Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!  (Posjeta: 6168 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #20 : 09 Srpanj, 2009, 14:27:36 »
evo slikica gdje osigurac kod mene ...znaci na slici gdje ova crtica ...

http://yfrog.com/2z87488177j

Ako ti je špica igle okrenuta prema dolje onda najgornji položaj zegera znači NAJSPUŠTENIJI položaj igle. Dignut iglu znači spustiti poziciju zegera  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #21 : 09 Srpanj, 2009, 15:18:30 »
Ako ti je špica igle okrenuta prema dolje onda najgornji položaj zegera znači NAJSPUŠTENIJI položaj igle. Dignut iglu znači spustiti poziciju zegera  :icon_thumright:
ja tek sad vidim daj e alfa napisao dignut iglu ccc..ja cijelo vrijeme kontam on prica dignut osigurac onaj....to ti je kad covjek ne razmislja ....evo odo sad probat spustit osigurac za jedan stepen onaj pa cemo vidit kako ce se ponasat ......

Nego jel mi neko moze objasnit ....zasto ne trokira nikako a i nema tog problema stim da nece da primi gas ....npr kad idem 70 pa dam min gasa..prije nije primo a kad sam skroz odvrno saraf za zrak...znaci odvvrno ga i izvadio...sve normalno radi ....zar to ne znaci onda da dobija previse goriva ?? tj da treba vise zraka ? ili ....ajde neka neko pojasni :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #22 : 09 Srpanj, 2009, 15:31:14 »
ja tek sad vidim daj e alfa napisao dignut iglu ccc..ja cijelo vrijeme kontam on prica dignut osigurac onaj....to ti je kad covjek ne razmislja ....evo odo sad probat spustit osigurac za jedan stepen onaj pa cemo vidit kako ce se ponasat ......

Nego jel mi neko moze objasnit ....zasto ne trokira nikako a i nema tog problema stim da nece da primi gas ....npr kad idem 70 pa dam min gasa..prije nije primo a kad sam skroz odvrno saraf za zrak...znaci odvvrno ga i izvadio...sve normalno radi ....zar to ne znaci onda da dobija previse goriva ?? tj da treba vise zraka ? ili ....ajde neka neko pojasni :)


neznam objasnit to se sve meni nedavno događalo samo na serijali-karb 17,5 phva...spusti osigurač do kraja(podigni skroz iglu)..probao sam sve pozicije i trokao je na međuotvorima gasa itd...sad trokanja nema samo me ler pomalo muči ali i to ću riješit...ne zaljeva sviječku smjesa mi je odlična...vijak za zrak na 1,5 okretaja a ako ga odvrnem na više onda mi se ler pojačava(ustabili) ali to više je na 4-5 okretaja...
eto probaj ovako kao ja pa vidi kako je(ja sam 2 dana izgubio na uštelavanje :hmh:)...
razguliiii

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #23 : 09 Srpanj, 2009, 20:53:00 »
danas ja upalio skut ,zagrijo i beze otiso do prodavnice nesto...i vratim se ...ugasim i ajde reko da probam dignut iglu ili drugcije receno spustit onaj osigurac...pustio ja osigurac jednu poziciju...da upalim ...skuter se samo upali i ugasi...i ja probam verglat nece....probam sa chokom nece..probam bez choka sa gasom nece...bez iceg nece...bez airboxa nece....sa zacepljenim skroz airboxom nece...lol.....i onako iznerviran j#bo sam mu mater 100 put najmanje...parkiram i nek se odmara jedno dan,dva dok budem imo zivce snjim se igrat....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #24 : 09 Srpanj, 2009, 20:56:08 »
valjda ti nije pao osigurač i igla pala do kraja?

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #25 : 09 Srpanj, 2009, 22:43:40 »
nije gledo sam....ponovo skido iglu reko ajde da vidim...ma jock...ponovo skino osigurac stavio ...jedino sto sam primjetio cudno je da se puno puno osjeti gorivo tj miris goriva....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Yasuni R vs Yasuni City R
« Odgovori #26 : 09 Srpanj, 2009, 22:50:44 »
da ne otvaram novu temu ...jel ovaj sat na SA za novog runnera ,vidim lici mi na orginalni runnerov po obliku ..pa kontam jel samo ono izvadis stari i prikljucis i gotovo ...evo  broj artikla Article No:KO-BA010001
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Yasuni R vs Yasuni City R
« Odgovori #27 : 09 Srpanj, 2009, 22:57:37 »
nije orginal za runnera al da se pripasat..ja sam bio narucio frendu..on ga je stavljao na runnera..

