Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner - pomoc oko tuninga  (Posjeta: 21937 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
runner - pomoc oko tuninga
« : 22 Travanj, 2007, 22:17:23 »
trenutno na runneru (nova verzija) imam tecnigas next-r, multivar i trenutno imam neke narandžaste original gilera rolnice (mislim da su to one od 4.8g kao na starom runneru). sada mi skuter ide relativno dobro nego kako je išao sa rolnicama od 6.3g, ali svejedno znam da može da se dobije više i na startu i na krajnjoj. imam belu centralnu orpugu (dobio uz multivar) i serijske federe kvačila. na startu je mnogo loš. sf2 me dere do 60km/h... da li će samo tvrđi federčići rešiti problem? da li da uzmem neko sportsko kvačilo da bih to lepše naštelovao? sa ovim narandžastim rolnicama mi je krajnja oko 95km/h, što mislim da je malo i da iz toga može da se izvuče malo više. imam serijski remen, prešao oko 5600km pre stavljanja multivara (na oko 5000km) sam merio širinu i bila je 17,3, ne znam koliko treba da bude kada je nov. znači, nisam baš zadovoljan skuterom iako samo probao dosta toga... danas sam stavljao zx i čak je i sa njim skuter išao bolje. kod sebe imam rolnice od 5.0g, 6,3g, 7,2g i te narandžaste. šta biste mi preporučili da uradim sada. samo da na pomenem da je dizna serijska, za koji dan ide dizna 66.

izvinjavam se na ovolikom tekstu, ali to je u što kraćim crtama tako da će možda biti i malo nejasno...

p.s. o brzini sam pričao koliko pokazuje po satu i nemojte sada raspavu oko toga koliko je to pravih itd...

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #1 : 23 Travanj, 2007, 20:38:52 »
hmz nemos stavit 2 stvari i ocekivat cuda...

ako stavljas, onda se stavlja komplet garnitura a ne samo vario i puvalica..


uglavnom sa puvalicon i varion neces dignit krajnju jer moras stavljat lakse rolice.. odma je skidas, al dobijas ubrzanje probaj stavit 3 lakse i 3 teze rolice (laksa.teza,laksa,teza...itd..)

uglavnom..

mozes jednostavno stavit ajslabiji kit od 70 ccm i ic ce ti 100 na sat s malom potrosnjim :)
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #2 : 23 Travanj, 2007, 22:26:31 »
nije bas tocno da se sa laksim rolicama smanjuje krajnja brzina, to je malo kompliciranije... tu jos ulogu igraju i okretaji... Sa protocnijim auspuhom se skuter vrti na visim okretajima...

Uglavnom... ako zelis bolji start, onaj trzaj na startu onda stavi tvrdje opruge na kvacilo, ne isplati ti se mijenjati kvacilo i zvono ako nemas barem mid-race kit... (barem TP due+)

Rolice ces vidjeti hoce li ti trebati teze... Uglavnom sa variomatom i next-r -om je brzina oko 100 po cajgeru sasvim o.k.

stavis si te tvrdje opruge i bude bolje ubrzanje... sada, ako zelis jos malo bolje medjuubrzanje onda stavis i tvrdju centralnu oprugu ali mislim da skuter nema jos toliko dovoljno snage da ju stisne na max brzini pa bi ti se max brzina smanjila za oko 5km/h... dakle jos za sada ostavi bijelu oprugu...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #3 : 23 Travanj, 2007, 22:53:42 »
nije bas tocno da se sa laksim rolicama smanjuje krajnja brzina, to je malo kompliciranije... tu jos ulogu igraju i okretaji... Sa protocnijim auspuhom se skuter vrti na visim okretajima...

evo malo o okretajima: sada kad dam pun gas ode u 10200 rpm, pa se vraća na oko 9500, spusti na oko 9300 i posle se podiže na 9500 gde i ostaje... sad ne znam, ali meni se čini da su tu lake rolne ili šta već... jer je meni sada krajnja brzina 85, što je smešno... i na serijali je bila veća... samo je ubrzanje mnogoooo bolje..

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #4 : 23 Travanj, 2007, 22:57:42 »
cekaj, ti nemas nikakav kit?! Skuter ti se prevrtava... trtebaju ti teze rolice, ali i svakako stavi tvrdje opruge na kvacilo da ti hvata na oko 6000 rpm
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #5 : 24 Travanj, 2007, 09:40:41 »
pa to i ja kažem... izgleda da su prelagane rolne... koliko bi otprilike trebalo da stavim? kući imam 5.0, 6.3, 7.2 i te narandžaste za koje mislim da su 4.8

koliko bi on trebao da se vrti? koliko ja znam auspuh mi ima najbolju rezonancu od 9300 do 9800 rpm

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #6 : 24 Travanj, 2007, 11:13:26 »
pa to i ja kažem... izgleda da su prelagane rolne... koliko bi otprilike trebalo da stavim? kući imam 5.0, 6.3, 7.2 i te narandžaste za koje mislim da su 4.8

koliko bi on trebao da se vrti? koliko ja znam auspuh mi ima najbolju rezonancu od 9300 do 9800 rpm

od oka oko 5.5grama rolice
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #7 : 24 Travanj, 2007, 20:43:26 »
kupi set federa za serisko kvacilo (malossi), sifra 29 7454 (130-140kn), stavi srednje tvrdoče mislim da su zuti, a posto imas multivar trebali bi ici oko 6,0g, tako je barem na piaggio masine, zar ne?



inace vidim da je ista tema kao sto je i na ss-u samo sto je ovdje 17min poslje stavljena, ma jel ti to provjeravas tko ce bolje odgovore napisati (sala mala)

vidim da je PALAC pisao 4,8 role, ali cito na seriskom variju
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #8 : 26 Travanj, 2007, 23:06:42 »
mogu da stavim žute malossi federe, koštaju 10€. šta da radim? da stavim to? ili da kupim set (a nemam ni dinara)

ne znam zašto ima ovako lošu krajnju... msm i sa težim rolnama (6.3g tj. serijske) ide 94-95 max... a nemam ništa između 6.3 i 5.0... lol


2 igor.sb nisam proveravao, nego su me tamo svi iskulirali hahahha  :toothy9:
« Zadnja izmjena: 26 Travanj, 2007, 23:08:52 hellboy_90 »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #9 : 27 Travanj, 2007, 02:35:51 »
nesta mi nije jasno....kako mozes kupiti samo zute, ako cijeli set federa kosta 140kn, nadam se da ne mislis na centralni zuti

pa trebalo bi ici 6,0 kao sto su i ostali stavljali na piaggio masine sa spuhom i multivar

odi na ss forum, potrazi alfin topic u FAQ-u (negdje pred kraj) pod naslovom ''stavio zx-a na nrg-a'' pa si malo pogledaj koje je on kombinacije imao i na kojim okretajima je radilo, pa si malo usporedi...drugo ne znam sta da kazem

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #10 : 27 Travanj, 2007, 08:49:02 »
nesta mi nije jasno....kako mozes kupiti samo zute, ako cijeli set federa kosta 140kn, nadam se da ne mislis na centralni zuti

pa trebalo bi ici 6,0 kao sto su i ostali stavljali na piaggio masine sa spuhom i multivar

odi na ss forum, potrazi alfin topic u FAQ-u (negdje pred kraj) pod naslovom ''stavio zx-a na nrg-a'' pa si malo pogledaj koje je on kombinacije imao i na kojim okretajima je radilo, pa si malo usporedi...drugo ne znam sta da kazem


Od Polini-a možeš naći samo jednu boju (tri komada)... ako je na to možda mislio.
Who's looking for punishment ??

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #11 : 27 Travanj, 2007, 09:34:55 »
nemam pojma... :toothy9:

sinoć sam sreo majstora, kažem mu "jel imaš set oprugica", kaže "imam samo žute, ali one tebi trebaju..." i to je to...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #12 : 27 Travanj, 2007, 10:10:24 »
nemam pojma... :toothy9:

sinoć sam sreo majstora, kažem mu "jel imaš set oprugica", kaže "imam samo žute, ali one tebi trebaju..." i to je to...
Ako si dobio u kutijici (zatvorenoj) samo tri opruge onda su sigurno polini, jer od malossija uvijek dobiješ 9 opruga - 3 razine tvrdoće... ili je čovjek otvarao pa prodavao svaki set posebno...
Samo se pazi kad tako prodaje da te ne odere ako ne znaš ili da ti ne uvali polovne...
Who's looking for punishment ??

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #13 : 27 Travanj, 2007, 11:16:20 »
mislim da će mi on za 10€ (ne znam koliko je to kuna) to i namestiti... rolnice mi je zamenio za 10€... videću kad stavim to, ali svejedno to će mu možda samo značiti na startu, ali će krajnja i dalje biti loša... ne znam šta da radim po pitanju krajnje...  :help:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #14 : 27 Travanj, 2007, 11:22:37 »
rolice moraju biti one težine koja omogućava da se motor vrti u najidealnijem režimu, znači na kojima auspuh ima rezonancu..
većina to zna poštelat po sluhu, al ako se ne kužiš koristi obrtomjer..
mislim da zx na piaggiu ima na 9000 okr..+/-200 okr (ovisno o frgazeru, airboxu..)..
najčešći je slučaj da skuter dobro ubrzava do 60 km/h, a onda okretaji padaju i dolazi do rupe u ubrzanju, koja se pegla još malo lakšim rolama ili tvrđim federom kontrasta..
posebno je to slučaj kod težeg vozača, ili kad se voze dvojica, ili kad ideš uz brijeg..
idealno poštelan prijenos ima minimalne oscilacije u okretajima..
ili biraš opciju boljeg starta ali kasnije manje krajnje, ili ti se u početku prevrtava malo ali zato kasnije radi u rezonanci..

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #15 : 27 Travanj, 2007, 11:23:58 »
mislim da će mi on za 10€ (ne znam koliko je to kuna) to i namestiti... rolnice mi je zamenio za 10€... videću kad stavim to, ali svejedno to će mu možda samo značiti na startu, ali će krajnja i dalje biti loša... ne znam šta da radim po pitanju krajnje...  :help:
Aj dobro platiti za mijenjanje oprugica na kvačilu i centralne opruge ako nemaš alata doma, ali ne vidim razlog zašto bi plaćao nekome da ti zamijeni rolice ili remen... to ti je skroz jednostavno i nemaš što zeznuti...  :happy6:
Who's looking for punishment ??

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #16 : 27 Travanj, 2007, 11:29:16 »
mislim da će mi on za 10€ (ne znam koliko je to kuna) to i namestiti... rolnice mi je zamenio za 10€... videću kad stavim to, ali svejedno to će mu možda samo značiti na startu, ali će krajnja i dalje biti loša... ne znam šta da radim po pitanju krajnje...  :help:
Aj dobro platiti za mijenjanje oprugica na kvačilu i centralne opruge ako nemaš alata doma, ali ne vidim razlog zašto bi plaćao nekome da ti zamijeni rolice ili remen... to ti je skroz jednostavno i nemaš što zeznuti...  :happy6:
ja se isto nebi upušta puno u te gluposti.Radije ću dat nekome 50-100 kuna nije bitno ali da mi to napravi.Nevolin ja ekspermentirat :icon_biggrin: :icon_biggrin:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #17 : 27 Travanj, 2007, 11:45:53 »
Ma gle nije ni to problem dati nego ima servisera koji vide da nemaš pojma pa ti još naprave veću glupost, nešto namjerno zahebu...
Who's looking for punishment ??

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #18 : 27 Travanj, 2007, 12:04:04 »
Ma gle nije ni to problem dati nego ima servisera koji vide da nemaš pojma pa ti još naprave veću glupost, nešto namjerno zahebu...
ima san iskustva :laughing7: :laughing7: :laughing7:s vodenon pumpon
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #19 : 27 Travanj, 2007, 22:53:48 »
ma sad ja sam za 15 min menjam rolne, ali ranije nisam otvarao mašinu pa reko nek 1. put to uradi majstro kompresorom...

ivanm:

što se tiče ovog da slabo ide posle 60, to je sređeno multivarom (tj. belom oprugom), tj. ja tek na 60 i dobijem neko solidno ubrzanje. recimo kad stanem na crtu sa sf2 čista serijala on me odere do 60 i ja ga tek dana stignem i odeeeem... ali svejedno, ja i dalje imam lošu krajnju... recimo na mestu gde sam pre išao 85 (serijski) sada idem 88, (to nije krajnja, ali tu je kraj tog pravca gde merim ubrzanje...


nisam pametan... šta mislite da pomešam 6.3 i 5.0 pa da probam ili da odmah kupim rolne 5.7 pa da vidim...?

dajte neke ideje... :)

dizna i opruge su ti za koji dan...  :icon_biggrin: