Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sr 50 r dizna  (Posjeta: 10533 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Matej28

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 250
  • MojSetup: ZARIBAN
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #40 : 20 Prosinac, 2010, 10:34:16 »
phbg id  ::)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #41 : 20 Prosinac, 2010, 10:36:18 »
moja 2 id karba imaju A22 iglu. Funky smiri tenzije.

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #42 : 20 Prosinac, 2010, 10:36:52 »
phbg id  ::)

piaggio karbovi su phva id 17.5 tak da si ti zabrijo neš

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #43 : 20 Prosinac, 2010, 10:42:28 »
moja 2 id karba imaju A22 iglu. Funky smiri tenzije.

a dok si slago one dvije aprilije sport city one obe su imale a20 igle tako da sam 100% siguran da svi piaggio dellortho phva id karbovi dolaze sa a20 iglom imam jednog 2004 godina a20 igla ,jednog 2006 godina a20 igla,jednog 2008 godina a20 igla tako da a20 su serijske igle  :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #44 : 20 Prosinac, 2010, 10:48:40 »
ta dva karba imam u ruci i svoj sa powera i sva 3 imaju a22 igle. Btw sad gledam a20 iglu i ona je šiljastija od a22, znači još bi obogatila smjesu do pola gasa. Gle ne kazem da je nemoguce da tvoji karbovi imaju a20 igle, svasta je moguce. Ova moja 20 igla je iz starog phva12ps iz 97.god.

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #45 : 20 Prosinac, 2010, 10:56:25 »
ta dva karba imam u ruci i svoj sa powera i sva 3 imaju a22 igle. Btw sad gledam a20 iglu i ona je šiljastija od a22, znači još bi obogatila smjesu do pola gasa. Gle ne kazem da je nemoguce da tvoji karbovi imaju a20 igle, svasta je moguce. Ova moja 20 igla je iz starog phva12ps iz 97.god.

a je koji sam ja lik ja sam ih zamijenio a22 dolaze u id karbovima a , a20 je bogatija hahaha koji sam lik , još sam ja sebi sa neta a20 naručivo da si naštelam karb dok me j#bo sam ovim rekordom moj bed a22 su serijske igle

Offline roxyy

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: konavle
  • Moj Skuter: sr50r,corrado g60
  • Moja Kaciga: .......
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #46 : 20 Prosinac, 2010, 17:16:03 »
ovako slikam kroz ova 2-3 dana svijećicu na ful gasu pa vam stavim da vidite jel valja :icon_thumright:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #47 : 20 Prosinac, 2010, 17:21:08 »
Oko cega se vi kvacite?

(roxy)Pa daj vidi koju imas iglu u karbu i napisi da se zna, kolko prepirke zbog igle  :angry7:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline roxyy

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: konavle
  • Moj Skuter: sr50r,corrado g60
  • Moja Kaciga: .......
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #48 : 20 Prosinac, 2010, 17:28:29 »
Oko cega se vi kvacite?

(roxy)Pa daj vidi koju imas iglu u karbu i napisi da se zna, kolko prepirke zbog igle  :angry7:

kroz ova 2-3 dana nemogu prije trebam ovu školu riješit pa onda  :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #49 : 20 Prosinac, 2010, 17:29:09 »
nije prepirka nego jedan u nizu pokušaja funky-ja26 da me bezveze isprovocira.. nije prvi put..

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #50 : 20 Prosinac, 2010, 17:32:22 »
a dok si slago one dvije aprilije sport city one obe su imale a20 igle tako da sam 100% siguran da svi piaggio dellortho phva id karbovi dolaze sa a20 iglom imam jednog 2004 godina a20 igla ,jednog 2006 godina a20 igla,jednog 2008 godina a20 igla tako da a20 su serijske igle  :icon_thumright:
phva id, 2008g, igla U :toothy3: u tim karbovima sam vidia igle A20, A22, U i neka koja izgleda kao U al na njoj ne pise nista...i tko je sad tu lud :happy3:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #51 : 20 Prosinac, 2010, 17:36:53 »
stari jako stari karbovi su imali A20, mislim do 2001..

Die Scootermodelle mit Piaggiomotoren und originalem 17,5 mm Dellorto PHVA Vergaser sind stark über den Vergaser gedrosselt.

Die erste Drossel ist das goldene Blech mit den Luftbohrungen. Diese Drossel findet man, wenn man den Schlauch der vom Luftfilterkasten kommt, am Vergaser abzieht. Viele entfernen dieses Blech und freuen sich über den "entdrosselten" 17,5 mm Vergaser, weil ja keiner mehr angeschaft werden muß. Wird dann z.B. ein 70er Zylinder verbaut fangen die Abstimmprobleme auch schon an. Entweder der mittlere Schieberhub (Halbgas) oder Vollgas können nicht richtig abgestimmt werden.

