Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG Power  (Posjeta: 27492 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #80 : 06 Siječanj, 2009, 14:18:11 »
Gle dino dobio sam sto sam htio i zadovoljan sam ( ubrzanje, sigurnije pretjecanje )
Ne kuzim te sta bi trebao, mislim ne brine me 10-15 km/h krajnje, kakve to ima veze, a i putna brzina mi je pretezno oko 90, ono iznad stisnem tu i tam, znaci ono sto sam htio sam i dobio, da i ide 120 ne bih se tako stalno vozio, a za tih par sekundi srece bi ja sad trebao neznam kaj sve radit  :dontknow:

ak te nebrine zas ti onda primar narucio  :zubo: :zubo:

Procitaj moj post iznad ovog

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #81 : 06 Siječanj, 2009, 21:27:23 »
Yasuni mi je serijalu vrtio na 10500 i krajnja je bila oko 96, sad vrti na 700 okretaja manje, mozda kad bi uspio dic jos okretaje malo dobijem i par km/h krajnje, reko sam probat cu malo lakse rolice, makar ovo savrseno radi :dontknow:

Sad je pitanje je li remen isao do vrha variomata, ja mislim da nije  :icon_scratch:  :dontknow:


Gle dino dobio sam sto sam htio i zadovoljan sam ( ubrzanje, sigurnije pretjecanje )
Ne kuzim te sta bi trebao, mislim ne brine me 10-15 km/h krajnje, kakve to ima veze, a i putna brzina mi je pretezno oko 90, ono iznad stisnem tu i tam, znaci ono sto sam htio sam i dobio, da i ide 120 ne bih se tako stalno vozio, a za tih par sekundi srece bi ja sad trebao neznam kaj sve radit  :dontknow:

ak te nebrine zas ti onda primar narucio  :zubo: :zubo:

Da skrati vijek kvacila i zvona  :zubo:
« Zadnja izmjena: 06 Siječanj, 2009, 21:29:12 SlowRider »

Offline gaso999

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sl.Brod
  • Moj Skuter: HONDA VT750 ACE
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: Orginal
  • MojSpuh: Orginal
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #82 : 07 Siječanj, 2009, 00:00:49 »
samo vi pricajte neke price.
ja osobno mislim da je ovo super.

jos kad je gazda zadovoljan tu nema vise razgovora.

stari samo ti radi na svom projektu  :icon_thumright: .

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #83 : 07 Siječanj, 2009, 16:01:53 »
Ovako, ajmo po redu.

Da se netko od vas mlađih sjedne na efz-ov motor poletio bi vrlo vjerojatno oko 120 po čukicama. Jer računajte da je motor 106 kila i naš dragi @efz oko 110 kila. Čak je i od mene teži malo, što je nevjerojatno  :laughing9: :laughing9: :laughing9: Šala  :icon_tongue: :icon_thumright:

S druge strane, motor ima dosta dugačku getribu sada da dobije još krajnje ali ima jedan problemčić. Dakle njemu okretaji budu oko 10200-10300 ak se ne varam na startu i kroz ubrzanje i postepeno prema krajnoj padnu do 9800. Nije to neka velika razlika ali točno se osjeti kak Yasuni ispod 10000 gubi snagu. I Kad bi uspio dobiti tih par okretaja na krajnjoj, vjerujem da bi i krajnja bila nešto veća. Ali zasad motor ide predobro, i ako je @efz zadovoljan onda stvarno nemamo prigovora  :notworthy:

Eventualno da proba malo sa lakšim rolicama (6,1 umjesto 6,4), al ako bude izgubio ubrzanje a dobio nešto sitno krajnje onda se ne isplati. Al nek proba, niš ga ne košta  :toothy3: Lako vrati nazad  :icon_thumright:

I treće: moram naštelat motor da ga naperem od semafora do semafora  :laughing9: :laughing9: :laughing9:
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2009, 16:04:04 dhorvat2 »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #84 : 07 Siječanj, 2009, 17:16:40 »
Da se netko od vas mlađih sjedne na efz-ov motor poletio bi vrlo vjerojatno oko 120 po čukicama. Jer računajte da je motor 106 kila i naš dragi @efz oko 110 kila.

Za krajnju brzinu je to nebitno, odnosno, da je i 30+kg manja masa, razlike nebi bilo (ajde, mozda 1-2 km/h). Otpor kotrljanja i vjetra je najbitniji.
Ubrzanje je druga prica - iskljucivo omjer kg/ks


njemu okretaji budu oko 10200-10300 ak se ne varam na startu i kroz ubrzanje i postepeno prema krajnoj padnu do 9800

Ocito je da setupu kojeg on ima (obzirom na kit i spuh) pasu okretaji od 9800 i sa laksim rolicama ce vjerojatno imati kroz ubrzanje nesto vise okr. nego sada, ali na krajnjoj vrlo vjerojatno opet 9800 ili neznatno vise. U svakom slucaju, daleko ce se vise povecat okretaji kroz ubrzanje nego oni na krajnjoj
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2009, 17:18:20 3alfa3 »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #85 : 07 Siječanj, 2009, 17:29:47 »
Meni padnu okretaji na krajnjoj sa 2 osobe, to sam samo jednom "izmjerio", a inace se uvijek povecaju u odnosu na ubrzanje.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #86 : 07 Siječanj, 2009, 17:34:56 »
Meni padnu okretaji na krajnjoj sa 2 osobe, to sam samo jednom "izmjerio", a inace se uvijek povecaju u odnosu na ubrzanje.

2 osobe su ipak puno teze od jedne, a i otpor zraka je u tom slucaju veci.

Meni je recimo veca krajnja ako imam majcu s kratkim rukavima nego sa jaknom - otpor zraka

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #87 : 07 Siječanj, 2009, 17:47:41 »
Meni je recimo veca krajnja ako imam majcu s kratkim rukavima nego sa jaknom - otpor zraka

To ti vjerujem  :icon_thumright:

Ja kad imam jaknu ovu koju sad nosim i po ljeti bez ičega, krajnja mi je veća za skoro 5 kmh  :toothy12:

Neko nebi vjerovo  :toothy9:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: NRG Power
« Odgovori #88 : 31 Siječanj, 2009, 18:16:52 »
Kod ovog NRG-a se remen penje maksimalno i krajnja brzina ovisi samo o okretajima (ako su getribe iste).



Pri max. prijenosnom omjeru i 9800rpm, brzina je 104km/h na cukici nrg powera. Znaci ako netko ima serijalu i remen takodjer ide do samog vrha te okretaje od 9800rpm, opet moze imati istu brzinu, iako prvi slucaj ima kit. Ali taj kit se ne vrti osjetno vise od serijskog cilindra...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG Power
« Odgovori #89 : 31 Siječanj, 2009, 19:04:08 »
Kod ovog NRG-a se remen penje maksimalno i krajnja brzina ovisi samo o okretajima (ako su getribe iste).



Pri max. prijenosnom omjeru i 9800rpm, brzina je 104km/h na cukici nrg powera. Znaci ako netko ima serijalu i remen takodjer ide do samog vrha te okretaje od 9800rpm, opet moze imati istu brzinu, iako prvi slucaj ima kit. Ali taj kit se ne vrti osjetno vise od serijskog cilindra...


S tim da se ovdje radi o 15% duljoj getribi, tako da je ovo svakako brze od serijale koja se isto vrti u krajnjoj pri max omjeru

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: NRG Power
« Odgovori #90 : 31 Siječanj, 2009, 19:21:09 »
S tim da se ovdje radi o 15% duljoj getribi, tako da je ovo svakako brze od serijale koja se isto vrti u krajnjoj pri max omjeru

Samo sto je u toj prici nesto cudno, isto kao i kod mene. :icon_scratch:

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: NRG Power
« Odgovori #91 : 31 Siječanj, 2009, 19:39:37 »
a sta predstavlja to ak remen stoji visoko?

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: NRG Power
« Odgovori #92 : 31 Siječanj, 2009, 19:48:12 »
a sta predstavlja to ak remen stoji visoko?
da je skuter ˝savrseno ˝ ustelan

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG Power
« Odgovori #93 : 31 Siječanj, 2009, 19:50:26 »
a sta predstavlja to ak remen stoji visoko?
da je skuter ˝savrseno ˝ ustelan

Jos preciznije bi bilo reci da je uz dobro postelan prijenos i snaga mashine dovoljna za izgurati remen do kraja unatoc duljoj getribi.
To pak znaci da bi mogla i nesto dulja getriba ici na takav setup. Takvu cu ja sutra vjerojatno isprobati (20% dulja) na mom skutu koji ima slicnu snagu kao i ovaj NRG

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: NRG Power
« Odgovori #94 : 01 Veljača, 2009, 07:58:32 »
...izvlacenje zadnjeg atoma snage iz kita al jbg ko ga stavlja mislim da taj nerazmislja previse o tome kako da ga stedi...

Vidi se da nezrelo razmišljaš. Kao prvo, stavljanje Base kita sa takvim tipom auspuha je ništa drugo nego malo pojačana serijala i u kombinaciji sa kvalitetnijim prijenosom i radilicom, vijek trajanja uz redovitu izmjenu klipa i karika mu je gotovo kao i kod serijske mašine.  :glasses2:

Ja nisam stavio kit da budem brži od nekoga nego da motor može bez problema ići sa dvojicom u malo veće brdo na pola gasa. I to sam sada i dobio.

A te djetinjaste fore, moj je brži od tvojega ostavljam za midrace. Možda netko nema novaca za midrace pa naturpija base. Ali meni se čini da nitko od nas neće to raditi (efz, ja, slow, dottore...).

Gle, ako ćeš imat 22 godine i imat preko 90 kila, serijala ti više nebude dosta. A mi umjesto da skinemo kile radije stavimo kit  :toothy12:. I k tome je ubrzanje bolje nego ti na svojoj serijali. I ponavljam ono o čemu cijelo vrijeme tupimo. Da ti sjedneš na moj skuter i daš gas vidio bi o čemu mi pričamo. Ali to se neće dogoditi  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: NRG Power
« Odgovori #95 : 01 Veljača, 2009, 11:48:10 »
...izvlacenje zadnjeg atoma snage iz kita al jbg ko ga stavlja mislim da taj nerazmislja previse o tome kako da ga stedi...

Vidi se da nezrelo razmišljaš. Kao prvo, stavljanje Base kita sa takvim tipom auspuha je ništa drugo nego malo pojačana serijala i u kombinaciji sa kvalitetnijim prijenosom i radilicom, vijek trajanja uz redovitu izmjenu klipa i karika mu je gotovo kao i kod serijske mašine.  :glasses2:

Ja nisam stavio kit da budem brži od nekoga nego da motor može bez problema ići sa dvojicom u malo veće brdo na pola gasa. I to sam sada i dobio.

A te djetinjaste fore, moj je brži od tvojega ostavljam za midrace. Možda netko nema novaca za midrace pa naturpija base. Ali meni se čini da nitko od nas neće to raditi (efz, ja, slow, dottore...).

Gle, ako ćeš imat 22 godine i imat preko 90 kila, serijala ti više nebude dosta. A mi umjesto da skinemo kile radije stavimo kit  :toothy12:. I k tome je ubrzanje bolje nego ti na svojoj serijali. I ponavljam ono o čemu cijelo vrijeme tupimo. Da ti sjedneš na moj skuter i daš gas vidio bi o čemu mi pričamo. Ali to se neće dogoditi  :icon_biggrin:
slazem se s tobom za base jer nece biti samo full gas jer jedino tako ide, cak bi sa base trebao manje trositi jer je manje ful gas sa njim... a imao sam midrace i ta ti stoji jer to treba odrzavati i tociti u njega...iako se nemogu zadovoljiti vise sa base kitom tako da ili ide midrace ili ce 125 2t zujača :laughing7: :laughing7:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: NRG Power
« Odgovori #96 : 01 Veljača, 2009, 11:57:30 »
Sa base setupom ti treba manje gasa, manje okretaja, rezultat je da skuter trosi manje ili isto kao serijale. I jos kada stavis neki slabiji auspuh, ili otvoreni serijski, dobivas ekonomican skuter kojemu trajnost moze biti i duza od serijske termo grupe.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: NRG Power
« Odgovori #97 : 01 Veljača, 2009, 12:35:46 »
Sa base setupom ti treba manje gasa, manje okretaja, rezultat je da skuter trosi manje ili isto kao serijale. I jos kada stavis neki slabiji auspuh, ili otvoreni serijski, dobivas ekonomican skuter kojemu trajnost moze biti i duza od serijske termo grupe.
i kada ja to nekoe recem svi skoce na tebe da si lud i te spike a neznaju ni deklo skinuti... to su oni koji govore da im skuter sa malossi SPORTSKIM ROLICAMA ide 110 po satu :laughing7: :laughing7:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: NRG Power
« Odgovori #98 : 01 Veljača, 2009, 18:37:09 »
Sa base setupom ti treba manje gasa, manje okretaja, rezultat je da skuter trosi manje ili isto kao serijale. I jos kada stavis neki slabiji auspuh, ili otvoreni serijski, dobivas ekonomican skuter kojemu trajnost moze biti i duza od serijske termo grupe.
i kada ja to nekoe recem svi skoce na tebe da si lud i te spike a neznaju ni deklo skinuti... to su oni koji govore da im skuter sa malossi SPORTSKIM ROLICAMA ide 110 po satu :laughing7: :laughing7:

 :toothy12: :toothy12:  :icon_thumright:


Eto, ja kažem da je gus to što je malo prije slow reko - zamjena za serijalu. Nema mi baš previše smisla vrtiti base u nebesa kad su za to predviđeni midrace kitevi i naravno jači.

Ako netko želi, samo naprijed, ali nije gus dugotrajan jer je slabiji, naprotiv nije ni daleko od midrace-a sa sitnim doradama i midrace auspuhom, ali dugotrajnost i pouzdanost mu naglo padaju ako se izvlači maximum iz termogrupe  :dontknow:

S druge strane, jeftinije je kupiti novi base kit nego novu serijsku termogrupu.  :icon_thumright:

Recimo base kit sa yasuni R-om je plafon plafona, a base s nardom je po meni jako čudna i neisplativa kombinacija.

Ja sa svojim tvorničkim auspuhom idem nešto sitno više od 5% sporije nego sa ZX-om jer je dosta otvoren i sa njim reduciram opterećenje, okretaje i potrošnju ali za dosta više od 5%  :icon_thumright:

Zanima me krajnja brzina sada sa tim auspuhom kad mi stigne primar za par dana, nadam se da nebude veća nego kod NRG power-a iz ove teme jer će me dotični vlasnik zadavit ko gusku  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG Power
« Odgovori #99 : 02 Veljača, 2009, 00:45:36 »
nadam se da nebude veća nego kod NRG power-a iz ove teme jer će me dotični vlasnik zadavit ko gusku  :toothy3:

A gle, u tom slucaju ces imat dovoljno brz skuter da to izbjegnes  ;D