Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Novo ili staro trebam pomoč i svijet  (Posjeta: 2175 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mafia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Mafia is on your side....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Još ga tražim
  • Moja Kaciga: I nju tražim
  • MojSetup: setup je u glavi
  • MojSpuh: on je dolje....
Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« : 16 Kolovoz, 2013, 07:39:22 »
Ljudi bok! Trebam pomoč i savijet

Novi sam ovdje i dosta malo znam o svemu a imam jedna problem oko kupnje skutera.
Htio bi kupiti skuter,kacigu,jaknu,rukavice i bubrežnjak i sada nastupa problem,a on je dali bi kupili novi skuter Piaggo typhoona ili Gilerru staru 3ili 4 godine koje su tu razlike.
Htio bi koristiti taj skuter jako dugo ,što duže,vidim da novi Piaggio košta 13 tKn a Gillera 22tKn to  je velika razlika što se sve može dobiti na typoohnu za tu razliku,dali se isplati išta raditi po takvom skuteru i što se sve može dobiti,meni je bitno sam da taj skuter navuče nekih max 80Km/h treba mi za grad i nezanima me ništa drugo,osim od točke A do B,trebam savijet i pomoč,što napraviti i ako netko ima kakvu štelu oko popusta kod kupovine svega novoga znači skuter,jakna,kaciga,rukavice,bubrežnjak.
Da zaboravih reći da bi kupio skuter od 50ccm-a i što sada napraviti i što je najbolje???
Hvala
Mafia is on your side...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #1 : 16 Kolovoz, 2013, 09:19:41 »
pa kao prvo ako se palis na novo uzmi tajfuna
al da se i jako dobrih rabljenih naci za 1000-1100e koji su 3-4 godine stari
s malo kilometara i isu nikad srafljeni tako da ti je rabljeni isplativiji
samo moras ponjet nekog sa sobom ko zna sta gledati i ima
iskustva s skuterima da ti ga pregleda i veli dali je ok ili nije

kaj se opreme tice mislim da si u pravo vrijeme dosao za oko 2-3 tjedna ce pocet
jesenski popusti i cijela oprema ti zna biti 30-50% ispod regularne cijene
tako da se mozes i opremiti za solidnu cijenu

Offline Mafia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Mafia is on your side....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Još ga tražim
  • Moja Kaciga: I nju tražim
  • MojSetup: setup je u glavi
  • MojSpuh: on je dolje....
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #2 : 16 Kolovoz, 2013, 15:49:03 »
Da ali večina mi govori tipa "novo je novo" meni osobno je Gillera Runner ljepši a meni treba motor koji če mi biti i pouzdan,frend je imao Apriliu koja je bila nova novcata pa je bila češče na servisu nego na cesti....
I gdje je najbolje kupovati kacige,jakne i itd...
Naravno kupovao bi u gotovini....
Mafia is on your side...

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #3 : 16 Kolovoz, 2013, 16:13:46 »
ja bi prije uzeo runnera, srku, nrg... polovno, staro 2-3 godine nego novog tajfuna  :icon_thumright:
zajedno smo skupa

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1189
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #4 : 16 Kolovoz, 2013, 16:29:11 »
Vidin da ti triba skuter za po gradu...Onda je najbolje uzet novog/polovnog typhoona,sta ce ti jaketa,rukavice  :icon_scratch:
Uzmi kacigu i bubreznjak do 1500kn i siguran si  :)

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #5 : 16 Kolovoz, 2013, 21:01:12 »
kao sto je jog rekao, daju se nac dobri polovni skuteri.
za razliku u cijeni kupis svu dodatnu opremu.


neka motoristicna jakna do 1500kn je must have na skuteru. ja imam heldovu neki model 76, koju sam kupio 2009e z 1400KN, i dan danas je imam i sluzi mi a gro puta sam pao s njom. pogotovo zimi nezamisljivo mi je sjest bez jakne na motor, prvo sto dobru stiti od vjetra, ne propusta kisu (do 70%), a osjecam se mnogo sigurnije u njoj.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Mafia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Mafia is on your side....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Još ga tražim
  • Moja Kaciga: I nju tražim
  • MojSetup: setup je u glavi
  • MojSpuh: on je dolje....
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #6 : 16 Kolovoz, 2013, 21:08:43 »
Stvar je u tome što se mislim voziti cijelu sezonu znači i po zimi što je više moguče i stoga mi treba dobra jakna,kaciga,rukavice i oprema,što se tiče skutera GIllera slovi kao bolji e sada koji koliko košta oko servisa i koliko je koji dugotrajniji,bitno mi je da potegne do 80km/h jel se radi o vožnji po Zagrebu da me drugi auti nepretiču i da na taj način neriskiram svoj život jel vožnja po Zagrebu je koma za skuteraše nitko nepazi na njih a svi se voze ko luđaci pogotovo noću.
Meni treba skuter za točku A do B a s autom mjesečno radim oko 300Km i to mi je postalo neisplativo i skupo i netrba mi u pravilu stalno problem gdje ću parkirati,koliko do centra grada,stalno pazi ovo,ono i masu stvari i odlučio sam na skuter preči jel sam u jednom mjesecu po Zagrebu prešao cca oko 2000km i vidio sve i svašta i strogo odlučio da je skuter za mene idealna stvar samo je šteta što to nisam puno prije shvatio (što se tiče novaca) ali to je več neka druga priča.
Dakle jel bolje kupiti Typhoona i u njega uložiti nekih 3000kn da ide do 80Km/h ili je bolje kupiti Gilerru runnera koji je več tak složen.
Dali je pametno uopče tak nešto raditi kad je skuter nov i dali to određeni distributeri i ovlašteni prodavači dozvoljavaju(tzv tunning) naravno kod njih i original djelovi,variomat,rolice....
Zanima me sve jel u ovom momentu sada skupljam informacije na sve strane gdje,što,kako zato sam i došao ovdje da mi svi pomognete i date najbolje savijete i riješenje.
Mafia is on your side...

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #7 : 16 Kolovoz, 2013, 21:22:44 »
gilera runner je jedan od boljih skutera, pricamo o novom modelu, upravljivost je dobra, naprijed ima 14cola felgu sa kocionim klijestima kao jaci model vxr200, nazad 13cola felgu sa vec vidjenim kocnicama na piaggiu. znaci voziljivost i kocenje jako dobri.
onda brzina, skroz stamdardni model ce mozda imat poteskoce uhvatit 80 ili vise, moja preporuka je gledaj da je skuter sto vise originalan i da ga je po mogucnosti vozio netko savjestan, znaci da je pazio na ulje itd. modeli 2010 bi trebali imat servisnu knjizicu jer garncija je 2godine, ako netko ima popunjenu servisnu knjizicu sa redovnim servisima njega bi uzeo u uzi izbor.

kasnije mozes kupit ove protocne auspuhe koje dosta lice na originalan serijski auspuh, npr leovince touring ili giannelli go, cijena za leovince ide do 800kn (dosta dobra izrada, kvaliteta), giannelli go ide za 600kn (malo slabije kvaliteta, glasniji je od touringa), s njima mozes cak i serijski prijenos ostavit ili kombinirat tvrdje oprugice kvacila sa laksim rolicama cca 5,0gr.
vozio sam na poslu runnera sa giannelli go, po njegovom satu 80 brzo uhvati na laganoj nizbrdici cak do 96-97, naravno dizna oko 60. to ti nije ulaganje ni 1000kn. ukoliko na skuteru nije potrebno pravit servis, ali ja uvijek preferiram napravit servis cijelog skutera jer onda znas na cemu si. a ni to nije trosak veci od 500-600kn.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline G071

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: baotian
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #8 : 16 Kolovoz, 2013, 21:25:00 »
Ako radiš tuning na njemu i nešto ti se pojebe neće ti prinat garanciju... tak je moj frend na aprili skinuo blokadu i te sitnice motor bio nerazrađen i ošo u pm... i naravno nisu mu priznali ništ

Offline SrkiB94

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški
  • Kina sine Kina
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aprilia SR150
  • Moja Kaciga: AGV K3 Donkey
  • MojSetup: bit će aBd
  • MojSpuh: Giannelli Freeway
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #9 : 16 Kolovoz, 2013, 21:33:45 »
Runner par godina star definitivno..novo se ništa ne isplati. typhoon je po meni motor premali za 2 osobe i samo za šumu napravljen,a ovaj novi typhoon je kinez kakvog svijet nije vidio.  :icon_biggrin:
ma samo gass
:peugeot: :aprilia:
iznad svega čast

Offline Mafia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Mafia is on your side....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Još ga tražim
  • Moja Kaciga: I nju tražim
  • MojSetup: setup je u glavi
  • MojSpuh: on je dolje....
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #10 : 16 Kolovoz, 2013, 21:41:38 »
E to želim što više mišljenja i da mi kažete " aha ovaj ti može ovo a onaj nemože i itd..." i da mi kažete razlike i da me naučite
Hvala Vam
Mafia is on your side...

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #11 : 16 Kolovoz, 2013, 23:42:16 »
raner i tajfun nisu ista klasa skutera, malo ih je glupo uspoređivat..
razlika je u performansama, veličini, cijeni...
na tvom mjestu gledao bi ove bolje 50ke piaggio(runner, sr...) minarelli(aerox, f12, f15...)
gledaj nešto ne previše staro.. za 10-11tkn kupiš npr. runnera starog 3-4 godine u salon stanju, samo pazi pri kupnji, povedi nekog što se razumije u skutere, iako je to relativno mlad skuter ima budala što unište nov skuter u par dana, tako da pazi :icon_thumright:
za ostatak para kupiš opremu :icon_thumright:

zajedno smo skupa

Offline Mafia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Mafia is on your side....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Još ga tražim
  • Moja Kaciga: I nju tražim
  • MojSetup: setup je u glavi
  • MojSpuh: on je dolje....
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #12 : 19 Kolovoz, 2013, 08:39:59 »
Jel bitno kod te kupovine starog skutera da ima što manje kilometara jel vidim da neke Gillere imaju i preko 10tkm a stare su 3godine a neke su pak stare i po 5-7godina a imaju manje....
Moje iskustvo je da sam na vlastite oči vidio kad je jedan skuter (nov novcat,nije moj)ostao bez ulja i to više nije bilo to,i dalje je on išao do svoje max brzine tj za 2km/h manje je postizao ali kao da više nije povlačio kao isti tak do njega s puno manje kilometara,kad je skinuta blokada ista stvar,po čemu skužit ak je skuter zaklan,ili da s tim motorom nešto nevalja????
Po meni je to jako teško i zato gledam da kupim novo novcato,pričam s ljudima koji voze motore i skutere i svi mi kažu da ako kupim novi da nesmijem ništa po njemu dirati tipa(skidanje blokade,auspuh,rolice,sviječice.....)jel da mi garancija onda nevrijedi,a neznam zašto onda ti isti prodaju "tu tunning"opremu i to pod original kad ju nesmiješ prvo imat a onda i stavljat po motoru????
Istu stvar sam imao i kod auta gdje sam sve morao atestirati što je jako glupo jel to je več kod njih u tvornicama sve ispitano i atestirano.
Svi mi kažu da rađe gledam koji skuter ima kakvu mašinu(honda,yamaha....)da su Japanci najbolji i najpouzdaniji,kako to znati???
Gledam npr:Piaggio Typhoon je po meni isti kao i Aprilia u toj klasi čak jako,jako isto i izgledaju i onda u čemu je razlika?
Vozio sam TGB-a s yamahinim motorom skuter odličan,po svemu,ali opet pitanje dali onda tak nešto ili rađe provjerene stvari.
Jako puno neznam i nekužim se možda ovo ispada smješnoi glupo ali to pišem kako bi me shvatili,i puno hvala
Mafia is on your side...

Offline Mafia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Mafia is on your side....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Još ga tražim
  • Moja Kaciga: I nju tražim
  • MojSetup: setup je u glavi
  • MojSpuh: on je dolje....
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #13 : 19 Kolovoz, 2013, 09:57:00 »
Evo primjer što mi se sviđa...

Mafia is on your side...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #14 : 19 Kolovoz, 2013, 10:06:26 »
pa tajfun i aprilija su isti skuteri samo 2 razlicita imena

kaj se tice dal je zaklan treba uzet nekoga ko vozi skutere i slaze ih on ce to brzo skuziti

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #15 : 19 Kolovoz, 2013, 11:05:01 »
pa uzmi onda NRG ako ti se sviđa :icon_thumright:
zajedno smo skupa

Offline Mafia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Mafia is on your side....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Još ga tražim
  • Moja Kaciga: I nju tražim
  • MojSetup: setup je u glavi
  • MojSpuh: on je dolje....
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #16 : 19 Kolovoz, 2013, 15:06:51 »
Da mislim da ću ići na tak nekaj na kraju bez obzira na cijenu ...malo ću pričekat da dođe zima da cijene padnu....

A što se tiče opreme jel se isplati otići u Sloveniju,Austriju ili Italiju po kacigu,jaknu,rukavice.....sve bi to kupio u kompletu,malo sam gledao razlika na kacigi je več po 100Eura???
Mafia is on your side...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #17 : 19 Kolovoz, 2013, 19:25:46 »
Gle..mislis vozit skuter po cjelu godinu bitno ti je da ne smetas u prometu i da je pouzdan...
Moj ti je savjet novi typhoon...par razloga:
-AC (zracno hladjena) masina i hladna gotovo odmah vozi, LC (tekucinom hladjena) masina na runneru ili NRG-u treba vremena da se ugrije, pogotovo zimi u ZG...
-Runner i NRG su sportski skuteri i na nisanu su lopovima 0-24h
-Typhoon ima mozda koji col manje kotace, al su mu gume i pogotovo prednji ovjes, zahvalnije po skliskim gradskim ulicama, bankinama, kolotrazima itd... nego runner ili nrg koji su vise prilagodjeniji otvorenoj cesti i vecoj brzini...
-AC masina ide 10km/h sporije od LC, al svejedno je krajnja brzina typhoona dovoljna da nikome ne smetas..ako se i ucini sporo, kit za zracno hladjen skuter nije skup...
-Jos jedan cool savjet, typhon je lagan za upravljat i netreba nanj sjedat ko na konja jer ima ravnu nisku podnicu za razliku od runnera...

Offline Mafia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Mafia is on your side....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Još ga tražim
  • Moja Kaciga: I nju tražim
  • MojSetup: setup je u glavi
  • MojSpuh: on je dolje....
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #18 : 20 Kolovoz, 2013, 08:29:00 »
E ovo zadnje objašnjenje u razlikama je bilo super napisano ...
Da to sam zaboravio napisati meni treba do posla 4.2Km i išao bi pješke na posao da nemoram prelaziti Savski most(Zagreb),tak da po zimi i na -10 meni nebi bio bed otići na posao s motorom jel s dobrom opremom mislim da nebi smio imati problema za tak malu kilometražu.
Naravno govorim da je zima i da vani nema 1metar snjega,mada sam ja vidio luđake da se voze i po snjegu i da im guzica pleše,bilo je i padova ali kad je želja veča od svega mislim da nema problema.
Da se vratim usporedbi...
A meni i treba za grad skuter ali mi je sam jako bitno da on može potegnut do nekih 80km/H jel kak o sam prije rekao večina ljudi u Zagrebu se prebrzo vozi oko 90% znači od ograničenja još 15km/h u plus tak da ispada da svi voze oko nekih 65-70km/h a neželim završiti u crnoj kronici,e sada kada kupim taj skuter ja u pravilu nesmijem ništa dirati po njemu ili mogu ako kod ovlaštenog mjenjam tipa auspuh,rolice,svječku,variomat....???
Jel smatram da za razliku od NRG-a i Typhoona od skoro 9000kn dobijem apsolutno sve to što sam naveo i koji je postupak kod tog poboljšanja i šije djelove stavljati kod Typhoona.
I dali postoji auspuh koji se nečuje a daje odlične performanse jel mi svi govore da sve kreće od auspuha???
Nebi htio biti mamac muriji što se tiče buke,a i da meni bude bolja vožnja.
Jel zna tko dali je bolje otići po opremu u Sloveniju,Austriju ili Italiju tipa kaciga,rukavice,jakna,bubrežnjak......sve osim motora???
Mafia is on your side...

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #19 : 20 Kolovoz, 2013, 10:06:05 »
A jesi li možda razmišljao o starijim modelima , tipa runner iza 2005g ili stalkeru (koji ima gume za snijeg one ripnjače)
Meni osobno to 5x pouzdaniji skuteri od ovih novih modela koji se rade i kini.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_: