Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: navoji za šerafe dekla  (Posjeta: 20280 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #60 : 27 Studeni, 2008, 22:26:41 »
jesi onda saznao kaj konkretno i isplativo
pa čitaj što sam odlučio napraviti!
kupit m8 inbus i njih kod tokara preraditi na m7! m7 ureznicu imam i problem rješen
aj javi kad saznaš kolko bu koštalo i di kupiš imbuse m8 i di kod kojeg tokara ćeš radit i di si nabavio ureznicu i kolko para. i pitaj jel daje količinski popust da se i ja ubacim :toothy11:
inbus m8 imaš u hermesu, vijci kranjec! ureznicu sam nabavio iz inozemstva, dobit ću saamo jedan set šerafa jer mi tokar to tokom radnog vremena radi! htio sam više šerafa ali kaže da budem sretan što će mi napraviti ove jer nema vremena!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #61 : 27 Studeni, 2008, 22:33:31 »
jesi onda saznao kaj konkretno i isplativo
pa čitaj što sam odlučio napraviti!
kupit m8 inbus i njih kod tokara preraditi na m7! m7 ureznicu imam i problem rješen
aj javi kad saznaš kolko bu koštalo i di kupiš imbuse m8 i di kod kojeg tokara ćeš radit i di si nabavio ureznicu i kolko para. i pitaj jel daje količinski popust da se i ja ubacim :toothy11:
inbus m8 imaš u hermesu, vijci kranjec! ureznicu sam nabavio iz inozemstva, dobit ću saamo jedan set šerafa jer mi tokar to tokom radnog vremena radi! htio sam više šerafa ali kaže da budem sretan što će mi napraviti ove jer nema vremena!
:'(
ma neka pukne blok onda ako oće svejedno mi je, da je to tak nemoguće napravit, strašno, kaj nisu mogli nekaj umetnut u taj aluminij neku piksu željeznu u koju se šarafi, užaas
vajld nisu računali da ima majmuna ko ja da šarafe bušilicom :toothy11:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #62 : 27 Studeni, 2008, 22:41:23 »
busilicom sarafas dekl????????????????????????????? ti nisi normala... :nono:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #63 : 28 Studeni, 2008, 18:51:09 »
ja se s tim nebi igrao, nisu bez veze na minarelli blokovima 12 šerafa! izmjeri dali bi imao dovoljno mesa za urezivanje m8, nakon urezivanja navoja bi morao imati najmanje 2-3mm mesa da bude sigurno i donekle stabilno! a to što si sa bušilicom odvrćao nije mi ni najmanje jasno zašto!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #64 : 28 Studeni, 2008, 19:40:52 »
piaggio ima 15, ali ja sam se uvijek vozio na 4 i nikad nije nista puklo...

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #65 : 28 Studeni, 2008, 19:44:10 »
piaggio ima 15, ali ja sam se uvijek vozio na 4 i nikad nije nista puklo...
na piaggio mašinama mi be bilo strah voziti bez svih navoja! mislim da se hrpa vibracija sa primara prenosi na deklo jer ima onaj ležaj u deklu!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #66 : 28 Studeni, 2008, 19:46:28 »
pa istina, ali nikad se nije nis desilo, a imao sam samo 4 sarafa jer sam bio ljen sarafat stalno 15... :toothy11:
btw motor je bio full sredn, imao je jak setup i nikad mu nije bilo nista bez obzira sto sam imao samo 4 sarafa...

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #67 : 28 Studeni, 2008, 20:20:58 »
pa istina, ali nikad se nije nis desilo, a imao sam samo 4 sarafa jer sam bio ljen sarafat stalno 15... :toothy11:
btw motor je bio full sredn, imao je jak setup i nikad mu nije bilo nista bez obzira sto sam imao samo 4 sarafa...
i nisi osjetio vibracije, ma daj kad nema sve vide odma se vibracije osjete...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #68 : 28 Studeni, 2008, 20:22:50 »
i da sam imao sve opet sve vibrira na takvome motoru

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #69 : 28 Studeni, 2008, 20:51:22 »
i da sam imao sve opet sve vibrira na takvome motoru
pa radi vibracija je i sigurnije kad je sve kompletno zašerafljeno! mogu si misliti da sa samo kao kod tebe 4 šerafa poprilično trga na primaru i ležajevima getribe!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #70 : 28 Studeni, 2008, 20:57:57 »
ŠArafao sam bušilicom jer mi se nije dalo 10 šarafa stalno odšarafljivat i zašarfljivat ručno, još bi sve bilo u redu da sam koristio onu bušalicu na bateriju ali ne ja sam koristio onu na struju šta se vrti na valjda 8-9  hiljada okretaja i stisnuo do kraja  :laughing6:.
Danas sam reko profesoru iz finomehanike da nemrem nigdje nać šerafe i preporučio mi je da pogledam u neku željezaru po imenu:
MAČEK d.o.o.
Telefon: 01 38 20 702
Adresa: Ogrizovićeva 41
sutra nazovem valjda
rekao bih da ovdje ne stane 8mm
http://pce.hostili.com/images/D05113ljpj.jpg
« Zadnja izmjena: 28 Studeni, 2008, 21:01:04 vktr »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #71 : 28 Studeni, 2008, 21:00:04 »
pa nije ostavilo toliko traga koliko sam ocekivao...

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #72 : 28 Studeni, 2008, 21:04:08 »
ŠArafao sam bušilicom jer mi se nije dalo 10 šarafa stalno odšarafljivat i zašarfljivat ručno, još bi sve bilo u redu da sam koristio onu bušalicu na bateriju ali ne ja sam koristio onu na struju šta se vrti na valjda 8-9  hiljada okretaja i stisnuo do kraja  :laughing6:.
Danas sam reko profesoru iz finomehanike da nemrem nigdje nać šerafe i preporučio mi je da pogledam u neku željezaru po imenu:
MAČEK d.o.o.
Telefon: 01 38 20 702
Adresa: Ogrizovićeva 41
sutra nazovem valjda
rekao bih da ovdje ne stane 8mm
http://pce.hostili.com/images/D05113ljpj.jpg
ti si isto pacijent za m7 kao i ja :icon_biggrin:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #73 : 28 Studeni, 2008, 21:08:59 »
ŠArafao sam bušilicom jer mi se nije dalo 10 šarafa stalno odšarafljivat i zašarfljivat ručno, još bi sve bilo u redu da sam koristio onu bušalicu na bateriju ali ne ja sam koristio onu na struju šta se vrti na valjda 8-9  hiljada okretaja i stisnuo do kraja  :laughing6:.
Danas sam reko profesoru iz finomehanike da nemrem nigdje nać šerafe i preporučio mi je da pogledam u neku željezaru po imenu:
MAČEK d.o.o.
Telefon: 01 38 20 702
Adresa: Ogrizovićeva 41
sutra nazovem valjda
rekao bih da ovdje ne stane 8mm
http://pce.hostili.com/images/D05113ljpj.jpg
ti si isto pacijent za m7 kao i ja :icon_biggrin:
znaš li možda kolku glavu imaju ti M8 imbusi ? ako ću uzet ureznicu pa ih sam preradit, ne smije glava bit veća od 10-11 mm u promjeru inače mi deklo smeta za zašarafit

a reko mi je prof da ima nekih ureznica/nareznica kojima se da štelati promjer rezanja jel sam ja nekaj krivo svatio ili je to istina?

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #74 : 28 Studeni, 2008, 21:18:13 »
sad nemam baš ni jedan m8 inbus pri ruci! mislim da su 9 ili 10mm!
pogledaj ovdje:
http://www.berrang.de/produkte/din0912.htm

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #75 : 28 Studeni, 2008, 21:20:47 »
reci mi odaakle si! ureznice za navoje u blokovima imam ja pa možemo jedan dan i tvoje blokove srediti! a šerafe daj najbolje nekom tokaru na preradu!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #76 : 28 Studeni, 2008, 21:33:11 »
Svi serafi bi trebali biti zaserafljeni zbog toga sto deklo ucvrscuje blok. Bloku je najkriticnije prelazak preko rupe sa zadnjim kotacem, ili spustanje sa prednjeg kod stuntera. Ako serafa nema, onda samo blok trpi tu silu, a sa serafima dekla i deklo sudjeluje u cvrstoci bloka.
To sto piaggio ima ulezisten primar u deklu nije bitno jer tamo nema velikih naprezanja.
Sve ovisi o kvaliteti bloka i zamoru materijala. Ono sto blok moze danas izdrzati ne znaci da ce moci i za godinu dvije.
Ja osobno nebi vozio bez svih serafa.
Nije to PC u servisu komponenti kompjutera gdje se svakih 5 minuta nesto stavlja i vadi pa da bude stalno otvoren.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #77 : 28 Studeni, 2008, 21:37:19 »
upravo tako, neznam šta su sve ovi blokovi pretrpili pa sam zato i napravijo pravu hajku na m7 šerafe!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #78 : 28 Studeni, 2008, 21:38:30 »
reci mi odaakle si! ureznice za navoje u blokovima imam ja pa možemo jedan dan i tvoje blokove srediti! a šerafe daj najbolje nekom tokaru na preradu!
možemo možemo samo ne znam kak da dođem do tebe po ovoj hladnoći imam minimalno 20km do tebe ovisno di se nalaziš.
ipo ovoj slici ne vidim jel promjer glave dk ili ds, ako je dk onda je 13.27 i čini se previše  :(
a možda i nije previše, samo znam da kad na m6(glava 10)  stavim gedoru da ju zašarafim onda grebe po deklu gedora

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: navoji za šerafe dekla
« Odgovori #79 : 28 Studeni, 2008, 21:43:31 »
pa neboj se neću ti ukrasti francuza, ja imam kinezskojapanskotalijansku jurilicu! :laughing1: :laughing1: :laughing1:
dođem jedan dan do tebe i sve sredimo uz jednu ili dvije karlovačke!
za promjer glave m8 inbus šerafa pitaj sutra te u željezari koju misliš zvati!