Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TP Due+ vs. TPR  (Posjeta: 13362 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #20 : 21 Siječanj, 2010, 22:25:28 »
Al gle sad ovu situaciju, malo se vozaš pa staneš (parkiraš na piće), pa opet pališ alu i moraš čekat da se ugrije a gus pali i teraj, još uvijek je topal :D

Najgora situacija. Gle zasto:

Stanes sa zagrijanim gusom. Odes na pice i zadrzis se 15 ili vise minuta. Vratis se nazad, a temperatura cilindra recimo malo manje od pola radne temp. Ali, voda u kileru je dosta haldnija i trenutno po paljenju skoro do kraja ohladi cilindar.
A onda se gus dulje grije od alu  :icon_tongue:

To sam sa Narxom prije 2-3 godine usporedjivao. On je imao 2+, a ja repliku. A zagrijavanje je kod njega trajalo cijelu vjecnost. btw, imao je i Stage6 mjerac temperature vode (mjerio je na glavi motora) pa smo imali i brojke da potvrde teoriju.
« Zadnja izmjena: 21 Siječanj, 2010, 22:27:11 3alfa3 »

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #21 : 21 Siječanj, 2010, 22:44:50 »
Najgora situacija. Gle zasto:

Stanes sa zagrijanim gusom. Odes na pice i zadrzis se 15 ili vise minuta. Vratis se nazad, a temperatura cilindra recimo malo manje od pola radne temp. Ali, voda u kileru je dosta haldnija i trenutno po paljenju skoro do kraja ohladi cilindar.
A onda se gus dulje grije od alu  :icon_tongue:

To sam sa Narxom prije 2-3 godine usporedjivao. On je imao 2+, a ja repliku. A zagrijavanje je kod njega trajalo cijelu vjecnost. btw, imao je i Stage6 mjerac temperature vode (mjerio je na glavi motora) pa smo imali i brojke da potvrde teoriju.
Pa šta nebi termostat trebo uskočit u toj situaciji?ako ga ima. :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #22 : 21 Siječanj, 2010, 22:45:23 »
to zacvika ljudima koji slazu tek toliko da slazu :laughing6: :laughing6: :laughing6:
pa vidiš da je kolega tek novi na forumu i da zna šta radi i kako sve radi ne bi ovdje pitao, a po meni najgore je kad početnici uzmu alu kit, naravno održavaju ga kao i serijalu i nakon 500 km samo sjevne iz mašine CVIK !! i onda fino uzmeš kit (najčešće to bude mhr replica, jer klinci se definitivno pale na ime malossi) i baciš cca 1800 kn u smjeće..  :icon_thumright:
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #23 : 21 Siječanj, 2010, 22:45:38 »
Najgora situacija. Gle zasto:

Stanes sa zagrijanim gusom. Odes na pice i zadrzis se 15 ili vise minuta. Vratis se nazad, a temperatura cilindra recimo malo manje od pola radne temp. Ali, voda u kileru je dosta haldnija i trenutno po paljenju skoro do kraja ohladi cilindar.

Po tome, termostat ubije gus mašine jer pušta na jednoj temperaturi?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #24 : 21 Siječanj, 2010, 23:08:06 »
Po tome, termostat ubije gus mašine jer pušta na jednoj temperaturi?

Termostat ima vrlo veliku tromost i ne pusta odjednom. On polako otvara kako se temperatura dize.

Evo grafikona kako on otvara:


Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #25 : 21 Siječanj, 2010, 23:10:41 »
Termostat ima vrlo veliku tromost i ne pusta odjednom. On polako otvara kako se temperatura dize.

Evo grafikona kako on otvara:


da ne otvara tak polako dosla bi naglo hladna voda koja bi sokirala cyl,a termostat bi opet zatvorio i ta hladna se opet grije i dobijemo isti efekt koda je motor upaljen maloprije

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #26 : 22 Siječanj, 2010, 00:13:23 »
Termostat ima vrlo veliku tromost i ne pusta odjednom. On polako otvara kako se temperatura dize.

Evo grafikona kako on otvara:



U čem je onda problem s hladnom vodom iz kilera kad ju postupno pušta u komore?  :dontknow:

Uglavnom, to nije ni bitno za ovu temu, samo spamamo.


OnTopic  Ako ti je to prvi jači kit, ja bi definivno du(e)leta uzeo, ostavlja ti mjesta da 2put sjebeš mješavinu il da ga teraš na ladno! :D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #27 : 22 Siječanj, 2010, 00:18:58 »
U čem je onda problem s hladnom vodom iz kilera kad ju postupno pušta u komore?  :dontknow:

U tome sto na 2+ nije preporucljivo koristiti termostat  :toothy12:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #28 : 22 Siječanj, 2010, 07:54:00 »
termostat otvara polako, ali ja sam grijao na štednjaku u lončiću vode termostat (inače tako provjeravam ispravnost) i otvorio se do kraja za 10-ak sekundi, jer je temperatura brzo rasla.. znači termostat se otvara dovoljno brzo ako temperatura brzo raste.. ali se polako zatvara jer se voda polako hladi..

Offline GRPJ

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad (Istra)
  • Moj Skuter: Na ljeto...i svih će iznenadit...
  • Moja Kaciga: Uvijek!!! :) haha
  • MojSetup: Bit će još bolji...
  • MojSpuh: Bit će dobar...
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #29 : 22 Siječanj, 2010, 23:29:08 »
Hvala dečki na savjetima...puno ste mi pomogli, odabir će vjerojatno pasti na due+ ili kako vi kažete na dujeta...još jednom hvala, čujemo se, pozz  :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #30 : 22 Siječanj, 2010, 23:41:03 »
Hvala dečki na savjetima...puno ste mi pomogli, odabir će vjerojatno pasti na due+ ili kako vi kažete na dujeta...još jednom hvala, čujemo se, pozz  :icon_thumright:

Znaci, ne vjerujes u svoje stelajucke sposobnosti  ;D

Jer, osim te"sitnice" (mogucnosti ispravljanja zaribavanja), 2+ je inferioran u odnosu na TPR

Offline GRPJ

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad (Istra)
  • Moj Skuter: Na ljeto...i svih će iznenadit...
  • Moja Kaciga: Uvijek!!! :) haha
  • MojSetup: Bit će još bolji...
  • MojSpuh: Bit će dobar...
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #31 : 23 Siječanj, 2010, 00:24:35 »
ma reko sam vjerojatno jer ko zna još šta će mi past na pamet...ali mislim da due+ bi mi super sjeo i da se više isplati nego tpr... :icon_tongue:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #32 : 23 Siječanj, 2010, 00:30:16 »
više isplati nego tpr


Uvijek se zapitaj jedno:

sto je mjerna jedinica....


Nekome se vise "isplati" vozit slabiji kit sa mogucnoscu brusenja i stavljanja vecih klipova (2+), a nekome TPR kod kojeg toga nema, ali se bolje hladi jer je aluminij, ima vecu snagu, ali nema mogucnost busenja na veci promjer.

Osobno nebi razmisljao da sam u tvojoj situaciji - TPR je moderniji kit od 2+



Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #33 : 23 Siječanj, 2010, 00:36:24 »

Uvijek se zapitaj jedno:

sto je mjerna jedinica....


Nekome se vise "isplati" vozit slabiji kit sa mogucnoscu brusenja i stavljanja vecih klipova (2+), a nekome TPR kod kojeg toga nema, ali se bolje hladi jer je aluminij, ima vecu snagu, ali nema mogucnost busenja na veci promjer.

Osobno nebi razmisljao da sam u tvojoj situaciji - TPR je moderniji kit od 2+



ti bi i na tpr-u dogurao do 30000km  :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #34 : 23 Siječanj, 2010, 00:37:51 »
ti bi i na tpr-u dogurao do 30000km  :laughing7:


Nebi sigurno. To cudo ima kariku manje nego sto je "normalno", a i ne prizna nista ispod 12000 okr  ;D
Brijem da uz najbolju volju nebi izguro sa istom karikom vise od 10000km, a vjerojatno i puno manje
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2010, 00:39:44 3alfa3 »

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #35 : 23 Siječanj, 2010, 00:41:51 »
Nebi sigurno. To cudo ima kariku manje nego sto je "normalno", a i ne prizna nista ispod 12000 okr  ;D
Brijem da uz najbolju volju nebi izguro sa istom karikom vise od 10000km, a vjerojatno i puno manje
s takvim kitom i tim okretajima samo pitanje trenutka kad ce se nesto desit i zaribat i onda ga mos lijepo za ukras u garazi imat , skup je to sport za nas obicne smrtnike   :binkybaby:


edit : uzmi samo za primjer gumy 1500km pa je radilica otkazala odnosno iglicasti ak me dobro pamcenje sluzi (roost)
        tomof10 , imao je 800km kad je karika pukla i odlomila komadic niksala (c20)
        vpucko , stage6 racing , nekih 2500-3000km isto iglicasti otkazao s tim da se on vozio na 10mm radilici a ne 12(roost)

« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2010, 00:45:23 dino_sk »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #36 : 23 Siječanj, 2010, 00:43:42 »
Nebi sigurno. To cudo ima kariku manje nego sto je "normalno", a i ne prizna nista ispod 12000 okr  ;D
Brijem da uz najbolju volju nebi izguro sa istom karikom vise od 10000km, a vjerojatno i puno manje

ja sam vrtio dr evolutiona na 12 800 i napravio sam 5000 km,tj seba i ja...ja sam slagao i sam je jedno dana karika se zapekla za klip,ja to izvukao i slozio i upalio,radilo i tak prodao to za 40 € sve :toothy11:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #37 : 23 Siječanj, 2010, 00:44:46 »
s takvim kitom i tim okretajima samo pitanje trenutka kad ce se nesto desit i zaribat i onda ga mos lijepo za ukras u garazi imat , skup je to sport za nas obicne smrtnike   :binkybaby:

Nije tako crno.
Al da je to kit za izvozavanja od 10.000 km po sezoni i tako par godina - nije


Da to slazem sebi, ocekivao bi (a dopustam da sam u krivu) ovakav scenarij:


promjenu karike na 7500km (al prvo bi izmjerio zazor da ne mijenjam bez veze)
promjena klipa i karike na 15000
promjena karike na 22.000km


dalje po toj spranci ako nebi doslo do bitnih odstupanja mjerenja






Inace, mislim da takav setup traje dulje od serijale.


Gle zasto....




Pod dulje ne mislim na prijedjene kilometre nego na vremensko razdoblje. TPR nije kit koji se slaze za svakodnevu upotrebu, barem ne za onu koja trazi 20-100km dnevno. U takvom slucaju je MHR Replika najbolja od alu kiteva - znam, jer sam u toj kategoriji i racunica mi se tako pokazala najboljom.



TPR je najbolji, ponavljam, NAJBOLJI odabir za nas u HR ako trazimo midrace performanse jer je lako dobavljiv kao i dijelovi (lageri, karika, auspuh) koje takav kit trazi. Ujedno postavlja najmanje zahtjeve za vodenim hladjenjem jer je ALU pa ni tu ne treba kemijat ako ga se ne turpija do krajnjih granica.

Jedina mana mu je nemogucnost brusenaj u slucaju jakog zaribavanja, ali to je vise greska vozaca nego kita............
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2010, 00:54:25 3alfa3 »

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #38 : 23 Siječanj, 2010, 00:54:19 »
jbt svaki put kad refresham stanicu nes dopises  :toothy9: :toothy9:

da slazem se s tim za vremenski period da bi ˝trebao˝ dulje trajati od base-a ak ga se vozi vikendom jedan đir i to je to
naravno uz odgovarajuce ulje i zagrijavanje prije voznje

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TP Due+ vs. TPR
« Odgovori #39 : 23 Siječanj, 2010, 00:55:13 »
jbt svaki put kad refresham stanicu nes dopises  :toothy9: :toothy9:

Zato kaj sam zivac i nemrem odjednom sve napisat kaj bi htio  ;D