Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Novo ili staro trebam pomoč i svijet  (Posjeta: 2158 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #20 : 20 Kolovoz, 2013, 10:12:33 »
Vidim da radis veliku razliku izmedju tih par skutera koji ti se dopadaju, ali svi au oni piaggio grupacija (i gilera, i aprilia...) tak da su to sve vise-manje iste masine s manjim razlikama (vrsta hladjenja, zadnja kocnica disk/bubanj). Dakle ne trebas tolko kalkukirat koji je kvalitetniji jer je sve to tu negdje, uzmi onog za kojeg mislis da ti najvise odgovara a ne nekog kojeg ti je netko preporucio kao najkvalitetnijeg.

Ak ces gledat polovne runnere, pogledaj i piaggio nrg, nesto su jeftiniji a skoro isti (masina je identicna,  razlikuju se prakticki samo po rami i plastikama) :toothy11:
Aprilia SR je isto odlican izbor, masina ista kao na prethodna 2, al ima puno bolje prednje vilice.

Price da je skidanje blokada unistilo masinu su glupost, blokade su izvedene na princip blokiranja prijenosa a ne snage masine (kao da ti iz auta netko izvadi 4. I 5. brzinu) i one ustvari trgaju masinu, najzdravije ih se odmah rijest. Druga stvar je problem s garancijom, al buduci da mlzda uzmes polovan skuter na kojem je blokada vec skinuta to te ne treba posebno brinut.

Magicna granica od 80km/h... Ovi skuteri s vodenim hladjenjem koje smo nabrojali su tu negdje, max. 75-80 km/h. Neki rezonantni auspuh ce to malo popravit, a puno ce pomoc u ubrzanju. Mana im je kaj su glasniji, al ima i "podnosljivih". Za izbor auspuha najbolje procitaj par tema o auspusima na forumu, ima ih more. Ak neces rezonantni nego neki kao serijski po zvuku al opet malo jaci, onda su to oni nabrojeni na pocetku (touring, go..), al manje se dobije nego s rezonantnim.

Po meni je bolja opcija uzet polovan runner, nrg, sr ili nesto iz te klase nego typhoona jer jednostavno dobijes vise za iste (ili slicne) novce. Svi oni voze preko 20.000km ak su odrzavani, a ni to ne smatraj granicom koju je nemoguce prec jer dijelovi za skutere nisu skupi (pogotovo polovni) tak da se mozes dugo vozit.
Forumska Sirotinja R/T

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #21 : 20 Kolovoz, 2013, 11:12:31 »
Za svaki dan radit 4 km u jednom smjeru?
4t.
Npr.novi fly i slično.
Duplo manja potrošnja,smetal nebus na cesti nikom,pogotovo ne u 7 sati dok svi stoje, a ti ih zaobilazis.
Prije polaska na posao ga ostavis 2-3 min u leru da odradi da se ulje malo zgrije i gas.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #22 : 20 Kolovoz, 2013, 11:55:28 »
A jesi li možda razmišljao o starijim modelima , tipa runner iza 2005g ili stalkeru (koji ima gume za snijeg one ripnjače)
Meni osobno to 5x pouzdaniji skuteri od ovih novih modela koji se rade i kini.
:u_plac:

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #23 : 20 Kolovoz, 2013, 12:01:33 »
A jesi li možda razmišljao o starijim modelima , tipa runner iza 2005g ili stalkeru (koji ima gume za snijeg one ripnjače)
Meni osobno to 5x pouzdaniji skuteri od ovih novih modela koji se rade i kini.
:u_plac:
Dobro možda sam malo pretjerao al na stalkeru su one ripnjače kaj ni ovi kaj cros voze nemaju  ;D
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Mafia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Mafia is on your side....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Još ga tražim
  • Moja Kaciga: I nju tražim
  • MojSetup: setup je u glavi
  • MojSpuh: on je dolje....
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #24 : 20 Kolovoz, 2013, 15:31:37 »
Ma ja bi što novije sam nisam više siguran što???
Gle na TGB_u sam napravio 2500km u bolje da ti nekažem kojem vremenu i skuter mi je bio sasvim ok skinuta blokada i išao je 65km/h što mi to nije odgovaralo jel na Zagrebačkoj aveniji me svi obilaze a ja u blokadi,skuter ko skuter ok,sam su gume za k**ra*,nylon mislim ono ????a sve ostalo je ok od dizajna i .....
Meni treba normalan skuter koji če mi zadovoljit potrebu vožnje po gradu i ako trebam i u danu prevaliti i do 170Km po gradu ako treba i svaki dan,da je izdržljiv,da koči iz svakih 80/kmh na 0km/h i ono najvažnije da dođe do 80km/h sad je sam pitanje što najbolje uzeti,mislim da će na kraju pasti Typhoon s obzirom na sve,i troškove,potrošnju ma sve a navodno s skidanje prve blokade ide do 70km/h a neznam još ću malo pričekati pa kupit....
Mafia is on your side...

Offline Anthrax

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri/Ts
  • Moj Skuter: Peugeot SF2 '02 LC
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR 70 base, Multivar 2K, Red Sponge, Motoforce 17.5, Fly
  • MojSpuh: Tecnigas Next R
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #25 : 20 Kolovoz, 2013, 16:01:52 »
Dude uzmi si polovni skuter u dobrom stanju (prvenstveno da nisu polupane plastike), ulozi 500€ i imas novi skuter, i ne nitko te nece obilazit budi siguran.
Consilio et Aminis

Offline Mafia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Mafia is on your side....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Još ga tražim
  • Moja Kaciga: I nju tražim
  • MojSetup: setup je u glavi
  • MojSpuh: on je dolje....
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #26 : 20 Kolovoz, 2013, 17:47:56 »
Ma ali nije stvar novaca ja sam spreman za skuter dati 2000eura plus još za opremu 500eura tak da nije u tome več u tome što najbolje kupiti i itd...pa nije da to kupujem svaki dan...sad kupim i pitanje je dali ću više ikad o tome se radi....
Mafia is on your side...

Offline Anthrax

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri/Ts
  • Moj Skuter: Peugeot SF2 '02 LC
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR 70 base, Multivar 2K, Red Sponge, Motoforce 17.5, Fly
  • MojSpuh: Tecnigas Next R
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #27 : 20 Kolovoz, 2013, 19:10:53 »
za 500/600 eur mozes uzet odlican skuter, ako oces u njemu sve novo za 350€ se da bez problema poslozit i imas prakticki novi skuter, performanse vise nego dovoljne
Consilio et Aminis

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #28 : 21 Kolovoz, 2013, 13:06:00 »
za 500/600 € moze kupit nekaj starijeg godista. novi skuteri sa malom kilometrazom idu za 1100-1200€ , naravno ja uvijek zamjenim sve u prijenosu, filter zraka, svjecicu, zapisem kilometrazu pa pratim kad opet nesto treba mjenjati.

kao sto je netko napisao, novi runner zna bit naporan zbog penjanja/silazena na skuter ako ste nize visine ili u nekim uskim trapericama ilislicno, posto ima rezervar medju nogama, nrg power je po tome bolji ima ravniju podnicu na koju bez problema mozes transportirat nesto u torbi/vreci itd.

moj glas ide nrg poweru, ima jedan na forumu  u oglasniku sa zlatnim felgama cini se jako uredan.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Mafia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Mafia is on your side....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Još ga tražim
  • Moja Kaciga: I nju tražim
  • MojSetup: setup je u glavi
  • MojSpuh: on je dolje....
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #29 : 22 Kolovoz, 2013, 10:01:45 »
Mislim da će za moje potrebe pasti typhoon još ću malo pričekati i doći do još informacija,malo sam se raspitivao okolo naokolo i svi imaju istu cijenu scootera a za opremu neki nežele dati cijenu kao neznaju što ja hoću da dođem do njih....
E sada koju marku najbolje gledati kod kupovine opreme znači opremio bi se za sve vremenske uvijete,tako da mi treba kaciga,jakna,hlače,podkapa,rukavice,bubrežnjak....ono uzeo bi sve.
Malo sam i to gledao ima svega a takve su i cijene od siće gdje za 2000kn dobijem sve a ima i za 15.000kn isto to,kako znati koju kacigu,koju jaknu,meni to treba za grad svaki dan i u svim uvijetima s tim da je u Zagrebu pola godine zima,1-2mjeseca prolječe,jesen a 4mjeseca ljeto gledano u prosjeku.
I dali mi se više isplati otići to kupiti u Sloveniju,Italiju,Austriju???sad smo ipak u EU
Nije mi jedna stvar jasna na Typhoona idu gume 120/80/12 i 130/80/12 kojih ima jako malo za nabaviti isto i što se tiče modela i marki ima više tj ogroman izbor u dimenziji 120/70/12 i 130/70/12 dali radi kakvu razliku profil od 10mm što?,osim što je felga bliža cesti?
Mafia is on your side...

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #30 : 23 Kolovoz, 2013, 17:01:15 »
ne gleda se to tako.

120 je sirina u mm, 80 je visina ali u postotku, znaci visina je 80% od 120mm i 12 je colaza.

mislim da nece smetat tih 10%

a oprema.. HELD je dosta pristupacna cijena. preporucujem ti sve njihovo, evo ja imam jaknu iz 2009 svaki dan, osim ljeti je nosim. i ne popusta. jedino kacigu nolan. :icon_thumright:

preporucio bi ti svakako heldovu kabanicu, ne propusta vjetar ni kisu do 80%. must have za tmurne zimske dane.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline chupa206

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 825
  • Spol: Muški
  • You are not good, you are not bad...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: prodan :(
  • Moja Kaciga: Held Masuda
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #31 : 24 Kolovoz, 2013, 01:24:57 »
Runner par godina star definitivno..novo se ništa ne isplati. typhoon je po meni motor premali za 2 osobe i samo za šumu napravljen,a ovaj novi typhoon je kinez kakvog svijet nije vidio.  :icon_biggrin:

po čemu je stariji typhoon premali za 2 osobe? ako ga nisi imal ne govori bezveze... na njemu se bez problema voze 2 osobe od 100 kila na dulje relacije...

Offline Anthrax

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri/Ts
  • Moj Skuter: Peugeot SF2 '02 LC
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR 70 base, Multivar 2K, Red Sponge, Motoforce 17.5, Fly
  • MojSpuh: Tecnigas Next R
Odg: Novo ili staro trebam pomoč i svijet
« Odgovori #32 : 24 Kolovoz, 2013, 10:47:18 »
za 500/600 € moze kupit nekaj starijeg godista.

Istina ali sa dodatnih 350€ mozes komplet izmjenit i imas novi motor...kazem zato bitno je samo da su plastike ocuvane
Consilio et Aminis