Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tehnički  (Posjeta: 329402 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #340 : 11 Ožujak, 2013, 08:47:03 »
evo da vam i ovogodišnje iskustvo ispričam.....

pripremio ja skuter za tehnički, odem u stanicu za tehnički spreman za ovogodišnju zajebanciju djelatnika

što se tiče brzine, sve regularno, ispod 50km/h no to ovoga koji radi nije zadovoljilo, 3 puta ga je tiskao, od toga je 2 puta sjedio na njemu i onda kad je vidio da ne ide preko 50 sišao je sa njega pa ga je tiskao još jednom....

prije provjere signalicije djelatnik me zamoli da mu upalim svijetlo na skuteru, što sam ja i učinio upalivši skuter na što će on meni, citiram "nisam rekao skuter već svijetlo"....

i to je prošlo sve regularno, da bi me upitao dal je undertail original ili sam ga sam ugrađivao, na što sam ja rekao de je original, tj. serijski takvo...

poslije toga je uslijedilo finsko prcanje oko osvjetljenja tablice (situacija kao prošle godine), kao nemam original (ubacio neki LED aftermarket), a ja njima nije ni bilo, na što on vadi katalog i pokazuje model na kojem ima, na što mu ja govorim da sam još prošle godine sa njegovim kolegom raspravljao o tome da ovaj model nema osvjetljenje tablice

nakon 5 minuta kombiniranja dal će me pustit ili neće zbog tablične rasvijete, pojavi se kolega od prošle godine i kaže ovome da me pusti što se toga tiče, na što je ovaj ne-baš-veselo kimnuo glavom da bi i taj dio prošao

došlo je vrijeme slikanja i provjera broja šasije da bi me upitali kakve su to naljepnice i dal su u originalu gore na skuteru (u pitanju su malossi naljepnice na malossi replici što je nekako i logično), te me indirektno napao da nebi smio imat naljepnice sa tim oznakama  ???

konačan rezultat nakon skoro pola sata objašnjavanja original/ serijskih dijelova dobio sam naljepnicu da je skuter tehnički ispravan

nagodinu si sve nekako razmišljam da stavim u knjižicu vozila koju kunu ili da im uplatim "bon" u najbližoj birtiji i samo da se pozdravim sa njima, jer mi se sve nekako čini da to očekuju kad se dođe na pregled vozila

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Tehnički
« Odgovori #341 : 11 Ožujak, 2013, 10:14:57 »
Koji kreteni bokte,al cujem da skuterase u Osijeku bas generalno j#bu,i murija i ovi na tehnickom. A ovog panja kaj ti je radil pregled si trebal sterat u krasni,kad im se postavis onda se drugacije ponasaju,jer kad vidi da sutis onda samo kenjaju i izmisljaju toplu vodu. A da mi ide razvrtavat valjke 3 puta zavaljo bi mu jednu.

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Tehnički
« Odgovori #342 : 11 Ožujak, 2013, 17:20:20 »
Svaka cast care, da si prezivio. Ja sam prosle godine vozio SPa na tehnicki pregled, lik gleda i trazi nesto da me srusi... trazio da ga upalim, stavim ja na cetralni nogar i upalim, on suti i gleda, kaze "jel to orginal auspuh", kazem da, on stoji pored mene i povuce gas do kraja, zadnji tocak vec poceo hvatati pod i skoro pa je krenio, sva sreca da sam skocio po kocnicu da mi ne krene. Htio sam ga udariti, toliko sam bio zivcan. Zamislite da mi krenio skuter i padne na stranu ili se zabije za nesto, tko bi to meni platio?  :angry7:

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #343 : 11 Ožujak, 2013, 17:23:18 »
Svaka cast care, da si prezivio. Ja sam prosle godine vozio SPa na tehnicki pregled, lik gleda i trazi nesto da me srusi... trazio da ga upalim, stavim ja na cetralni nogar i upalim, on suti i gleda, kaze "jel to orginal auspuh", kazem da, on stoji pored mene i povuce gas do kraja, zadnji tocak vec poceo hvatati pod i skoro pa je krenio, sva sreca da sam skocio po kocnicu da mi ne krene. Htio sam ga udariti, toliko sam bio zivcan. Zamislite da mi krenio skuter i padne na stranu ili se zabije za nesto, tko bi to meni platio?  :angry7:

sva sreća imaju kamere unutar stp-a pa bi ga moga tužit, a onda bi on jeo g#vn#

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tehnički
« Odgovori #344 : 11 Ožujak, 2013, 18:07:55 »
nagodinu si sve nekako razmišljam da stavim u knjižicu vozila koju kunu ili da im uplatim "bon" u najbližoj birtiji i samo da se pozdravim sa njima, jer mi se sve nekako čini da to očekuju kad se dođe na pregled vozila

Nemoj bit blesav, kaj nije bolje gledat smrada kako se meskolji dok te hoce zajebat?

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #345 : 11 Ožujak, 2013, 18:50:11 »
"nisam rekao skuter već svijetlo"....

Ovo quotano ti samo po sebi govori sa koliko stručnom osobom imaš posla.
Sa druge strane ga i razumijem,došao si mu sa skuterom koji izgleda kao neki R i naravno da mu je sumnjivo da ide samo 50 kmh jer možda ni nezna da veliki broj ljudi stavi blokadu za tehnički i opet ju skine.Opet sa njegove strane velika količina neinteligencije a i po tvojim riječima nekulture.
Što se naljepnica tiče....nije više znao kako da ti napakosti pa se lovio za to jer njemu skuter očito izgleda nakićen kao božiučno drvce i to ga odmah tjera na pomisao da si u prekršaju.Opet neinteligencija jer iskusni kontrolor kao i policajac zna kako će te unakaziti  i opet smo došli do njegove neinteligencije.
Bravo za tebe,prošao si a žao mi je kaj si to proživljavao ali.......Welcome to Croatia.

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #346 : 11 Ožujak, 2013, 18:56:11 »
sve je to ok, lik radi svoj posao kao i svi mi koji radimo, no toliko bit bahat i ici udarat kontru ljudima to je vec preslo svaku mjeru
znam da je i njemu rizik ako pusti tehnicki neispravno vozilo u promet jer bi i on popusio da nekog zaustavi policija a 10min prije je prosao tehnicki...
prije nekih mjesec i pol sam bio sa pajdom na tehnickom, sve ispravno na autu, da bi pregorila zarulja na pola tehnickog ispita i ovaj ga rusio, pajdo morao izac iz stanice i ponovit cijeli proces umjesto da su mu dali da odmah nakon provjere kocnica u stanici promijeni netom pregorjelu zarulju (citaj dodatnih 45minuta cekanja)

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #347 : 11 Ožujak, 2013, 19:00:44 »

znam da je i njemu rizik ako pusti tehnicki neispravno vozilo u promet jer bi i on popusio da nekog zaustavi policija a 10min prije je prosao tehnicki...

Kod tebe  uopće nije bila upitna teh. ispravnost ako ćemo iskreno već je problem bio u njemu tako da ga ne trebaš braniti.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #348 : 11 Ožujak, 2013, 19:05:44 »
kod vas su stvarno rigorozni što se tiče pregleda skutera.ovdije kod mene u pu stvarno nisam čuo od kolega da tako znaju zezati i tražit sitnice da ruše?doduše ćak se potrude da uljepšaju skuter i prođeš... ;D

lovac u mutnom team

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Tehnički
« Odgovori #349 : 11 Ožujak, 2013, 20:51:56 »
kod vas su stvarno rigorozni što se tiče pregleda skutera.ovdije kod mene u pu stvarno nisam čuo od kolega da tako znaju zezati i tražit sitnice da ruše?doduše ćak se potrude da uljepšaju skuter i prođeš... ;D
I kod nas ima svakakvih pacijenata al fala bogu u zg-u ima hrpa stanica pa mozes otic drugdje,na zalost te srece nisu oni iz manjih gradova pa moraju ic lokalnom panju koji nije dugo j### pa onda njih to dopadne. Evo ja sam neki dan isto bil na tehnickom,pogledal mi je samo broj sasije i stavil ga na valjke,izmjerena brzina je bila 29kmh pa me ovaj kaj mjeri malo cudno pogledal i pital kaj je to,ja sam mu rekel da je u gepeku el. blokada i da se da nastelat da ide brze al mi se nije dalo i da je ak hoce mogu nastelat pred njim i da me mora pustit bez obzira jer i ja i on znamo da nema najmanje propisane brzine,normalno da me pustil

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Tehnički
« Odgovori #350 : 11 Ožujak, 2013, 22:07:37 »
balicadim:care ajde mi reci disi išao na tehnički,jel mozda tu kod tifona našega?  ;D

tamo rade idioti pička im materina,mene su isto nadrkali ali me nisu pustili,pitam zbog toga sto su i mene zajebavali zbog naljepnica na skutera a to samo mogu napraviti maloumni debili iz tog tehničkog u Osijeku...

više nikad tamo nisam otišao,moj savjet ti je da ides u Josipovac na tehnički...ja sam tamo isao prosle godine i normalno se ponašaju...

ovaj Osijek vise nije normalan jebes mi sve,em na policija zajebava za svaku sitnicu em ovi debili mutavi na tehničkom

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Tehnički
« Odgovori #351 : 11 Ožujak, 2013, 22:08:08 »
sve je to ok, lik radi svoj posao kao i svi mi koji radimo, no toliko bit bahat i ici udarat kontru ljudima to je vec preslo svaku mjeru
znam da je i njemu rizik ako pusti tehnicki neispravno vozilo u promet jer bi i on popusio da nekog zaustavi policija a 10min prije je prosao tehnicki...
prije nekih mjesec i pol sam bio sa pajdom na tehnickom, sve ispravno na autu, da bi pregorila zarulja na pola tehnickog ispita i ovaj ga rusio, pajdo morao izac iz stanice i ponovit cijeli proces umjesto da su mu dali da odmah nakon provjere kocnica u stanici promijeni netom pregorjelu zarulju (citaj dodatnih 45minuta cekanja)

Muški si ti to sve podnesel, ja bi puknul i zahvalil se i rekel bi im da idem novce ostavit u drugu teh. stanicu. Idu mi dva frenda za tog nadzornika kod tehničkog pregleda pa malo znam o tome...

Oni jesu dužni napraviti detaljni pregled, i slika mora biti identična onoj po katalogu, jer ak nije onda oni odgovaraju. A to kaj buš ti napravil sa skuterom kad izađeš van iz stanice nije njihova briga nit odgovaraju za to, tak da te policajac zaustavi i nakon 10m od stanice on ne odgovara za to, jer je skuter iđen na valjcima max. 50km/h i to je sve.

A za naljepnice uopće neću komenirat, trebal si mu reći ali doslovno da je budala, i da je tvoj skuter i da buš ti gore ljepil kaj te volja, jer nigdje ne piše da je zabranjeno. Najbolje da ti je rekel da jedina naljepnica koja na skuteru mora biti je od tehničkog  ;D ...

Ali butite pametniji od njih, i dofurajte im serijski skuter, a on nek obavi kaj hoće ak se bude glupiral recite mu da je glup i smijte se mu...kod mene su zbilja dečki u redu ali čul sam već par sličnih prića tvojoj.

Sa 50ccm te maltretiraju na tehničkom, maltretiraju te policajci kad te zaustave, ne smiješ više od 50ccm.... sjebana kategorija :)
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #352 : 12 Ožujak, 2013, 07:33:43 »
care ajde mi reci disi išao na tehnički,jel mozda tu kod tifona našega?  ;D

kako si znao ? :laughing7:
bio sam tankat i reko kad sam već tamo mogao bi odmah riješit tehnički, a i nije bilo gužve pa si rekoh ajd idem to skinit s leđa jer svejedno moram to obavit

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Tehnički
« Odgovori #353 : 12 Ožujak, 2013, 15:07:00 »
care ajde mi reci disi išao na tehnički,jel mozda tu kod tifona našega?  ;D

kako si znao ? :laughing7:
bio sam tankat i reko kad sam već tamo mogao bi odmah riješit tehnički, a i nije bilo gužve pa si rekoh ajd idem to skinit s leđa jer svejedno moram to obavit
eto vidis,sve mi je odmah bilo jasno,sta reci osim idioti ;)

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Tehnički
« Odgovori #354 : 12 Ožujak, 2013, 21:32:57 »
Bokte, čitam i ne vjerujem :o . U Rijeci je normala ekipa po tom pitanju, čak ti i prije pregleda kažu ako vide da zbog nečeg nećeš proći..
Stvarno nemam pogovora (osim kad su me zbog nedostatka desnog retrovizora vratili doma, to je bilo glupo. Prošao sljedeći dan),
korektni su, nije da maltretiraju za sitnice, ali se ipak drže slova i zakona. Nekako je ležernija atmosfera, valjda su svjesni da smo mi
(mušterije) ti na kojima zarađuju za kruh.. Imam 4 mjesta u Ri (i bližoj okolici) za napraviti tehnički, bio do sada na sva 4 (ovisi o vozilu)
i nigdje me nisu maltretirali, ružno gledali ni tražili dlaku u jajetu. Možda im se vrti u glavi "Vidi šta budala vozi, ako ga nije briga za sebe,
šta će tek meni napraviti? Bit ću dobar..."  ;D
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Tehnički
« Odgovori #355 : 12 Ožujak, 2013, 23:10:16 »
također nikakvih problema u rijeci, ja registriram skuter na pećinama iznad towera. Prošle godine sam došao s poluzaštopanim karburatorom, motor je teško palio i jedva je primao gas ali sam i dalje normalno prošao, rekao mi je samo da ga uspije slikati i brzinu i da mogu ići, nije ništa rekao u vezi toga. Stvarno svaka čast ekipi.

Btw. dali je obavezna centralna na tehničkom?
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Tehnički
« Odgovori #356 : 13 Ožujak, 2013, 00:20:21 »
Po pravilu,ako je motor tvornički ima,onda je obavezna...

Offline BeN.

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Graz
  • Moj Skuter: TGB R50X,NRG,Sanli
  • Moja Kaciga: Kozna :)
  • MojSetup: Malossi Multivar,6,2g polini,redsponge dizna 68,
  • MojSpuh: Leovince ZX-R
Odg: Tehnički
« Odgovori #357 : 27 Ožujak, 2013, 19:20:13 »
trebam pomoc

ovako dobio sam kaznu od 800kn zato sto mi je istekla prometna.
imam pecat i pise vrijedi od 11.08.2011 do 11.08.2012
tehnicki imam do 11.08.2013. skuter je 2009 godiste ali je kupljen 20.07.2011.
sad ne kontam kad kupis nov skuter ne moras 2 godine praviti tehnicki u prometnoj dobijes 2
pecata. kod zadjneg skuter kojeg sam isto kupio kad je bio nov nije bilo problema.

molim za brz odgovor

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Tehnički
« Odgovori #358 : 27 Ožujak, 2013, 19:25:31 »
Registrirat ga moraš svejedno svake godine :dontknow:
Ali svejedno, skuter ti je 2009. godište, da bi ti tehnički vrijedil 2 godine skuter mora bit proizvodnje te godine kad ga regaš prvi put.
Npr. kupiš danas skuter koji je 2013. godište i regaš ga, tehnički ti vrijedi 2 godine.
A da kupiš skuter 2011. godište(nov iz salona svejedno), regaš ga, al ti tehnički ne vrijedi 2, već jednu godinu.
Malo bezveze al tak je
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tehnički
« Odgovori #359 : 27 Ožujak, 2013, 22:48:20 »
Registrirat ga moraš svejedno svake godine :dontknow:
Ali svejedno, skuter ti je 2009. godište, da bi ti tehnički vrijedil 2 godine skuter mora bit proizvodnje te godine kad ga regaš prvi put.
Npr. kupiš danas skuter koji je 2013. godište i regaš ga, tehnički ti vrijedi 2 godine.
A da kupiš skuter 2011. godište(nov iz salona svejedno), regaš ga, al ti tehnički ne vrijedi 2, već jednu godinu.
Malo bezveze al tak je

A kaj ak na regu dodjes par dana iza nove godine? :)

Meni je lik precvikao nsljepnicu samo za godinu dana (motor kupljen krajem 2012, a regan prije tjedan dana) i doso drugi dan po tablicu i novu naljepnicu da ju precvika za 2 godine i nije bilo problema.
U prometnoj ionako pise samo datum prve rege....
Sent from my HTC One X