Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!  (Posjeta: 6167 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« : 05 Srpanj, 2009, 11:48:35 »
pozz..ovako da vas pitam po vasem misljenju do cega bi ovo trebalo biti...karb je onaj 17.5,a7 igla  na prvom zarezu...i dizna je glavna 75 ler je 50 ili 55 neznam tacno...eh ovako ...krenem sa skuterom i dam pun gas i drzim do nekih 90km/h i 10400 rpm bude .pustim gas i kad npr dodje do 7000-8000 rpm ako dam pun gas odma primi i normalno ide...ali ako npr pri tih 8000 rpm dam malo gasa 10-20% ne primi gas odma ..nego kao da ostane bez goriva, na tren i onda primi gas normalno mal kao zatrokira na tren i cim das malo vise gasa normalno povuce...to se samo desava kad nabijes pun gas pa pustis i onda malo das..ovako u voznji kad ides normalno mozes vozit na 20% gasa nista nece ..isto ako ides 60-70 npr i pustis i das gas malo odma primi ...znaci samo pri tome kad zabijes full drzis par sekunda i onda das malo gasa ..jednostavno koda nestane goriva na tren tj ne primi gas odma........ne cuje se ni ono boooooom pa da kaze covjek previse zraka ...niti trokira sta puno da kazes previse benzina...do cega bi moglo biti ....ja sto sam probo nista ne pomaze....ajde da cujem vase misljenje ....
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2009, 23:39:24 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!
« Odgovori #1 : 06 Srpanj, 2009, 00:07:39 »
pa zar niko nema ideje do cega bi moglo biti ovo  ???
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Problem ,Runner ?!
« Odgovori #2 : 06 Srpanj, 2009, 00:09:24 »
jel orginal prirubnica*?
Under construction...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!
« Odgovori #3 : 06 Srpanj, 2009, 00:17:27 »
orginal prirubnica,orginal usis sa polini karbonskim lamelicama...gledo da nije pukla..nije,citava je ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gilera50sp

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 84
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: opuzen
  • Moj Skuter: gilera runer sp
  • MojSpuh: ZX
Odg: Problem ,Runner ?!
« Odgovori #4 : 06 Srpanj, 2009, 13:29:45 »
pozzz tako se i meni prije događalo dok nisam kupija malossi kar 19 i sad se to ne događa

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Problem ,Runner ?!
« Odgovori #5 : 06 Srpanj, 2009, 13:36:39 »
problem na svojem 17,5 karbu sam riješio podizanjem igle(spuštanjem osigurača do zadnjeg utora)...u mene se gušio/trokiro neznam kako bi to nazvao dok nije imao pun gas ili lagani otvor gasa....pogotovo nakon otpuštanja ful gasa pa ponovnog davanja...
razguliiii

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!
« Odgovori #6 : 06 Srpanj, 2009, 14:10:12 »
fazon je u tome sto kod mene ima i previse goriva...kad pogledam svjecicu smjesa je jos prebogata....ali ovo nije do pre bogate smjese a bogami ni do viska zraka.....jel moze na to uticat ler dizna ?? ili je ona samo dok je motor na leru ?? znaci dali moze uticat ler dizna na otvore gasa 10-20% ??posto meni se cini da je ona prevelika ...ja mislim da je 55 trenutno
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2009, 14:12:54 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!
« Odgovori #7 : 06 Srpanj, 2009, 17:41:16 »
 ???
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2009, 23:53:10 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #8 : 07 Srpanj, 2009, 23:52:54 »
Eh ovako danas lijepo vrijeme nakon ovi kisa pa reko da malo probam i vidim sta mi je sa skutera  i sto me zafrkaje ono sa min otvorima gasa ..uzeo sam skino svjecicu i ocistio da se sjaji i zavrno..vozio full gas cijelo vrijeme 20Km...i skno svjecicu i eto kakva je dole ima na slikama ...karb je 17.5 ,igla a7,uglavnom karb je dellorto ali je identican malossijevom i po igli i po klipicu i ler dizni po svemu......dizna glavna je 75 a ler 50 ili 55 neznam tacno ,neki dan sam gledo pa zoboravio uglavnom oko 50...uglavnom motor znaci idem dam full gas drzim i pustim i kad padnu obratji malo ako dam full gas odma primi ako dam 20-max 30% gasa jednostavno kao da se ugusi i onda zatrokira i primi gas....eh stimo sam karb danas i odvrno ili zavrno ja saraf za zrak onaj dokle moze isto...eh kad sam onaj saraf za zrak skoro odvrno da hoce da ispadne ...motor za moje cudo prima gas na svim otvorima kako treba....malo jos trokira..uzmem onaj saraf za zrak odvrnem skroz i bez njega probam...motor prima gas ko lud...ne trokira ni sekunde ....?? ko je tu lud ???evo slika kakva je svjecia...sad je dizna 75 ..ja koju imam glavnu sljedecu manju je 72.....imal potrebe za manjom ler diznom da nije do nje problem sad je 50-55 neznam tacno ??jer ocito treba manje goriva ili vise zraka....zazor na igli na prvom zarezu,dizna 75...ili manju diznu da probam ..hoce biti 72 premala ?? ili sta mogu uradit da dobija vise zraka....?? lulica je skinuta i red spoonge je tu...isto sam primjetio kad mi airboxu fali jedan saraf nema onoga da ne prima gas i slicno.....eh sta da radim...jel problem do glavne dizne  ili mi treba ler manja ...jel ler dizna samo za ler gas ili ima ulogu i  na ovim min otovrima gasa ??ajde neka neko pomogne sta da radim....

http://yfrog.com/5j070720091885jx
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #9 : 08 Srpanj, 2009, 00:51:01 »
jel ja tako teska pitanja to postavaljam pa niko ne odgovara jbt ..ni na temu kad sam neki dan postavio ni sad na ovaj post :S
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2009, 01:01:04 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #10 : 08 Srpanj, 2009, 00:52:05 »
Mozes povecat skošenje na klipiću, i tako osiromašit smjesu oko 1/4 gasa, ali to je uvijek rizično, ako nemaš rezervni klipić.  :confused5:

Edit:
Ali i ler dizna mi se cini bas prevelika. Pretpostavljam da si na serijali. Ja na cpi imam 35 ler diznu.
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2009, 00:54:00 Aleks »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #11 : 08 Srpanj, 2009, 01:03:02 »
Mozes povecat skošenje na klipiću, i tako osiromašit smjesu oko 1/4 gasa, ali to je uvijek rizično, ako nemaš rezervni klipić.  :confused5:

Edit:
Ali i ler dizna mi se cini bas prevelika. Pretpostavljam da si na serijali. Ja na cpi imam 35 ler diznu.
nije serijala ...malossi sport 70,yasuni r ,s6 hpc,delta,multivar,karb 17.5 ajmo rec malossi,usis serijski....i ostale sitnice nebitne....a ler dizna jel ona samo za ler gas ili je i za min otvore gasa ?? i kako ide to povecanja skosenja na klipicu ?? imasl gdje kakva slika...ajmo da cujemo i ostale sta mi preoprucuju isto ili nesto drugo da radim...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #12 : 08 Srpanj, 2009, 13:18:55 »
 :drunken_smilie:
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2009, 15:58:55 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #13 : 08 Srpanj, 2009, 13:45:05 »
Ne mogu ti rec iz prve ruke za skošenje, ali 3alfa3 ti je to radio, tako da njega pitaj malo.

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #14 : 08 Srpanj, 2009, 14:33:02 »
ovima koji su odgovorili hvala ....

Molim Admina da izbrise temu jer niko nece da odgovara pa djabe da ne prlja forum....

pitaj fatalyty-a on je meni pričao nešto o tome ali ja nisam probavao tak da  :dontknow:
razguliiii

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #15 : 08 Srpanj, 2009, 14:58:31 »
pitaj fatalyty-a on je meni pričao nešto o tome ali ja nisam probavao tak da  :dontknow:
ok thx
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #16 : 08 Srpanj, 2009, 15:27:34 »
pozz..ovako da vas pitam po vasem misljenju do cega bi ovo trebalo biti...karb je onaj 17.5,a7 igla  na prvom zarezu...i dizna je glavna 75 ler je 50 ili 55 neznam tacno...eh ovako ...krenem sa skuterom i dam pun gas i drzim do nekih 90km/h i 10400 rpm bude .pustim gas i kad npr dodje do 7000-8000 rpm ako dam pun gas odma primi i normalno ide...ali ako npr pri tih 8000 rpm dam malo gasa 10-20% ne primi gas odma ..nego kao da ostane bez goriva, na tren i onda primi gas normalno mal kao zatrokira na tren i cim das malo vise gasa normalno povuce...to se samo desava kad nabijes pun gas pa pustis i onda malo das..ovako u voznji kad ides normalno mozes vozit na 20% gasa nista nece ..isto ako ides 60-70 npr i pustis i das gas malo odma primi ...znaci samo pri tome kad zabijes full drzis par sekunda i onda das malo gasa ..jednostavno koda nestane goriva na tren tj ne primi gas odma........ne cuje se ni ono boooooom pa da kaze covjek previse zraka ...niti trokira sta puno da kazes previse benzina...do cega bi moglo biti ....ja sto sam probo nista ne pomaze....ajde da cujem vase misljenje ....

digni iglu za 1 zub pa vidi.


Jedino me cudi da se to desava jer to upucuje na siromasnu smjesu na srednjim otvorima, a igla koju imas je poznata po tome da je "bogata"
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2009, 15:29:58 3alfa3 »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #17 : 08 Srpanj, 2009, 15:59:48 »
digni iglu za 1 zub pa vidi.


Jedino me cudi da se to desava jer to upucuje na siromasnu smjesu na srednjim otvorima, a igla koju imas je poznata po tome da je "bogata"
dignuta je igla do kraja ..da nisi mislio da spustim ??
evo slike svjecice,prvo je ocistio da se sjaji i nekih 5 km na srednjem otvoru gasa  i nekih 20 km na full otvoru...na min otvorima je bilo 1-2 km. ukupno nekih 27-28km ..eto kakva je boja ..ovako ispadne pre bogata smjesa
http://yfrog.com/5j070720091885jx
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2009, 16:06:37 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #18 : 09 Srpanj, 2009, 11:50:50 »
Svjecicu treba gledati vise puta na raznim otvorima gasa, a ne nakon "sarene" voznje.

Igla dignuta do kraja? Gdje je osigurac? Blize vrhu igle gdje je suzena ili na samom kraju? 1. zub je oznaka za najspusteniji polozaj i nalazi se na vrhu ako iglu gledas tako da je njen ostri dio okrenut dole.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #19 : 09 Srpanj, 2009, 14:14:22 »
evo slikica gdje osigurac kod mene ...znaci na slici gdje ova crtica ...

http://yfrog.com/2z87488177j
Valentino Rossi 46!!!!!