Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG Power  (Posjeta: 27516 )

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #20 : 20 Studeni, 2008, 10:29:55 »
Brijem da će još malo veća dizna ić u karb... Makar mi se činilo dosta dobro ono dok smo turirali na leru... Sve u svemu nakon razrade kad isprobamo fol gas onda ćemo videt... Ovo je samo nagađanje  ::)
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #21 : 20 Studeni, 2008, 11:20:58 »
Kada sam pricao sa efz rekao je da je dizna 84 pa sam mislio da je prevelika ali nisam uzeo u obzir da je to karb 19 ,mislio sam da je rijec o 17,5. Koju diznu ima alfa na 19 karbu?

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #22 : 20 Studeni, 2008, 11:24:23 »
Kada sam pricao sa efz rekao je da je dizna 84 pa sam mislio da je prevelika ali nisam uzeo u obzir da je to karb 19 ,mislio sam da je rijec o 17,5. Koju diznu ima alfa na 19 karbu?

nije 19.17,5 je gore.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #23 : 20 Studeni, 2008, 11:35:24 »
17,5 je serijski na NRG-u! Stavili smo 85 diznu jer je u setu prva poslije 82 upravo ta - 85!

Ali smo izvadili lulicu na airboxu  :icon_thumright:

Bolje da je smjesa prebogata i da trokira malo (makar dobro radi) nego da je presiromašna  :happy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #24 : 20 Studeni, 2008, 11:43:29 »
17,5 je serijski na NRG-u! Stavili smo 85 diznu jer je u setu prva poslije 82 upravo ta - 85!

Ali smo izvadili lulicu na airboxu  :icon_thumright:

Bolje da je smjesa prebogata i da trokira malo (makar dobro radi) nego da je presiromašna  :happy3:

Smjesa mora biti jaca kada je razrada u pitanju.

Kada se razradi moze manja dizna 80


Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #25 : 20 Studeni, 2008, 11:45:32 »
Smjesa mora biti jaca kada je razrada u pitanju.

Kada se razradi moze manja dizna 80



 :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #26 : 20 Studeni, 2008, 11:48:11 »
a mozda i 90. :icon_tongue:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #27 : 20 Studeni, 2008, 11:56:20 »
Nadam se da ce razrada bit jos ove godine :icon_biggrin:

Kaj se radilice tice serijska je al ima 2000km, tak da mislim da tu nebi trebalo bit problema, pa kad bude potrebno stavit cemo drugu :icon_thumright:

A za karb mislim da bi trebao bit ok

nije problem radilica neg ležaji NTN Taiwan koji su gore..

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #28 : 20 Studeni, 2008, 11:57:49 »
Nadam se da ce razrada bit jos ove godine :icon_biggrin:

Kaj se radilice tice serijska je al ima 2000km, tak da mislim da tu nebi trebalo bit problema, pa kad bude potrebno stavit cemo drugu :icon_thumright:

A za karb mislim da bi trebao bit ok

nije problem radilica neg ležaji NTN Taiwan koji su gore..


uuuuuuu.Ak je tak onda je to stvarno problem.  :icon_scratch:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #29 : 20 Studeni, 2008, 12:16:00 »
i karb..
netko je reko da je taj karb nepouzdan..
nema okrugli difuzor i neda se štelat na full gasu..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #30 : 20 Studeni, 2008, 12:20:19 »
Da, ti lezajevi nisu bas neka kvaliteta....
Ali slucaj sa novim runnerom kojeg sam vidio je bio da su proruzili, ali nisu se raspali i napravili generalno sranje.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #31 : 20 Studeni, 2008, 12:26:55 »
i karb..
netko je reko da je taj karb nepouzdan..
nema okrugli difuzor i neda se štelat na full gasu..

Evo opisa problema originalnog karba (usporedba sa ED verzijom koja nema taj problem).
Prevedite si sa googleom i sl.



