Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG Power  (Posjeta: 27549 )

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #40 : 21 Studeni, 2008, 08:40:45 »
Translate na loš hrvatski.. :laughing7:
U modelima sa skutera Piaggio blokova originalan 17.5 mm karburator Dellorto su PHVA teško Throttled na karburator.
U prvom je zlatne restrictor tanjur sa klima rupa. To će vas daviti kada je crijevo od filtera zraka okvir dolazi na karburator oduzeli. Mnogi ukloniti ovaj list i zadovoljni "entdrosselten" 17.5 mm karburator, jer više neće biti angeschaft. Onda na primjer 70-cilindarski instaliran za uhvatiti Abstimmprobleme već na. Ili je srednje Schieberhub (polovina) ili puna ne mogu biti pravilno koordinirani.
Ovaj problem je uzrokovalo drugi gušiti u karburator, i karburator iglica (A22). Ova igla se odlikuje relativno cilindrični oblik na zlatnu pločicu glasanje granica zraka. Ovaj projekt osigurava da je motor u spoju s pločicom granica überfettet zraka, a ne slučajno i smanjuje potrošnja, performanse i onečišćenja sadržaja u iscrpiti.
Za dovršetak karburator biti zlatno entdrosseln zraka ograničavanja tanjur uklonjena i A22 karburator iglica protiv A7 karburator igla razmjene.
Hoće li A22 karburator igla bez ograničenja u zraku list magert krdo motor pri punoj ventil s jakim jer je relativno cilindrični oblik isprovocirati nije dovoljno goriva može biti unaprijeđen. U A7 karburator igla stvara kroz svoje konusna oblika kao dopunski. Zatim podesite količinu zraka i goriva natrag zajedno i motor može biti pravilno koordinirani. U A7 karburator igla je 17.5 na svaki način, on PHVA "tuning" standardni karburator.
Molimo ne zaboravite da je karburator nakon entdrosseln potpuno novo glasovanje mora biti!
Neki ljudi kažu da je ovaj karburator garnicht entdrosseln, jer oni imaju suženje u nos kat (uzgredno, u raspršivač države) će biti Throttled. To nema karburator, ali sam do sada u rukama imati potvrdio. Ti ljudi ne mogu ni njihovi argumenti tvrdnju kroz zgusnuti.

 :laughing9:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #41 : 21 Studeni, 2008, 09:26:11 »
Translate na loš hrvatski.. :laughing7:
U modelima sa skutera Piaggio blokova originalan 17.5 mm karburator Dellorto su PHVA teško Throttled na karburator.
U prvom je zlatne restrictor tanjur sa klima rupa. To će vas daviti kada je crijevo od filtera zraka okvir dolazi na karburator oduzeli. Mnogi ukloniti ovaj list i zadovoljni "entdrosselten" 17.5 mm karburator, jer više neće biti angeschaft. Onda na primjer 70-cilindarski instaliran za uhvatiti Abstimmprobleme već na. Ili je srednje Schieberhub (polovina) ili puna ne mogu biti pravilno koordinirani.
Ovaj problem je uzrokovalo drugi gušiti u karburator, i karburator iglica (A22). Ova igla se odlikuje relativno cilindrični oblik na zlatnu pločicu glasanje granica zraka. Ovaj projekt osigurava da je motor u spoju s pločicom granica überfettet zraka, a ne slučajno i smanjuje potrošnja, performanse i onečišćenja sadržaja u iscrpiti.
Za dovršetak karburator biti zlatno entdrosseln zraka ograničavanja tanjur uklonjena i A22 karburator iglica protiv A7 karburator igla razmjene.
Hoće li A22 karburator igla bez ograničenja u zraku list magert krdo motor pri punoj ventil s jakim jer je relativno cilindrični oblik isprovocirati nije dovoljno goriva može biti unaprijeđen. U A7 karburator igla stvara kroz svoje konusna oblika kao dopunski. Zatim podesite količinu zraka i goriva natrag zajedno i motor može biti pravilno koordinirani. U A7 karburator igla je 17.5 na svaki način, on PHVA "tuning" standardni karburator.
Molimo ne zaboravite da je karburator nakon entdrosseln potpuno novo glasovanje mora biti!
Neki ljudi kažu da je ovaj karburator garnicht entdrosseln, jer oni imaju suženje u nos kat (uzgredno, u raspršivač države) će biti Throttled. To nema karburator, ali sam do sada u rukama imati potvrdio. Ti ljudi ne mogu ni njihovi argumenti tvrdnju kroz zgusnuti.

 :laughing9:

ma google translate me od uvjek odusevljavao kako prevodi  :uff: i svaki put kad citam smijem se ko kreten.  :umroodsmijeha:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #42 : 21 Studeni, 2008, 10:58:30 »
Je smijesno ,ali ipak nesta covjek skuzi ,ja osobno nemam pojam Njemacki tako da i ovo jako puno pomaze.

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #43 : 21 Studeni, 2008, 12:21:49 »
Meni nije nis jasno :dontknow:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #44 : 21 Studeni, 2008, 12:31:45 »
Translate na loš hrvatski.. :laughing7:
U modelima sa skutera Piaggio blokova originalan 17.5 mm karburator Dellorto su PHVA teško Throttled na karburator.
U prvom je zlatne restrictor tanjur sa klima rupa. To će vas daviti kada je crijevo od filtera zraka okvir dolazi na karburator oduzeli. Mnogi ukloniti ovaj list i zadovoljni "entdrosselten" 17.5 mm karburator, jer više neće biti angeschaft. Onda na primjer 70-cilindarski instaliran za uhvatiti Abstimmprobleme već na. Ili je srednje Schieberhub (polovina) ili puna ne mogu biti pravilno koordinirani.
Ovaj problem je uzrokovalo drugi gušiti u karburator, i karburator iglica (A22). Ova igla se odlikuje relativno cilindrični oblik na zlatnu pločicu glasanje granica zraka. Ovaj projekt osigurava da je motor u spoju s pločicom granica überfettet zraka, a ne slučajno i smanjuje potrošnja, performanse i onečišćenja sadržaja u iscrpiti.
Za dovršetak karburator biti zlatno entdrosseln zraka ograničavanja tanjur uklonjena i A22 karburator iglica protiv A7 karburator igla razmjene.
Hoće li A22 karburator igla bez ograničenja u zraku list magert krdo motor pri punoj ventil s jakim jer je relativno cilindrični oblik isprovocirati nije dovoljno goriva može biti unaprijeđen. U A7 karburator igla stvara kroz svoje konusna oblika kao dopunski. Zatim podesite količinu zraka i goriva natrag zajedno i motor može biti pravilno koordinirani. U A7 karburator igla je 17.5 na svaki način, on PHVA "tuning" standardni karburator.
Molimo ne zaboravite da je karburator nakon entdrosseln potpuno novo glasovanje mora biti!
Neki ljudi kažu da je ovaj karburator garnicht entdrosseln, jer oni imaju suženje u nos kat (uzgredno, u raspršivač države) će biti Throttled. To nema karburator, ali sam do sada u rukama imati potvrdio. Ti ljudi ne mogu ni njihovi argumenti tvrdnju kroz zgusnuti.

 :laughing9:

Kako ne kuzis ,ne da mi se sve pojasnjavati ali govori o blokadama na karburatoru ,tj onom limicu sto stoji na ulazu sto sprijedaca zrak da udje kroz cijel promjer karburatora pa ulazi na one male rupice , kaze kada se skine blokada (taj limic) da je onda tesko postelati gas na pola  i da se moze samo napraviti na punom gasu i leru , a razlog tome je igla A22 koja je stavljena radi boljih eko rezultata i manje potrosnje goriva ,kaze da igla A7 predstavlja tuning karburatora odnosno da sa tom iglom dobijete tuning verziju 17.5 karburatora.

Dalje u tekstu govori o taktalizatoru da neki kazu da nakon ovih izmjena na karburatoru moze otici kataliztator u auspuhu a to sada ivisi dali u toj drzavi skuteri imaju katalizator ili ne ....i bla bla ...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #45 : 21 Studeni, 2008, 12:32:41 »
Meni nije nis jasno :dontknow:

ni meni bas previse ali kolko sam skuzio pise da serijski fergazer na nrg-ju bas nije pogodan za tuning jer se nemoze ustelat dobro motor.  :dontknow:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #46 : 21 Studeni, 2008, 12:58:53 »
Na fol gasu bude sve u redu... Ali od 1/4 do 3/4 gasa bude dosta lošije nego sa a7 ili a8 iglom...


Nadam se da nebude to puno štetilo  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #47 : 21 Studeni, 2008, 13:17:43 »
bumo videli kad slow to usteluje.  :party0049:
« Zadnja izmjena: 21 Studeni, 2008, 13:22:32 2TDottore »

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #48 : 21 Studeni, 2008, 13:23:04 »
Ma necete imati problema , stvar je slijedeca ,ako hocete ga ustelati da radi ok na svim otvorima gasa ona treba veca dizna kako bi u rasponu izmedju 2/4 do 3/4 imao ok smjesu ali onda na leru i punom gasu ce imati malo jacu smjesu i to je to...

Uglavnom treba vam dizna 80 da sve radi bez preoblema, ali ne bi bas isprobavao sa manjom.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #49 : 21 Studeni, 2008, 14:09:17 »
Ako je sada unutra 85 i malo je prevelika, onda bi 82 bila oke...

Treba se igrat, a Slow je već startao   :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #50 : 06 Siječanj, 2009, 13:04:50 »
Evo skut je napokon postelan i nisam mogao cekati toplije dane vec sam se danas provozao.

Setup: Polini sport, yasuni R, multivar, kevlar remen, crveni malossi filter, izvadena lulica, dizna 85, rolice 6,4 g.

Evo kako se sve odvijalo: kit je bio namontiran sa alu brtvom koju sam dobio u kompletu, i tu su nastali problemi jer je slinio antifriz, ponovo sam kupio set polini brtvi ( misleci da smo zeznuli nesto kod slaganja) i bacio novce jer se uspostavilo da opet slini, znaci problem je bio ta alu brtva, kupio sam malosijevu 0,4 mm i stvar je bila rijesena, samo me mucilo to sto je alu bila 0,2 mm, i tako sam uspio naci papir za brtveljenje debljine 0,15 mm te sam izrezao brtvu i to sad sve ljepo drzi i ne slini. Okretaji kroz ubrazanje su 9800, probat cu sa malo laksim rolicama 6,1g. pa cu vidjeti kak ce se ponasati, volio bi dobit jos malo okretaja. Ubrzanje je super pogotovo sad sa tanjom brtvom je jos bolje, fino cupa, krajnja oko 104 km/h, malo je prehladno za bolji test, frgic se dao super ustelat sto je iznanadilo i glavnog majstora Slowa.

Evo jos jednom hvala Slowu, dhorvatu i dottoreu na tehnickoj i moralnoj pomoci, pogotovo kad je trebalo navazat se po ovoj zimi tokom razrade :icon_thumright:

Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #51 : 06 Siječanj, 2009, 13:07:43 »
Evo skut je napokon postelan i nisam mogao cekati toplije dane vec sam se danas provozao.

Setup: Polini sport, yasuni R, multivar, kevlar remen, crveni malossi filter, izvadena lulica, dizna 85, rolice 6,4 g.

Evo kako se sve odvijalo: kit je bio namontiran sa alu brtvom koju sam dobio u kompletu, i tu su nastali problemi jer je slinio antifriz, ponovo sam kupio set polini brtvi ( misleci da smo zeznuli nesto kod slaganja) i bacio novce jer se uspostavilo da opet slini, znaci problem je bio ta alu brtva, kupio sam malosijevu 0,4 mm i stvar je bila rijesena, samo me mucilo to sto je alu bila 0,2 mm, i tako sam uspio naci papir za brtveljenje debljine 0,15 mm te sam izrezao brtvu i to sad sve ljepo drzi i ne slini. Okretaji kroz ubrazanje su 9800, probat cu sa malo laksim rolicama 6,1g. pa cu vidjeti kak ce se ponasati, volio bi dobit jos malo okretaja. Ubrzanje je super pogotovo sad sa tanjom brtvom je jos bolje, fino cupa, krajnja oko 104 km/h, malo je prehladno za bolji test, frgic se dao super ustelat sto je iznanadilo i glavnog majstora Slowa.

Evo jos jednom hvala Slowu, dhorvatu i dottoreu na tehnickoj i moralnoj pomoci, pogotovo kad je trebalo navazat se po ovoj zimi tokom razrade :icon_thumright:


ja te sa svojom serijalom pratim  :laughing9: :laughing1:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #52 : 06 Siječanj, 2009, 13:21:07 »
ja te sa svojom serijalom pratim  :laughing9: :laughing1:

Da, samo sto dok ti postignes tu brzinu, on vec parkira jer je dosao tamo gdje je krenuo  ;D

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #53 : 06 Siječanj, 2009, 13:22:58 »
ja te sa svojom serijalom pratim  :laughing9: :laughing1:

Da, samo sto dok ti postignes tu brzinu, on vec parkira jer je dosao tamo gdje je krenuo  ;D
:icon_thumright:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #54 : 06 Siječanj, 2009, 13:24:25 »
Ma koliko znam sada ce duzi prijenos uskoro ...pa ce biti veselja.... :laughing7:

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #55 : 06 Siječanj, 2009, 13:29:55 »
Ma koliko znam sada ce duzi prijenos uskoro ...pa ce biti veselja.... :laughing7:
Da primar je narucen 13 | 39 - 13 (+18%) , mozda i kvacilo ubodem
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #56 : 06 Siječanj, 2009, 13:31:31 »
Znaci ako bude imao dosta snage biti ce krajnja 120 km/h  a vjerujem da ce imati snage...

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #57 : 06 Siječanj, 2009, 13:32:33 »
ja te sa svojom serijalom pratim  :laughing9: :laughing1:

Da, samo sto dok ti postignes tu brzinu, on vec parkira jer je dosao tamo gdje je krenuo  ;D
a nea veze  :laughing7:  :icon_tongue:
definitivno treba duzi prijenos stavit,to pod obavezno  :headbang:

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #58 : 06 Siječanj, 2009, 13:34:49 »
Znaci ako bude imao dosta snage biti ce krajnja 120 km/h  a vjerujem da ce imati snage...
meni neide u glavu kak vama s kitom tak ˝malo˝u krajnjoj idu
kak od iMotice runner sa polini sportom dorađenim i for race 2 spuhom ide oko 120 bez duzeg prijenosa  :dontknow:

edit: pricam o brzini koju cajzer pokazuje

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #59 : 06 Siječanj, 2009, 13:35:24 »
pa nemo ona polini corsu?
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest