Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tehnički  (Posjeta: 325201 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Tehnički
« Odgovori #460 : 06 Ožujak, 2014, 15:42:10 »
prouzvodaci (motora, djelova i tuning djelova) se s time zakonski i pravno ograduju od "kaj ako" situacije
i s time tebi prepustaju da koristis proizvod u homologiranom stanju odnosno kaj pravo smatra da je sigurno
a ako izlazis van  homologacije si ilegalan jer ne posjedujes cestovno legalan dio i s time ikakva odgovornost
proizvodaca pada i ne odgovaraju za nista

primjer
kad proizvodac ima recall proizvoda onda ga mjenjaju iz razloga sto kao takav ili ne ispunjava sigurnosne norme ili je sam opasan ili nepozeljan za korisnika ili drzavu u kojoj se misli plasirati.
tako je primjer yamaha predpar mjeseci pobrala motore  na recall jer farovi koji su se koristili za amer trziste nisu imali homologaciju za tu zemlju (jer je neki genijalac kupoal u indoneziji bajkove i takve slal u ameriku na kaj su se ovi zalili jer nije imal rjesene papire oko homologacije svijetla)
long story short svi dobili nove farove s ustancanom homologacijom za trziste u kojem se masina prodala
firma je spusila pare i siguran sam da ce si naplatiti od trgovca barem jedan dio al da to nisu izveli bili bi kaznjeno odgovorni za moguce sudske sporove gdje se vozac izvlaci na neispavnost svjetala i bla bla bla

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Tehnički
« Odgovori #461 : 06 Ožujak, 2014, 15:50:00 »
Ti recallovi se desavaju samo kod ozbiljnih proizvodjaca. Ljudi to cesto poistovjete sa nekvalitetom, al radi se jednostavno o tome da takvi proizvodjaci brinu o potrosacu (i samom sebi), dok one ostale boli ona stvar  :icon_biggrin:


Primjer:
ne sjecam se da je Dacia ikad imala recall, ali Mercedes, BMW, Toyota itd su ih imali. Itekako. Zakljucak nebi trebao bit da je Dacia kvalitetniji proizvod  ;D
« Zadnja izmjena: 06 Ožujak, 2014, 15:52:16 3alfa3 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Tehnički
« Odgovori #462 : 06 Ožujak, 2014, 15:54:54 »
vedrika nemas ti blage Dacija zna tocno kaj radi oni od pocetka naprave auto kvalitetniji od mercedesa jer samo oni razumiju tu filozofiju :laughing7:

valjda u uputstvima pise " strana 1: procitajte do kraja korisnicka uputstva" "strana 2: koristenje na vlastitu odgovornost" " strana 3: sam si si kriv" pa ih zaboli kar za sve ostalo
« Zadnja izmjena: 06 Ožujak, 2014, 16:02:28 JogFromYamaha »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Tehnički
« Odgovori #463 : 06 Ožujak, 2014, 17:40:21 »
nemogu nigdje naći pisanu homologaciju ZX-a, na službenoj stranici postoji samo za ZX-R

nije dovoljno što me guše zbog originalnih malossi naljepnica, još mi treba za mi i za spuh nešto pripišu....
Evo upravo došao sa rege,nitko ni riječi za tt-a(sa zx topom),stavio ga na valjke,izmjerio 40kmh,pogledao broj šasije i zdravo,još mi je i skuter zmazan ko da je iz save izvučen.

Kaj se tiče homologacije ja sam posudio od drugog lea papire,skenirao ih,pobrisao njegove brojeve i ukucao svoje,nek se nađe za svaki slučaj.

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #464 : 06 Ožujak, 2014, 18:40:18 »
Evo upravo došao sa rege,nitko ni riječi za tt-a(sa zx topom),stavio ga na valjke,izmjerio 40kmh,pogledao broj šasije i zdravo,još mi je i skuter zmazan ko da je iz save izvučen.

Kaj se tiče homologacije ja sam posudio od drugog lea papire,skenirao ih,pobrisao njegove brojeve i ukucao svoje,nek se nađe za svaki slučaj.

kažem, ovdje kod nas je katastrofa, prije godinu su me prcali zbog malossi naljepnica koje su po originalu gore
godinu prije me nije htio pustit jer skuter nema svijetlo za tablicu, koje sam nakon toga ugradio da bi me iste godine navlačio da nije original osvjetljenje (godina malossi naljepnica)

prije 3 godine su me tlačili zbog DOTacije guma

svake godine nešto, mnogi su upoznati sa time da u ovoj regiji lijepe naše na žalost mora bit sve po ps-u dok je negdje dovoljno sa se pojaviš sa vozilom ispred STP-a i prolaziš, samo te uslikaju i riješena stvar

malo off
jučer mi se kum žali, bio je registrirat auto 2011 godište, uredno servisiran ne štedi na tome, svi mogući testovi napravljeni na servisima i ovi u STP-u kažu da ima visoku koncentraciju goriva u auspuhu i da  zbog toga nemože proći
on na to njima kaže ok idem onda u drugu STP, na što dođe "promatrač" sa strane i kaže ajmo probat ponovit eko test da vidimo rezultat
drugi puta je bilo sve uredu
što bi značilo, u grubom prijevodu, ako si blesav i ne kontaš se u neke stvari, ostaješ bez 100njak kn u džepu a sve je uredno

