Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner - pomoc oko tuninga  (Posjeta: 21939 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #60 : 18 Svibanj, 2007, 13:34:16 »
trenutno na runneru (nova verzija)

Ja sam imao neki variomat od malossija isto, kostao je 600 i nesto kuna, nije bio multivar. Bio je dobar sto se i maksimalne tice i ubrzanja. Sada sustice, malene na kvacilu sluse samo za to da se motor zavrti prije nego sto pocne kretati. Sto tvrdje sustice, to se motor vise zavrti i tek onda krene. Stose tice rulina, remena i kvacila, nemogu ti pomoci. Stavi klip i cilindar ;).

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #61 : 18 Svibanj, 2007, 13:36:25 »
mislim da će mi on za 10€ (ne znam koliko je to kuna) to i namestiti... rolnice mi je zamenio za 10€... videću kad stavim to, ali svejedno to će mu možda samo značiti na startu, ali će krajnja i dalje biti loša... ne znam šta da radim po pitanju krajnje...  :help:


Krajnja: sto siri remen, sto meksa susta i sto teze ruline rezultiraju sto vecom krajnjom :D

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #62 : 18 Svibanj, 2007, 13:38:31 »
koliko sam primetio ne proklizava, sve sam obrisao, samo što ga nisam skroz zagrejao jer sam se samo po dvorištu provozao jer pada kiša. stavio sam red sponge.

Karburator 19 od malosija, za filter takav. Nikakva postelavanja, samo stavi taj karburator pa ces viditi kako trosi i ne gusi se :D

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #63 : 18 Svibanj, 2007, 13:42:15 »
ajd molim te kupi 6,0 ili 6,1 g role, kao sto je vec receno po 4961564x, zajebi te 5,7g

i kazes da ti je poceo tresti tek kad si stavio zute federe.....znaci premekani su....cisto sumljam da su ti zvono i ferode na kvacilu u k....

Kako mogu biti premekani ako trese? valjda pretvrdi.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #64 : 18 Svibanj, 2007, 13:45:09 »
ajd molim te kupi 6,0 ili 6,1 g role, kao sto je vec receno po 4961564x, zajebi te 5,7g

i kazes da ti je poceo tresti tek kad si stavio zute federe.....znaci premekani su....cisto sumljam da su ti zvono i ferode na kvacilu u k....

Kako mogu biti premekani ako trese? valjda pretvrdi.

 :nono: :nono:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #65 : 18 Svibanj, 2007, 13:51:31 »
Slusaj ti hellboy90 :D,

1. Motor ti se u startu moze gusiti i zbog previse benzina i zbog previse zraka (govorim opcenito, ne samo o tvome).

2. Pokusavas napraviti turpiju od standardnih 50cc, nemoze. Motor nema SNAGE.

3. Ne razumijem sta ce ti trkaci filter zraka, za koji k**ra*? Neces dobiti nista s njime, samo ces izgubiti.

4. Nemozes imati i ubrzanje i krajnju kako bi ti htio. Ako hoces dobru krajnju imati ces ubrzanje pa rupu, ili nekakvo regulirano ubrzanje od pocetka pa do te krajnje, ali nikakav jaki sut na pocetku,a bez rupe u sredini.

5. Ja sam radio isti k**ra* ko i ti, mijenjo 100 000 rulina i susti dnevno, dok mi nije dopizdilo i shvati osam da nemoze tako ici, da bi na kraju stavio kit, kojeg sam jos malo pobrusio i motor je poletio za razliku od onog kako je isao.

6.Suma: Ne mozes imati letjelicu sa standardnih 50, makni taj filter ca s motora. Tocka.

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #66 : 18 Svibanj, 2007, 13:53:21 »
ajd molim te kupi 6,0 ili 6,1 g role, kao sto je vec receno po 4961564x, zajebi te 5,7g

i kazes da ti je poceo tresti tek kad si stavio zute federe.....znaci premekani su....cisto sumljam da su ti zvono i ferode na kvacilu u k....

Kako mogu biti premekani ako trese? valjda pretvrdi.

 :nono: :nono:


Hahaha, pa trese se jer kvacilo proklizava, sto znaci da se nije dobro otvorilo, sto znaci da su suste dosta tvrde jer ne dozvoljavaju da se otvori. Da su mekane odmah bi uhvatilo i ne bise treslo? Mislim, ako je to ta vrsta treskanja na koje ja mislim.

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #67 : 18 Svibanj, 2007, 14:14:31 »
Dungeon Keeper, lepo što si toliko ispisao u želji da mi pomogneš ;)

da krenem:

Citat:
Karburator 19 od malosija, za filter takav. Nikakva postelavanja, samo stavi taj karburator pa ces viditi kako trosi i ne gusi se

šta će mi veći karburator na 50ccm?

Citat:
Kako mogu biti premekani ako trese? valjda pretvrdi.

kada su premekani onda se kvačilo ne "zalepi" odjednom za zvono već proklizava pa zbog toga počinje da trese, a kad su tvrđi onda uhvati odjednom i ne pušta...:) (tako sam ja ukapirao)

Citat:
1. Motor ti se u startu moze gusiti i zbog previse benzina i zbog previse zraka (govorim opcenito, ne samo o tvome).

u mom slučaju je bilo previše vazduha (zraka) sad sam sredio to, ali sada pada kiša pa ne mogu da odem na neki pravac da vidim kakva bi bila boja svećice.

Citat:
2. Pokusavas napraviti turpiju od standardnih 50cc, nemoze. Motor nema SNAGE.

tu si možda u pravu... ali ja ne tražim ne znam kakve performanse... gledao sam kako ljudima idu skuteri sa sličnim setupom (spuh, multivar) pa i ja tražim samo to, da ide kao i ostali... :)

Citat:
3. Ne razumijem sta ce ti trkaci filter zraka, za koji k**ra*? Neces dobiti nista s njime, samo ces izgubiti.

šta mogu da izgubim? puno ljudi mi je reklo da ga stavim, a ja sam ga prvenstveno stavio jer je moj serijski filter sav u kur*u pa kad već kupujem filter, ajde da bude red sponge...  ;D

Citat:
4. Nemozes imati i ubrzanje i krajnju kako bi ti htio. Ako hoces dobru krajnju imati ces ubrzanje pa rupu, ili nekakvo regulirano ubrzanje od pocetka pa do te krajnje, ali nikakav jaki sut na pocetku,a bez rupe u sredini.

zato sada imam 4.8 rolnice, slabiju krajnju, ali bolje ubrzanje i međuubrzanje...

Citat:
6.Suma: Ne mozes imati letjelicu sa standardnih 50, makni taj filter ca s motora. Tocka.

znam da ne mogu, ali ne razumem zašto taj filter (koji je samo malo propustljiviji od serijskog) toliko utiče na to i treba da ga skinem

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #68 : 18 Svibanj, 2007, 14:19:19 »
Bla, bla, bla....

Da nisam nikad probao sve to ti nebi nista rekao...
Za karburator 19 sam se salio, ne treba ti ni filer taj a kamoli veci karburator...
Oke recimo da je kvacilo super, da je stvar u susticama - pa zasto ti nije proklizavao kada si imao mekane, standardne sustice? Malo logike a...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #69 : 18 Svibanj, 2007, 14:19:42 »
dobro kako ti kazes, ja znam kako je kod mene bilo zbog mekanih federa, isto tako trese ako se jedan od 3 federa vise razvuce pri montazi, znaci taj razvuceni feder postaje meksi i zbog tog kvacilo ne vata na svakom mjestu isto.....moja teorija, moja praksa
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #70 : 18 Svibanj, 2007, 14:24:12 »
dobro kako ti kazes, ja znam kako je kod mene bilo zbog mekanih federa, isto tako trese ako se jedan od 3 federa vise razvuce pri montazi, znaci taj razvuceni feder postaje meksi i zbog tog kvacilo ne vata na svakom mjestu isto.....moja teorija, moja praksa


Oke, tako se moze i tvrdi feder jedan prije opustiti. Ja kazem opcenito, da svi rade kako treba.... Mislim, ako malo logike upotrijebis ces zakljuciti... A imam i iskustava sa tim susticama podosta, usput.... (Cak sam par puta vozio bez jedne sustice, znaci pukla mi je sustica na kvacilu. Pa je stalno prikvaceno. Motoru tada das kontakt poguras ga, i on uplai na guranje. Hehehe, bez zajebancije. Mislim, ja jesam i jedan moj frend je isto tako.

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #71 : 18 Svibanj, 2007, 16:24:53 »
pa mora trest kad ga drzis na minimumu gasa dok se spaja kumplug... sta tvrdji federi, veci djiri za kretanje i vise trese kad ga drzis laganini...

dungeon.. zasto nebi stavia red sponge da ima vise zraka i vecu diznu? nemaju svi kesu za stavit race kitove, radilice, struju i sl.

neko se zadovolji samo malim porastom u preformansama na svom skuteru i radi sve da bi to dobia..

SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #72 : 18 Svibanj, 2007, 16:45:11 »
pa mora trest kad ga drzis na minimumu gasa dok se spaja kumplug... sta tvrdji federi, veci djiri za kretanje i vise trese kad ga drzis laganini...

dungeon.. zasto nebi stavia red sponge da ima vise zraka i vecu diznu? nemaju svi kesu za stavit race kitove, radilice, struju i sl.

neko se zadovolji samo malim porastom u preformansama na svom skuteru i radi sve da bi to dobia..




 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:


bravo, čovek  :notworthy:

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #73 : 18 Svibanj, 2007, 23:57:49 »
pa mora trest kad ga drzis na minimumu gasa dok se spaja kumplug... sta tvrdji federi, veci djiri za kretanje i vise trese kad ga drzis laganini...

dungeon.. zasto nebi stavia red sponge da ima vise zraka i vecu diznu? nemaju svi kesu za stavit race kitove, radilice, struju i sl.

neko se zadovolji samo malim porastom u preformansama na svom skuteru i radi sve da bi to dobia..




Pa nek stavlja ko god sta hoce, a ne da svaki dan tu place sa postovima sada mi ovo sada mi ono. Nemam nista protiv susti, rekao sam da vise trese sa tvrdjim. Neka stavi 4 race filtera sto se mene tice, nece s njima nista dobit. Veca dizna, vise ce trositi i to je to, i brujati ce. Koda nisam nikada to probao napraviti... Uzaludan trud za nista. Toliko od mene ovdje na ovoj temi. ;)

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #74 : 19 Svibanj, 2007, 10:19:13 »
Smirite se malo...  :nono: :nono: :nono:

Ok... svatko ima svoja iskustva i neke zaključke, zato smo ovdje da ih razmijenjujemo i pomognemo jedni drugima a ne da se svađamo - time nećete ništa dobiti, a kamoli riješiti neki problem...

Dungeon Keeper što da tebi treba pomoć, jel bi ti bilo drago kad bi te netko drugi iznapadao, ili da ti ljudi kažu svoja mišljenja sa najnormalnijim mogućim tonom da možeš sam odabrati što ti najviše paše i nešto zaključiti iz toga...
Who's looking for punishment ??

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #75 : 19 Svibanj, 2007, 11:50:42 »
Smirite se malo...  :nono: :nono: :nono:

Ok... svatko ima svoja iskustva i neke zaključke, zato smo ovdje da ih razmijenjujemo i pomognemo jedni drugima a ne da se svađamo - time nećete ništa dobiti, a kamoli riješiti neki problem...

Dungeon Keeper što da tebi treba pomoć, jel bi ti bilo drago kad bi te netko drugi iznapadao, ili da ti ljudi kažu svoja mišljenja sa najnormalnijim mogućim tonom da možeš sam odabrati što ti najviše paše i nešto zaključiti iz toga...


Rekao sam svoja misljenja. Oke, da me netko napadne u 100 postova sa 4 posta da ovo da ono, nebi nikako reagirao. Covjek se potrudio nesto mi objasniti. Stoji.

To sta hellboy90 ne zna ni sam sta ce se sobom i sa svojim motorom, sad bi ovo sad bi ono, to je druga stvar jer stavio sam diznu 66 pa mi sada ide 98kmh, a prije je isao 102kmh, sa rulinama 4 i pol g., a sada imam 6,2 g. i te fore zvuci, zakljuci sam kako zvuci...

Ajde oke, ovako, sta bi ja napravio tu:

Posto imas multivar, kupi si i remen od malosija. (Ja nisam imao multivar, ali sam stavio remen od malossija i motor je poceo odlicno ubrzavati, maksimalna mu je pala za par na sat, ali je isao skoro isto uzbrdo i nizbrdo :D)

Kupi si set rulina, sa razlicitim gramazama, pa isprobavaj, kobiniraj i 3 po 3 ruline (nemoraju sve biti iste tezine), i kupi sve 3 suste, pa isprobavaj. ( sa malim susticama ces dobit jedino onaj trzaj pri startanju, ako su pretvrde, jer ce se motor zavrtiti na startu pa ce uloviti kada vec bude pod okretajima)

Makni race filter sa motora jer samo gubis s njime, a u najboljem slucaju isti ti je k**ra*, i samo ti motor vise trosi benzina jer moras pojacati dotok benzina jer je i dotok zraka pojacan. (Ako bas zelis imati taj filter, a nikako ga nemozes ustelati, mi bi stavili zenske najlonke na karburator prije filtera, pa bi to reguliralo dotok zraka i tako se motor nebi gusio. Tu i tamo)

Kvacilo ne moras kupovati ako je tvoje dobro...

Mozes dati standardni cilindar na obradu kod tokara nekoga i tu ces dobiti malo snage. Glava se spusti malo, malo, malo i prosiri se onaj dio za ispuh, di stavis auspuh, a i oni kanali u cilindru.


I sada kada pogledas koliko si vec para ulozio u sve imo bi za kit ili skoro kit (klip i cilindar)
To se u svakom slucaju vise isplati nego sve te pi*darije, i sto se para tice i sto se zivaca tice i opet kada ti kit krepa imas standardnu masinu.

.


Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #76 : 19 Svibanj, 2007, 11:55:35 »
To se traži...  :icon_thumright:

Da se samo nadovežem - ako isprobavaš rolice (3-3) pazi da ih ne stavljaš u prevelikoj razlici...
Who's looking for punishment ??

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #77 : 19 Svibanj, 2007, 11:56:32 »
ovako,da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje.scoot mi je prije išao po ravnom 90-ak, a sad ide 78-najviše 81.
šta bi to moglo biti?
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #78 : 19 Svibanj, 2007, 11:59:36 »
ovako,da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje.scoot mi je prije išao po ravnom 90-ak, a sad ide 78-najviše 81.
šta bi to moglo biti?
Jesi što mijenjao na setup-u ??
Kad si zadnji put mijenjao potrošne dijelove (remen, rolice)... možeš još očistiti karb i filter zraka...
Who's looking for punishment ??

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #79 : 19 Svibanj, 2007, 12:04:24 »
ovako,da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje.scoot mi je prije išao po ravnom 90-ak, a sad ide 78-najviše 81.
šta bi to moglo biti?

Remen.