Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Trekker .....malo naturpijan  (Posjeta: 179496 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #520 : 17 Veljača, 2009, 21:52:38 »
OK, ionako samo teoretiziramo, ali gledaj ovako...
Energija je vjecna. Ne moze se potrositi. Moze samo promijeniti oblik. Isto tako ne moze nastat iz nicega.
Dakle, el. energija koju pumpa dobiva je (ne racunajuci gubitke u vidu zagrijavanja itd. sto je isto energija, ali u ovom slucaju "bacena u vjetar") dosla od energije koju je radilica dala namotajima, oni tu energiju pretvorili u struju koja dalje napaja pumpu koja opet tu enegriju (uz opet gubitke) koristi za hladjenje mashine itd.

Skraceno - sva energija sto se trosi mora se i proizvest. Zakljucak se onda sam namece da li el. pumpa "krade" raspolozivu snagu sa radilice.
energija se ne moze stvoriti niti izgubiti,ona je vjeciti kruzni proces....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #521 : 17 Veljača, 2009, 21:55:02 »
energija se ne moze stvoriti niti izgubiti,ona je vjeciti kruzni proces....

Tako je. I sad, onu koju das el. pumpi ne dajes variomatu koji bi ju remenom prenio dalje

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #522 : 17 Veljača, 2009, 21:59:05 »
Tako je. I sad, onu koju das el. pumpi ne dajes variomatu koji bi ju remenom prenio dalje
vidi se da imas visu skolu :icon_thumright:,ovak si tu energiju iskoristio da bi hladio cyl.jedino si dobio malo na okretajima

Offline speedburn2

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1925
  • Spol: Muški
  • U raju je ljepo, al u paklu je bolje društvo
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin (Oštarije)
  • Moj Skuter: sad vise nis i najbolje mi je
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: malo je sa strane kitan
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #523 : 17 Veljača, 2009, 22:09:05 »
jos kad prdnes imas nitro, hehe sala mala, samo tako nastavi bice jebenica
Bolje biti malo lud nego malo pametan


moji remixevi:  http://www.speedyshare.com/162452628.html. http://www.speedyshare.com/971695594.html.

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #524 : 17 Veljača, 2009, 23:07:08 »
vidi se da imas visu skolu :icon_thumright:,ovak si tu energiju iskoristio da bi hladio cyl.jedino si dobio malo na okretajima

ja nemam školu ima zdravu pamet i logiku... (znači ne računam sve na deset decimala ali izračunam)

ako se radi o visoko turažnom skuteru onda je bolje hlađenje preke električne pumpe jer se smanjuje broj ležajeva, samim time i djelova koji mogu zajebat stvar...
rađe skinut malo struje sa magneta, nego imat u glavi vodenu pumpu koja se vrti poprocionalno radilici, mislim da je to veći dobitak nego par okretaja
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #525 : 18 Veljača, 2009, 17:59:48 »
ja se slažem sa chupsijem.....nije stvar tu dobit +++ konja već rasteretit radilicu jer preko 3 ili 4 vijka sa loherom kad se vrti na 13-14 tisuča sigurno ne čini dobro balansu radilice,meni se brzo razloha okrugla plastika na koju se vijci kače na pumpu,ista stvar je i sa mina na tim okretajima......e sad koliko se dobije ......na mom setupu sam dobio nekih 300-400 rpm gore sa električnom pumpom.možda nije puno, al kad dobiješ +400 rpm na 13200 to je već lijepa brojka.....pogotovo za pežo
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #526 : 18 Veljača, 2009, 18:47:59 »
da ne računamo sad ako imaš inner rotor koji nema punjenje, možeš slobodno i isključiti punjenje ili odlemiti taj namotaj i voziti se po danu sa samo strujom akumulatora, na kraju ako ideš do kafića i tu malo po centru koja trka i to, kod kuće pripremiš lepo punjač sa sve priključcima i tako...
Mada se ja ovde kod razmene energije sa Alfom slažem, još je veći gubitak puniti akumulator, koji je potrošen pumpom,...dakle ima jedno pretvaranje energije +, a to je minimalno 20%, u gubitcima....
nego ima tu druga stvar, obrtni moment, koji ti dobiješ ukoliko nemaš na radilici još jedno direktno opterećenje, a recimo da ti je akumulator pun pa može davati struju od jednog ampera pola sata a da ne iziskuje neko punjenje....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #527 : 18 Veljača, 2009, 18:55:01 »
Da me se krivo ne shvati....

...samo sam htio istaknuti cinjenicu da i pokretanje el. pumpe trazi energiju koju joj netko mora i dati. O ucinovitosti (u odnosu na utrosak energije za pokretanje) oba sistema hladjenja nisam pisao.

Sto se sistema hladjenja tice, nema dileme da je ucinkovitije, a i sigurnije ono sa el. pumpom.

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #528 : 18 Veljača, 2009, 20:42:39 »
nisam razumio nesto.ako odspojim punjenje akumulatora,sta dobivam time i koje bi posljedice bile osim cesceg punjenja akumulatora?hvala

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #529 : 18 Veljača, 2009, 20:47:05 »
dobiješ malo više momenta i bolje ide u okretaje jer nema magnetskog toka kroz zavojnice paljenja i centrala se ponaša slično inerrotor struji......znači ne troši snagu za generiranje struje za punjenje akumulatora i za svjetla......problem je taj što kod nas moraš imat upaljena svjetla kad si u prometu .......za neki race je OK to napravit,malo još izvuć snage iz makine
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #530 : 18 Veljača, 2009, 20:50:58 »
a znači ako se spoji neko trošilo na zavojnicama će se pojaviti magnetsko polje i ono će malo više opteretiti magnet? inače idem za elektrotehničara pa me zanima to malo oko generiranja te struje :)

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #531 : 18 Veljača, 2009, 20:51:41 »
dobiješ malo više momenta i bolje ide u okretaje jer nema magnetskog toka kroz zavojnice paljenja i centrala se ponaša slično inerrotor struji......znači ne troši snagu za generiranje struje za punjenje akumulatora i za svjetla......problem je taj što kod nas moraš imat upaljena svjetla kad si u prometu .......za neki race je OK to napravit,malo još izvuć snage iz makine

Treba namontirat petrolejsku lampu iza leće u svijetlo i opleti po danu, bitno da nešto žiži.

Hoću i ja bituba :D

a znači ako se spoji neko trošilo na zavojnicama će se pojaviti magnetsko polje i ono će malo više opteretiti magnet? inače idem za elektrotehničara pa me zanima to malo oko generiranja te struje :)

Bez uvrede, al neke osnove uče skoro svi a ne samo elektrotehničari a i imaš wikipediju, youtube...

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #532 : 18 Veljača, 2009, 20:58:48 »
preko ljeta nahvataš krijesnica pa ih u teglu staviš i u far napred... :icon_biggrin:

ja volim s takvim stvarima experimentirat......treba znat osnove i lagano primjenjivat.........to su gušti i opuštanje....malo šarafaš,malo se voziš  :frajer:

bitubo je mrak,dugo sam ga čekao al isplatilo se......evo danas javio švabo da mi je poslao bituba i za sp180 stroker project  :toothy10:
« Zadnja izmjena: 18 Veljača, 2009, 21:00:32 hac »
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #533 : 19 Veljača, 2009, 18:54:02 »
ja sam se igro sa ručnim generatorom u atomskom skloništu, kad nisu spojena trošila vrtiš ga snagom uma, kad kratko spojiš kablove koji idu uz njega nemožeš okrenut da si supermen, toliko o opterećenju
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #534 : 21 Veljača, 2009, 14:31:42 »
lagani update........SR vilice su gore,još ču ih spustit nekih 2-3 cm i bit če taman ,lijepo če trekkera zabit u pod  :frajer:




The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #535 : 21 Veljača, 2009, 14:54:43 »
pila ipo  :frajer:

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #536 : 21 Veljača, 2009, 15:35:05 »
thanx......zaboravio sam još ovu fotku stavit........


The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #537 : 21 Veljača, 2009, 15:39:05 »
Kako čudno stoji auspuh, mislim tako je dignut i nejde ispod motora.. Al izgleda brutalno  :binkybaby:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #538 : 21 Veljača, 2009, 15:43:47 »
Cudno mi izgleda na slici kut pod kojim su vilice

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Trekker .....malo naturpijan
« Odgovori #539 : 21 Veljača, 2009, 15:44:29 »
jedno pitanje :) di ti je posuda za vodu :D