Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tehnički  (Posjeta: 329450 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Tehnički
« Odgovori #380 : 28 Ožujak, 2013, 21:38:12 »
Tako je i kod mene bilo, došao sam na tehnički i samo je ubacio skuter unutra, pregledao broj šasije, stavio na valjke i provjerio brzinu, izvezao ga van te probao tvroću kočnice na ručkama i to je bilo to. Zanimljivo je da uopće nije pali ni žmigavce ni ništa.
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Tehnički
« Odgovori #381 : 29 Ožujak, 2013, 00:02:47 »
ima razlike izmedju cajna xenon i tvornickog,nekako ljepse svjetli tvornicki i kuzim na kilometar jel original ili fals, i ne tuce u oci prilikom mimoilazenja,inace svakom cajna xenonu spomenem majku kad se mimoilazimo,jer ubijaju . i da drago mi je da su to poceli kontrolirati

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Tehnički
« Odgovori #382 : 29 Ožujak, 2013, 00:16:18 »
ima razlike izmedju cajna xenon i tvornickog,nekako ljepse svjetli tvornicki i kuzim na kilometar jel original ili fals, i ne tuce u oci prilikom mimoilazenja,inace svakom cajna xenonu spomenem majku kad se mimoilazimo,jer ubijaju . i da drago mi je da su to poceli kontrolirati

LOL nemreš znati dal je čajna ili ne ... možeš pretpostaviti, jer nije stvar u ksenonu ko uređaju ili samoj žarulji. Stvar je u faru i načinu kak baca svjetlosni snop na cestu...to je bitno, i zbog toga tebi ide u oči a ne jer je kineski  :icon_thumright:

Pa o tome ti govorim, kad je serijski ksenon na novijim autima ne tuče u oći jer se farovi automatski spuste kad lociraju auto u suprotnom smjeru...nema to veze sa ksenonom....problem je samo kaj ljudi stavljaju više od 6000K uz to kaj su im farovi maksimalno dignuti pa su frajeri kad sa kratkim svjetlom osvijetle pola kilometra u krug.

Dam se kladit da na mom autu ne bi ni skužil da imam ksenon  :icon_thumright: A kineski je  ;D
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Tehnički
« Odgovori #383 : 29 Ožujak, 2013, 00:41:10 »
mozda ti imas podesene farove kako spada,a vecina ih nema. stave sijalicu u far i boli ka tuki jel drugi vidi ili ne

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Tehnički
« Odgovori #384 : 29 Ožujak, 2013, 01:03:46 »
Točno o tome ti i govorim, čak ti smeta makar i nemaju ksenon...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #385 : 29 Ožujak, 2013, 08:12:52 »
Imao sam na skuteru xenon 4300k kineski h7r zarulju I nista me to posebno nije dojmilo da kazem koja razlika??
Prolazio sam tehnicki I namijestio snop po manualu kako pise.
Sad imam obicnu plavu zarulju koja svijetli bijelo I mogu reci da se odlicno vidi.
A xenon nebi vise nikad montirao ni na skuter a kamoli na auto jer nemam potrebe za time.
Druga je stvar tvornicka ugradnja xenona a ove jugice sa xenonima neku uopce komentarisat...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

lovac u mutnom team

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #386 : 29 Ožujak, 2013, 08:47:06 »
koristio sam gotovo sve moguće boje xenona i mogu reći da su se najbolje pokazale boje iznad 8000K u farovima P307-ice ovo sve ispod 8000K je bilo nekako blijedo, snop je bio duži, nije bacalo snop da bi smetalo ostalim vozačima koji su mi dolazili u susret no to nije bilo to

boje poput plave, zelene, ljubičaste nisu lijepe za oko no meni su se pokazale kao najbolje što se tiče osvjetljavanja ceste u svim uvjetima (naravno da sa time nisam bio na cesti gdje ima prometa, već samo za vožnju po naselju iz znatiželje da vidim kako rade)

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #387 : 29 Ožujak, 2013, 08:56:10 »
Ja sam imao 6000k I 4300k mogu komotno reci da ima razlike ali ne bog zna sta.ko zna kako ti kinezi lijepe te deklaracije??

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
« Zadnja izmjena: 29 Ožujak, 2013, 09:21:32 pajo »
lovac u mutnom team

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #388 : 29 Ožujak, 2013, 09:08:25 »
Ja sam imao 6000k I 4300k mogu komotno reci da ima razlike ali ne bog zna sta.ko zna tako ti kinezi lijepe te deklaracije??

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2



znao sam kupit sebi/kolegama/pajdašima 10000K i stigne mi bijelo ko posteljina iz arielove reklame, to je kod njih nemoguće znat šta će stić tj. koja boja

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Tehnički
« Odgovori #389 : 29 Ožujak, 2013, 10:23:40 »
Imao sam na skuteru xenon 4300k kineski h7r zarulju I nista me to posebno nije dojmilo da kazem koja razlika??
Prolazio sam tehnicki I namijestio snop po manualu kako pise.
Sad imam obicnu plavu zarulju koja svijetli bijelo I mogu reci da se odlicno vidi.
A xenon nebi vise nikad montirao ni na skuter a kamoli na auto jer nemam potrebe za time.
Druga je stvar tvornicka ugradnja xenona a ove jugice sa xenonima neku uopce komentarisat...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Haha, to jedino još nisam videl.... :toothy12: :toothy12:

Ja sad imam 6000K na skuteru, bratić na z750 ima 8000K i razlike u količni osvjetljenja nema ili u jačini svjetlosti ali njegovo je baš dosta plavije od mog, ali da budem realan i moje baca na plavo ali nikako nije prava plava ko na 8000K.

Zato sam sad za auto uzel 5000K pa da vidim jel to, to ak nije nem ni montiral, al za skuter ću ostavit ksenon samo ću uzet 5000K. Ne znam kak kod tebe, ali kod mene je puno bolje sa ksenonom...zato velim da ne bi natrag.

Jedino 4300k nisam probal...ono bi trebalo biti žutkasto ko serijsko svjetlo.

No evo tek sezona i godina počinje, živi bili pa vidjeli kaj bude od svega toga sa policijom i tehničkim.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Tehnički
« Odgovori #390 : 29 Ožujak, 2013, 14:21:00 »
moreš ti imat ksnenon kakav oćeš,ako po specifikacijama nema navedeno da se tvornički ugrađuje ksenon il da je tvornički ugrađen,nebudeš ni prošel tehnički bilo da imaš kineski il bilo kakav xenon pogotovo ako nemaš leću i toe to.
običan far kakav god da je rasipa svjetlost i nemre ga nikad ni jedan usmjerit kak to radi leća i toe to.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Tehnički
« Odgovori #391 : 30 Ožujak, 2013, 02:00:50 »
Da li djelatnik tehničkog SMIJE sjest na moj motor,turirati ga (hladnog) i voziti krugove oko stanice za tehnicki da isproba kočnice i rad motora?
Frend je danas isao regati RS 125,i tip je skoro pao jer mu je zablokirao kotač prilikom kočenja po mokroj cesti ::) ::) ::)


Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: Tehnički
« Odgovori #392 : 30 Ožujak, 2013, 02:09:58 »
nema se on šta vozat , za testiranje kočnica postoje valjci , ja mu nebi dao motor nema trika , od kud da ja znam da on zna vozit motor ?
I'm Burning Inside

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Tehnički
« Odgovori #393 : 30 Ožujak, 2013, 08:43:13 »
Smije ono što mu ti dozvoliš. Pravila su jasna, ali mu ih ponovi za svaki slučaj; "Šta razbiješ, plaćaš!" Samo nek izvoli...
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Tehnički
« Odgovori #394 : 30 Ožujak, 2013, 11:23:00 »
evo ovako,ja sam u 6 mjesecu 2012.godine isao na tehnički sa svojim runnerom,tada sam imao xenon 6000 kn ali moj uopće nije na plavo bacao,bas kako treba biti...ugl da skratim mislim da ovaj na tehničkom nije ni skontao da imam xenon,jer mu se nes zurilo i sam je na brzinu pogledao...iako te on smije rusiti zbog xeonona ako nije serijski,i nemos mu nista prigovarati ak te srusi,to sam znao i ja prije nego sto sam dosao,sve ovisi o njemu hoce li te pustiti ili nece i dal ce skontat xenon ili nece kao u mom slučaju  :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tehnički
« Odgovori #395 : 30 Ožujak, 2013, 11:25:55 »
Cemu toliko pisanja o ksenonu i tehnickom? Tutnes liku 100kn i prodjes bez problema.
Al ajd ti na cesti kad te zbog toga zaustave i skinu tablicu rijesi problem tako lako kao na tehnickom.....

Sent from my HTC One X

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #396 : 30 Ožujak, 2013, 12:05:16 »
Cemu toliko pisanja o ksenonu i tehnickom? Tutnes liku 100kn i prodjes bez problema.
Al ajd ti na cesti kad te zbog toga zaustave i skinu tablicu rijesi problem tako lako kao na tehnickom.....

Sent from my HTC One X

Sve veći problem je s obzirom da je u ZG većina stanica pokrivena kamerama i auto se slika.
Uvijek se može proći ali rizik za djelatnika  je sve veći tako da će svakim danom biti sve teže.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tehnički
« Odgovori #397 : 30 Ožujak, 2013, 12:13:58 »
Slika se ugaseno vozilo odozada. Ksenon tu nije problem. Problem je kad te na cesti zbog njega murija zaustavi

Sent from my HTC One X


Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #398 : 30 Ožujak, 2013, 12:22:20 »
Slika se ugaseno vozilo odozada. Ksenon tu nije problem. Problem je kad te na cesti zbog njega murija zaustavi

Sent from my HTC One X

Nisam aludirao na xenon nego općenito,ni kontrolorima se više neda zaje..... sa seljo tunerima i riskirati sankcije ili posao za kikiriki.
Što se slikanja tiče,pravila nema,dogodi se da svjetla ostanu upaljena.
edit - gdje se to slika odozada? Ja idem u Euro Daus kraj Tomića i slikaju od sprijeda.
« Zadnja izmjena: 30 Ožujak, 2013, 12:23:59 daRio »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tehnički
« Odgovori #399 : 30 Ožujak, 2013, 12:27:27 »
U Maksimiru me postavio tako da je slikao sa zadnje strane.
Valjda zato da se tablica vidi (koje za vrijeme slikanja nije ni bilo :) )

Sent from my HTC One X