A22 Vergasernadel (A=2,00mm B=1,80mm C=20,00mm D=12,00mm)
vs.
A7 Vergasernadel (A=2,00mm B=1,00mm C=18,00mm D=14,00mm)




Die Scootermodelle mit Piaggiomotoren und originalem 17,5 mm Dellorto PHVA Vergaser sind stark über den Vergaser gedrosselt.

Die erste Drossel ist das goldene Blech mit den Luftbohrungen. Diese Drossel findet man, wenn man den Schlauch der vom Luftfilterkasten kommt, am Vergaser abzieht. Viele entfernen dieses Blech und freuen sich über den "entdrosselten" 17,5 mm Vergaser, weil ja keiner mehr angeschaft werden muß. Wird dann z.B. ein 70er Zylinder verbaut fangen die Abstimmprobleme auch schon an. Entweder der mittlere Schieberhub (Halbgas) oder Vollgas können nicht richtig abgestimmt werden.

Dieses Problem verursacht die zweite Drossel im Vergaser, die Vergasernadel (A22). Diese Nadel ist durch ihre relativ zylindrische Form auf das goldene Luftbegrenzungsblech abgestimmt. Diese Formgebung sorgt dafür das der Motor in Verbindung mit dem Luftbegrenzungsblech nicht überfettet und reduziert nebenbei auch noch den Verbrauch, die Leistung und den Schadstoffgehalt im Abgas.

Um den Vergaser komplett zu entdrosseln muß das goldene Luftbegrenzungsblech entfernt und die A22 Vergasernadel gegen eine A7 Vergasernadel getauscht werden.

Wird die A22 Vergasernadel ohne das Luftbegrenzungsblech gefahren magert der Motor bei Vollgas stark ab da durch die relativ zylindrische Form der Nadel nicht genug Kraftstoff gefördert werden kann. Die A7 Vergasernadel schafft durch ihre konische Form da Abhilfe. Dann passen Luft- und Spritmenge wieder zusammen und der Motor kann ordentlich abgestimmt werden. Die A7 Vergasernadel ist übrigens in jedem 17,5er PHVA "Tuning"-Vergaser serienmäßig.

Bitte nicht vergessen, dass der Vergaser nach dem entdrosseln komplett neu abgestimmt werden muß!

Einige Leute behaupten das man diese Vergaser garnicht entdrosseln kann, weil sie über eine Verengung im Düsenstock (der übrigens Zerstäuber heißt) gedrosselt wären. Das hat sich aber bei keinem Vergaser den ich bis jetzt in den Händen gehalten habe bestätigt. Diese Leute können ihre Behauptung auch nicht durch Argumente festigen.

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #32 : 20 Studeni, 2008, 12:31:33 »
i karb..
netko je reko da je taj karb nepouzdan..
nema okrugli difuzor i neda se štelat na full gasu..

Evo opisa problema originalnog karba (usporedba sa ED verzijom koja nema taj problem).
Prevedite si sa googleom i sl.



A22 Vergasernadel (A=2,00mm B=1,80mm C=20,00mm D=12,00mm)
vs.
A7 Vergasernadel (A=2,00mm B=1,00mm C=18,00mm D=14,00mm)




E bas se bavim tim problemom ,tj problematicnom iglom. Moze se samo kupiti druga igla u ovo mslucaju A7 ili A8 samo sto sam cuo da je cijena igle cca 120kn!

Sto se tice lezajeva u novijim skuterima jesu losi dosta , ali samo za informaciju Piaggio Nrg iz 2004 god na sebi ima Korea KBC lezejeve tvornicki ugradjene!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #33 : 20 Studeni, 2008, 13:29:33 »
Znači fergazer uopće ne valja jer treba drugu iglu kupit...?  ??? A malo mu je falilo da kupi novi 19 frg a ležajeve radilice nije mijenjal jer su serijski i imaju 2000 km lagane vožnjice, a žalosno je kaj nitko nije prije reko da su ti ležajevi unutra jer bi onda i to zamijenili a ne sad kad smo kompletnu mašinu lijepo sklopili i stavili sve plastike na motor sad netko kaže da su ležajevi banana...  :angry7:

Čovjek umjesto da nam plati rundu danas kak je obečal, platit će nam rundu otrova da nas potruje ko štakore  :toothy11:

Gle, on se ne vozi puno i kad napravi 10000 km promijenit ćemo i karike i ležajeve radilice! A budući da se skroz malo vozi možda mu i prije zamijenimo to sve... Pa nesmiju serijski ležajevi prosvirat nakon 12000 km, nek se onda u piaggiu malo zapitaju...  :icon_scratch: Ljudi budu počeli radije kineze kupovat jer znaju da su cijeli u banani a ne ovo da kupiš skupi skuter i onda ti vitalna točka motora napravljena od materijala malo jačeg od bočne plastike  :nono:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #34 : 20 Studeni, 2008, 13:36:50 »
Ma nece mu lezajevi tako brzo otici ,ako odu vratis serisku termogrupu i teras u servis.  :laughing7:
Zezam se ,nece tako brzo otici ,kada krenu odlaziti cuti ce se po zvuku najverojatnije nesta tipa zvizdanja pri jacem gasu ili slicno rijetko samo tako odu bez najave.

Karb je ok ma sta ljudi pricali ,igla je losa tj napravljena da na manjim otvorima od full gasa daje dosta malo goriva pa to uzrokuje neke problemcice. Inace moze voziti na 17.5 karbu. Najbolje ce mu raditi na punom gasu jer podmazivcanje je najace najvise goriva itd....

Jel ima tko viska A7 ili A8 iglu?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #35 : 20 Studeni, 2008, 13:45:06 »
To je ipak nekak realno razmišljanje i tak se i meni čini...

U principu njemu bude najpametnije da ne štedi puno motor i duže bude išel ili nek zamijeni iglu pa se može vozit na pola gasa  :icon_biggrin:

Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #36 : 20 Studeni, 2008, 14:00:41 »
To je gus pa nema problema ,ako bude u mogucnosti neka samo nabavi iglu (sada smo se culi i bas je rekao da ce iglu nabaviti) i onda sve pet ,nema otvaranja masine. Nego jeste pojacali uljnu pumpu ili ce dodavati malo ulja na tenkiranju ?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #37 : 20 Studeni, 2008, 14:18:55 »
To je gus pa nema problema ,ako bude u mogucnosti neka samo nabavi iglu (sada smo se culi i bas je rekao da ce iglu nabaviti) i onda sve pet ,nema otvaranja masine. Nego jeste pojacali uljnu pumpu ili ce dodavati malo ulja na tenkiranju ?

Meni se čini da su i jedno i drugo napravili... Za tank sam siguran, a čini mi se da je dottore malo pojačao na sajli dolje  :toothy11:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #38 : 20 Studeni, 2008, 15:41:54 »
pojacali smo uljnu pumpu i napravi smo jos 2% mjesavine u rezervar.  :icon_thumright:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Polini sport kit-Piaggio iskustva
« Odgovori #39 : 20 Studeni, 2008, 19:31:58 »
pojacali smo uljnu pumpu i napravi smo jos 2% mjesavine u rezervar.  :icon_thumright:

To ce donekle zastopati spuh (i jako natopiti vunu u prigushivacu) i napraviti talog na klipu i glavi, a i svjecica bi mogla trpiti.
Ako je rezervoar pun, kad potrosis oko 3 litre natoci toliko cistog benzina da dobijes 1% u rezervoaru.
Nakon razrade kita, samo na pumpici pomaknuti zarez za 2-3mm i to je to. Ako ce potrosnja biti 5 litara to je dovoljno iako bi idealno bilo da sam radis mjesavinu.