Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: danas sam pao  (Posjeta: 14603 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: danas sam pao
« Odgovori #40 : 04 Veljača, 2007, 12:22:59 »
Leo:  "netko mu izleti iz sporedne ulice na cestu a on doletava sa ohoho puno većom brzinom nego je to dozvoljeno...   i šta se onda desi... nažalost crna kronika 
jest da on nije kriv... netko mu je izletio, ali nije se on ni pridržavao određenog ograničenja...   ...to je tužno kad čovjek ima ful opremu na sebi, a onda opet pogine" ...

Evo...samo da se vratim moment...
 OPET JE SAM MOTORISTA KRIV...
On je taj koji "ljubi asfalt" i mora mislit' i za druge... (ako misli preživjet... ako ne misli - onda se događa to, što se događa !!! :(  )
Dokazano je (po statistici) da proporcionalno broju auta, prema broju motora, ima višestruko manji broj prometnih u koju su "umiješani" motoristi... samo su posljedice toga, uvijek u crnoj kronici... Automatski s tim, svi (koji nikad nisu vozili nešto na 2 kola) pomisle i/ili kažu: uuuu, kako ti luđaci na motorima voze !...
Ako vozi (da se "blago" izrazim: ) "preko 50" u gradu, gdje ima na desetke sporednih uličica, gdje, IZ BILO KOJE od njih može izaći auto... pa ne može očekivat, da će ga bilo koji šofer vidjeti, i počekati da prođe !!!
2. Ako ga i vidi, dao bi se kladiti, da ih bar pola misli, kako će ionako stići izaći/uključiti se u promet, PRIJE motoriste !!!
3. Ima ih koji imaju svojih misli, "vrte svoje filmove", i     p o g l e d a j u...       ali uopće ne registriraju dolazak skutera/motora, jednostavno IZAĐU sa sporedne na glavnu cestu...
Ovaj, koji se misli uključiti prije dolaska motorista, ni ne sluti kojom mu se brzinom približava... Jer je lošiji šofer od motoriste... ali je nakon sudara i dalje ŽIV ili zdrav šofer, za razliku od onoga, koji je došao na 2 kotača sa 90 (nekad i više) Km/h...
   
Live to ride, ride to live

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: danas sam pao
« Odgovori #41 : 04 Veljača, 2007, 12:37:51 »
Da, za motoriste bi bilo zdravo, bar u gradu, držat se ograničenja... :binkybaby:
Iako, siguran san ba bi dosta pješaka bilo sritnije kad bi se i vozači auta držali istih... :laughing7:
A inače, kako san ja poklonik cruisera a ne RR-ova, mislin da žurba nije nikad dobra na 2 kola... :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline john_wayne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: People S 50
Odg: danas sam pao
« Odgovori #42 : 04 Veljača, 2007, 12:43:28 »
Da, za motoriste bi bilo zdravo, bar u gradu, držat se ograničenja... :binkybaby:
Iako, siguran san ba bi dosta pješaka bilo sritnije kad bi se i vozači auta držali istih... :laughing7:
A inače, kako san ja poklonik cruisera a ne RR-ova, mislin da žurba nije nikad dobra na 2 kola... :dontknow:



najgore što ti se može desit je žurba... nema žurbe, to je škola... ako kasniš, tih par minuta ti neće ništa promjeniti... Pamet u glavu i polako....

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: danas sam pao
« Odgovori #43 : 04 Veljača, 2007, 12:47:11 »
Eeee... Doomsday !  :icon_thumright: sad govoriš ono što razumjem :biker: :sign188:
Čim sjedneš na neki RR, onako... pognut naprijed, već težiš brzoj vožnji....
A na cruiser-u, u osnovi imaš relax-positioned seat, onako "gospodski" smješten... ne zove se samo tako "easy-ride"  :icon_thumright:
Live to ride, ride to live

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: danas sam pao
« Odgovori #44 : 04 Veljača, 2007, 12:58:21 »
je, cruiseri i choperi su zakon, ali skuuupooo... :toothy11:
zato, ni neki lipi naked, streerfighter nebi bija loš, za mene sa malo podignutijim volanom i spuštenijim nogama... :icon_biggrin:
oni se već mogu nać za pristojnu cijenu, lako se mogu malo optički tjunirat, i sidiš lipo uspravno... Mislin, ako ikako buden moga, čopit nešto tako od cca. 500 kubika, 50-tak konja, to mi je skroz dosta... Nešto ka Kawa ER5... Samo je pitanje oću li je sredit ka malog tourera sa 3 kufera, ili ako se žena ne bude tila vozit, ka malog streetfightera bez suvozačevog sica... :laughing7:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: danas sam pao
« Odgovori #45 : 04 Veljača, 2007, 13:14:51 »
Je, imaš pravo... samo, može i baby cruiser od npr. 250 ccm (ionako vizualno "može proći" pod 500, osim zvuka), naravno da izazivaju podsmijeh ovih sa 800 i više ccm (što je "normalno"), ali za po gradu je dovoljno, a i ne mogu reć, da mi je jednostavno prijeći sa 50 na 500... makar se na bolje uvijek lako priviknuti  :icon_tongue: ...
Sjeo sam na Zg velesajmu na "mali" Harley (Sportser 883), i uopće mi nije izgledao (pre)veliki, da to ne bi mogao kontrolirati i u početnim kilometrima...
Live to ride, ride to live

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: danas sam pao
« Odgovori #46 : 04 Veljača, 2007, 13:22:28 »
Ma da, ali ti 'baby' cruiseri su cijenom novi ka ER5, ako ne i više... A fizički su najčešće mali, šta meni ne paše... I kad već moran kompromis, volin izvuć maksimalnu vrijednost iz uloženog (vozin kineza, sićaš se... :laughing7: ), i kad već ne mogu uzet cruiser zvjerčicu sa remenim prijenosom (tu mi kubici nisu bitni, iako su veliki, bitnije mi je velika rama i 'veliki' feeling), onda neću ni baby verziju, želin nešto šta nije samo za grad, nego i za put... Omjer cijene kupnje, registracije, održavanja i svega ostalog me navodi na nešto ala ER5... :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: danas sam pao
« Odgovori #47 : 04 Veljača, 2007, 18:34:49 »
Da, za motoriste bi bilo zdravo, bar u gradu, držat se ograničenja... :binkybaby:
Iako, siguran san ba bi dosta pješaka bilo sritnije kad bi se i vozači auta držali istih... :laughing7:
A inače, kako san ja poklonik cruisera a ne RR-ova, mislin da žurba nije nikad dobra na 2 kola... :dontknow:
Dobro,kad bolje pogledaš motoristi i nevoze baš brzo u gradu,tu je najopasnija skupina mi skuteraši koji najčešće stradavamo(a neki i ginu) u gradu.Ovi malo stariji ka moja mater i ćaća čin vide motorista odman kažu vidi ove budale,vidi ovog kretena itd. U Hr je prometna kultura među najlošijim u europi i tu zasad nema pomoći :dontknow:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: danas sam pao
« Odgovori #48 : 07 Veljača, 2007, 22:43:32 »
Potpisujem ! Dok se naši vozači profesionalci (mislim na amatersku B kategoriju) šaltaju iz trake u traku,bez žmigavca, "jer oni paze, i sve dobro vide", pa ne trebaju trošit žarulje, dotle je "sačuvaj Bože" za skuteraše i motorisre oko njih... Tragično je, u svemu tome, da tom bahaćenju nema kraja, dok ne obore nekoga, a niti tad, jer ispadne da ovaj iza mora gledat kamo skreće on ispred...
Bljaak ! Rekla bi moja nona da "za niš hladin usta"...
Zato, čuvajte se takvih likova koji ukazuju na nervozne trzaje volanom, iz kojih se da naslutiti da lik "hoće naprijed" (i to pod bilo koju cijenu... rekli bi: preko leševa do cilja a ovdje, ponekad, i doslovno....)
Live to ride, ride to live

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: danas sam pao
« Odgovori #49 : 09 Veljača, 2007, 12:58:44 »
a kako ćeš se od budala pazit :laughing7: :laughing11:njih imaš na svakon koraku
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: danas sam pao
« Odgovori #50 : 11 Veljača, 2007, 00:17:13 »
Možeš, možeš.... A što misliš, da sam ja poživio na skuteru u gradskoj vrevi.. zato jer mi nitko nikad nije iznenada promijenio voznu traku...
Naučiš "čitat" vozače koje dostižeš !!!  Kad ima mjesta, nije problem, ali kad ima prostora, da se netko prešalta iz trake u traku, a ti ga dostižeš, i možda ti može prepriječit kretanje, to se da naslutiti... oni sporiji, koji manje paze, nisu ni opasni, jer i sporo promijene traku, a s tim ti daju i savršeno dovoljno vremena da reagiraš...oni "nervozniji" ti to daju i primjetiti...trzaju lijevo-desno... u namjeri da odaberu (sebi) povoljniju putanju naprijed...ali to sam već ionako napisal...
Live to ride, ride to live

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: danas sam pao
« Odgovori #51 : 11 Veljača, 2007, 00:22:46 »
Skužit ćeš !!!...  :laughing7:
Samo,  nastoj skužiti na mojim, i ostalim poukama, uključujući svoju pažnju, a nikako svoje padove...  :icon_thumright:
Live to ride, ride to live

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: danas sam pao
« Odgovori #52 : 12 Veljača, 2007, 21:14:18 »
Skužit ćeš !!!...  :laughing7:
Samo,  nastoj skužiti na mojim, i ostalim poukama, uključujući svoju pažnju, a nikako svoje padove...  :icon_thumright:
e još kad bi kćer poslušala iskusnog ćaću :laughing7: :laughing9: :laughing7:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: danas sam pao
« Odgovori #53 : 12 Veljača, 2007, 21:17:29 »
Skužit ćeš !!!...  :laughing7:
Samo,  nastoj skužiti na mojim, i ostalim poukama, uključujući svoju pažnju, a nikako svoje padove...  :icon_thumright:
e još kad bi kćer poslušala iskusnog ćaću :laughing7: :laughing9: :laughing7:

Gene: 'DO AS I SAY, DON'T DO AS I DID!!!'
 :icon_tongue: :laughing7:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: danas sam pao
« Odgovori #54 : 13 Veljača, 2007, 13:48:11 »
Eh...ta.... Ja joj neću nuditi "stroj"... ako bude (ipak) sama nastojala, onda ću njoj ponuditi sve svoje informacije... uključujući ovaj forum... koje imam da nešto nauči NA TUĐIM GREŠKAMA, tako da, kad padne (jer to svakako neće izbjeći), to bude što je blaže moguće...
Vidio sam pred par tjedana curu, došla na benzinsku sa skuterom, zakočila, i složila se na bok... nije bilo brzine, samo se "spustila", ali se sva zacrvenila, očito ju "iznenadilo", da ne kažem prestrašilo, takvo ponašanje skuta...
Sav beton je bio mastan, što nije nešto novo na stanicama, ali njoj očito je...
Nadam se da vam je to poznato...auti su svakakvi, pa i stare "kante", i "slini" im ulje, koje se zadrži na takvim mjestima, kao što su benz. stanice, SEMAFORI (da se "bolje i sigurnije" zaustavite kad okrene na crveno)  itd.
Live to ride, ride to live

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: danas sam pao
« Odgovori #55 : 13 Veljača, 2007, 18:58:56 »
a moga bi ti napisat jednu knjigu "Škola sigurne vožnje" :laughing7: :laughing9: :laughing7:Šta kažeš
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: danas sam pao
« Odgovori #56 : 15 Veljača, 2007, 12:09:35 »
Jesam ! :laughing7: Svrati na:

www.mojskuter.com/index.php?option=com_content&task=view&id=219&Itemid=43

možda nešto i ti nađeš, na šta ni ne pomisliš u vožnji...
Naravno, tekst nije savršen, pisan je "ručnim radom" (bez lektorske, i bilo koje druge obrade), ali u dobroj vjeri, da prenese iskustva sa ceste...
Svatko tko išta nađe, i počne koristiti u praksi, je napravio, da tekst opravda svoje postojanje (čitanje)...
Live to ride, ride to live

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: danas sam pao
« Odgovori #57 : 15 Veljača, 2007, 12:20:31 »
vec je i opravdao  :headbang: :icon_thumright:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: danas sam pao
« Odgovori #58 : 15 Veljača, 2007, 12:25:21 »
Na ovaj tekst bi ti pridodao dio, koji mi je Eladio pokratio, jer je bio vezan za lokalne prilike u Rijeci:
Ima nekih mjesta koja su uvijek skliska... Nalaze se u blizini toplana, koje kroz dimnjak izbacuju svakakve masnoće, koje naravno, na cestu "padnu" baš kad je mokro, kišno, kad bez vjetra, taj dim nikamo ne odlazi, nego samo pada na tlo.
I u Opatiji (primjer br.2) je "vječno" bilo sklisko na jednom raskrižju... restoran je imao ventilaciju kuhinje orjentiranu na to mjesto... ne bi čovjek vjerovao da to može utjecat ! (ali kad se "složiš" na cestu, ili jedva izbjegneš...povjeruješ!)
Takve stvari ti ne smetaju na ravnim dijelovima ceste, ali pred semafor, ili u raskrižju, pred koje kočiš, ili se naginješ za skrenuti...  
Live to ride, ride to live

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: danas sam pao
« Odgovori #59 : 15 Veljača, 2007, 19:27:00 »
pročita san i mogu ti reć da je tekst vrhunski posebno početnicima koji namjeravaju "tek" sjest na skut :notworthy: :glasses9: :frajer:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!