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Yasuni R vs Yasuni City R
« Odgovori #28 : 09 Srpanj, 2009, 23:24:17 »
nije orginal za runnera al da se pripasat..ja sam bio narucio frendu..on ga je stavljao na runnera..
jel treba sjec sta plastike i to ?? i sta je sa dzekom onim...jel se on moze samo ukljucit ili treba i njega prepravit ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #29 : 10 Srpanj, 2009, 07:37:44 »
nije gledo sam....ponovo skido iglu reko ajde da vidim...ma jock...ponovo skino osigurac stavio ...jedino sto sam primjetio cudno je da se puno puno osjeti gorivo tj miris goriva....
onda negdje prelijeva 100%, pregledaj plovak..

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #30 : 10 Srpanj, 2009, 10:25:10 »
onda negdje prelijeva 100%, pregledaj plovak..
pregledo evo jutros plovak..uredno zatvara .....ali skut da upali nema sanse ..nece ni da cuje ....odo pogledat sad imal iskru  ..pa ako sve tu bude uredu ..idemo dalje da vidim sta mu je ..
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #31 : 10 Srpanj, 2009, 13:15:26 »
evo sad bio cacko oko skutera...reko adje da vidim imal iskre ...kad nema iskre nikako..probam drugu svjecicu ...nece ..probam jos jednu novu iz kutije nece ...nema motor uopste iskre ...ajde reko da nije sta do aku jer je vec prazan poprilicno..spojim od auta preko kablova ...ma nema iskre ...provjerim osigurace tj zamjenim ...djabe opet nema iskre...provjerio sve konektore na magnetu na bombini ,kablo svjecice sve ok ali iskre jebene nema ....ovo samo kod mene ima ....lijepo uredno palio motor ja ga vozio ugasio ga ....sutra dan doso digo iglu za jedan zarez i nece da upali..ajde reko previse goriva ...kad danas eto nema iskre uopste :S ...do cega moze ljudi bit ?? znaci nije mi crko sad u voznji pa da kazem nesto otislo..nije nista zafrkavalo..normala vozio ,ugasio ,parkiro ....i eto od juce nema iskre :S ....neznam nisam vise pametan..uzet cu 2 litra benzina posut ga i zapalit ....rijesim se muka a i troska ...najpametnije  :angry9:
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #32 : 10 Srpanj, 2009, 13:17:52 »
evo sad bio cacko oko skutera...reko adje da vidim imal iskre ...kad nema iskre nikako..probam drugu svjecicu ...nece ..probam jos jednu novu iz kutije nece ...nema motor uopste iskre ...ajde reko da nije sta do aku jer je vec prazan poprilicno..spojim od auta preko kablova ...ma nema iskre ...provjerim osigurace tj zamjenim ...djabe opet nema iskre...provjerio sve konektore na magnetu na bombini ,kablo svjecice sve ok ali iskre jebene nema ....ovo samo kod mene ima ....lijepo uredno palio motor ja ga vozio ugasio ga ....sutra dan doso digo iglu za jedan zarez i nece da upali..ajde reko previse goriva ...kad danas eto nema iskre uopste :S ...do cega moze ljudi bit ?? znaci nije mi crko sad u voznji pa da kazem nesto otislo..nije nista zafrkavalo..normala vozio ,ugasio ,parkiro ....i eto od juce nema iskre :S ....neznam nisam vise pametan..uzet cu 2 litra benzina posut ga i zapalit ....rijesim se muka a i troska ...najpametnije  :angry9:
na koji način ti to gledaš jel ima iskre?
ako se oćeš rješit ranera jeftino javi di si dođem po njega, neću ti ništa naplatit

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #33 : 10 Srpanj, 2009, 13:43:08 »
na koji način ti to gledaš jel ima iskre?
ako se oćeš rješit ranera jeftino javi di si dođem po njega, neću ti ništa naplatit
ubacim svjecicu u kantu vode  i cekam da me derne struja :D .... odvrnem je ..ostavim ustekanu u lulicu...verglam,prislonim bilo gdje na masu..probo sam od cilindara,glave ,dekla,ma na sarafciger...nema sta nisam probo..jebene iskre nema....nego nesto sve kontam da mi nije los spoj na masi,zahrdjo ili tako sta .....gdje ono dodje masa na runneru novom zasarafljena ?? na jednom mjestu ili vise ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #34 : 10 Srpanj, 2009, 13:58:34 »
Mislim da je na serafu kojim se anlaser pricvrsti za blok.


Trebas pogledat sve spojeve, kablove, a ako su u redu, onda probat sa drugim CDI/bobinom.
Provjeri i instrumentom da li imas ove vrijednosti na namotajima:


Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #35 : 10 Srpanj, 2009, 14:22:08 »
Mislim da je na serafu kojim se anlaser pricvrsti za blok.


Trebas pogledat sve spojeve, kablove, a ako su u redu, onda probat sa drugim CDI/bobinom.
Provjeri i instrumentom da li imas ove vrijednosti na namotajima:


90% sam siguran da je do tog sarafa ...jer kad sam sklapo motor ..frendu dao da zavrne saraf znaci ne onaj na kojem ima zica meni se cini crvena nego suprotni ....i puko mu je saraf jer je zatego ko slon....tako daje pola sarafa ostalo u bloku ali drzi jer ima i u alnaseru navoja malo ostalo...a meni se cini da ima i iznad releja od alnasera znaci liejva bocna strana repa isto pricvrscenja masa ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #36 : 10 Srpanj, 2009, 15:10:21 »
ajde reko posto je prekuce bio napolju do kasno navece a navece bila neka zima ...ono vlazno..reko da nije gdje usla vlaga pa zato nema iskre ..kao sto je prosli put bilo poslije onog pranja sa miniwashom isto nema iskre i saceko 2 dana i upalio iz prve..i iznijeo ti ja njega na sunce danas lijepo ...reko ostavit cu ga do jedno 8 veceras ..bilo napolju nekih 30+ stepni...nigdje oblaka na nebu sve vedro...cujem ja nesto lupa napolju...ja na prozor kad imam sta i vidjet...lije iz nea i zemlje :D kapi ko kokice jbt :D parkiro ga eno..pokiso sav ...tek sad nece upalit jedno 10 dana ako je do toga hehe
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #37 : 13 Srpanj, 2009, 18:05:56 »
ljudi sta moze bit ..iskre jednostavno nema...sve msa provjerio...od mase ...jedna je na alnaseru dole valjda a druga je na lijevoj strani repa ..tj strana gdje deklo...odma iznad releja za alnaser .....sve je tu ok ....motor sam vozio ...bez ikakvih problema se vozo....onda uzeo ugasio ga i parkiro ....i eto nece od tad da upali..pregledo neam iskre jebene....pregledo sve dzekove ...sve ok ...kablovima spojio preko aku od auta ..znaci nije ni do tog..osigurace pregledo,novu svjecicu probo.....znaci ostaje mi namotaji,bobina(CDI)kablo od svjecice,i regler ....sta prvo da pregledam i kako ....alfa mi je postavio gore da ispitam otpore na namotajima...jel ja kako mogu ispitat jel onu bacaju struju ikako....dole na dzeku ima 6 pinova onih .....ajde neka neko da savjet sta da pokusam ...hvala ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #38 : 13 Srpanj, 2009, 18:15:48 »
ljudi sta moze bit ..iskre jednostavno nema...sve msa provjerio...od mase ...jedna je na alnaseru dole valjda a druga je na lijevoj strani repa ..tj strana gdje deklo...odma iznad releja za alnaser .....sve je tu ok ....motor sam vozio ...bez ikakvih problema se vozo....onda uzeo ugasio ga i parkiro ....i eto nece od tad da upali..pregledo neam iskre jebene....pregledo sve dzekove ...sve ok ...kablovima spojio preko aku od auta ..znaci nije ni do tog..osigurace pregledo,novu svjecicu probo.....znaci ostaje mi namotaji,bobina(CDI)kablo od svjecice,i regler ....sta prvo da pregledam i kako ....alfa mi je postavio gore da ispitam otpore na namotajima...jel ja kako mogu ispitat jel onu bacaju struju ikako....dole na dzeku ima 6 pinova onih .....ajde neka neko da savjet sta da pokusam ...hvala ...
probaj još jednu svjećicu, možda te baš zadesilo da 2 nerade ???
ako možeš nekako (imaš multimetar, ili posudi) izmjeri te otpore da budeš siguran da nije nešto od toga otišlo

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Problem ,Runner ?!Update!zadnji post pitanje ?!
« Odgovori #39 : 13 Srpanj, 2009, 18:31:19 »
probaj još jednu svjećicu, možda te baš zadesilo da 2 nerade ???
ako možeš nekako (imaš multimetar, ili posudi) izmjeri te otpore da budeš siguran da nije nešto od toga otišlo
a probo sam ih ukupno 6 :) 2 ngkbr9es nove i jednu iridiumku novu ....i one 3 polovne i jedna ne baca iskru....sve sam zive dzekove skino wdom prsko ....nista ....morat cu uzet pa sutra izmjerit ove otpore ..da ivdimd a nije do njih...a prije toga cu od frend uzet bombinu i njegov kabal od svjecie da vidim da nije do njega...a usput i regler.....
Valentino Rossi 46!!!!!