Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tuning Luna 50 vision  (Posjeta: 28949 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #100 : 24 Prosinac, 2008, 18:37:41 »
A znas li koji su ti klip i cilindar stavili...
U ovim chinacopy minareli skuterima i jeste osim struje viliki problem slaba kompresija,i losa obrada cilindra,glave kao i los klip,ali ako su ti opet stavili original djelove ne znam kako ide bolje...

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #101 : 24 Prosinac, 2008, 19:18:28 »
svi gledaju dužinu i širinu bolcne na variomatu a najvažnije zaborave! a šta je sa dosjedom na kaloti variomata? ima li isti raspored zuba i slično?
mislim da multivar od drnde ove godine više neče stići tako da će to još potrajati!

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #102 : 24 Prosinac, 2008, 19:21:30 »
http://www.keeway.hr/pdf/MR_TuningFact50_kat2008.pdf

ovo ću ja na svojoj Luni napraviti i ima da letim
a mogli su bar nek idrugi karb stavit  a ne serijski ostavit ipak 12mm
 malo

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #103 : 24 Prosinac, 2008, 21:12:12 »
svi gledaju dužinu i širinu bolcne na variomatu a najvažnije zaborave! a šta je sa dosjedom na kaloti variomata? ima li isti raspored zuba i slično?
mislim da multivar od drnde ove godine više neče stići tako da će to još potrajati!
poslao bi ti ja to i ranije ali lik negdje to pogubio , ali bitno je da je sada u mene, ali neznam sada posta ne radi tako da vjerojatno iza bozica ja to saljem...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #104 : 26 Prosinac, 2008, 13:19:08 »
moja radilica ima 13,3mm i isti su zupci ko minareli radilici jer mi je gore ventilator od minarelija.za lunu neznam??
lovac u mutnom team

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #105 : 23 Siječanj, 2009, 20:04:10 »
moram vam reci da meni sa klipom i cilindrom koji mi je bio na luni kad sam je kupio islo mi je isto tako 65 MAX , cak ni nizbrdo nije htjelo vise, i kad mi je ostao bez ulja su mi u servisu stavili novi klip i novi cilndar , i sad moram reci da leti 80-85 bez ikakva napora i gusenja (po satu,realno neznam)...ja vjerujem da je u pitanju neka defektna serija klipova ili cilindara.. jedva cekam faq za lunu da se napokon zna sta ide na lunu a sta ne, vjerujem da ce robi napravit kvalitetan posao...  :sign188:

pozdrav svima, načito sam se ovog foruma prije nego sam kupio skuter i čitam ga povremeno, ali nikako da se regam...no i to je rješeno sad!  :icon_thumright:
neću otvarat novu temu jer ih o luni ima već stvarno previše, već ću iskorist ovu i podjelit par informacija, pitanja...  ;D

evo moj mali osvrt na lunu, vjerujem da će pomoć svim koji traže informacije prije kupnje, a i "nevjernim tomama" jer sam se svega načito:

kupio sam vision 2 u 7 mjesecu 2008 u beta moto (zg) i nemam baš nikakvog prigovora, čovjek mi je i nekoliko puta izašao u susret (poštelo karb i pogledo dimenzije rolica jer nisam imo pojma ni šta je karb ni što su rolice, a kamoli šta drugo :confused5:)

prvih 300 km sam ju vozio lagano, na pola gasa, nekih 45 km/h do se ne razradi mašina, na prvom servisu stavljena je brza elektronika i rolice 4.8g. sve skupa koštalo me 320 kn
skutač je trošio 3l na 100km,i solidno je vukao 65-70.
do nekih 1000km je sve bilo OK, a onda je počeo teško kretat, (kao iz "druge" auto) i brzina je bila 60 max. odvezao sam skuter na servis u svetu nedjelju i iako mi nisu vjerovali isprva, čak me i uvjeravali da tak mora bit  :angry1: ili da mi treba bolji ausph pa će ić  :mblah05:

ostavio sam im skuter na tjedan dana i inzistirao da pogledaju šta je ( i ostavio neš love jer bi inače "slabo" pogledali )...ispostavilo se da je nešt unutra( mislim neki dio koji se "penje" kak brzina raste, nije bitno uostalom ) bilo zapečeno s masti i nije se htjelo pomicat kak spada, to je očišćeno i od onda skuter ide super, 70 bez beda!

dakle na serijskoj luni rolice 4.7, i vozi!

tako sam se vozio do 12 mjeseca i skupio 3000+ km bez ijednog kvara, servisa, čega god...samo toči - vozi !

ipak htio sam da luna "potegne" malo bolje, a i vozim se često uz brdo (remete) gdje vuče solidno 40-50 ovisno o strmini, al je prokleto dosadno 4 km uz brdo gas do daske,a neće brže!! ( al zato piči nizbrdo 80 hehe )

odluka je pala na auspuh jer je to nekak najednostavnije zamijenit, kupio sam leo vince tt za minarelli mašinu ( piše na prospektu za Apriliu sr50, ima i guess sličnu mašinu?!)
danas je stavljen auspuh, federi mislim da bijeli, rolice su kombinacija 3.2g (ili 3.7) i 4.2 g, feder centrali nije stavljan jer mi je rečeno da nema potrebe za njim. provozo sam se prije par sati i mogu reć skuter leti  :toothy12:

promjena je ogromna, ubzanje barem duplo bolje...što reći, ostavim sve aute iza sebe debelo na semaforu, a prije su me preticali nakon 50 metara!! jedva čekam da zatopli i da i drugi skuteri izađu na cestu pa da mogu usporediti!

ipak malo mi je čudna krajnja, ostala je 70...očekivao sam više pa me malo iznenadilo da je ostala ista, no to možda zbog remena koji se potrošio ( tako su mi rekli u auto bil-u gdje je sve to u rađeno ), imam redovni servis koji trebam obavit pa ću im reć da pogledaju što je s remenom i zamjene ga ako treba pa javim jel ima poboljšanja.

a sad da i jedno pitanje postavim,

koji remen ide na vision 2 ( koje dimenzije ) i je li potrebna investicija da kupim jači ( kevlar ) remen, ako ga ima za lunu?

isprike na podužem postu, ovo je  "upoznavanje" obećajem da ću ubuduće pisat krače postove!
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #106 : 23 Siječanj, 2009, 20:23:02 »
još jedno pitanje, zaboravij da sam citirao post u prethodnom ogovoru!!

pitanje se odmosi na navedenih 80-85 km\h...šta nije malo SF za serijeku lunu? jel moguće da ti satovi tolko lažu jer ruku na srce, serijski runneri idu 80-85, a ne lune !
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #107 : 23 Siječanj, 2009, 20:34:41 »
moguce da to sat laz eza brzinu, a za tebe bih rekao da se rolice mijesaju po gramazi 1 teza pa 1 laksa, ali to je samo koji km da se vidi rezultat i ondase kupuje srednja gramaza tih rolica.. a za sadasnju brtinu trebala bi veca biti, jesu ti skinuli blokadu sa spuha sigurno? mislim da toliki pad brzine nemoze biti krivica samo remena, jeli mijenjana dizna uz spuh, trebala je  veca
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #108 : 23 Siječanj, 2009, 21:02:15 »
moguce da to sat laz eza brzinu, a za tebe bih rekao da se rolice mijesaju po gramazi 1 teza pa 1 laksa, ali to je samo koji km da se vidi rezultat i ondase kupuje srednja gramaza tih rolica.. a za sadasnju brtinu trebala bi veca biti, jesu ti skinuli blokadu sa spuha sigurno? mislim da toliki pad brzine nemoze biti krivica samo remena, jeli mijenjana dizna uz spuh, trebala je  veca

to za rolice samo kažem kak je...čovjek zna posao i sigurno je isprobao više kombinacija

kakva blokada na auspuhu? pa to je leo vince?!

i mene čudi da se nije povečala krajnja!! možda mu treba malo da se prilagodbe, tek sam 15 km napravio sa novim spuhom
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #109 : 23 Siječanj, 2009, 21:07:21 »
moguce da to sat laz eza brzinu, a za tebe bih rekao da se rolice mijesaju po gramazi 1 teza pa 1 laksa, ali to je samo koji km da se vidi rezultat i ondase kupuje srednja gramaza tih rolica.. a za sadasnju brtinu trebala bi veca biti, jesu ti skinuli blokadu sa spuha sigurno? mislim da toliki pad brzine nemoze biti krivica samo remena, jeli mijenjana dizna uz spuh, trebala je  veca

to za rolice samo kažem kak je...čovjek zna posao i sigurno je isprobao više kombinacija

kakva blokada na auspuhu? pa to je leo vince?!

i mene čudi da se nije povečala krajnja!! možda mu treba malo da se prilagodbe, tek sam 15 km napravio sa novim spuhom
nema prilagodbe, a ako hoces, rastavi ona 2 sarafa sa nosaca spuha i 2 na cyl i skini spuh, onda bi trebao vidjeti na pocetku spuha postaji li blokada u obliku tuljca
http://img240.imageshack.us/img240/2344/1lo8.jpg , tako bi ti trebalo izgledati
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #110 : 23 Siječanj, 2009, 21:10:00 »

nema prilagodbe, a ako hoces, rastavi ona 2 sarafa sa nosaca spuha i 2 na cyl i skini spuh, onda bi trebao vidjeti na pocetku spuha postaji li blokada u obliku tuljca
http://img240.imageshack.us/img240/2344/1lo8.jpg , tako bi ti trebalo izgledati
[/quote]

ma nemam alata, a i nisam baš neš vičan rastavljanju ( uvijek imam viška dijelova na kraju  :toothy12: )

nazvat ću i pitat čovjeka jel skino to, al nekak mislim da je...nije to prvi spuh koji je stavio
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #111 : 23 Siječanj, 2009, 21:34:17 »
Kakav tuljac i blokade na TT-u ako skuter ide preko 70km/h po cukicama?  ::)

Normalno da su blokade skinute.

A sto se tice krajnje brzine, izmjeri se sirina remena.
« Zadnja izmjena: 23 Siječanj, 2009, 21:36:29 SlowRider »

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #112 : 23 Siječanj, 2009, 21:35:43 »
Kakav tuljac i blokade na TT-u ako skuter ide preko 70km/h po cukicama  ::)

hvala, ni meni nema smisla

imaš kakvu ideju zašto mi nije krajnja veća? remen?
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #113 : 23 Siječanj, 2009, 21:41:13 »
Kakav tuljac i blokade na TT-u ako skuter ide preko 70km/h po cukicama  ::)

hvala, ni meni nema smisla

imaš kakvu ideju zašto mi nije krajnja veća? remen?

Ako ti skuter ima dosta okretaja pri krajnjoj brzini, i ako se remen podize do vrha variomata, onda ne mozes ocekivati vecu krajnju.
Iako bi mogao napraviti jednostavan test da provjeris do kuda se penje remen na variomatu, potrebno je samo skinuti dekl i potegnuti crtu sa markerom...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #114 : 23 Siječanj, 2009, 22:29:59 »
Kakav tuljac i blokade na TT-u ako skuter ide preko 70km/h po cukicama?  ::)

Normalno da su blokade skinute.

A sto se tice krajnje brzine, izmjeri se sirina remena.
neznam moze li se to usporediti, ali runner sa ser. spuhom ide sa blokadama svim 63 kmh, a kada smo vec tu kako oni mogu odrediti da ce za svaki skut sa blokadom ici 50 kmh , promjerom otvora unutar tuljca ili nekako drugo...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #115 : 23 Siječanj, 2009, 23:03:42 »
hvala, odličan fora!! samo što ja neznam niti di je dekl niti kako ga skinuti i di potegnuti crtu  :dontknow:

nemoj mi niti objašnjavat, jer nemam alata da to napravim, a niti ne usudim se...uskoro idem na servis pa ću predložit da mi to napravi ak će htjet!
a planiram uzet remen novi neki jači pomogućnosti

rakitje00 (tak neki nick) je napiso da ima za lunu pa čekam odgovor
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #116 : 23 Siječanj, 2009, 23:42:00 »
javio sam ti se...imam novi HEBO kevlar remen za lunu,keeway,sve isto...ima ti benjamin taj remen i prezadovoljan je... :headbang:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #117 : 24 Siječanj, 2009, 01:12:34 »
hvala, odličan fora!! samo što ja neznam niti di je dekl niti kako ga skinuti i di potegnuti crtu  :dontknow:

nemoj mi niti objašnjavat, jer nemam alata da to napravim, a niti ne usudim se...uskoro idem na servis pa ću predložit da mi to napravi ak će htjet!
a planiram uzet remen novi neki jači pomogućnosti

rakitje00 (tak neki nick) je napiso da ima za lunu pa čekam odgovor
zar nemas kod kuce ili u nekog frenda niti jedan inbus kljuc, ili obicni kljuc, to je posao koji se uradi za max 10 minuta
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #118 : 05 Travanj, 2009, 16:25:43 »
ozbiljno razmišljam o kupnji kita ili variomata za lunu...shvatio sam da je "top performances trophy sa 10mm bolcnom" (hvala robert) najbolja opcija, a za variomat čitam po forumu i neznam više dal se zna koji paše???

0) koja mi je bolja opcija: kit ili variomat?

1) jel gubim garanciju na skuter ako stavim kit? ili variomat?

2) bi li dobro radio sa serijskim karbom? stavio bi neku veću diznu naravno!
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline crazy marek

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 481
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tuning Luna 50 vision
« Odgovori #119 : 05 Travanj, 2009, 17:07:05 »
1.najbolja ti je opcija kit i variomat!!!ali ako kupis jedno i drugo onda se tu povlace i drugi djelovi koji vise nisu dovoljno jaki za to......npr kvacilo koje ce biti izlozeno vecem naprezanu i brzo se potrosi......zvono ti poplavi nakon nekih 500km......ako mislis kupit vario imat ces linearnije ubrzanje......a ako hoces nesto vise snage kupi kit i to ti je to!
2.gubis garanciju ako ti samo  oni vide da si nesto drko po skutu a kako nebi kad vide da si stavio drugi  cilindar(kit)
3.seriski karb je premali......trebas ga mjenjat sa dell17.5 najmanje......ako neces da ti to sve skupa zacvika.....jer ako stavis kit motor ce se vise grijat a posto je to zracnjak on se hladi i pomocu karba pa bi i to trebo zamjenit..

nadam se da razumijes!