Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio fly 50 4t4v tri pitanja  (Posjeta: 943 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BOBO

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio 4t4v
Piaggio fly 50 4t4v tri pitanja
« : 29 Siječanj, 2014, 18:02:06 »
     POšto sam odustao od polaganja A kategorije kupio sam novi FLY 4T4V.  :piaggio:              Ima nekih problema ili možda" dječjih bolesti"   :binkybaby:  da ih tako nazovem.O čemu se radi:
   
                                    1.---Teško pali kad je zagrijan. Moram mu dati ponekad i više od pola gasa da bi upalio. Ponekad iz nekoliko pokušaja. Kad je hladan pali" na zub". Čak i     sad      po zimi.U servisu tvrde da je to normalno. :dontknow:   :help:
                                    2.---  Kad  vozim nizbrdo i pustim gas da smanjim brzinu i nakon toga naglo dodam gas radi ponovog ubrzanja motor posrne kao da sam pritisnuo kočnicu. To zna biti toliko neugodno da se suputnica svojom kacigom udari u moju.  :trespaf:     U servisu su radili nekakva podešavanja karburatora, ali tu pojavu su samo malo ublažili.
                                    3. --- Dali ima neko ograničenje na 72kmh, jer kod te brzine počne cukati i ne može brže niti nizbrdo.Ili se radi o nekoj grešci  ???  :speedlimit:  :dontknow:
       
     Pošto je još uvijek pod garancijom želim znati na čemu mogu insistirati u servisu.,a što je normalno. Jer mi izgleda da oni kažu da je sve to OK za ono što im se neda ili možda neznaju otkloniti.Inaće sam zadovoljan sa FLY-em,ali kad sam već platio nek bude sve kako treba biti.
             Kakva su iskustva vas koji vizite PIAGGIO 4T4V????
« Zadnja izmjena: 29 Siječanj, 2014, 18:14:15 BOBO »

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Piaggio fly 50 4t4v tri pitanja
« Odgovori #1 : 29 Siječanj, 2014, 23:06:55 »
4t u srcu <3

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio fly 50 4t4v tri pitanja
« Odgovori #2 : 30 Siječanj, 2014, 00:01:56 »
for BOBO- za fergazer sam ti već rekao,ili ti je presiromašna smjesa ili ti čok ostaje otvoren ali to bi ti se odrazilo na potrošnji .
Brzina od 72 kmh je ok,imao sam prilike u Ami Trade voziti ga i pokazuje 80 km što je realnih 70 kmh tako da tu ne vidim problem.
Nebitno je gdje si ga kupio,idi u Ami Trade ili Moto Mondo i nedaj im mira dok ti ne podese fergazer ili možda otkriju neki drugi uzrok jer ti garancija to omogućava.
Sada nije sezona i nema gužve pa je idealno za takve stvari obaviti. ;D
Sretno.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Piaggio fly 50 4t4v tri pitanja
« Odgovori #3 : 30 Siječanj, 2014, 02:19:30 »
ja bi prije rekel da preljeva karb neg da je siromašna smjesa..
ima blokiran cdi..
kaj se tiče štelanja fergazera,sad je najNEidealnie vrijeme za to..em zbog tempeartura (ak ga sad podese u ljeti bude opet trebalo preštelat karb zbog razlike od cca 35°C u vazduhu)..
i zbog toga kaj se treba i isprobat skuter dok se štela kaj sad po snijegu baš i nie moguće
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio fly 50 4t4v tri pitanja
« Odgovori #4 : 30 Siječanj, 2014, 05:44:54 »

kaj se tiče štelanja fergazera,sad je najNEidealnie vrijeme za to..em zbog tempeartura (ak ga sad podese u ljeti bude opet trebalo preštelat karb zbog razlike od cca 35°C u vazduhu)..


U pravu si za sve napisano ,ja sam pod idealno mislio na to da je mrtva sezona i da servisi zjape prazni.

Offline BOBO

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio 4t4v
Odg: Piaggio fly 50 4t4v tri pitanja
« Odgovori #5 : 30 Siječanj, 2014, 12:19:44 »
  Hvala  Steef i DaRio !
   Sad se ionako ne mogu voziti zbog zime ,ali čim dođe toplije idem u servis i nedam im mira dok ne srede sve kako treba.Sad znam što mogu tražiti i na čemu insistirati ,a da mi ne kažu da je sve u redu ,ako nije.  Blokada na 70kmh meni ne smeta, mada bih volio da može brže ,ali kako kažete : moglo bi naštetiti motoru da se previsoko vrti,  Znam kako je to : kad može brže onda čovijek dođe u napast i može biti vraga.
 Zato neka ostane blokada CDI-a. 
    Volio bi da mogu nači nekog tko zna i hoće ,da mi uredi karburator kak spada . Ili da možda nađem kakvu dobru uputu kak se to radi pa da pokušam sam. Nebi želio nešto krivo napraviti pa da ostanem bez garancije. Znam da to nije svemirska tehnologija ,ali uvijek sam cijenio prave iskusne majstore od zanata. ;D
 Pozdrav obojici!  :occasion14: