Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Trekker .....malo naturpijan  (Posjeta: 179156 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #580 : 03 Ožujak, 2009, 19:38:10 »
serijska je radilica trenutno gore,cilindar je prerađen za yasuni r i klip 50 ....okretaji bi trebali bit oko 10 000 ,očekujem da če trajat bar 7-10 tkm ,naravno ak se ne desi neko sranje  :icon_biggrin:......nema teorije da ide kao replica+evo,to nije ni cilj.....cilj je ovaj moment složit scoot koji če bit pouzdan i dovoljno brz za duže vožnje od 100-200 km u jednom danu
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #581 : 03 Ožujak, 2009, 20:26:48 »
aha ja mislio da ce se to vrtiti na nekih 9 k rpm-a haha, ma sve je to meni super. znaci to bi trebalo imati za namjenu relativno veliku putnu brzinu uz ne previse visoke okretaje, slabiji spuh tako da moze dulje trajati i manje trositi..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #582 : 03 Ožujak, 2009, 22:19:17 »
cilj je ovaj moment složit scoot koji če bit pouzdan i dovoljno brz za duže vožnje od 100-200 km u jednom danu

Jedno pitanje :) Razumijem da se lakše voziti sa jačim setupom na duže relacije, da se manje opterećuje i sl. No zanima me da li je i zašto problem voziti relacije 150-200km a i više sa recimo običnom pedesetkom (naravno uzimajući u obzir da je slabija uzbrdo, tromija kod preticanja ako je potrebno) ako je skuter uredan, da ima ulja, vode i da temperatura ne prelazi granice normale? Jer znali smo kolega i ja odvesti turu po 170km gotovo u komadu i nikada nije ništa bilo. Znam mogućnosti skutera, to poštujem i prema tome vozim. Ista stvar da li vozim 5-10 puta po 20km ili jednom 100. Čak je bolje da vozim od jednom jer jednom zagrijavam skuter i od tada je na istoj temperaturi.

Prošlo ljeto sam planirao otići do mora skuterom, znači 400-500km kroz jedan dan i zanima me da li ima neki razlog zašto to nebi smio napraviti?   (Sorry hac na malom off-u)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #583 : 03 Ožujak, 2009, 23:48:17 »
Jedno pitanje :) Razumijem da se lakše voziti sa jačim setupom na duže relacije, da se manje opterećuje i sl. No zanima me da li je i zašto problem voziti relacije 150-200km a i više sa recimo običnom pedesetkom (naravno uzimajući u obzir da je slabija uzbrdo, tromija kod preticanja ako je potrebno) ako je skuter uredan, da ima ulja, vode i da temperatura ne prelazi granice normale? Jer znali smo kolega i ja odvesti turu po 170km gotovo u komadu i nikada nije ništa bilo. Znam mogućnosti skutera, to poštujem i prema tome vozim. Ista stvar da li vozim 5-10 puta po 20km ili jednom 100. Čak je bolje da vozim od jednom jer jednom zagrijavam skuter i od tada je na istoj temperaturi.

Prošlo ljeto sam planirao otići do mora skuterom, znači 400-500km kroz jedan dan i zanima me da li ima neki razlog zašto to nebi smio napraviti?   (Sorry hac na malom off-u)

Uopce nema problema. Pogotovo sa LC mashinom.

Offline Ivan SP

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #584 : 04 Ožujak, 2009, 01:03:44 »
jebenti isto je to dosta km ja se još nisam ni na selo usudija otić a 55km mi je od kuće
---OSIGURAČ RACING---

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #585 : 04 Ožujak, 2009, 20:18:06 »
ma nema tu problema ak nije baš neki nabrijani setup......ja sam imao tu u gradu lika koji je svakih par dana išao do dubrovnika vivacityjem,do mađarske svaki čas......još zračnjak,uspio je napravit 42 tkm sa prvim cilindrom bez problema,serijala sa poskidanim blokadama

počeo sam pakovat plastike nazad na trekker,vilice su spuštene 20 mm i reparirane,malo mi smetaju pipci na plastici gdje se šarafi donja zaštita ori vilice al taj dio sam ionako davno skinuo pa mogu i pipce bez brige odrezat.........na slici nije blatobran zašarafljen već samo namješten da vidim kak če se uklopit...


The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Ivan SP

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #586 : 04 Ožujak, 2009, 21:44:32 »
bemti morat cu onda do sela hahhahaha da vidim kako se ponaša :toothy10: :toothy10:
---OSIGURAČ RACING---

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #587 : 04 Ožujak, 2009, 22:43:37 »
jebenti isto je to dosta km ja se još nisam ni na selo usudija otić a 55km mi je od kuće
ja sam u jednom dana napravio djir od 120-130km, cijelo popdne se vozio. cini ti se da nebi motor izdrzao jer je duga relacija, a da se vozis vazda po istome 100km ne pravi ti razlike, to je u glavi samo.  :)

sorry na offtopicu
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #588 : 05 Ožujak, 2009, 14:45:19 »
hac, hoćemo li izmisliti neki dinamometar više za ove mašine što ih po 20 puta probamo u sezoni  :icon_thumright:

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #589 : 05 Ožujak, 2009, 14:59:31 »
ja štedim lovu i plan je kupit dyno,nije to tak strašna lova....za 4-5t eura se može uzet polovni p4 ...
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #590 : 05 Ožujak, 2009, 15:10:33 »
ja štedim lovu i plan je kupit dyno,nije to tak strašna lova....za 4-5t eura se može uzet polovni p4 ...
jesi vidio od motospirita p4,njihov je dobar. mogu ja mislim sve mjerit-konje na radilici,na kotacu....

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #591 : 05 Ožujak, 2009, 18:53:06 »
ma mogu puno izdržat,problemi počnu kad krene "servisiranje" jer se stavljaju zamjenski djelovi uglavnom po servisima,ori mašina ak se ne čačka može puno provest
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline toma17

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 124
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: karlovac
  • Moj Skuter: aprilia sr150
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #592 : 05 Ožujak, 2009, 19:25:47 »
predobro napravljeno motor je zakon najbolje je kako kazaljka obide cijeli krug hehe to jos nisam vidio  :toothy12:  :toothy9:
prodajem bocnu nogaru za apriliu sr50 ditech

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #593 : 04 Travanj, 2009, 20:11:18 »
lagani update........trekker je 99% spreman za sezonu......danas pol sata razbijam glavu zašt neče preko 80 po gps i onda mi konačno upali lampica da sam složio makinu na nove blokove i da je unutra AC getriba koja je nekih 40tak % krača od moje polini getribe na koju sam navikao .......uglavnom zadovoljan sam,pogotovo ovjesom..........

setup je:
polini base izbušen na 50 mm tak da je sad 77 ccm....naravno tuned
yasuni r
karb pwk28+stage 6 usis
polini evo OR
delta+wingbell




The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #594 : 04 Travanj, 2009, 21:47:36 »
aaa ponovo je Trekker na putu....  :toothy12:

radujem se novim update-ovima, ako ih uopšte bude?  :icon_thumright:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #595 : 05 Travanj, 2009, 07:32:07 »
super, super, još samo tabllicu gore i onda je full street legal..
stavi dužu getribu jer ovo sad valjda ima start ko i onaj prije setup, al bar da ide do 100 km/h..

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #596 : 05 Travanj, 2009, 18:05:12 »
tablica je gore,svjetla,žmige.....sve radi tak da je street legal :angel4: sutra ču dužu getribu nabacit.....s ovom kratkom leti do 80 kmph,evo maloprije sa vxr 200 se naterivao,nosi se ovaj setup po gradu bez problema u ubrzanju do 80 s njim  :toothy12:

Citat:
radujem se novim update-ovima, ako ih uopšte bude?

bit če naravno update kak se šta bude radilo,nije trekker baš gotov 100% ...........slažem one Evo blokove ponovo.....
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #597 : 05 Travanj, 2009, 18:10:44 »
zas tak ˝slab˝ spuh na tu kubikažu  :icon_scratch:   

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #598 : 05 Travanj, 2009, 18:15:34 »
kak misliš slab.....savim mi je dovoljno 10000 rpm,razlika u torqu je znatna u odnosu na 68 ccm.....ovaj setup sam si slagao za tuže ture vozit i za na kavu lagano.....da traje......ali neču se žalit ni kako ide  :frajer:

.........jedan od razloga je i stock radilica,ne da mi se sad kupovat još jednu "trkaču" za pežo.......sva lova trenutno ide u Zipa
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #599 : 05 Travanj, 2009, 18:37:38 »
kak misliš slab.....savim mi je dovoljno 10000 rpm,razlika u torqu je znatna u odnosu na 68 ccm.....ovaj setup sam si slagao za tuže ture vozit i za na kavu lagano.....da traje......ali neču se žalit ni kako ide  :frajer:

.........jedan od razloga je i stock radilica,ne da mi se sad kupovat još jednu "trkaču" za pežo.......sva lova trenutno ide u Zipa
aha...onda oke  :icon_biggrin:   znam da si iz prethodnih setupa uvijek htio najvise izvuc pa zato pitam