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Tehnički
« Odgovori #465 : 06 Ožujak, 2014, 19:23:59 »
jebiga kretena ima sveposuda
nije ko da ih kod nas nema
al savjet je nadi STP gdje nisu tak ludi i odes k njim
a nedotegnuti štrapatizator i gefufna koja stalno zejebava ili defektni oscilator nek si nabiju na nos

Offline frane1012

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZD
  • Moj Skuter: Aprilia ditech 2003
  • Moja Kaciga: LS2 BAT crna
  • MojSetup: nop
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Tehnički
« Odgovori #466 : 12 Ožujak, 2014, 11:20:18 »
Bi li ja prošao sa ovim ogrebotinama sa strane i duck tapeom na sicu?





p.s. 2011 san proša sa ovim:). Sad se ne bi usudija. To se zapravo i ne vidi osim ako se  nesagneš i pogledaš. 

« Zadnja izmjena: 12 Ožujak, 2014, 14:53:35 frane1012 »

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #467 : 12 Ožujak, 2014, 11:28:38 »
što se tiče ogrebotina, mislim da nije neki problem, stavi se kod njih u njihovu napomenu da je zagreban, ali ovo kod fara je rizično

sic je osiguran protiv klizanja sa duck tapeom  ;D

meni je sad na tehničkom u napomenu u kompjuteru napisao da je plastika s desne strane gdje držim nogu zaguljena ali nije mi ništa rekao da moram to popravit do idući puta

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Tehnički
« Odgovori #468 : 12 Ožujak, 2014, 20:59:58 »
frane,sto se tice tih ogrebotina sa strane,mislim da te nece gnjaviti radi toga,ali  uzmes naljepnice i prekrijes ih za svaki slucaj.

a sto se tice fara,ja sam prosle godine iso na tehnicki sa skuterom kojem je i sa lijeve i desne strane fara pokidane i krpana plastike,sto puta gore neko kod tebe i jos mi je na prednjoj masci busene rupe i vezane  vezicama,i proso sam tehnicki.


Offline frane1012

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZD
  • Moj Skuter: Aprilia ditech 2003
  • Moja Kaciga: LS2 BAT crna
  • MojSetup: nop
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Tehnički
« Odgovori #469 : 13 Ožujak, 2014, 13:05:19 »
 :), oK, sad ste me malo ohrabrili. A moga bi recimo to kod fara malo prepiturati crnim sprejem tako da ne privlači pozornost. Far je zapravo improvizacija, komad pleksiglasa stavljen-nabijen isprid leča. To se vidi na onoj zadnjoj slici.
 A kad već kupim sprej mogu onu plastiku sa strane motora proći .  E zadnja guma mi je onak li la. Nije čelava ali nije baš naj. Jel to isto gledaju?
« Zadnja izmjena: 13 Ožujak, 2014, 13:20:16 frane1012 »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Tehnički
« Odgovori #470 : 13 Ožujak, 2014, 13:24:46 »
meni je sad na tehničkom u napomenu u kompjuteru napisao da je plastika s desne strane gdje držim nogu zaguljena ali nije mi ništa rekao da moram to popravit do idući puta
Jesi prošao ti,kaj je bilo sa spuhom i malossi naljepnicama ovaj put?

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Tehnički
« Odgovori #471 : 13 Ožujak, 2014, 15:29:48 »
:), oK, sad ste me malo ohrabrili. A moga bi recimo to kod fara malo prepiturati crnim sprejem tako da ne privlači pozornost. Far je zapravo improvizacija, komad pleksiglasa stavljen-nabijen isprid leča. To se vidi na onoj zadnjoj slici.
 A kad već kupim sprej mogu onu plastiku sa strane motora proći .  E zadnja guma mi je onak li la. Nije čelava ali nije baš naj. Jel to isto gledaju?
sto se tice gume,to ti sto posto gledaju,ako je guma izlizana ili trula(mislim na one pukotine sa strane po bocnoj strani gume,to gledaju)tako da,ako je guma losa neces proci tehnicki.


meni je sad na tehničkom u napomenu u kompjuteru napisao da je plastika s desne strane gdje držim nogu zaguljena ali nije mi ništa rekao da moram to popravit do idući puta
Jesi prošao ti,kaj je bilo sa spuhom i malossi naljepnicama ovaj put?
a kakve ima veze,ako imas malossi naljepnice na skuteru,nevidim razlog zasto bi te rusili radi toga.


Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Tehnički
« Odgovori #472 : 13 Ožujak, 2014, 18:39:39 »
:), oK, sad ste me malo ohrabrili. A moga bi recimo to kod fara malo prepiturati crnim sprejem tako da ne privlači pozornost. Far je zapravo improvizacija, komad pleksiglasa stavljen-nabijen isprid leča. To se vidi na onoj zadnjoj slici.
 A kad već kupim sprej mogu onu plastiku sa strane motora proći .  E zadnja guma mi je onak li la. Nije čelava ali nije baš naj. Jel to isto gledaju?

Ako ti s tim pređeš tehnički, onda nam je stvarno država u banani :laughing7:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline miha12357

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna black edition
  • Moja Kaciga: ARC
  • MojSpuh: leovince zx
Odg: Tehnički
« Odgovori #473 : 13 Ožujak, 2014, 19:06:41 »


 inače ja sa ka magnet za pandure hehe  :headbang:
[/quote]

ee znam kak ti je  :headbang:
Cvajo power..

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Tehnički
« Odgovori #474 : 13 Ožujak, 2014, 19:28:00 »
meni je sad na tehničkom u napomenu u kompjuteru napisao da je plastika s desne strane gdje držim nogu zaguljena ali nije mi ništa rekao da moram to popravit do idući puta
Jesi prošao ti,kaj je bilo sa spuhom i malossi naljepnicama ovaj put?
a kakve ima veze,ako imas malossi naljepnice na skuteru,nevidim razlog zasto bi te rusili radi toga.

prošlo bez nekih peripetija, spuh je bio malo glasniji ali u toleranciji za prolaz, a naljepnice nisu ni gledane ovaj put  :happy3:

@Ivan46 - prošle godine je bilo prcanje da nije u originalu naljepnica na skuteru (malossi replica) te vjerovatno imam nešto što nije serijski tj. legalno za cestu

Offline frane1012

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZD
  • Moj Skuter: Aprilia ditech 2003
  • Moja Kaciga: LS2 BAT crna
  • MojSetup: nop
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Tehnički
« Odgovori #475 : 14 Ožujak, 2014, 21:54:47 »
:), oK, sad ste me malo ohrabrili. A moga bi recimo to kod fara malo prepiturati crnim sprejem tako da ne privlači pozornost. Far je zapravo improvizacija, komad pleksiglasa stavljen-nabijen isprid leča. To se vidi na onoj zadnjoj slici.
 A kad već kupim sprej mogu onu plastiku sa strane motora proći .  E zadnja guma mi je onak li la. Nije čelava ali nije baš naj. Jel to isto gledaju?

Ako ti s tim pređeš tehnički, onda nam je stvarno država u banani :laughing7:

 ;D, ne ne, ako moj skutko prođe tehnički to če biti u največoj mjeri >  zasluga mojih vještina improvizacije i kamuflaže  8).
A gle kad ga gledaš ovako izgleda ok. A tu još moram stavit neku brtvu oko tog pleksiglasa da normalnije izgleda  :). Naša san  jednu u biloj boji a triba mi crna. I Grale, proša je on ovako teh. tamo 2010 i 2011.g.  ;D


« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2014, 22:04:03 frane1012 »

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Tehnički
« Odgovori #476 : 15 Ožujak, 2014, 12:29:42 »
meni to frane,izgleda sasvim ok.

mislim da neces,imati problema na tehnickom.

Offline Jakov_99

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Tehnički
« Odgovori #477 : 09 Travanj, 2014, 20:20:46 »
evo ako ekipa iz rijeke moze dat malo komentara
vjerovatno cu ubrzo na tehnicki pa me zanima kakvi su na skurinjama sa skuterima
znaci na sta posebno obracaju paznju kolko su strogi i tako

i opci dojmovi stanica za tehnicki pregled u rijeci (di je po vama najbolje)
ne vozi brže nego što ide...

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Tehnički
« Odgovori #478 : 09 Travanj, 2014, 21:53:54 »
Neznam za škurinje jer sam do sada svaki put registrirao kod tower centra, iskustvo sa njima mi je stvarno u redu, skuter mi je uvjek vrtio 60-64 i uredno su držali na 48 da bi prošao, jednom si mi rekli da su mi gume pri kraju (zadnja je po sredini bila kao led) i prošao sam, zadnju regu sam došao pred tehničkim pregledom a skuter nije htio upaliti, kurblao ga je jedno 2-3 minute i kad ga je upalio nije držao ler i nekako je izvrtio na valjcima i ispleljao ga van. Ja se stvarno divim nekim ljudima na strpljenju, uredno me mogao srušiti. Sa njima samo pozitivna iskustva. Neznam da li šta promjenilo od 3mj 2013.
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline Aprilia97

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2832
  • Spol: Muški
  • Illegal :)*
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zlobin-RI
  • Moj Skuter: Runner
  • Moja Kaciga: HJC,Airoh,Uvex
Odg: Tehnički
« Odgovori #479 : 09 Travanj, 2014, 22:13:37 »
Skurinje zaobidi
Ja bi kod towera isao  :icon_thumright: