Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Attica i kurbla  (Posjeta: 1728 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sipowicz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Attica i kurbla
« : 26 Rujan, 2007, 21:40:15 »
Pozdrav svima.

Dakle, prije nekih 2 tjedna mi je riknuo alnaser na Luni Attici. Naručio sam se ovu subotu za servis, a proteklih desetak dana skuter palim na kurblu i sve ok do prije 3-4 dana. Tada mi se počelo dešavati da ga jednom upalim u 2-3 zaverglaja kurble, a nekad tek nakon 20-30 kurblanja. Danas popodne sam zaverglao sigurno 100 puta prije nego je upalio, kad sam se vraćao s posla upalio je iz trećeg pokušaja, a sad sam se mislio ići provozati i nikako da upali. Zaverglao sam ga sigurno par stotina puta, ali ovaj ne pali. E sad mi nije jasno otkuda takve oscilacije u paljenju? Ima tko možda kakvu ideju?

Hvala i pozdrav!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Attica i kurbla
« Odgovori #1 : 26 Rujan, 2007, 22:03:33 »
nije kurblanje samo tako..

ja sam svoju yamahu tenerku kurblao i po 200 puta dok nisam naucio kurblat (sreca imala je dekompresor).. a onda je uvjek palila iz prve (vespa iz druge, ali kod 2t motora je to lakse mi se cini  :toothy9: )

prvo treba kurblu namjestiti  lagano s nogom dok ne cujes "skljoc" ili dok ne osjetis na nozi da se namjestilo sve za paljenje..

a onda zakurblat..



e sad sto se tice attice nemam pojma..


Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Attica i kurbla
« Odgovori #2 : 27 Rujan, 2007, 12:12:31 »
Jel skuter garaziran ili stoji vani?

Ovo mi djeluje kao da je do coka :icon_scratch:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Attica i kurbla
« Odgovori #3 : 27 Rujan, 2007, 12:17:47 »
Najvjerojatnije je do choka... Kada je topao pali a kada je hladan onda jako tesko upali... Ako ti chok ne radi onda na servis neka oni to pogledaju... Jer kada ga upalis morao bi raditi na povisenim okretajima te nakon izvjesnog vremena cca. 2min spustiti okretaje... Ako toga nema onda je do choka!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Sipowicz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Attica i kurbla
« Odgovori #4 : 27 Rujan, 2007, 20:17:02 »
Nije garažiran, nego stoji vani. Idem se sad obući u sportsku odjeću i opet kurblat da potrošim kalorije.  :toothy12:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Attica i kurbla
« Odgovori #5 : 27 Rujan, 2007, 20:37:56 »
Nije garažiran, nego stoji vani. Idem se sad obući u sportsku odjeću i opet kurblat da potrošim kalorije.  :toothy12:

Kad nije garaziran i vani je hladno, onda je normalno da teze upali, ali u tvom slucaju ako je cok otisao onda je stvar jos gora. Jedino ce ti upaliti ako zacepis rukom fergazer gdje usisava zrak.

Offline Yamaha_spy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novo ?i?e - Velika Gorica
  • Moj Skuter: Yamaha spy
Odg: Attica i kurbla
« Odgovori #6 : 27 Rujan, 2007, 22:17:08 »
Pogledaj svjecicu. Ja sam bio preko ljeta na moru 3 mjeseca. Kada sam doso doma kurblam ko majmun i nece zapalit. Pogledam svjecicu crna ne vidi se vrh  :toothy9:w Onda sam malo krublo bez nje 2,3 puta da se ulje izbaca i vratio natrag. Od prve je zapalio.  :)
Yamaha-Spy

Offline Sipowicz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Attica i kurbla
« Odgovori #7 : 28 Rujan, 2007, 11:16:04 »
Dakle, sinoć kurblam nekih cca 200 puta i nista. Međutim, sjetim se probat stisnut gumb za paljenje i alnaser proradi, skut upali. E sad, ne znam hoce li upaliti opet ako ga ugasim, stoga ja pravac beta moto i ostavim ga tamo. Kad sam se tamo sparkiro, zgasim skuter, probam opet alnaser i ništa, ne pokazuje znakove života. Probam na kurblu i pali od prve.

Tako da mi više ništa nije jasno.

Pozdrav

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Attica i kurbla
« Odgovori #8 : 28 Rujan, 2007, 15:32:56 »
Otkrijte misterije Kine...  :glasses9:























































Kupite njihov skuter... :zubo:

:rofll:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7: