Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume MS  (Posjeta: 7323 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Swimmer1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 268
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 3 RS
  • Moja Kaciga: HJC CL-ST II
  • MojSetup: 1998ccm
  • MojSpuh: LeoVince TT
Gume MS
« : 24 Listopad, 2011, 17:26:08 »
Interesuje me koje je gume najbolje kupiti u rangu cijena Save, tigra isl. Dimenzije su 165x14 75 :laughing7:
Moze i par kunica gore.. Ugl jeli bolje savu ili tigar?
Mislim na MS gume.
1. Nisi brzi od zivota.
2. Bolje je igubiti tren u zivotu, nego zivot u trenu.
3. Pazi se zene u autu
4. Don't drink and drive just smoke and fly

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume MS
« Odgovori #1 : 24 Listopad, 2011, 17:31:02 »
Obje su g#vn%, al je Sava manje g#vn%  ;D

Offline Swimmer1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 268
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 3 RS
  • Moja Kaciga: HJC CL-ST II
  • MojSetup: 1998ccm
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Gume MS
« Odgovori #2 : 24 Listopad, 2011, 17:32:17 »
Obje su g#vn%, al je Sava manje g#vn%  ;D
nema se  :toothy12:
cuo sam da se sava brzo raspada??
Ima li boljih za tu cijenu ili za malo vecu cijenu?
1. Nisi brzi od zivota.
2. Bolje je igubiti tren u zivotu, nego zivot u trenu.
3. Pazi se zene u autu
4. Don't drink and drive just smoke and fly

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume MS
« Odgovori #3 : 24 Listopad, 2011, 17:35:30 »
cuo sam da se sava brzo raspada??

Pa nije od sapuna. Nece se raspast (ali auto mzoda hoce kad na kisi trebas zakocit, a ne mozes  :toothy12: )


Ima li boljih za tu cijenu ili za malo vecu cijenu?

Obicno kad nadjem ono sto mi odgovara - drzim se toga. U mom slucaju Goodyear UG7+ (sada vec postoji nasljednik - UG8)

Offline ^^GlavonjA^^

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 473
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: koprivnica
  • Moj Skuter: VxR 200 =)
  • Moja Kaciga: 2xHeld
  • MojSetup: pliva u moru
  • MojSpuh: čista serijala
Odg: Gume MS
« Odgovori #4 : 24 Listopad, 2011, 22:41:11 »
ja sam zel semperita, guma je odlična,a razlika od save je nekih 30-ak kn!  :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume MS
« Odgovori #5 : 25 Listopad, 2011, 10:48:31 »
Obje su g#vn%, al je Sava manje g#vn%  ;D

tigar je teško g#vn% jer se radi u pančevu i slično al sava eskimo s3 je u prvih 8 u toj dimenziji na ADAC-u..
ja sam nekidan kupio 4 165/70-14..

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume MS
« Odgovori #6 : 25 Listopad, 2011, 10:58:53 »
Moj osobni vozni park plus obiteljske firme sastojii se od 4 osobna auta,2x Berlingo, 1x Caddy,2x Boxster i iz dugogodišnjeg iskustva  i mnogo kilometara mogu reći da je Sava ispod prosječna guma na snijegu i na mokrom,nije za preporučiti.
Vrhunac je Goodyear UG7 (UG8 je sada došao i nemam iskustva sa njhom) ,Dunlop Winter 3D i Michelin Pilot PA4.
Ostalo ide u prosjek ili za nezahtjevne vozače.
Najgore su Sava,Debica,Matadori slične firme.
Od uvijek je tako pa i sa gumama......koliko para točilo muzike.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume MS
« Odgovori #7 : 25 Listopad, 2011, 11:07:47 »
pa dobro ne trebaš bit superinteligentan da shvatiš da su michelin, dunlop, good year najbolje u klasi... ali ako se čovjek dvoumi između save i tigra, ja sam definitvno za savu, pogotovo jer su ove o kojima ti pričaš kod nas skuplje i 50-70% neg sava.. u tom rang#vn%m redu u toj dimenziji sava je i više nego dobra ja ju vozim godinama i u kakvim sam stanjima i po kakvim podlogama vozio već bi trebao biti mrtav a nisam...

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_175_65_R14.aspx?ComponentId=87146&SourcePageId=31821

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume MS
« Odgovori #8 : 25 Listopad, 2011, 11:15:19 »
pa dobro ne trebaš bit superinteligentan da shvatiš da su michelin, dunlop, good year najbolje u klasi... ali ako se čovjek dvoumi između save i tigra, ja sam definitvno za savu, pogotovo jer su ove o kojima ti pričaš kod nas skuplje i 50-70% neg sava.. u tom rang#vn%m redu u toj dimenziji sava je i više nego dobra ja ju vozim godinama i u kakvim sam stanjima i po kakvim podlogama vozio već bi trebao biti mrtav a nisam...

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_175_65_R14.aspx?ComponentId=87146&SourcePageId=31821

Neču ulaziti u dublji raspravo,pogotovo sa moderatorom jer sam već kažnjen zbog navodnog spama,samo ću reči da se ne slažem sa tobom.
Probaj voziti na boljoj gumi pa češ znati koliko si u zabludi i koliko riskiraš.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume MS
« Odgovori #9 : 25 Listopad, 2011, 11:19:52 »
po toj logici manje riskiram i sigurniji sam ako bi se vozio u najnovijem i najboljem autu, a ne u fiatu puntu starom 9 godina...
dakle dolazimo do one koju si spomenuo: koliko para toliko muzike..
ja više volim onu: pokrivaš se koliko si dug.. ako imaš 1500kn kupit ćeš 4 save, a ako imaš 2500kn kupit ćeš 4 good yeara, bilo i uvijek će bit..

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume MS
« Odgovori #10 : 25 Listopad, 2011, 11:26:36 »
po toj logici manje riskiram i sigurniji sam ako bi se vozio u najnovijem i najboljem autu, a ne u fiatu puntu starom 9 godina...
dakle dolazimo do one koju si spomenuo: koliko para toliko muzike..
ja više volim onu: pokrivaš se koliko si dug.. ako imaš 1500kn kupit ćeš 4 save, a ako imaš 2500kn kupit ćeš 4 good yeara, bilo i uvijek će bit..

Ne shvačaš šta želim reći.
Znam da je kriza i da su ljudi bez love ali treba sugerirati da se pokuša kupiti malo bolja stvar koja će dugoročno biti bolja i isplativija varijanta.
Jeftino na kraju uvijek bude skupo.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume MS
« Odgovori #11 : 25 Listopad, 2011, 12:07:40 »
ivanm, koliko bi te kostalo vise da si kupio vrhunsku zimsku gumu? Racunaj da ces zimske gume bacit zbog gubitka svojstva, a ne potrosenosti, jer, kao i ja -  ne radis veliku kilometrazu. Na toliki rok, razliek u cijeni jednostavno nema, a samo jedan izlet u grabu ili u straznji dio necijeg auta kosta bitno vise pa makar samo i sa 5 km/h.
Ionako su nase dimenzije cijenom bitno prihvatljivije od onih za "prave" aute.

Po meni, zima je dovoljno komplicirana (mokro, hladno, snijeg, led, drugi vozaci - pogotovo oni na ljetnim gumama itd) da bi si jos otezao izborom losije gume. Ljeto je druga prica - tu sam sasvim zadovoljan osrednjim gumama jer se s autom vozim normalno i jedino sto gledam je da nisu katastrofa po kisi.


SAvu eskimo ne volim zbog vrlo (naglasak na vrlo) losih karekteristika po mokrom, a zima u ZG je zapravo mokra, a ne snijezna. Po snijegu su one prilicno dobre gume (tako prolaze i na testovima), al kaj kad moje gume vide 5-10 dana snijega po zimi, a vecinu ostalog vremena mokro i bljuzga.
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2011, 12:09:41 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume MS
« Odgovori #12 : 25 Listopad, 2011, 12:15:11 »
ja sa savom nisam imao problema, a znao sam vozit i pijan i ko divljak da sad ne nabrajam :laughing7: (to je bilo do prije 2 god)
istina, razmišljao sam sa uzmem neke bolje gume jer je razlika bila 10-12€ između save i GY npr, ali nisam jer sam tak odlučio.. ako ikad naj**** zbog save, uzet ću neke druge..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume MS
« Odgovori #13 : 25 Listopad, 2011, 15:13:22 »
ja sa savom nisam imao problema, a znao sam vozit i pijan i ko divljak da sad ne nabrajam :laughing7: (to je bilo do prije 2 god)
istina, razmišljao sam sa uzmem neke bolje gume jer je razlika bila 10-12€ između save i GY npr, ali nisam jer sam tak odlučio.. ako ikad naj**** zbog save, uzet ću neke druge..


Pa to ti i pokusavam rec. RAzlika u cijeni ( u toj nasoj dimenziji) je pramala da bi svjesno kupio gumu koja je dokazano losa na mokrom.
Naravno da to ne znaci da ti slijedi nesreca. Hell, pa i sa celavim ljetnim se moze doc doma ziv po zimi, samo, zasto riskirat?


Mene vise jebe jedna druga stvar.
Stari je uspio na svom Swiftu sjebat na rinzol obje lijeve ratkape. Jednu je izgubio, a druga nije za upotrebu. Zovem ducan i cijena je 260kn komad (14 cola ratkapa). KOMAD!!!!
Nabim ih na k**ra*
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2011, 15:15:17 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume MS
« Odgovori #14 : 25 Listopad, 2011, 15:35:39 »
strava. Odi na jakuševac. Tam ima originala za malo novaca. Il stavi zamjenske.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume MS
« Odgovori #15 : 25 Listopad, 2011, 15:38:33 »
strava. Odi na jakuševac. Tam ima originala za malo novaca. Il stavi zamjenske.

Zamjenske su ruzne, a ratkapa je zapravo ukras pa mi je blesavo to kupovat. Odprilike, ko da se idem obuc u Karitas  ;D
Ovo za Jakusevac je dobra ideja, al jebiga kad sam lijen.  ;D
Mozda cak i odem


Gledo sam malo i po netu oglase, al nema...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume MS
« Odgovori #16 : 25 Listopad, 2011, 15:44:25 »
ma jakuševac je za takve stvari zakon :zubo:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume MS
« Odgovori #17 : 25 Listopad, 2011, 16:25:14 »
ma jakuševac je za takve stvari zakon :zubo:

SAmo kaj cu do tam i nazad potrosit 30-40kn benge i vjerojatno se vratit doma sa robom vrijednosti parsto kuna jer necu odolit (a ratkape 99% necu nac).  ;D

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: Gume MS
« Odgovori #18 : 25 Listopad, 2011, 16:52:55 »
a hankook ? cijena bi ti bila oko 40e po komadu
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume MS
« Odgovori #19 : 25 Listopad, 2011, 17:05:12 »
a hankook ? cijena bi ti bila oko 40e po komadu

to je srednja zalost guma. Nit smrdi nit mirise