Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problemi sa baotian disk kocnicom  (Posjeta: 1376 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Bijesni baotian EcoBike
  • Moja Kaciga: Neka siva, prefarbana na crno (JET)
problemi sa baotian disk kocnicom
« : 02 Travanj, 2011, 07:49:53 »
pOZDRAV

imam problema sa prednjom kocnicom....jos otkad sam kupio scooter (baotian), prednji disk svaki krug malo strugne... rastepao sam celjusti.. cak i disk promijenio.. ali nista....

e sad... primijetio sam 2 stvari... dok rastepem celjust, klip koji tiska plocicee se nikad ne vrati cijeli unutra, nego ostane oko 3mm vani... to mogu vratiti ako guram ko sumanut  necime...

a druga stvar sto sma primijetio... one opruge koje drze plocice 3 komada stoje tako da plocica stoji na mjestu.. a jedna je konstantno gura van... dakle ispada ko da su tri neelasticne i kak gurnem plocicu u leziste.. plocica tu stoji.. a na drugoj strani jedna stoji.. druga mi stalno izbacuje plocicu van... izgleda ko da ta jedina ima jaku elasticnost...

sad neznam jel te opruge sluze samo da drze plocicu na mjestu ( onda su 3 ispravne a jedna ne) ili te opruge sluze da sire celjusti nakon kocenja ( jer neznam sto bi ih inace sirilo...) pa onda samo jedna valja a 3 ne...

da mijenjam ulje? dolijem? sta vec.. di je casica uopce? tamo kod lijeve rucke negdje pod plastikom???

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problemi sa baotian disk kocnicom
« Odgovori #1 : 02 Travanj, 2011, 08:19:19 »
ulje se mijenja svake druge godine.. sa čeljusti nemaš šta.. malo ju podmaži, razradi.. nabavi mekše pločice.. baotian ne koči baš nikako.. možda bi sa nekim mekšim pločicama kočio..

Offline bosko_matica

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 452
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brdovec
Odg: problemi sa baotian disk kocnicom
« Odgovori #2 : 02 Travanj, 2011, 09:22:15 »
ak ti svaki krug malo postrugne to nema veze, ne smeta...jedino ako bas osjetis da cima skuter ili da se stvarno tesko vrti kotac onda nesto nie uredu...
a te opruge su tu da drze pločice na mjestu a klipici se šire sami kad pustis koćnicu jer klipic u ručici ode prema van pa povuće ulje za sobom, a ulje povlaći klipic unutra...

i na desnoj rućici pod plastikom ti je posuda, lijeva(zadnja) ti je mehanička... ;DD
kak´ taj svemir i sve to...??

Offline ChILd_ReBoRn

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Bijesni baotian EcoBike
  • Moja Kaciga: Neka siva, prefarbana na crno (JET)
Odg: problemi sa baotian disk kocnicom
« Odgovori #3 : 02 Travanj, 2011, 11:59:04 »
ma znam da je mehanicka iza.. krivo upamtio rucke ;)

lagano zastruguje.. nista ozbiljno...