Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pročitaj...ako znaš odgovori...  (Posjeta: 2801 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vivce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rab
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
pročitaj...ako znaš odgovori...
« : 06 Prosinac, 2007, 00:18:10 »
eto ovako stvari stoje...
Motor je bio u rekonstrukciji i napokon je složen(bilo je jaaako puno posla, mjenjano je dosta toga:
pumpa tj. mješalica ulja,
rolice,
ležaj radilice(2 ležaja),
semeringe radilice,
 ali nije pretjerano nabrijavan-stavljen samo malossi kit 70, šira dizna(75) na karb od 17.5, otprije je imao gainelli rezu…. i farbane su plastike itd..).
Ali naravno, sa mojim motorom nikad nije sve kako spada..
Znači, montiran je kit malossi od 70 ccm, pa je puko klip...pa sam kupio novi..itd...sranja ko u priči..
E sad kad je sve gotovo opet nije sve ok...
Naime ne radi mi tabla kako treba..(a s njom ni indikatori temperature(valjda), količine goriva u rezervoaru, okretaji itd) radi jedino kilometar sat ali on i nema baš prevelike veze sa samom tablom..
Glupi Indikator temperature u početku prikazuje da je motor hladan, onda ga ja ostavim da se lagano grije prvih 5 min(sve po propisima radi malossi gus kita)..i onda indikator nakon tih 5 min što se motor grijao na mjestu pokazuje da je temp. skočila na pola(indikatora), a kad ga počnem voziti ful lagano odmah mi pokaže da motor zakuhava... No voda u kileru je mlaka a ne vruća(predpostavljam da nije riknula pumpa od vode jer bi voda u kileru bila hladna)...a cilindar je topao, mislim, mogu drzat par sekundi ruku na njemu..
Zanima kako se prepozna motor kad se pregrije??
i savjet, kako riješiti tu tablu ili barem taj indikator temperature jer mi je on najbitniji u cijeloj toj priči...
Inače, imam piaggio nrg mc3, ima 7 godina i prešo je preko 20 000km.
Svima koji bilo što odgovore, zahvaljujem se na pomoći!
vivce

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #1 : 06 Prosinac, 2007, 00:21:04 »
kakvu svijecicu imas?

Offline vivce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rab
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #2 : 06 Prosinac, 2007, 00:25:01 »
ngk b9es(mislim da je ta)... ali nema to veze sa svjećkom..   probao sam i od boscha ali događa se ista stvar..
vivce

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #3 : 06 Prosinac, 2007, 00:51:35 »
moze bit jer imali su mnogi problema, treba kupit onu sa rezistorom (ili tak necim kak sam zapamtio) :)

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #4 : 06 Prosinac, 2007, 00:54:48 »
moze bit jer imali su mnogi problema, treba kupit onu sa rezistorom (ili tak necim kak sam zapamtio) :)

dobro si rekao

ngk br9es ona jeftinija ili skuplje br9eix ili ngk br9evx
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline vivce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rab
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #5 : 06 Prosinac, 2007, 00:58:56 »
ok, hvala za sjećku...ugl. ngk serije 9, što skuplja to bolja i obavezno rezistor-jesam dobro zapamtio??
E a sada bi volio znati više o tome kako prepoznati motor kad zakuha jer mi očito ne radi indikator temperature??
Još jednom, hvala svima!
vivce

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #6 : 06 Prosinac, 2007, 01:00:22 »
da more bit problem u rezistoru(mnogi imali) i po nazivu te tvoje svjećice da ne paše probaj vidit u servisu koja je seriska pa je kupi. a more bit jedna stvar koja slabo u koga al more bit: akumulator-očisti kleme brusnim papirom i na akumulatoru isto al vjerovatno je do svjećice. eix je koliko znam iridium a evx platinum može i obična jeftina(u servisu vidi)
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #7 : 06 Prosinac, 2007, 01:03:02 »
teško bez indikatora znat ćeš kad prokuha lol al kad zagrije jedino možeš znat kad staviš ruku na hladnjak ak se ne more držat 2-3s onda je vruć jako
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline vivce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rab
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #8 : 06 Prosinac, 2007, 01:07:27 »
e da vas pitam...možda znate...
imam gianelli next rezu, dal ona odgovara malossi kit-u od 70 ccm??
vivce

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #9 : 06 Prosinac, 2007, 01:11:10 »
e da vas pitam...možda znate...
imam gianelli next rezu, dal ona odgovara malossi kit-u od 70 ccm??

jednom base kitu od 70 ccm da, mada ima i boljih rjesenja za njega...evo kuree ce ti reci  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #10 : 06 Prosinac, 2007, 01:29:32 »
Nije loš u rangu je sa zx dosta dobar za serijalu, bolji od njega je reverse ima dobar zvuk,može se na serijalu podesit,a radi dobro i na mhr replici po meni idealan za base, a tu je i shot koji je najjači od navedenih teško ga uštelovat na base(nekima teško :laughing6: :laughing6:) najviše se izvuče iz base-a sa njim i ima zvuk najbolji od navedenih(meni). al računaj da sa shotom se karike više troše jer radi na visokim obrtajima te ih poželjno mjenjat 8000-9000km
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #11 : 06 Prosinac, 2007, 09:59:39 »
na mom skutu je prije bio next i trophy, odlično je radilo zajedno na serijskom kvačilu i topovom variomatu.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #12 : 06 Prosinac, 2007, 10:19:23 »
Sto se tice grijanja termo grupe...

Sve ovo sto su decki prije napisali stoji ali ima jos nesto... Da remiziram...

- Svjecica sa rezistorom (R u oznaci)
- Zica koja ide na indikator zna spasti sa kleme i dodirivati aluminijsku glavu i onda temp ide u maximum
- Moguce je da se termogrupa pregrijala a da je hladnjak hladan ako nema cirkuliranja tekucine
 
  Razlozi za to su :

     - termostat ne otvara
     - pumpa ne radi


Najbolje ces vidjeti je li masina pregrijana ako direktno rukom probas dirati prvo glavu pa ako je mlaka ili hladna onda cilindar, samo pazi da se ne speces...

Vodena pumpa ako radi onda ces vidjeti u posudi kako baca vodu i voda ce teci brze ako motor radi na visim okretajima...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline vivce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rab
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #13 : 06 Prosinac, 2007, 10:32:36 »
Mr J!!
Ti si car!!
Čeko sam da ti napišeš odgovor...
Pumpa vode mi radi jer u hladnjak baca tj. vraća vodu... sam cilindar je nakon što motor provozim vruć ali se na njemu može držati ruka 2 sekunde... Dalači da je to normalno(da cilindar bude vruć) ili?
Znači, kad motor zakuha a pumpa vode radi, u hladnjaku bi voda trebala biti vruća??
vivce

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #14 : 06 Prosinac, 2007, 10:44:18 »
Mr J!!
Ti si car!!
Čeko sam da ti napišeš odgovor...
Pumpa vode mi radi jer u hladnjak baca tj. vraća vodu... sam cilindar je nakon što motor provozim vruć ali se na njemu može držati ruka 2 sekunde... Dalači da je to normalno(da cilindar bude vruć) ili?
Znači, kad motor zakuha a pumpa vode radi, u hladnjaku bi voda trebala biti vruća??

Ako mozes drzati ruku na njemu onda nije pregrijan...

Indikator ti pokazuje temperaturu rashladne tekucine a ne zagrijanost cilindra, cilindar je u pravilu jos malo topliji...  :icon_thumright:

Dakle, ako je termogrupa pregrijana onda ce ti i rashladna tekucina biti kipuca - ako rashladna tekucina normalno cirkulira...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #15 : 06 Prosinac, 2007, 11:47:12 »
ok, hvala za sjećku...ugl. ngk serije 9, što skuplja to bolja i obavezno rezistor-jesam dobro zapamtio??
E a sada bi volio znati više o tome kako prepoznati motor kad zakuha jer mi očito ne radi indikator temperature??
Još jednom, hvala svima!

Ja vozim vise od 2 meseca bez pokazivaca temp. Kad je u gradu velika guzva, kad se kolona jedva pomera- kreni, stani, kreni, stani, tad se motor najvise greje, i tako ga ne smes voziti dugo. Ja kad sam u takvoj situaciji, parkiram se, ugasim motor a nekoliko min i sacekam da se ohladi i onda gas. A kad ti se pregreje, pocece da ti cvili. To mi se desilo, stao odmorio, i o5 gass.
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline vivce

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rab
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #16 : 06 Prosinac, 2007, 12:04:41 »
u cijeloj toj priči jedino me buni to što je pokazivač temperature na nuli kad se motor tek upali...zatim nakon što m otor lagano odreadi 5 min. na mjestu pokazivač temp. je na pola a čim počnem voziti motor on pokaže maksimum...pa je pitanje dal on "laže" ili koji mu je k...c??
Dal je moguće da termostat(novi je) ne propušta vodu kako spada?? I što ako skinem termostat, dal to šteti motoru??
 :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
vivce

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: pročitaj...ako znaš odgovori...
« Odgovori #17 : 06 Prosinac, 2007, 14:11:54 »
u cijeloj toj priči jedino me buni to što je pokazivač temperature na nuli kad se motor tek upali...zatim nakon što m otor lagano odreadi 5 min. na mjestu pokazivač temp. je na pola a čim počnem voziti motor on pokaže maksimum...pa je pitanje dal on "laže" ili koji mu je k...c??
Dal je moguće da termostat(novi je) ne propušta vodu kako spada?? I što ako skinem termostat, dal to šteti motoru??
 :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Ako skines termostat onda ce ti duze trebati da se zagrije masina... to je sve...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!