Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Spuh i gljiva  (Posjeta: 11074 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Spuh i gljiva
« : 01 Veljača, 2008, 21:21:25 »
Zanima me koji je ovo spuh koji bih stavio na speedfight 2 kakav je zvuk,jel cemu i kakvo je stanje sa performansama??
I stavio bih ovu gljivu samo sto neznam kako,mislim nikad se nisam puno zanimao pa ako mi mozete objasniti ukratko kako da je stavim i na sta trebam pazit i to...





c854ec428.jpg][imghttp://img2.freeimagehosting.net/uploads/th.0c854ec428.jpg[/img]






Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #1 : 01 Veljača, 2008, 21:33:02 »
a cuje se okej, nije sad ko neki zx da se dere ko mutav

sta imas sve na sf-u...sad vidim da imas i kit i 19 karb

btw..ne bi bilo lose da svaki put napises sta imas na sf-u

« Zadnja izmjena: 01 Veljača, 2008, 21:36:09 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #2 : 01 Veljača, 2008, 21:48:37 »
spuh nije bas neki,ali je u svakom slucaju bolji od serijskog,a gljiva je svaka ok osim zicane,dobra je i ona ali nije ko spuzvasta,ja na SF imam zicanu privremeno i ide skut solidno

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #3 : 01 Veljača, 2008, 21:54:23 »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #4 : 01 Veljača, 2008, 22:00:23 »
imam kit mhr replica,malossi multivar,red sponge i dellorto 19,rolice 8.5.....pa jel mu kakav zvuk jer idaje ista snage? jel se barem razlikuje od serijale kako i oce li se promjetiit razlika? a ocu li dobiti i sta ako stavim gljivu?

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #5 : 01 Veljača, 2008, 22:07:39 »
imam kit mhr replica,malossi multivar,red sponge i dellorto 19,rolice 8.5.....pa jel mu kakav zvuk jer idaje ista snage? jel se barem razlikuje od serijale kako i oce li se promjetiit razlika? a ocu li dobiti i sta ako stavim gljivu?
ako stavis gljivu dobit ces jebeni zvuk i bolje primanje gasa,ali moras stavit diznu 92 min,a spuh se dosta otvoreniji od serijskog,ali za replicu si trazi jaci spuh,ja sam sa mf powerom vozio replicu i skut je povlacio preludo,sad se vozim sa serijskim i kranja mi je manja za 15 km/h,a o ubrzanju da ne pricam

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #6 : 01 Veljača, 2008, 23:16:43 »
ak mislis gljivu stavljat na serijski skuter onda radije plati deckima koji ce ti rec da je to bzvz pivu il cevape jer to doista je tak...nema smisla, a radi zvuka ak ju stavljas, imas kaj stelat fergazer, potrosnja ce t inarast, vuc ce ti prasinu i brzo ce ti dojadit zvuk...a voznju po mokrom mos zaboravit

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #7 : 01 Veljača, 2008, 23:24:40 »
ak mislis gljivu stavljat na serijski skuter onda radije plati deckima koji ce ti rec da je to bzvz pivu il cevape jer to doista je tak...nema smisla, a radi zvuka ak ju stavljas, imas kaj stelat fergazer, potrosnja ce t inarast, vuc ce ti prasinu i brzo ce ti dojadit zvuk...a voznju po mokrom mos zaboravit

potpis...... :notworthy:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #8 : 02 Veljača, 2008, 01:28:30 »
ak mislis gljivu stavljat na serijski skuter onda radije plati deckima koji ce ti rec da je to bzvz pivu il cevape jer to doista je tak...nema smisla, a radi zvuka ak ju stavljas, imas kaj stelat fergazer, potrosnja ce t inarast, vuc ce ti prasinu i brzo ce ti dojadit zvuk...a voznju po mokrom mos zaboravit

pa i nije bas serijski, al nek izbjegne gljivu, bolje air box preradit po malossiju i dobro
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #9 : 02 Veljača, 2008, 01:45:50 »
a meni je airbox otvoren zbog karburatora veceg pa sam mislio da bi bilo pametnije da stavim gljivu....

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #10 : 02 Veljača, 2008, 01:49:17 »
a meni je airbox otvoren zbog karburatora veceg pa sam mislio da bi bilo pametnije da stavim gljivu....

kako otvoren? prerađen po uputama ili?
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #11 : 02 Veljača, 2008, 02:03:04 »
a meni je airbox otvoren zbog karburatora veceg pa sam mislio da bi bilo pametnije da stavim gljivu....

kako otvoren? prerađen po uputama ili?
frend mi ga je pravio,znam de se mrda i da je ona cijev otvorena i lik m ije rekao da je to ostavio zbog karburatora jer je kao veci i to u filteru je red sponge....i ako bi zacepio tu rupu onda bi se gusio. pa mi kaze da je najbolje da stavim gljivu.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #12 : 02 Veljača, 2008, 02:14:02 »
ne bi se gusio nego bi trokirao/prdio zbog vise benge...al znam ja da si ti na to mislio  :icon_thumright:

radi kako hoces, za prvu ruku ostavi taj prerađeni filter, ako je air box prerađen kako bi trebao biti prerađen to ti je onda kao da imas gljivu
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #13 : 02 Veljača, 2008, 02:20:39 »
ne bi se gusio nego bi trokirao/prdio zbog vise benge...al znam ja da si ti na to mislio  :icon_thumright:

radi kako hoces, za prvu ruku ostavi taj prerađeni filter, ako je air box prerađen kako bi trebao biti prerađen to ti je onda kao da imas gljivu
Da,na to sam mislio..... ;D neznam ja mislim ako sam ga dobro razumio da airbox nije bas preraden kako bi trebao biti,pa mi je zato govorio da uzmem gljivu jer cak i zbog airboxa ne ide bas nesto...a dizna je 70 ja mislim a smjesa goriva je 1.5 krug....a sutra cu najprije stavit spuh pa vidit kak oce ici s njim. i uzet cu za jedan gram lakse valjcice jer su mi sada 8.5

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #14 : 02 Veljača, 2008, 02:50:38 »
da ti nije malo premala ta 70 dizna sa prerađenim boxom na 19 karbu + kit  :icon_scratch:

a za rolice ce najbolje znati sf-ovci mislim da ce ti 7,5 biti preteske  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 02 Veljača, 2008, 02:53:04 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #15 : 02 Veljača, 2008, 13:30:31 »
mislim et to za gljivu šta svi pričaju ja osobno imo sam 4 različite gljive i nikad se nebi vratio na airbox pogotvo kad je skuter barem sa base setupom bolje prima gas a i osjetno bolje ide nije ista smjesa sa 70 diznom i airboxom već sa 90 i gljivom normalno da mora i explozija bit jača(više goriva i zraka logično) a sa tim i performance al naravno da bolje ide sa airboxom ako se nezna poštelat sa gljivom(teže je poštelat) tj nemojte više pričat gluposti oko ti gljiva i vozio sam oko 8000km sa žičanom cilindar baši nije bio sjeb.. a et ima hvala bogu spužvana i to za kišu imaš one gljive sa zaštitom od vode...samo na serijali baš ne preporučujem gljivu pogotvo ak je 12 karb. to je zaista teško naštelat a ono lijepljenje oko gljive nema smisla
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #16 : 02 Veljača, 2008, 15:03:16 »
mislim et to za gljivu šta svi pričaju ja osobno imo sam 4 različite gljive i nikad se nebi vratio na airbox pogotvo kad je skuter barem sa base setupom bolje prima gas a i osjetno bolje ide nije ista smjesa sa 70 diznom i airboxom već sa 90 i gljivom normalno da mora i explozija bit jača(više goriva i zraka logično) a sa tim i performance al naravno da bolje ide sa airboxom ako se nezna poštelat sa gljivom(teže je poštelat) tj nemojte više pričat gluposti oko ti gljiva i vozio sam oko 8000km sa žičanom cilindar baši nije bio sjeb.. a et ima hvala bogu spužvana i to za kišu imaš one gljive sa zaštitom od vode...samo na serijali baš ne preporučujem gljivu pogotvo ak je 12 karb. to je zaista teško naštelat a ono lijepljenje oko gljive nema smisla


kisika valjda..

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #17 : 02 Veljača, 2008, 15:50:00 »
mislim et to za gljivu šta svi pričaju ja osobno imo sam 4 različite gljive i nikad se nebi vratio na airbox pogotvo kad je skuter barem sa base setupom bolje prima gas a i osjetno bolje ide nije ista smjesa sa 70 diznom i airboxom već sa 90 i gljivom normalno da mora i explozija bit jača(više goriva i zraka logično) a sa tim i performance al naravno da bolje ide sa airboxom ako se nezna poštelat sa gljivom(teže je poštelat) tj nemojte više pričat gluposti oko ti gljiva i vozio sam oko 8000km sa žičanom cilindar baši nije bio sjeb.. a et ima hvala bogu spužvana i to za kišu imaš one gljive sa zaštitom od vode...samo na serijali baš ne preporučujem gljivu pogotvo ak je 12 karb. to je zaista teško naštelat a ono lijepljenje oko gljive nema smisla


kisika valjda..

nemoj se pravit pametan previse,covjek je dobro rekao,ako nemas sta za dodat vise nemoj ni odgovarat na post :angry7:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #18 : 03 Veljača, 2008, 13:38:13 »
Ma ja i Emperor smo stavili taj spuh i gljivu, prije mu je isao oko 75-80, a sada mu po satu preko 90 pokaziva (nemojte samo opet o tome koliko sat laze jer laze svaki)
rolicebi ja stavija oko 6 grama te tvrdji centralni feder, diznu treba obavezno stavit vecu, jer sa gljivom dobije puno na odazivu, ali mu se pri 40 kmh ugusio te skoro ugasi, povecali smo mu bengu pa je poceo pucati iz spuha ,, tako da smo mu gljivu oblijepili sa izolirkom, kada nabavi rolice, diznu i feder jaci , bi li trebalo malo stegnuti vijak od zraka, tako da skine izolorku sa gljive , jer ako poveca bengu opet ce mu pocet pucat iz spuha
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #19 : 03 Veljača, 2008, 13:45:32 »
Ma ja i Emperor smo stavili taj spuh i gljivu, prije mu je isao oko 75-80, a sada mu po satu preko 90 pokaziva (nemojte samo opet o tome koliko sat laze jer laze svaki)
rolicebi ja stavija oko 6 grama te tvrdji centralni feder, diznu treba obavezno stavit vecu, jer sa gljivom dobije puno na odazivu, ali mu se pri 40 kmh ugusio te skoro ugasi, povecali smo mu bengu pa je poceo pucati iz spuha ,, tako da smo mu gljivu oblijepili sa izolirkom, kada nabavi rolice, diznu i feder jaci , bi li trebalo malo stegnuti vijak od zraka, tako da skine izolorku sa gljive , jer ako poveca bengu opet ce mu pocet pucat iz spuha

lol pa ima replicu normalno da mora ic preko 90 km/h,moj sa serijskim spuhom ide preko 100,vidim da ima karb 19+gljiva,tu treba dizna 90-94.izolirku maknite kad stavite diznu vecu,moj je bez izolirke i odlicno prima gas,