Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner - pomoc oko tuninga  (Posjeta: 22373 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #40 : 14 Svibanj, 2007, 17:12:23 »
koliko ja vidim na linku nema limića... svejedno, našao sam jednu sliku, ali limića nije ni bilo kod mene... možda su ga skinuli na servisu...

idem sad da vratim karb pa da štelujem smesu... :)

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #41 : 14 Svibanj, 2007, 17:23:15 »
koliko ja vidim na linku nema limića... svejedno, našao sam jednu sliku, ali limića nije ni bilo kod mene... možda su ga skinuli na servisu...

idem sad da vratim karb pa da štelujem smesu... :)
Ups nisam dobro pročitao, ovo je limić na variomatu, sorry...  :toothy3:
Who's looking for punishment ??

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #42 : 14 Svibanj, 2007, 22:00:30 »
UPDATE:

stavio sam diznu (recimo 66 jer sam bušio kod majstora moju fabričku)

evo su slike champion rn1c (desno) i ngk br9es







pa mi recite da li valjda smesa itd... (sam sam štelovao :) )
sada je na motoru br9es i ostaće, nego sam slikao i rn1c da vidite kako je bilo pre...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #43 : 14 Svibanj, 2007, 23:26:53 »
Smjesa je ok iako još možda mrvu tamna, ja bi mu probao dati još malo zraka... svjećica ti mora biti boje bijele kave.
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #44 : 14 Svibanj, 2007, 23:33:07 »
dobra je smjesa...

Ta tresnja prilikom starta je do kvacila, sada ili je jedna od opruga rastegnuta pa ranije hvata i proklizava ili je zvono krivo...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #45 : 15 Svibanj, 2007, 13:29:27 »
sa diznom nisam dobio NIŠTA, znači nikakve performanse, šta više ide još lošije... (mada su i rolne teže) pre je sa ovim rolnama uzbrdo išao 65 sada ide 55... sa dvoje 45...  :help:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #46 : 15 Svibanj, 2007, 16:47:07 »
koje su ono role na kraju (grama)

i de napisi sta je trenutno ma motoru (sve napisi)
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #47 : 15 Svibanj, 2007, 20:11:12 »
ovako:

tecnigas next-r
multivar 2000
rolnice 6.3g
žute oprugice kvačila
bela centralna (uz multivar)
dizna 66

sredio sam karb (što se vidi na slikama)

kad sam stavio diznu 66 ide još gore...
jel bi pomogao red sponge? (mada mislim da je smesa dobra)

ne znam šta sad toliko ne valja, mada vidim da se vrti mnogo slabije nego što treba tako da ću kupiti rolnice 5.7 (kad ih budem našao), i sada je počeo da se trese na startu... videću da malo išmirglam ono što se kači za zvono (ne znam kako se zove) pa ću videti kako ide... ali planiram da išmirglam to kad kupim rolnice (nadam se za koji dan) da ne bih otvarao deklo po 2398764789 put... :)

znam da sam malo dosadan, ali takav sam, volim to i hoću da dovedem skuter u red... :)

 :hello:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #48 : 16 Svibanj, 2007, 01:07:47 »
ajd molim te kupi 6,0 ili 6,1 g role, kao sto je vec receno po 4961564x, zajebi te 5,7g

i kazes da ti je poceo tresti tek kad si stavio zute federe.....znaci premekani su....cisto sumljam da su ti zvono i ferode na kvacilu u k....
« Zadnja izmjena: 16 Svibanj, 2007, 01:57:57 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline lik-bj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bjelovar
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #49 : 16 Svibanj, 2007, 05:01:47 »
kad si zadnji put otvaro dekl, pazi da nebudeš završio ko ja, nisam dugo otvaro i isto mi je trzo i sam kreto na ler gasu,i otvorim ja kad ono jedan feder otišlo kvačilo u ku... i kome sam god reko da sam se vozio s jednim federom niko nije vjerovo dek se nisu uvjerili.
Kaciga glavu čuva,A što čuva kacigu?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #50 : 16 Svibanj, 2007, 09:30:14 »
po 100-ti put, rolice 5.5-6 gr, dizna 66 je ok, trese u startu jer si razvuko jedan feder pri montaži, sjest će s vremenom, i meni malo zatrese kad lagano startam, kad krenem jače, ne..
probaj serijski feder kontrasta, meni a i još nekima je bolje radio s multivarom od ovog bijelog..
žuti federi ako su malossi ok je..

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #51 : 16 Svibanj, 2007, 10:11:27 »
po 100-ti put, rolice 5.5-6 gr, dizna 66 je ok, trese u startu jer si razvuko jedan feder pri montaži, sjest će s vremenom, i meni malo zatrese kad lagano startam, kad krenem jače, ne..
probaj serijski feder kontrasta, meni a i još nekima je bolje radio s multivarom od ovog bijelog..
žuti federi ako su malossi ok je..

pazi, ja bih kupio 5.5g rolnice ali ovde u beogradu NE MOŽEŠ da nađeš malossi rolnice.. štaviše, ne mogu da nađem bilo koje rolnice tih dimenzija i da imaju 5.5-6.0g

niste razumeli, kada sam stavio žute federe kretao je ko nevreme, znači nije tresao ni ništa... i kretao je mnogoooooo bolje. pre neki dan je počeo sam od sebe da se trese (kad sam otvarao deklo, pa posle toga) tako da mislim da sam možda masnim rukama pipnuo ono na kvačilu što te kači za zvono pa se to izmastilo... moram da otvorim da vidim, ali sam planirao da nađem rolnice i odmah da sve sredim jer sam više sje*o šrafove koliko puta sam otvarao deklo... (pa gledam da budem ekonomičan  :toothy12:)

kad nisam imao multivar, a stavio sam auspuh skuter je išao mnogoooo loše... zato sam uzeo multivar i odmah sam stavio u oprugu kontrasta i skuter je išao 896234568 puta bolje. e sad, da li je to samo zbog multivara ili i opruge, ne znam...

2igor.sb, ja imam na skuteru 6.3 i PRETEŠKE su... ne verujem da će skuter ići mnogo bolje ako uzmem 6.1. to je samo 0,2g razlike... a meni treba da se vrti još 500rpm više...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #52 : 16 Svibanj, 2007, 10:44:32 »
vjerujem da nemaš za kupit, ali sigurno imaš nekog urara, koji ima vagu i raznorazne borere, odnesi njemu, nek ti olakša rolice iznutra izbuši, možeš i sam okruglom turpijom, znači onaj mesing iznutra turpijaš ravnomjerno sa svih strana, ali treba ti precizna vaga, apotekarska ili neka slična koja pokazuje u decimalu grama..
netreba tu puno skinut, možda koju desetu sa svih strana, tako sam ja olakšavao na pamet bez vage pa je ispalo dobro..
stavi serijski centralni za probu, malossi žuti moooraju bit dobri jer su to najjači federi za serijsko kvačilo..
pitanje je ako si bušio diznu, (i ja sam to radio :icon_tongue:) dali je stvarno 66 ako je 70-80 može bit prevelika, pa ga zagušuje benzin..
broj dizne označava desetinku mm, znači 66 dizna je široka 0.66 mm..
kažem, lakše role, ili ih probaj olakšat, a federe na kuplungu ostavi, eventualno probaj stavit bijele malossi (srednje), oni će hvatat prije..
kuplung pakne i zvono pobriši nitrorazređivačem isto kao i remen, variomat i polutke na nebudu masni, kad to sve raskopaš, i očistiš, operi dobro ruke da budu čiste i suhe, pa tek onda kreni u slaganje..

osim toga imaš novi runner sa obrtomjerom, mora se vrtit, u startu na oko 9500, kasnije okretaji smiju pasti na 8800, ali ne niže jer onda pada u rupu..
imaš obrtomjer, kak misliš da je meni koji ga nemam?
« Zadnja izmjena: 16 Svibanj, 2007, 10:46:06 ivanm »

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #53 : 16 Svibanj, 2007, 11:09:32 »
danas idem da uzmem rolne od druga pa ću videti koje su, pošto ni on ne zna. kući imam neku bezveznu vagu ali pokazuje jednu decimalu, tako da kad stavim svih 6 rolnica, otprilike znam na čemu sam :)

obrisaću sve kako si mi rekao pa se nadam da neće biti proklizavanja...

evo i malo o obrtajima:

sa rolnicama 6.3g - u startu ode do 9200 i posle padne do cca. 8800 i tako ostaje... samo na uzbrdici padaju do 8200

sa rolincama 4.8 - start 10000rpm (uz ogromno dranje skutera i maximalno privlačenje pažnje  :toothy12:) pada na oko 9500, pa na 9200 i ostaje na oko 9200...

znači po ovome više odgovaraju 4.8, ali je problem što skuter nije išao preko 85...


ivanm i ostali, hvala vam na pomoći i trudu koji ulažete  :icon_thumright: :notworthy:

ako se nekada sretnemo, što vi kažete, imate cugu od mene...  :toothy10:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #54 : 16 Svibanj, 2007, 11:28:59 »
moraš nać sredinu između te dve gramaže, znači oko 5.5 gr, što je i pisalo već prije.. nema tu puno nauke samo grami..

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #55 : 16 Svibanj, 2007, 11:42:29 »
to ti pričam... oko 5.5, a ne 6.1... to je previše...

danas ću obrisati sve pa ću javiti da li proklizava... pozz :hello:

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #56 : 16 Svibanj, 2007, 21:13:12 »
koliko sam primetio ne proklizava, sve sam obrisao, samo što ga nisam skroz zagrejao jer sam se samo po dvorištu provozao jer pada kiša. stavio sam red sponge. nisam lepo naštelovao filter. dešavalo se da kad mu dam pun gas počne da se guši pa sam zavrnuo šraf i sada se ne guši ali kad pustim gas čuje se neko brujanje. rolnice na njemu su 4.8g jer nisam našao ni jedne druge, ali i sa ovima super poteže... samo da vidimo krajnju... sutra se javljam kad sve sredim... ako je to ok, onda je to kraj mog planiranog "tuninga", mada nisam bog zna šta oduševljen performansama, ali videćemo... pozz :hello:

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #57 : 17 Svibanj, 2007, 19:47:48 »
lol moj treći post za redom...  :toothy12:

nisam uspeo da naštelujem karburator. kad naglo dam gas, on krene da gubi snagu, a ako na startu dam pun gas krene da se gasi. šta to znači?

zaprepastilo me je što se skuter sa ovim rolnicama uopšte ne vrti kao pre. nekada je išao do 10000 i padao na 9500. sada ode na cca. 9800 i pada sve do 8800... to mi je nešto čudno... da li to ima veze sa karburatorom?

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #58 : 17 Svibanj, 2007, 19:55:49 »
lol moj treći post za redom...  :toothy12:

nisam uspeo da naštelujem karburator. kad naglo dam gas, on krene da gubi snagu, a ako na startu dam pun gas krene da se gasi. šta to znači?

zaprepastilo me je što se skuter sa ovim rolnicama uopšte ne vrti kao pre. nekada je išao do 10000 i padao na 9500. sada ode na cca. 9800 i pada sve do 8800... to mi je nešto čudno... da li to ima veze sa karburatorom?
Znači da si mu dao previše zraka... smanji ga malo.
Who's looking for punishment ??

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #59 : 17 Svibanj, 2007, 20:02:40 »
a jel se zato vrti tako malo (i ide mnogo lošije?)