinomjera ne penje dovoljno brzo pa do 60 skuter izgleda da ide sporije neg sto je. jucer smo testirali gps-om na iphone 3GS, samnom i mojom tezinom skuter je nategao 86.3kmh na ravnome, sa frendom koji je kojih 15kg laksi je izvukao 89kmh
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #48 : 13 Svibanj, 2011, 11:42:11 »
s mojom termogrupom? stvar je da mi kazaljka brzinomjera ne penje dovoljno brzo pa do 60 skuter izgleda da ide sporije neg sto je. jucer smo testirali gps-om na iphone 3GS, samnom i mojom tezinom skuter je nategao 86.3kmh na ravnome, sa frendom koji je kojih 15kg laksi je izvukao 89kmh
Jel odblokirani cdi?
Koji je spuh u pitanju?

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turpijanje
« Odgovori #49 : 13 Svibanj, 2011, 22:40:22 »
naravno i to yamahin cdi. neznam jel ima razlike u max okretajima, auspuh je leo vince tt. bit je prilagodit cilindar auspuhu i dobit ces maksimalne performanse iz motora, naravno naustrb potrosnje
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #50 : 14 Svibanj, 2011, 00:44:32 »
naravno i to yamahin cdi. neznam jel ima razlike u max okretajima, auspuh je leo vince tt. bit je prilagodit cilindar auspuhu i dobit ces maksimalne performanse iz motora, naravno naustrb potrosnje
Ja sam uzeo sad hebo performer,pa ce trebat jos malo prosirit ispuh  :toothy11:
A bas me kopka kako ce ic ako ga spejsujem :laughing7:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turpijanje
« Odgovori #51 : 14 Svibanj, 2011, 01:00:51 »
performer je bas performer, po nekim grafovima bih rekao da je blizak yasuni R-u po okretajima i snazi, tako da na 50cc ciljaj preko 10000rpm za snagu. problem ce ti biti ustimati prijenos jer je powerband dosta uzak
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #52 : 14 Svibanj, 2011, 01:10:11 »
performer je bas performer, po nekim grafovima bih rekao da je blizak yasuni R-u po okretajima i snazi, tako da na 50cc ciljaj preko 10000rpm za snagu. problem ce ti biti ustimati prijenos jer je powerband dosta uzak
Bas sam cuo da ima sirok powerband  :dontknow:
Tj. da je po snazi kao yasuni r samo sto ima nesto manje podrucje rada(na visim obrtajima pocinje nego R)
Sad ne znam :dontknow:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turpijanje
« Odgovori #53 : 14 Svibanj, 2011, 10:44:04 »
https://picasaweb.google.com/lh/photo/d53XS8NY-bWyCH5mfiAU8w?feat=directlink

na kitu je ovakva situacija, na 50cc ce bit 10000+. cameosb je imao yasuni R na starom runneru pa ga je tesko ustimao ili uopce nije, neznam tocno. mene bas zanima kako se ponasaju takvi auspusi nakon turpijanja serijske termogrupe.
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #54 : 14 Svibanj, 2011, 11:59:23 »
https://picasaweb.google.com/lh/photo/d53XS8NY-bWyCH5mfiAU8w?feat=directlink

na kitu je ovakva situacija, na 50cc ce bit 10000+. cameosb je imao yasuni R na starom runneru pa ga je tesko ustimao ili uopce nije, neznam tocno. mene bas zanima kako se ponasaju takvi auspusi nakon turpijanja serijske termogrupe.
Cek nisam te bas shvatio najbolje,na sta si mislio sa ovo 10.000+?
Po stranim forumima pisu da je dobar,sad ne znam,ja drugi necu dobit,zadovoljan sam :laughing7:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turpijanje
« Odgovori #55 : 14 Svibanj, 2011, 13:10:06 »
preko deset tisuća okretaja u minuti ce ti se motor vrtiti. ako je blizak yasuni r-u onda je to sigurno. naturpijaj to, ici jako dobro
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #56 : 14 Svibanj, 2011, 14:01:58 »
preko deset tisuća okretaja u minuti ce ti se motor vrtiti. ako je blizak yasuni r-u onda je to sigurno. naturpijaj to, ici jako dobro
Ma ispuh cu jos malo prilagodit spuhu,i odlucio sam da ga spejsujem za nekih 1-1,5mm i squish cu stavit da bude nekih 1,3-1,4 i vozi :icon_thumright:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turpijanje
« Odgovori #57 : 15 Svibanj, 2011, 03:08:44 »
prvo provjeri volumen glave
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Turpijanje
« Odgovori #58 : 15 Svibanj, 2011, 12:50:23 »
prvo provjeri volumen glave
Ne da mi se,puko sam sa zivcima totalno,struja me jebe ne mogu uopste da upalim skuter koliko je slaba iskra :drunken_smilie: :sad1:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Turpijanje
« Odgovori #59 : 15 Svibanj, 2011, 13:49:35 »
meni je nakon sto je dobro pokisao krepao i kad se osusio imao je jako slabu iskru, isti dan je i iskre nestalo. mijenjao sam namotaje i CDI, ja bih na tvome mjestu probao prvo sa cdi-jem.
Built Not Bought // Preradjujem cilindre