Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco 250-500  (Posjeta: 50238 )

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #20 : 20 Siječanj, 2007, 00:08:58 »
Odin, svaka čast. Zrelo razmišljanje i ozbiljan pristup poslu. :icon_thumright:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #21 : 20 Siječanj, 2007, 09:14:55 »
ako se sječate mog slučaja zašto ne napišete zbog čega se čekalo 33 dana da dio dođe u zagreb.
vi govorite o 25000 komada dijelova.ja tu ne ubrajam plastike več samo dijelove mašina koji su težine do 1,5kg i kažete da je ovo prva glava sa takvim kvarom.
10 godina u rh kao uvoznik bi trebali biti opskrbljeni ne sa 25000 dijelova več sa 50000 dijelova jer kao ozbiljan uvoznik bi trebali imati od svake vrste skutera barem jedan skuter u dijelovima ali kompletan da iz tih dijelova možete sklopiti kompletan skuter.
ako tako razmišljam onda ja glaviu nebih čekao 33 dana več tjedan dana a što bi u mojem slučaju bilo prihvatljivih 14 dana a ne 40 danakoliko je trajao tzv. servis.
vi na skladištu imate sve samo ne dijelove koji bi mogli u jednom trenutku biti potrebni za servis.
ako imate 200 kompleta karika pa isto toliko klipova to je vaš problem ali umjesto deset klipova ili kompleta karika bilo bi dobro naručiti i dio koji fali da bi se npr.kompletirala jedna mašina u dijelovima i tako kad vam dolazi kontejner iz tajvana barem tri skutera u dijelovima pa nebu bilo problema.
pozdrav.
ps.
nakon svoje kalvarije sa b&w 125 i čekanja na povratak razmišljao sam i prodati ga a što bi povlačilo i negativnu konotaciju prema vama i kymcu.nadam se da čemo nadalje imati bolje kontakte i promptniju reakciju na prigovore unutar garancije jer imam osječaj da oni koji plačaju imaju prednost a znate da se loš glas brže i dalje čuje od dobrog.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #22 : 20 Siječanj, 2007, 11:04:03 »
ako se sječate mog slučaja zašto ne napišete zbog čega se čekalo 33 dana da dio dođe u zagreb.
vi govorite o 25000 komada dijelova.ja tu ne ubrajam plastike več samo dijelove mašina koji su težine do 1,5kg i kažete da je ovo prva glava sa takvim kvarom.

pa napisao sam ti objektivne okolnosti oko tvog slucaja i neimanja tog dijela na lageru. A i napisao si prije da je rijec bila o 20 dana, sad kazes 33. Ne mogu se naravno sjetiti koliko je dana bilo u pitanju, ali vjeruj mi da znam da je vozacu svaki dan dragocjen. U svemu tome ima i jedan drugi dio price - serviseri koji imaju malo profesionalniji pristup imaju uvijek mogucnost davanja zamjenskog vozila ljudima kojima je vozilo nuzno. Znam da to nije isto, i da bi covjek radje vozio svoj skuter koji je posteno platio, ali ipak, ukoliko popravak iziskuje vise vremena, mi uvijek ponudimo zamjenski skuter na koristenje. Naravno, i tu ima trikova, ti npr. imas Bet&Win 125, da si nas kupac bio u Krku, dobio bi Grand Dink 250 za vrijeme trajanja popravka, sto bi jednim dijelom amortiziralo tvoju gorcinu :-) Uvijek imamo dobre skutere kao zamjenska vozila, da ipak ljudima damo do znanja da nam je stalo do korektnog odnosa prema njima, da ublazimo negativan efekt moguceg dulje cekanja na popravak, a na zalost, ne mozemo mi uvijek utjecati na to, vec se dogadja da i nama dobavljaci kasne, ili nasi vrli carinici otezu proceduru...

10 godina u rh kao uvoznik bi trebali biti opskrbljeni ne sa 25000 dijelova več sa 50000 dijelova jer kao ozbiljan uvoznik bi trebali imati od svake vrste skutera barem jedan skuter u dijelovima ali kompletan da iz tih dijelova možete sklopiti kompletan skuter.
ako tako razmišljam onda ja glaviu nebih čekao 33 dana več tjedan dana a što bi u mojem slučaju bilo prihvatljivih 14 dana a ne 40 danakoliko je trajao tzv. servis.

Opet kazem, krparenje je zaista zadnja solucija. Firme koje su na taj nacin radile, sve su se vrlo brzo ugasile, ili su izasle iz biznisa sa skuterima jer nema nikakvog rezona raditi sa gubitkom. Posao sa rezervnim dijelovima je sve samo nije isplativ, mukotrpan, kompliciran, neugodan jer nikad ne mozes zadovoljiti 100% kupaca. Kao sto sam napisao, nemoguce je imati 100% dijelova na skladistu. Razumijem tvoju frustraciju, ali nemoj misliti da bi nesto bolje prosao da si imao neki skuter drugog proizvodjaca, mozda bi imali glavu, ali ne bi imali bolcen klipa, ili nesto drugo, i opet bi puhao. I sa pravom bi puhao, kao sto bi sa pravom puhao tvoj serviser sto uvoznik nema, kao sto bi sa pravom puhao uvoznik sto proizvodjac ili neki drugi dobavljac nema taj dio koji tebi treba, nego se treba naruciti...
Takodjer, mi cesto ponudimo serviseru da mu posaljemo cijeli skuter, pa da oni skinu dio koji im treba, a kad dio stigne, kompletira se skuter, proda se dalje i svi zadovoljni. No, serviseri cesto to dobijaju, ako se radi o dijelovima za ciju je zamjenu potrebno dosta posla.

vi na skladištu imate sve samo ne dijelove koji bi mogli u jednom trenutku biti potrebni za servis.
ako imate 200 kompleta karika pa isto toliko klipova to je vaš problem ali umjesto deset klipova ili kompleta karika bilo bi dobro naručiti i dio koji fali da bi se npr.kompletirala jedna mašina u dijelovima i tako kad vam dolazi kontejner iz tajvana barem tri skutera u dijelovima pa nebu bilo problema.
pozdrav.

Ti ne mozes znati sto mi trenutno imamo na skladistu, tako da te molim da unaprijed ne radis analize. U svakom slucaju, dobrodosao si da bacis oko na skladiste dijelova kad si u nasim krajevima, a mozes i volontirati par dana sa nama, da steknes dojam koliko je u biti zeznut i nezgodan posao sa dijelovima :-) Tvoj prijedlog sa skuterima za dijelove je u praksi jako tesko izvediv. Naravno, svi se sluze i sa tim, ali kao sto sam vec napisao, to moze biti samo iznimka, a nikako osnova poslovanja. Tko tako radi, ne traje dugo, brzo zatvara ducan :-) U svakom slucaju, hvala na prijedlogu.

ps.
nakon svoje kalvarije sa b&w 125 i čekanja na povratak razmišljao sam i prodati ga a što bi povlačilo i negativnu konotaciju prema vama i kymcu.nadam se da čemo nadalje imati bolje kontakte i promptniju reakciju na prigovore unutar garancije jer imam osječaj da oni koji plačaju imaju prednost a znate da se loš glas brže i dalje čuje od dobrog.

He he, ja sam prilicno siguran da uopce neces imati vise prigovora unutar garancije.
Sto se tice davanja prednosti, kod nas prednost imaju samo ljudi koji su ispravni, koji nisu picajzle i koji ne prijete bombama, sudom, televizijom, vecernjakom, vezama na carini ili medju odvjetnicima, jer su mu pukle plastike iza sica, a on naravno nije u kofer trpao 20 kila krumpira i vozio preko tracnica tramvaja 80km/h, cuje nekakav sum kad da gas izmedju 2 i 3 tisuce okretaja, i hoce da se to rijesi, izblijedila mu boja a skuter u dvije godine nije vidio hlada ni sekunde, poruzinavile mu felge, ali je zaboravio reci da mu je sin pao u more sa motorom... Takvih ispravnih je 99,9%, ali ovih 0,1% ponekad napravi takav ucinak da zazalim dan kad sam se pcoeo baviti ovim poslom u kojeg sam inace zaljubljen.

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #23 : 20 Siječanj, 2007, 11:18:26 »
Odin, svaka čast. Zrelo razmišljanje i ozbiljan pristup poslu. :icon_thumright:

Hvala  :laughing7:
U biti, sad kad smo vec toliko prodali Kymca svih ovih godina, sad tek predstoji borba jer odnos koji mi pokusavamo imati prema poslu je prilicno tesko zadrzati na nekom velikom uzorku, ali se stvarno trudimo, i to nam je misija broj 1, biti OK prema svakom tko nas treba.
Na malom trzistu kao sto je hrvatsko, jedino to dugorocno moze donijeti prosperitet. Osim, naravno, ako nisi Konzum, Pevec, VIP, T-com ili neki drugi igrac :-)

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #24 : 20 Siječanj, 2007, 18:51:40 »
Odin, svaka čast. Zrelo razmišljanje i ozbiljan pristup poslu. :icon_thumright:

Hvala  :laughing7:
U biti, sad kad smo vec toliko prodali Kymca svih ovih godina, sad tek predstoji borba jer odnos koji mi pokusavamo imati prema poslu je prilicno tesko zadrzati na nekom velikom uzorku, ali se stvarno trudimo, i to nam je misija broj 1, biti OK prema svakom tko nas treba.
Na malom trzistu kao sto je hrvatsko, jedino to dugorocno moze donijeti prosperitet. Osim, naravno, ako nisi Konzum, Pevec, VIP, T-com ili neki drugi igrac :-)

E ovo je dobro reka. :headbang: :notworthy: :glasses9: :frajer:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #25 : 20 Siječanj, 2007, 19:31:50 »
pa i ja to kažem da im sad tek slijedi trsiti se da podilaze kupcima jer previše toga je ušlo u rh a mi smo malo tržište.
zato servisi moraju biti brzi i kvalitetno odrađeni na zadovoljstvo kupca i korisnika usluge.
ovo gore je bilo kilavo odrađeno u mom slučaju ali nadam se da to nebude praksa jer tako se gube i kupci i korisnici usluga.
i jedna dobronamjerna primjedba ovo što imate za krčane zamjenski skut ako je servis dulji od 10 dana bilo bi dobro diči i na nivo hrvatske jer tako buju kupci i korisnici usluga zadovoljni.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #26 : 20 Siječanj, 2007, 20:07:30 »
pa i ja to kažem da im sad tek slijedi trsiti se da podilaze kupcima jer previše toga je ušlo u rh a mi smo malo tržište.
zato servisi moraju biti brzi i kvalitetno odrađeni na zadovoljstvo kupca i korisnika usluge.
ovo gore je bilo kilavo odrađeno u mom slučaju ali nadam se da to nebude praksa jer tako se gube i kupci i korisnici usluga.
i jedna dobronamjerna primjedba ovo što imate za krčane zamjenski skut ako je servis dulji od 10 dana bilo bi dobro diči i na nivo hrvatske jer tako buju kupci i korisnici usluga zadovoljni.

slazem se. ali, nismo ni mi budale da dajemo zamjenski skuter nekome tko u svome servisu popravlja kymco,malaguti, peugeot, apriliu... Uobicajeno je da diler sam kupi zamjensko vozilo, po povlastenoj cijeni i na rate, tako je i u auto industriji. Ali, u zemlji gdje je nekome puno dati 80kn za service manual na 500 strana, utopijski je ocekivati da ce uloziti 15-20k u zamjensko vozilo.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #27 : 20 Siječanj, 2007, 20:11:48 »
zato vi sklopite ugovor o tome sa ovlaštenim servisima i to je to. zato postoje ovlašteni servisi.
ja nisam lud da idem servisirati 20k kn kod nekog nadri servisera a skut je pod garancijom.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #28 : 20 Siječanj, 2007, 20:34:45 »
zato vi sklopite ugovor o tome sa ovlaštenim servisima i to je to. zato postoje ovlašteni servisi.
ja nisam lud da idem servisirati 20k kn kod nekog nadri servisera a skut je pod garancijom.


da, ali taj serviser je ovlasten i od peugeota i od malagutija i od derbija. i sad, da mu mi damo jedan zamjenski skuter, a da svi ovi drugi od toga gustiraju. little tomorrow  ;D

cak i u auto industriji, gdje je servies ovlasten npr. samo za audi, zamjensko vozilo mora kupiti. To je i u redu, jer servisu je to dobro za image. Ja nema sanse da idem s autom na servis tamo gdje mi ne mogu dati zamjenski auto.

U auto bransi kod nas to jos i funkcionira, jer diler jednostavno po ugovoru mora kupiti jedno zamjensko vozilo. Na zalost, u moto biznisu su puno manji novci, i dileri nisu bas spremni na bilo kakve investicije. BArem ne zasad. Iako, primjecuje se napredak i na tom polju, jer oni koji daju dobru uslugu,odnose prevagu.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #29 : 20 Siječanj, 2007, 21:50:30 »
za vas je 20k kn mali novac, jao izjave pa za te novce možete kupiti suparnički skuter i još vam dosta ostane kymco je naspram drugih tajvanaca kao mercedes u njemačkoj auto industriji.

svaka vam čast na 10 godina u rh ali sa takvim pristupom u rh na malom tržištu nebute prošli dobro.
badava testovi u časopisima, pravi testovi su sami kupci a znam ih dost koji voze kymco i dali zadnju lovu a dobili previše problema nonstop u servisima.
nemojte da se ponašate kao onaj serviser baotiana kad je promijenio ulje u kočnicama jer je čovjeku blokirala prednja kočnica, pa ismijat če vas ljudi.
 nekima je skuter jedino vozilo jer za auto nemaju lovu.
a što mislite kako sam ja kupio skuter, za kešovinu? ne na kredit, tko ima kešovinu u rh,tajkuni i vlada.
pamet u glavu i promislite, možda sam ogorčen, a možda navijam, a možda govorim iz perspektive kupca.
pa evo vam samo zip 100 tko ga radi kinezi i nisu niš slabiji od kymca ali su jeftiniji i ima kineza koji su kompletne kopije japanaca koji po kvaliteti nadilaze kymca pa sad razmislite,kupiti kineza japanske kvalitete ili kymco koji je bio sinonim za kvalitetu a sad se kvari i više nego kinezi.
možda meljem gluposti a možda i nemeljem to morate vi odvagnuti jer ovo sad čitaju mnogi gosti na forumu pa buju krenule priče.
nešto morate mijenjati a ne uživati na lovorikama prošlosti jer tržište u rh je sve raznolikije i izbirljivije a kymco baš ne nudi previše novosti da bi privukao klijentelu.
bez ljutnje ovo su samo dobronamjerne primjedbe.
pozdrav.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #30 : 20 Siječanj, 2007, 22:04:24 »
za vas je 20k kn mali novac, jao izjave pa za te novce možete kupiti suparnički skuter i još vam dosta ostane kymco je naspram drugih tajvanaca kao mercedes u njemačkoj auto industriji.

tko je rekao da je 20k mali novac?

svaka vam čast na 10 godina u rh ali sa takvim pristupom u rh na malom tržištu nebute prošli dobro.
badava testovi u časopisima, pravi testovi su sami kupci a znam ih dost koji voze kymco i dali zadnju lovu a dobili previše problema nonstop u servisima.
nemojte da se ponašate kao onaj serviser baotiana kad je promijenio ulje u kočnicama jer je čovjeku blokirala prednja kočnica, pa ismijat če vas ljudi.
 nekima je skuter jedino vozilo jer za auto nemaju lovu.
a što mislite kako sam ja kupio skuter, za kešovinu? ne na kredit, tko ima kešovinu u rh,tajkuni i vlada.
pamet u glavu i promislite, možda sam ogorčen, a možda navijam, a možda govorim iz perspektive kupca.
pa evo vam samo zip 100 tko ga radi kinezi i nisu niš slabiji od kymca ali su jeftiniji i ima kineza koji su kompletne kopije japanaca koji po kvaliteti nadilaze kymca pa sad razmislite,kupiti kineza japanske kvalitete ili kymco koji je bio sinonim za kvalitetu a sad se kvari i više nego kinezi.
možda meljem gluposti a možda i nemeljem to morate vi odvagnuti jer ovo sad čitaju mnogi gosti na forumu pa buju krenule priče.
nešto morate mijenjati a ne uživati na lovorikama prošlosti jer tržište u rh je sve raznolikije i izbirljivije a kymco baš ne nudi previše novosti da bi privukao klijentelu.
bez ljutnje ovo su samo dobronamjerne primjedbe.
pozdrav.

cuj, neke primjedbe uvazavam i na mjestu su. ali neke su mi totalno nebulozne. u svakom slucaju, ako nisi zadovoljan, uvijek stignes prodati kymca i kupiti zip 100 ili keeway ili qingqi ili baotian. Onda si ti malo cudan, kad si uzeo kymca za 20k, a ne isto kvalitetan kinez za duplo manje?!? Pardon, ili kvalitetniji, sad tek vidim sta si napisao. Brzo u oglasnik  ;D

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #31 : 20 Siječanj, 2007, 22:14:50 »
prodati kymca,ajd mi kažite koliko sad vrijedi moj kymco a koliko sam ga platio hoču realnu cijenu a ja ču vam onda reči jesam zadovoljan ili ne.



(cuj, neke primjedbe uvazavam i na mjestu su. ali neke su mi totalno nebulozne.)
to je tvoje mišljenje, kad čovjek bude stjeran u čošak a ništa mu nije ponuđeno da se izvuče iz njega hvata se za sve.
bila mi je sestra ovdje i vidjela i čula sve što je bilo vezano uz servis i čekanje, izjava njena je da vi nebi opstali niti mjesec dana u njemačkoj.

(u svakom slucaju, ako nisi zadovoljan, uvijek stignes prodati kymca i kupiti zip 100 ili keeway ili qingqi ili baotian.)
a što mislite zašto sam kupio kymca? zbog cijene ,ha,ha ,ha. pa zbog 10 godina iskustva u  rh i jer ste išli istim putem kao i hyundai ali hyundai nema porođajne mane u poslovanju dok kod vas **** neču više ponavljati.

(Onda si ti malo cudan, kad si uzeo kymca za 20k, a ne isto kvalitetan kinez za duplo manje?!?)
odgovor vam je gore.


(Pardon, ili kvalitetniji, sad tek vidim sta si napisao.)
ako sam vas uvrijedio izvinite, ali kymco baš i nije sinonim izdržljivosti i kvalitete.
talijane ne podržavam jer su preskupi.kinezi su prekratko na tržištu ali pojeli su dobar dio kolača, samo ako uvoznici nisu zasukali rukave i primili se posla a pod to smatram da su u rh uz prodaju skutera razgranali servisnu mrežu onda mogu uspijeti a ako nisu onda če otpasti.
koliko poznajemo kineze pojest če i talijane i tajvance i japance jer makar su novi u branši uče svjetlosnom brzinom a to je što ih izdiže naspram drugih.


(Brzo u oglasnik)

pa kaj mislite da sam pao na glavu da to napravim prvo ču dovesti skuter u perfekcionističko stanje pa možete očekivati još primjedbi na rad skutera,sve dok ne istekne garancija.
« Zadnja izmjena: 20 Siječanj, 2007, 22:39:33 mrcina »
Piaggio X9 250  Black Box

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #32 : 21 Siječanj, 2007, 00:56:24 »

pa kaj mislite da sam pao na glavu da to napravim prvo ču dovesti skuter u perfekcionističko stanje pa možete očekivati još primjedbi na rad skutera,sve dok ne istekne garancija.


nek ti je sa srecom

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #33 : 21 Siječanj, 2007, 10:58:36 »
Da se i ja malo uključim...
Iz perspektive kupca zaista je teško sagledati sve probleme koje imaju ozbiljni uvoznici. Isto tako, isina je i to da pojedini neodgovorni trgovci mogu upropastiti image neke marke, koji se stvara mukotrpno i dugotrajno. Uvijek pozdravljam ljude koji svoj posao shvaćaju ozbiljno i idu na duge staze.
Osobno sam imao gorkih iskustava s automobilom Opel Meriva, gdje krivim samo servisera i to renomiranog, jer su mi tri godine, pogotovo dok je vozilo bilo pod garancijom, tvrdili da je za problem isključivanja cilindra bilo krivo isključivo gorivo, i sve rješavali za pola sata. Isto tako, drugi serviser mi je auto zadržao 3 dana, otklonio kvar i naplatio duplo manji iznos od ovih prvih koji nisu napravili ništa.
I zato razumijem kupca i korisnika vozila koje se pokvari, ali istovremeno ne želim generalizirati već ustvrditi pravog krivca. 
Također, današnja vozila, obzirom na složenost konstrukcije i zbog velikoserijske proizvodnje, unatoč poslovičnoj kvaliteti koju imaju neke marke, mogu imati nedostataka. Cilj svakoga tko je u tom poslu je da uvijek na zadovoljstvo kupca otkloni kvar u što bržem roku, a ne da nakon kupnje ili isteka garantnog roka jednostavno otpili kupca ili ga ostavi na cjedilu glede servisiranja i rezervnih dijelova, ili da kao jedan renomirani uvoznik jedne poznate  marke jednostavno krje uzrok neispravnosti i za sve krivi loše gorivo.
Dakle problem su ljudi koji otvaraju biznis zbog kratkoročne zarade, ili oni koji su tako uljuljani u uspjeh svoje marke da se počnu ponašati bahato i neodgovorno. A i malo tko će priznati krivnju ili pogrešku, lakše je okriviti nekoga drugog.
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #34 : 21 Siječanj, 2007, 11:41:31 »
Da se i ja malo uključim...
Iz perspektive kupca zaista je teško sagledati sve probleme koje imaju ozbiljni uvoznici. Isto tako, isina je i to da pojedini neodgovorni trgovci mogu upropastiti image neke marke, koji se stvara mukotrpno i dugotrajno. Uvijek pozdravljam ljude koji svoj posao shvaćaju ozbiljno i idu na duge staze.
Osobno sam imao gorkih iskustava s automobilom Opel Meriva, gdje krivim samo servisera i to renomiranog, jer su mi tri godine, pogotovo dok je vozilo bilo pod garancijom, tvrdili da je za problem isključivanja cilindra bilo krivo isključivo gorivo, i sve rješavali za pola sata. Isto tako, drugi serviser mi je auto zadržao 3 dana, otklonio kvar i naplatio duplo manji iznos od ovih prvih koji nisu napravili ništa.
I zato razumijem kupca i korisnika vozila koje se pokvari, ali istovremeno ne želim generalizirati već ustvrditi pravog krivca. 
Također, današnja vozila, obzirom na složenost konstrukcije i zbog velikoserijske proizvodnje, unatoč poslovičnoj kvaliteti koju imaju neke marke, mogu imati nedostataka. Cilj svakoga tko je u tom poslu je da uvijek na zadovoljstvo kupca otkloni kvar u što bržem roku, a ne da nakon kupnje ili isteka garantnog roka jednostavno otpili kupca ili ga ostavi na cjedilu glede servisiranja i rezervnih dijelova, ili da kao jedan renomirani uvoznik jedne poznate  marke jednostavno krje uzrok neispravnosti i za sve krivi loše gorivo.
Dakle problem su ljudi koji otvaraju biznis zbog kratkoročne zarade, ili oni koji su tako uljuljani u uspjeh svoje marke da se počnu ponašati bahato i neodgovorno. A i malo tko će priznati krivnju ili pogrešku, lakše je okriviti nekoga drugog.

bravo, sve si rekao.
normalno je da uvijek postoji mogucnost da se nesto pokvari, kao sto je nebulozno tvrditi (sto neki tvrde i grade svoju politiku prema tome) da se sve moze otkloniti u dva sata ili slicnim rokovima. Vecina se mozda i moze, ali uvijek se nadje nesto sto nije moguce, iz ovog ili onog razloga.

Vazno je, kad se ne moze, da covjeku olaksas problem koliko je god moguce, da osjeti da se netko trudi i da ne misli da je prevaren. Ja sam imao svakakvih iskustava, sa autom katastrofalnih, za sto ni sam ne znam koga da krivim, servisera, uvoznika ili proizvodjaca (Audi), jer je stekalo sve od pocetka, bahati serviseri (40box Kundic Opatija), nepristupacan uvoznik (Zubak Auto), neisporuka dijelova u jamstvenom roku (firma sa preko 100.000 zaposlenih)...

Ali, imao sam i dobrih iskustava sa nekim drugim stvarima, gdje u malo skakljivijim sitacijama davatelj garancije se ponio gao gentleman, i iako cekas, osjecas da netko o tome brine, i da nisi prevaren.

Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #35 : 21 Siječanj, 2007, 12:00:36 »
cak i u auto industriji, gdje je servies ovlasten npr. samo za audi, zamjensko vozilo mora kupiti. To je i u redu, jer servisu je to dobro za image. Ja nema sanse da idem s autom na servis tamo gdje mi ne mogu dati zamjenski auto.


Koliko se ja sjećam pravila koja vrijede u zemljama koje imaju regularnu proceduru prodaje i servisa određeni postotak od svakog prodanog uređaja pripada serviseru za vrijeme garancije.

Dakle, ako uvoznik traži da regionalni servis ima lager dijelova očekivano je da od svakog prodanog skutera u regiji određeni postotak pripada serviseru. Iz tog postotka serviser stvara lager dijelova, plaća školovanje, manuale i ulazi u rizik koji snosi i uvoznik prilikom preuzimanja rizika garancije na određeni period.

Ne bih ulazio u koncept prodajne strategije pojedinog uvoznika, no imam osjećaj da u Hrvatskoj ovakva razrada strategije nije prisutna.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #36 : 21 Siječanj, 2007, 12:06:16 »
Da se i ja malo uključim...
Iz perspektive kupca zaista je teško sagledati sve probleme koje imaju ozbiljni uvoznici. Isto tako, isina je i to da pojedini neodgovorni trgovci mogu upropastiti image neke marke, koji se stvara mukotrpno i dugotrajno. Uvijek pozdravljam ljude koji svoj posao shvaćaju ozbiljno i idu na duge staze.
Osobno sam imao gorkih iskustava s automobilom Opel Meriva, gdje krivim samo servisera i to renomiranog, jer su mi tri godine, pogotovo dok je vozilo bilo pod garancijom, tvrdili da je za problem isključivanja cilindra bilo krivo isključivo gorivo, i sve rješavali za pola sata. Isto tako, drugi serviser mi je auto zadržao 3 dana, otklonio kvar i naplatio duplo manji iznos od ovih prvih koji nisu napravili ništa.
I zato razumijem kupca i korisnika vozila koje se pokvari, ali istovremeno ne želim generalizirati već ustvrditi pravog krivca. 
Također, današnja vozila, obzirom na složenost konstrukcije i zbog velikoserijske proizvodnje, unatoč poslovičnoj kvaliteti koju imaju neke marke, mogu imati nedostataka. Cilj svakoga tko je u tom poslu je da uvijek na zadovoljstvo kupca otkloni kvar u što bržem roku, a ne da nakon kupnje ili isteka garantnog roka jednostavno otpili kupca ili ga ostavi na cjedilu glede servisiranja i rezervnih dijelova, ili da kao jedan renomirani uvoznik jedne poznate  marke jednostavno krje uzrok neispravnosti i za sve krivi loše gorivo.
Dakle problem su ljudi koji otvaraju biznis zbog kratkoročne zarade, ili oni koji su tako uljuljani u uspjeh svoje marke da se počnu ponašati bahato i neodgovorno. A i malo tko će priznati krivnju ili pogrešku, lakše je okriviti nekoga drugog.

bravo, sve si rekao.
normalno je da uvijek postoji mogucnost da se nesto pokvari, kao sto je nebulozno tvrditi (sto neki tvrde i grade svoju politiku prema tome) da se sve moze otkloniti u dva sata ili slicnim rokovima. Vecina se mozda i moze, ali uvijek se nadje nesto sto nije moguce, iz ovog ili onog razloga.

Vazno je, kad se ne moze, da covjeku olaksas problem koliko je god moguce, da osjeti da se netko trudi i da ne misli da je prevaren. Ja sam imao svakakvih iskustava, sa autom katastrofalnih, za sto ni sam ne znam koga da krivim, servisera, uvoznika ili proizvodjaca (Audi), jer je stekalo sve od pocetka, bahati serviseri (40box Kundic Opatija), nepristupacan uvoznik (Zubak Auto), neisporuka dijelova u jamstvenom roku (firma sa preko 100.000 zaposlenih)...

Ali, imao sam i dobrih iskustava sa nekim drugim stvarima, gdje u malo skakljivijim sitacijama davatelj garancije se ponio gao gentleman, i iako cekas, osjecas da netko o tome brine, i da nisi prevaren.

odlično ako ste imali i gorka i dobra iskustva sa svojim vozilom zašto onda  vaši kupci imaju problema i to onih gorkih.
ja to govorim iz svog iskustva.
nije bio potreban onakav moj nastup a još i više vaša neodgovornost jer da ja moram zvati uvoznika i taspitivati se o dolasku dijelova u rh pa izjave čovjeka koji radi kod vas da je rezervni dio na granici i tako dva tjedna je glupa ,baš stoga jer radim u firmi koja je u bliskoj vezi sa carinom.
u razgovoru sa carinicima bilo im je čudno da jedan rezervni dio tako dugo stoji na carini gdje oni ti rješavaju u vrlo kratzkom roku jer je to rezervni dio za vozilo(skuter).

zašto sam napisao 20 dana pa 33 dana pa 40 dana
20dana ja vama trebalo da nabavite dio
33dana neračunam 7 dana jer im je toliko trebalo za otkrivanje kvara
40dana od predaje do prijema vozila sa servisa.
da bio sam frustriran i to veoma jako jer 33 dana za zamjenu glave (ajmo malo ozbiljno razgovarati.)
niste imali glavu na lageru,za takvu izjavu i čekanje glave 20 dana, hej dobro jutro u eu zatvaraju se servisi.
brzo nešto mijenjati jer ako dođe opet nešto tako imat čete puno više nezadovoljnih nego zadovoljnih.
ja da sam na vašem mjestu trudio bih se zadovoljiti kupca u svakom pogledu pa ako to znači uvuči mu se u š**** i to jer zadovoljan je kupac moje zadovoljstvo i satisfakcija za svoje frustracije.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline bluedreamer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Grand Dink 250
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #37 : 21 Siječanj, 2007, 12:07:20 »
odin nije stvar u servisu več u uvozniku koji nema dostojnu količinu dijelova a več je deceniju vrli uvoznik kymca u rh.
serviser nemože imati sve dijelove ali zato naš vrli uvoznik mora.
na tisuču motora barem jedan postona sto motora iste firme iste kubikaže 1% a ne 0%,ova druga cifra vodi uvoznika u amaterstvo.
ako uvozi 100 motora iste kubikaže onda barem 1 motor mora biti kompletan za servis u dijelovima.
kymco ima iste mašine na svim 125ccm modelima pa tako za svaki uvedeni model treba imati barem 1% dijelova a ako ne i 6%.
uzmimo magnetiks i vrli djedomobil na 100 komada 20 komada u dijelovima ali u smislu da ih sutra može sastaviti i prodati pod kompletan a na da nešto fali.
to ja zovem profesionalnošču a ne ono što sam ja doživio od uvoznika čekanje glave motora više od 20 dana što je za nepovjerovati u profesiji uvoznika renomirane firme iz tajvana.
da doznaju kako posluju odmah bi izgubili status uvoznika i morali zaprti firmu.

    Uf, bit ce tesko biti kratak i povezan :-)

   U biti, radi se velikom vecinom o servisima. i ne samo o kymcovim, nego o svima. 90% ih nema niti jedan set prstena na lageru. Naravno, ovo govorim iz svoje pozicije, a to je pozicija uvoznika. Najcesci scenarij (ne samo moji serviseri, i ne samo kymco skuteri):
1. Ti kupis skuter
2. Dok radis redovne servise na kojima ne traba nista mijenjati sve je u redu
3. Odu valjcici na primjer. Serviser ih nema, nego narucuje od nas. I sad, dok mi dobijemo njegovu narudzbu, najcesce opisnu, pa dok provjerimo sifru, dok posaljemo robu (obicna posta, jer je intereuropa preskupa za valjcice od 80kn), dok on dobije valjcice, dok ih ugradi, ti si bez skutera tjedan dana. Ti si ljut, ali serviseru je najlakse svaliti sve na uvoznika.

Ako ides na servis tamo gdje mislim da ides, u Karmata, onda ovo gore ne vazi, jer su oni stvarno super.

Kymco nema sve masine od 125ccm iste. Imas masinu jednu na spaceru 125 (stra LC), drugu na B&W i GD 125 (nova LC), imas trecu na peopleu 125 i cetvrtu na agility 125.

Sjecam se tvog slucaja i glave motora. Vjeruj da je to nakon 10 godina rada prva glava motora od 125 ccm koju smo trebali promijeniti. Kad narucujemo dijelove, jedan od glavnih smjerokaza su nam tablice od kymca sa popisom dijelova koje issporucuju. Ta glava nije bila na tom popisu, je*i ga. Dosla je narudzba od servisa, mi smo se odmah dali u potragu za glavom, i nije ju bilo lako naci, ali smo uspjeli.

Spominjes da treba imati jednu masinu na raspolaganju za raskopavanje. I navodis magnetix kao primjer. Mislim da je to klasicni fus, rakospavati neprodane skutere da bi krpali druge. Naravno, svatko ce tome pribjeci, ali samo u slucaju krajnje nuzde, a ovo izgleda kao politika firme, ajmo uzeti 20% vise robe da imamo za raskopavanje. Jebate, kao da su zarade po skuteru 50% pa si mozes dozbvoliti da ti 20% lagera stoji raskopano... Vjeruj da to nije bas tako, i da magnetix moze prodati tih 20 komada koje spominjes da su uzeli za dijelove, vjeruj da ce ih prodati iste sekunde, fino napuniti racun, i onda se mozes moliti dragom bogu da ti posalje dijelove ako nesto rikne. Jer, probaj ukucati "SPILLO SCOOTER" u google, ili "GAMAX SCOOTER" sili "SPILLO HUNGARY (slovenija,italia, austria...) - svejedno, dobit ces samo neke bizarne linkove, pa ti odi u italiju ili sloveniju, austriju, madjarsku, wherever da kupis dijelove.

Svjestan sam da nije idealno stanje ni kod nas sto se tice dijelova, ali nije idealno nigdje, ne samo u hrvatskoj, vec i u drugim zemljama, sa vecinom proizvodjaca, ne samo skutera. Kombi Peugeot Expert od firme stoji parkiran vec 10 dana jer domaci zastupnik (pazi cuda, zove se PEUGEOT HRVATSKA) nema nekakvu jabucicu ili sta ja znam sta nam je otislo, i sta se moze zamijeniti u roku od 5 minuta. I sta da radimo? Ili odem sa autom na servis. Auto je eminentnog njemackog proizvodjaca vise srednje klase, kazu mi fino "da, vasa serija ima tvornicku gresku - rupu u glavi motora, moramo je zamijeniti, na zalost nemamo na lageru, vi se slobodno vozite, kad nam stigne zvat cemo vas" :-) Ja ljut zovem uvoznika (tad je jos bio Zubak auto), i oni slijezu ramenima, budite strpljivi... Proslo je mjesec dana dok nije stigao dio.
Sjeti se Aprilije i njihovih dijelova, sage koja jos uvijek traje, sjeti se Honde, sjeti se SYM-a koji je u 10 godina na trzistu promijenio 6 zastupnika...

Eto, mogao bih o ovome seminar odrzati, i slazem se tobom, naravno, nije ugodno 20 dana cekati bilo kakav dio, ali na zalost sve je to sastavni dio posla. I koliko god se mi trudili, ulagali u skladista, softvere, lager, ljude, uvijek ce se naci nesto sto nemas za isporuku. NEdavno je bila vijest u novinama "Piaggio Hrvatska je dosegnuo europsku razinu u segmentu rezervnih dijelova - 70% dijelova uvijek ima za isporuku". Drugim rijecima, ako se razbijes, i treba ti 10 dijelova, vrlo je velika vjerojatnost da ce oni imati samo 7, a 3 ces morati cekati, vrlo vjerojatno i vise od ovih 20 dana koje si naveo. A po starom dobrom murphyju, ta tri se nuzna da bi skuter iso :-) A dobro znam koliko je 70% jebacki lager.

Na inventuri smo imali 4.000 razlicitih dijelova,ukupno preko 25.000 komada, dva tjedna brojanja. I opet, to nije sve naravno, ali se trudimo. Puno bi nam olaksalo da dileri na pocetku godine potrose 5000 kuna za neki osnovni lager, na nasih 60 dilera, to je 300.000kuna, na kojih mi mozemo staviti nasih 300.000kn, i evo ti besprijekornog lagera. PRoblem je sto to vecina njih ne radi, i bilo kakvi pokusaji objasnjavanja prednosti takve politike, uvijek ostaju samo pokusaji. I dalje ce vecina njih kad im zatreba jedna brtva naruciti jednu brtvu, pa kad mu ona pukne, onda ce covjeku zadrzati skuter dok ne dodje druga brtva... I tako dalje.

Pozitivna je stvar za nas sto se kymco doslovno odbija pokvariti (na zalost, ti si jedan od zaista rijetkih koji su imali problem sa B&W 125), i pokusavamo narasti u ozbiljnu firmu na svim poljima, a postprodajna podrska je najzahtjevniji segment. Srca imamo, posteni smo i svakom mozemo pogledati u oci, nitko ne moze reci da se nismo polomili da izadjemo ljudima u susret, i rezultati nam daju za pravo. 1996 smo prodali 9 komada, 2006. je brojka bila veca od 1200, kad sam kretao u posao su mi se svi podsmjehivali, veliki dileri su se ismijavali iz mene i Kymca, a sad mi biramo s kim cemo raditi, jer s nama zele raditi svi. Vjeruj da bez kvalitetne postprodajne podrske ne bi bilo niti takve dobre mreze, sto su dileri bolji i uspjesniji to su i zahtjevniji.

Ispricavam se ako sam udavio, ali osjetio sam da je trenutak da nesto kazem :-)

E ovo se zove ohrabrujući odgovor :-)  Ali s druge strane , normalno je da se Mrcina ljuti jer nema ništa gore kad je proizvod u garanciji a imaš "nerješivih" problema. Dovoljno je da je taj proizvod recimo mobitel, a da ne govorimo kad je riječ o nečemu tako bitnom kao skuter ili automobil. I ja bi bez razmišljanja krivio uvoznika s obzirom da serviseri uglavnom tako ukazuju.  Ali nakon ovog tvog objašnjenja moram priznati da sam se zamislio.
Inače, 3 mjeseca vozim polovni kymco grand dink 250 i super sam zadovoljan.... Evo ovako, ako smijem pitat, koliko su ljudi uspjeli do sada proć kilometara sa grand dinkom? (moj je na 23000 sada, a mehaničar mi kaže da je motor u savršenom stanju).
E, i još nešto, ako budem morao posegnuti za ovlaštenim serviserom u Splitu i bližoj okolici, koga bi preporučio (ako ovdje nije previše javno)... (ima 3 prodavaonice i 2 servisera ako sam dobro informiram, da ne spominjem sad imena).
Pozdrav i ustraj u takvom razmišljanju!  :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #38 : 21 Siječanj, 2007, 12:12:53 »
cak i u auto industriji, gdje je servies ovlasten npr. samo za audi, zamjensko vozilo mora kupiti. To je i u redu, jer servisu je to dobro za image. Ja nema sanse da idem s autom na servis tamo gdje mi ne mogu dati zamjenski auto.


Koliko se ja sjećam pravila koja vrijede u zemljama koje imaju regularnu proceduru prodaje i servisa određeni postotak od svakog prodanog uređaja pripada serviseru za vrijeme garancije.

Dakle, ako uvoznik traži da regionalni servis ima lager dijelova očekivano je da od svakog prodanog skutera u regiji određeni postotak pripada serviseru. Iz tog postotka serviser stvara lager dijelova, plaća školovanje, manuale i ulazi u rizik koji snosi i uvoznik prilikom preuzimanja rizika garancije na određeni period.

Ne bih ulazio u koncept prodajne strategije pojedinog uvoznika, no imam osjećaj da u Hrvatskoj ovakva razrada strategije nije prisutna.


dobro si primjetio. u rh nema onog kao u eu a to je da serviseri imaju sve za servis.
ma dobro progutali bi mi i 3 dana servis da je to 3 dana a ne 15 dana kako se to može desiti i nenadano produžiti.
ako nema servis ima uvoznik i to čak može biti ok jer dio od uvoznika nemora putovati 10 dana več 1 dan hp expresom ili city expresom.


zato kažem da nešto treba mijenjati da bi kupci i prodavači bili zadovoljni.
« Zadnja izmjena: 21 Siječanj, 2007, 12:15:23 mrcina »
Piaggio X9 250  Black Box

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #39 : 21 Siječanj, 2007, 12:43:46 »
cak i u auto industriji, gdje je servies ovlasten npr. samo za audi, zamjensko vozilo mora kupiti. To je i u redu, jer servisu je to dobro za image. Ja nema sanse da idem s autom na servis tamo gdje mi ne mogu dati zamjenski auto.


Koliko se ja sjećam pravila koja vrijede u zemljama koje imaju regularnu proceduru prodaje i servisa određeni postotak od svakog prodanog uređaja pripada serviseru za vrijeme garancije.
Dakle, ako uvoznik traži da regionalni servis ima lager dijelova očekivano je da od svakog prodanog skutera u regiji određeni postotak pripada serviseru. Iz tog postotka serviser stvara lager dijelova, plaća školovanje, manuale i ulazi u rizik koji snosi i uvoznik prilikom preuzimanja rizika garancije na određeni period.
Ne bih ulazio u koncept prodajne strategije pojedinog uvoznika, no imam osjećaj da u Hrvatskoj ovakva razrada strategije nije prisutna.

Da, vani je sve to puno uredjenije. Na zalost, kod nas to ne prolazi na vise od 10% servisera, mozda u autobransi da. Radi se o tome, da je vani sve podredjeno ostvarivanju profita, dok kod nas ima 1001 sitnica koja ti je na putu. Najveci problem lezi u tome da nema razvijenog trzista, tj. glavna i jedina politika vecine trgovaca je cijena, pogotovo je to trend u posljednje vrijeme, kad se na svim poljima rezu cijene naustrb kvalitete podrske i krajnjih proizvoda. Susjed mog kolege se vration nakon 30 godina rada iz njemacke, inzinjer strojarstva, radio je u mercedesu u odjelu kontrole kvalitete u jednoj od tvornica. Razlog - ukinuli su odjel kontrole kvalitete jer ce šatro stisnuti dobavljace da oni bolje kontroliraju. Mozes misliti. Na zalost, globalni trend je urusavanje svega na ustrb smanjivanja cijena radi vece prodaje, koja onda u konacnici nosi veci profit.
Na zalost, mi smo tu jedno zrno rize u ogromnoj padeli.
Takodjer, sami serviseri motora su u vecini slucajeva zanesenjaci, i nemaju osnove poslovnog pristupa stvari, i bilo kakva inicijativa za njih je deranje koze  :) Ima svijetlih primjera, kao sto sam rekao, i ti se onda izdignu iznad konkurencije.