Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner - pomoc oko tuninga  (Posjeta: 22273 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hrastinski

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 612
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Runner 50
  • MojSpuh: tt
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #80 : 19 Svibanj, 2007, 12:15:39 »
ovako,da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje.scoot mi je prije išao po ravnom 90-ak, a sad ide 78-najviše 81.
šta bi to moglo biti?

meni, kad vjetar ne puse ide 90 a kad puse isto oko 80....

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #81 : 19 Svibanj, 2007, 12:20:30 »
ovako,da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje.scoot mi je prije išao po ravnom 90-ak, a sad ide 78-najviše 81.
šta bi to moglo biti?
Jesi što mijenjao na setup-u ??
Kad si zadnji put mijenjao potrošne dijelove (remen, rolice)... možeš još očistiti karb i filter zraka...
ništa nisam mjenjao, ima nešto manje od 4000 km
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #82 : 19 Svibanj, 2007, 13:06:09 »
dungeon ti je reka.. remen 100% a usput i rolice promini.

nije ti remen toliko potrosen da pukne al se ocito razvuka pa gubis na brzini, pogotovo ako je toplije vrime

preporucan ti da uzmes top performances set remen, kugle, vario za cca 500kn i miran si. kelvar remeni su tvrdji i ne razvlace se na velikoj temperaturi..

SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #83 : 19 Svibanj, 2007, 20:26:34 »
Racunaj da ces sa kewlarom preci manje km nego sa serijskim jer ima duplo kraci vijek trajanja, ali zato ima bolje performanse.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #84 : 19 Svibanj, 2007, 21:13:39 »
Racunaj da ces sa kewlarom preci manje km nego sa serijskim jer ima duplo kraci vijek trajanja, ali zato ima bolje performanse.

a cijena duplo skuplja nego seriski
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #85 : 20 Svibanj, 2007, 00:23:54 »
pa nije bas duplo skuplja za maxi skutere je od 150 do 200kn kako koja marka a serijski su po 400kn

za 50 ccm su tu negdi cjene li la :) .. trebas ih kupovat iz prve ruke tj. uvoznika inace ce ti bit duplo skuplji

ovaj topov je 500kn jel ide s variom i rolama.. a to se isplati jer svaki put promines sve u kompletu...  :glasses2:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #86 : 20 Svibanj, 2007, 15:46:40 »

To sta hellboy90 ne zna ni sam sta ce se sobom i sa svojim motorom, sad bi ovo sad bi ono, to je druga stvar jer stavio sam diznu 66 pa mi sada ide 98kmh, a prije je isao 102kmh, sa rulinama 4 i pol g., a sada imam 6,2 g. i te fore zvuci, zakljuci sam kako zvuci...

ok... zvuči kretenski, ali kad dodje neko sa istim runner-om kao tvojim, SERIJALOM i ti ga JEDVA dobiješ... šta to treba da znači...? zar ne treba da pitam...?

Makni race filter sa motora jer samo gubis s njime, a u najboljem slucaju isti ti je k**ra*, i samo ti motor vise trosi benzina jer moras pojacati dotok benzina jer je i dotok zraka pojacan. (Ako bas zelis imati taj filter, a nikako ga nemozes ustelati, mi bi stavili zenske najlonke na karburator prije filtera, pa bi to reguliralo dotok zraka i tako se motor nebi gusio. Tu i tamo)

ovde si možda i u pravu... vratio sam običan filter i skuter ide malo bolje...

Mozes dati standardni cilindar na obradu kod tokara nekoga i tu ces dobiti malo snage. Glava se spusti malo, malo, malo i prosiri se onaj dio za ispuh, di stavis auspuh, a i oni kanali u cilindru.

pošto bi to bilo i koliko bih ja dobio sa tim???

I sada kada pogledas koliko si vec para ulozio u sve imo bi za kit ili skoro kit (klip i cilindar)
To se u svakom slucaju vise isplati nego sve te pi*darije, i sto se para tice i sto se zivaca tice i opet kada ti kit krepa imas standardnu masinu.

pa ja i da sam kupio kit, morao bih da dam pare za ovo što sada imam na motoru, tj. morao bih da kupim auspuh i multivar... (multivar i nemora, ali nebitno)



Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #87 : 11 Lipanj, 2007, 19:24:17 »
išao sam i u servis i jebavao se oko rolnica i menjao i oprugice (centralnu nisam dirao) i šta mu nisam radio i opet ide ko serijala... jel ima neko neku ideju..........???? ja sam tražio blokadu u auspuhu, ali je nisam našao... jel taj spuh ima blokadu???

evo uporedbe

serijala:   
sada:     

 :help: :help: :help: :help: :help: :help:

znači, ne tražim ja 2-3km/h ili ne znam ni ja šta... ali, da ide kao serijala (i gore...) onda................................. :'( :'(  :binkybaby:

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #88 : 11 Lipanj, 2007, 19:30:09 »
j#bote ne da mi se citat topic al kazem po milijunti put znaci imas spuh i multivar.

dizna 64 + red sponge
rolice 6.1g
bijeli centralni
bijele oprugice malossijeve na kvacilo i to je to

ako ti remen ima puno km i potrosne je promjeni ga i kad sjedne da vidis.

sigurno jos nisi probo ovaj setup, a stalno ispitkujes.  :dontknow:

..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #89 : 11 Lipanj, 2007, 19:36:02 »
probao sam! samo što mi je dizna 66 a ne 64, mada ne verujem da je to toooolika razlika...

nisam ja od onih koji sam pišu po forumu, a ništa ne rade... ovde sam se obratio jer sam probao sve žive kombinacije i skuter ide kao prebijena mačka! čak sam išao i kod majsotra i ni on nije uspeo da sredi. kaže da je spuh preotvoren za serijalu!!!!????? :icon_scratch:

gledao sam obrtaje koje je imao alfa za zx-om (i multivarom) i meni se mnogo manje vrti nego njemu. recimo, meni sa rolnama 4.8 ide do 10200rpm, a njemu do 11000 sa rolnama 5.5g (to je u startu)...


ponovo pitam, da neko ne zna za tu blokadu... mada ne verujem da bi onda sa tom blokadom mogao da dođe do 90...

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #90 : 12 Lipanj, 2007, 15:43:17 »
Racunaj da ces sa kewlarom preci manje km nego sa serijskim jer ima duplo kraci vijek trajanja, ali zato ima bolje performanse.
koliko traje taj kewlar,sad imam 4600, na 5000 imam servis,tako da bi možda to stavio,koliko košta?i dal mi se isplati stavit multivar?
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #91 : 12 Lipanj, 2007, 20:13:35 »
kevlar remen je dosta jači, čvršći i izdržljiviji od serijskog, to da traje duplo kraće nema smisla(a košta duplo više)..
na najjačim setupima se potroši svaki remen prije ali na serijali ili kakvom base set upu može trajati kao serijski možda čak i duže..
ja sam sa svojim kevlarom napravio 2500 km i izgleda ko novi, ko da sam ga jučer stavio..
3alfa3 sa SS-a je na 5000km promjenio kevlar remen jer ima para i ne želi ništa riskirati (njegov skuter se vrtio na 11500 okr!!) ali mogao ga je voziti još, a njegov set up ima duplo više KS od serijale..
svaki remen se mijenja na 5-10 000 km, najbolje na 7500km.. :happy6:
stavljanje  multivara se svakako isplati jer je s njim puno lakše uštelati prijenos nego sa serijskim variomatom..

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #92 : 13 Lipanj, 2007, 17:09:29 »
Jedno pitanje,da ne otvaram novu temu,paše li pila sa Stalkera i Zipa na Runnera,tj. paše li onaj dio što ulazi u cilindar :drunken_smilie:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #93 : 13 Lipanj, 2007, 17:32:24 »
sa stalkera bi trebalo pasati

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #94 : 14 Lipanj, 2007, 08:08:21 »
svi auspusi od piaggia - gilere pašu na šaraf, od najstarijeg zipa i stalkera do najnovijeg runnera, čak paše od vespe i libertyja..
znači svi su isti..