Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Spuh i gljiva  (Posjeta: 11073 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #60 : 09 Veljača, 2008, 13:15:00 »
karb definitivno treba poštelovati kad se stavi gljiva..

Evo ja juče probao, stavio e5 na serijski karb gurter 17.5 sa serijskom diznom 55 i upalio, čupa kao lud na startu al čim sam ubrzao do 15 kmh već je izgubio snagu (ostao bez benzina)..
može se to naštelovati ubeđen sam...
jedino vecom diznom,imao i ja taj problem,tebi treba dizna 70-78 koju nadjes

kak ja nisam moro stavljat veću diznu, lol, stavio i motor se isto gušio, zatvorio dotok zraka malo i eto ga, ddd

Pa to ti je ko klackalica - da bi ju nivelirao, mozes na jednu stranu dodati, a mozes i na drugoj oduzeti, rezultat je isti.
Jedino sto u slucaju motora nema smisla smanjivati protok zraka jer se gljiva i stavlja zato da bi imao vecu kolicinu zraka koju onda podebljas sa viskom benge i tako imas vise smjese u cilindru.

evo alfa je lijepo to srocio,i sta je najvaznije tocno

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #61 : 09 Veljača, 2008, 13:23:02 »
karb definitivno treba poštelovati kad se stavi gljiva..

Evo ja juče probao, stavio e5 na serijski karb gurter 17.5 sa serijskom diznom 55 i upalio, čupa kao lud na startu al čim sam ubrzao do 15 kmh već je izgubio snagu (ostao bez benzina)..
može se to naštelovati ubeđen sam...
jedino vecom diznom,imao i ja taj problem,tebi treba dizna 70-78 koju nadjes

kak ja nisam moro stavljat veću diznu, lol, stavio i motor se isto gušio, zatvorio dotok zraka malo i eto ga, ddd

Pa to ti je ko klackalica - da bi ju nivelirao, mozes na jednu stranu dodati, a mozes i na drugoj oduzeti, rezultat je isti.
Jedino sto u slucaju motora nema smisla smanjivati protok zraka jer se gljiva i stavlja zato da bi imao vecu kolicinu zraka koju onda podebljas sa viskom benge i tako imas vise smjese u cilindru.

da, upravo to što si reko, sam recimo ak smanjiš dotok zraka onda isti k ko i airbox, samo ljepše izgleda.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #62 : 09 Veljača, 2008, 14:55:39 »
dobro je ko more tak da ne mjenja diznu al to slabo u koga more jedino ak je seriska dizna nešto veća. za 17.5 i e5 moreš stavit slobodno do 85 diznu
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #63 : 09 Veljača, 2008, 18:51:04 »
kak ja nisam moro stavljat veću diznu, lol, stavio i motor se isto gušio, zatvorio dotok zraka malo i eto ga, ddd

vozio sam se i ja jedno mjesec dana na serijali sa zicanom gljivom, karb netaknut..tu i tamo se znao zagusiti, slabije je palio..al glavno da sam ja bio sretan zbog zvuka  :angry7: :angry7:

i kad su mi se obasnile neke stvari odma sam ju skinuo  :icon_thumright:

nije stvar u tome da se motoru da vise zraka, da smijesa bude eksplozivnija da bolje ide ko fol, stvar je u tome da mu das vise smjese u cilindar..isto ovo ko sto je alfa rekao

tebi bi svakako bilo zdravije da uguras 10brojeva vecu diznu kako bi mu nadomjestio taj visak benge u smijesi

ti neces osjetiti gusenje kao sto ga ni ne sojetis, al cilindar osjeti, dajes mu zrak, stvaras mu vecu temp. povecavas mu rizik od zaribavanja bla bla

 :icon_thumright:

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #64 : 09 Veljača, 2008, 19:44:43 »
A zasto onda emperoru npr. sa otvorenom gljivom(bez izolirke) kad se drzi puni gas zagusi ga pri 35 kmh. a kada se da do 2/3 gasa vuce normalno do nekih 75 kmh? poslije toga smo navili onaj saraf za ugađanje ler gasa na 1,5 od kraja(samo malo veci od normalnog mu gasa na leru), te smo mu isto saraf za bengu stavili na 1,5 od kraja, malo smo oblijepili gljivu, te mu sada ne trokira i na njemu sam isao preko 80kmh. (vise nisam htio jer me bura htjela odnijeti sa skuta od siline) :angry7: ...
Zna li netko objasnjenje ??????
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #65 : 10 Veljača, 2008, 01:54:00 »
u mene je prije bilo kad sam tek stavio gljivu na serijalu do 45 je čupo ko lud puno bolje već sa airboxom a od 45 se uguši i posve sporo ide kazaljka i trokira ko lud što se čuje po zvuku a isto tak ak držim pola gasa od 45 ne trokira samo se malo bolje se penje kazaljka i opet dam gas do kraja uguši se i kazaljka počne padat a logično da kad krećeš treba više benzina da pookrene stroj a sad za ovo zašto je tak neznam baš točno al koda je  bitno (staviš veću diznu i riješen problem i to šta je lijepio mogo je stavit diznu za 5 brojeva veću i slobodno skinit traku)
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #66 : 29 Veljača, 2008, 09:03:26 »
evo ovako dizna do sada nije bila 70 nego 85 i evo sinoc sam stavio 92 i malo digao traku i isti k**ra* opet ga gusi.....onda sam vratio trkau s gljive i nastelao smjesu na 1.5 i opet ide kao prosli put a u zadnje vrijeme mi se znalo jos desavati da skuter ide punim satom a sad kako sam stavio vecu diznu i vratio traku ideo ono 90,95.....dali mozda ne treba jos malo nastelati karb??

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #67 : 29 Veljača, 2008, 12:02:59 »
Provjeri da ti nevuce falsh zrak

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #68 : 29 Veljača, 2008, 15:12:52 »
Provjeri da ti nevuce falsh zrak
A neznam jer sad mi ne ide preko 85 a prije s manjom diznom je isao vise i nekad punim satom....da mozda jos malo otvorim gorivo ili onaj drugi saraf jer ovako mi je sve na 1.5 kruga

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #69 : 29 Veljača, 2008, 21:14:54 »
koliko prije jel prije štelovanja ili prije? ak misliš prije to ti je do remena i rolica šta ne ide ko prije
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #70 : 29 Veljača, 2008, 22:03:02 »
Provjeri da ti nevuce falsh zrak
A neznam jer sad mi ne ide preko 85 a prije s manjom diznom je isao vise i nekad punim satom....da mozda jos malo otvorim gorivo ili onaj drugi saraf jer ovako mi je sve na 1.5 kruga

ne mozete stelat dotok goriva s tim sarafima,pa u svakoj temi isto pitanje,taj saraf ti je do 1/4 gasa i on kad je jace otvoren klipic se prakticki iskljuci,a drugi je za omjer smjese zraka i goriva,on ti ne igra bas preveliku ulogu, dotok goriva se stela diznama

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #71 : 01 Ožujak, 2008, 15:45:10 »
Ma gljiva je za one koji rade malo km i tunere koji znaju sa gljivom

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #72 : 01 Ožujak, 2008, 20:27:13 »
Provjeri da ti nevuce falsh zrak
A neznam jer sad mi ne ide preko 85 a prije s manjom diznom je isao vise i nekad punim satom....da mozda jos malo otvorim gorivo ili onaj drugi saraf jer ovako mi je sve na 1.5 kruga
Jesi li ti u ovu nedjelju doma, mozda bi se ja moga malo i zaletit do tebe,ako vrime bude lipo :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #73 : 05 Ožujak, 2008, 17:49:02 »
A sta mislite da jos malo odvijem sarafe posto je sad veca dizna pa da vise pustim goriva? ili da vratim airbox? oce li sa njim ici bolje posto je veca dizna i jos je airbox otvoren

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #74 : 05 Ožujak, 2008, 18:03:30 »
de vrati staru diznu nazad i airbox i gotovo :)

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #75 : 13 Ožujak, 2008, 17:15:01 »
e danas cu vratiti airbox pa cu vidit kako ide....nego jel trebam nastelavati karb il ida ostavim kako je? ja mislim da je sve odvrnuto na 1.5 krug.....btw unutra je red sponge i izrezana je lulica.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #76 : 13 Ožujak, 2008, 23:41:37 »
Daj, javi se pa da se malo do tebe zaletim,mislin da ces trebat malo vise zraka sa airboxom
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #77 : 14 Ožujak, 2008, 17:17:14 »
Daj, javi se pa da se malo do tebe zaletim,mislin da ces trebat malo vise zraka sa airboxom
Dodi sutra popodne i javi mi se iza podne pa cemo vidit...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #78 : 14 Ožujak, 2008, 22:11:02 »
Daj, javi se pa da se malo do tebe zaletim,mislin da ces trebat malo vise zraka sa airboxom
Dodi sutra popodne i javi mi se iza podne pa cemo vidit...
Ok, i ja sa svojimm imam problema, neznam da li da ga samo u neretvu gurnem, poludio sam totalno...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Spuh i gljiva
« Odgovori #79 : 14 Ožujak, 2008, 22:23:22 »
e emperor, naporan si sa ovom temom, otiđi kod nekog majsora nek ti stavi gljivu i naštima, vidiš da neznaš sam je---ga alah!!