Dieses Problem verursacht die zweite Drossel im Vergaser, die Vergasernadel (A22). Diese Nadel ist durch ihre relativ zylindrische Form auf das goldene Luftbegrenzungsblech abgestimmt. Diese Formgebung sorgt dafür das der Motor in Verbindung mit dem Luftbegrenzungsblech nicht überfettet und reduziert nebenbei auch noch den Verbrauch, die Leistung und den Schadstoffgehalt im Abgas.

google translate:  :icon_biggrin:
skuter modeli Piaggiomotoren i originalni karburator Dellorto 17.5mm PHVA su grlo oslanja na karburator.

Prvi reaktor je zlatna ploča s rupama zraka. Ovo čok je pronašao kad crijevo dolaze iz filter zraka okvir, u karburator. Mnogi ukloniti ovu ploču i gledati prema naprijed "dethrottled" 17,5 mm karburator, jer doista više ne treba biti ekonomski. Ako je onda npr. 70 cilindar instaliran pomirenja problemi uhvatiti na već. Ili u prosjeku slajd moždanog udara (pola brzine) ili prenisko ne može biti podešen ispravno.

Ovaj problem uzrokuje drugi gušiti u karburator, karburator igla (22). Ovo igla je uskladiti svoje relativno cilindričnog oblika na zlatnim zrak ploča. Ovaj oblik osigurava da motor u komunikaciji s granici zrak ploča nije potopljena slučajno i također smanjuje potrošnju goriva, performanse i koncentracije zagađivača u ispušnim.
« Zadnja izmjena: 20 Prosinac, 2010, 17:50:29 ivanm »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #52 : 20 Prosinac, 2010, 18:52:45 »
ma kaj bi te provociro  :drunken_smilie: nego sam zamijenio a20 i a22 igle imam doma 3 dell phva 17.5 karba i svi imaju a22 igle , roxy spusti iglu skoz dole zatvori zkroz vijak smjese otvori za jedan krug (možeš si označit sa markerom na šrafu i karbu tek tolčko da znaš) i onda ulijevo po pol kruga pa probat i tak par puta , dok ti se lagano ne počne gušit kad dođeš do gušenja onda vrati za tih pol kruga i imaš savršeno poštelan  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 20 Prosinac, 2010, 18:57:43 funkyzg26 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #53 : 20 Prosinac, 2010, 18:59:13 »
najvažniji nedostatak setupova tih karbova nije što reagiraju na dodavanje gasa sa prebogatom smjesom, nego na naglo otpuštanje presiromašnom... sve to može koturati na base setupu sa slabijim spuhom al za jače ipak ne..

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #54 : 21 Prosinac, 2010, 10:45:34 »
@funkyzg26 Fabrički je igla na prvom zubu odozgo. Ti mu kaže da je spusti da zadnji zub dole ili?

I ja sam imao problema sa štimanjem sa diznom 64 tako da sam vratio limić i 53 diznu.

Moj poznanik kaže da ima neki aparat za štimanje karburatora ali ovih većih za sportske motore. Da li bi ta sprava mogla naštimati i 17,5 karb?

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #55 : 21 Prosinac, 2010, 12:29:49 »
daj nek tiposlika ili nadi tu spravu na netu...bas me zanima kak to izgleda  :toothy10:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #56 : 21 Prosinac, 2010, 12:33:47 »
@funkyzg26 Fabrički je igla na prvom zubu odozgo. Ti mu kaže da je spusti da zadnji zub dole ili?

I ja sam imao problema sa štimanjem sa diznom 64 tako da sam vratio limić i 53 diznu.

Moj poznanik kaže da ima neki aparat za štimanje karburatora ali ovih većih za sportske motore. Da li bi ta sprava mogla naštimati i 17,5 karb?


pa prvi zub odozgo je zkroz spuštena igla , zadnji zub dole je skroz dignuta igla  :icon_thumright:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #57 : 21 Prosinac, 2010, 12:42:04 »
daj nek tiposlika ili nadi tu spravu na netu...bas me zanima kak to izgleda  :toothy10:

Ako ta sprava zaista postoji ja cu je slikat na licu mjesta pa cu postaviti ovdje.  :dontknow:
I ja sam se počeo smijati kad mi je rekao, a on kaže da donesem karb i da ce ga naštimati...   :icon_scratch:

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #58 : 21 Prosinac, 2010, 13:06:57 »
Haha, to je za stimanje 4t karbova sigurno, koji nemaju veze sa 2t karbovima.

Offline roxyy

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: konavle
  • Moj Skuter: sr50r,corrado g60
  • Moja Kaciga: .......
Odg: sr 50 r dizna
« Odgovori #59 : 21 Prosinac, 2010, 21:54:35 »
evo danas sam sliko svijećicu na ful gasu http://img26.imageshack.us/i/dsc01542o.jpg/ jel dobra