Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox 46 (BASE -->MIDRACE) : danc00  (Posjeta: 76525 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #160 : 19 Rujan, 2011, 21:53:06 »
sve super jedino di je radilica??
auspuh za italkit ili ga misliš na yasuni r vozit??
i deklo buši pod hitno kad sve to složiš :icon_thumright:
sretno :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #161 : 19 Rujan, 2011, 21:57:39 »
Vozi ga, imaš garanciju ! Nego pital sam te s kojim nastavkom morem najbolje polirat? :icon_thumright:


Koja bi svječica bila idealna za taj kit, može i skuplja/iridium i sl. Jer zasad imam BR9, sad ne znam jel bu najbolje odgovarala italkitu! Dok razradim bude dobra, ali koju kasnije da stavim?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #162 : 19 Rujan, 2011, 22:07:49 »
Evo kak sam ja svoj ispuh sredio  :icon_thumright:

Ja sam svoj sredio sa vodobrusnim papirima,od grubog do najfinijeg.



Što se tiče iridiuma,Denso IW27 (dugi navoj) IWF27 (kratki navoj) sad ovisi koji imaš,kod mene je kratki.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #163 : 19 Rujan, 2011, 22:17:57 »
To je znači NGK 9=denso W27, no kod mene je dugi navoj! Ok, uzel budem NGK 9 ali iridium, NGK B9EG, to je ta?


Uf, ljepo si ti to spoliral, ja bum se ujutro bacil na poliranje, da bar približno izgleda tvojemu!


E kaj sam te htel pitati, znači na ispuhu prema cilindru, kod cilindra je jedno 1cm već nikasil, pola ispuha je normalne boje, a do cilindra se vidi da je tamnije, sad jel to smijem polirat i dirat ili bolje ne!??


2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #164 : 19 Rujan, 2011, 22:22:52 »
polako to spoliraj sjutra ,nego uzeo sam neki biax za 20 e radi odlicno cak sam dobio 3 godine garancije a evo vec godinu ipo posle raznih silovanja nece da umre,a bas bi volio da ga odnesem na servis da dobijem nofi   :toothy12:
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #165 : 19 Rujan, 2011, 22:22:59 »
To je znači NGK 9=denso W27, no kod mene je dugi navoj! Ok, uzel budem NGK 9 ali iridium, NGK B9EG, to je ta?

Uzmi Denso IW27 !

Uf, ljepo si ti to spoliral, ja bum se ujutro bacil na poliranje, da bar približno izgleda tvojemu!

E kaj sam te htel pitati, znači na ispuhu prema cilindru, kod cilindra je jedno 1cm već nikasil, pola ispuha je normalne boje, a do cilindra se vidi da je tamnije, sad jel to smijem polirat i dirat ili bolje ne!??

Ne kontam. Slikaj da vidim!

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #166 : 19 Rujan, 2011, 22:57:20 »
Uzmi Denso IW27 !

Ne kontam. Slikaj da vidim!


Evo, tak je i na usisnim kanalima, blizu cilindra je tak obojano...to je vjerojatno posljedica nanošenja nikasila niš strašno!

A ovo za svječicu si tak siguran jer si probal dosta njih ili je denso tvoj pick :icon_thumright:, pitam samo, jer ak ti se zbilja denso pokazal najbolji budem uzel nije mi problem!


Kad sam izvadil iz kutije cilindar mislil sam da je neka igračka, pa lakšije je barem 3x od dreva(gus)...manji je i lakši!
Vidim na slici da ti je navoj otišel na ispuhu...kak si to riješil, ja sam i kod gusa odmah uzel one vijke sa dva navoja, a sad pogotovo kod aluminija bu mi to dobro došlo! Mekan je u pm!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #167 : 20 Rujan, 2011, 10:00:11 »
Denso IW27 ili NGK BR9EIX

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #168 : 20 Rujan, 2011, 10:25:53 »


Evo, tak je i na usisnim kanalima, blizu cilindra je tak obojano...to je vjerojatno posljedica nanošenja nikasila niš strašno!

A ovo za svječicu si tak siguran jer si probal dosta njih ili je denso tvoj pick :icon_thumright:, pitam samo, jer ak ti se zbilja denso pokazal najbolji budem uzel nije mi problem!

Kad sam izvadil iz kutije cilindar mislil sam da je neka igračka, pa lakšije je barem 3x od dreva(gus)...manji je i lakši!
Vidim na slici da ti je navoj otišel na ispuhu...kak si to riješil, ja sam i kod gusa odmah uzel one vijke sa dva navoja, a sad pogotovo kod aluminija bu mi to dobro došlo! Mekan je u pm!

Kod mene toga nije bilo,na mom je tvornički završna obrada odrađena perfektno.
Koji je to ItalKit ? Alu ili Alu-Eco ?

Što se tiče sviječice probao sam BR9HS,IWF27 i sada koristim BR10EG,i ona je nabolja,ali budući da ti nemaš potrebe za toplinskom vrijednosti 10 onda je za tebe idealna IW27.

Lako,tokar mi je napravio taj zatezač za spuh.
Donji dio što se zavrne u cilindar je napravio deblji a gornji normalni,i na njima normalo navoje.
Evo slika iz painta,valjd ćeš skužit  ;D



Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #169 : 20 Rujan, 2011, 21:28:07 »
Evo da javim, skuter je upalil i odradil 2x po 20 min!

Sve je zasad kak treba! Dal sam malo gasa do 5T okr i odaziv je puno bolji, a i zvuk je nekak drugačiji ili samo dugo nisam čul svoj skuter kak radi :dontknow:

Ispoliral sam ispuh, doduše nisam tak jako ko B.E.G.A ali zagladil i ispoliral jesam, bolje neg kak je bilo, makar i serijski je bilo odlično!

Sutra se bum malo otpeljal pa vam javim za polutke!



E sad kad se tiče BGM polutke...ja ovo ne razmem, kak se ti koutevi mjere, jer ja imam tri utora ! I po mjerenju su mi ispali ovak kak sam nacrtal na slici...sad ne znam jel se to tak gleda ili kaj!
Kak je na malossi torque 36 i 38, a meni nije ni jedan čak ni blizu!

Inače dobil sam sve sa polutko, jer neki su pričali da se ne dobe gumice tj brtve, no ja sam dobil gumice, neku mast i neku plastiku za koju nemam pojma čemu služi...jer ju nemam kam stavit ???

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #170 : 20 Rujan, 2011, 21:31:47 »
Evo da javim, skuter je upalil i odradil 2x po 20 min!

Sve je zasad kak treba! Dal sam malo gasa do 5T okr i odaziv je puno bolji, a i zvuk je nekak drugačiji ili samo dugo nisam čul svoj skuter kak radi :dontknow:

Ispoliral sam ispuh, doduše nisam tak jako ko B.E.G.A ali zagladil i ispoliral jesam, bolje neg kak je bilo, makar i serijski je bilo odlično!

Sutra se bum malo otpeljal pa vam javim za polutke!



E sad kad se tiče BGM polutke...ja ovo ne razmem, kak se ti koutevi mjere, jer ja imam tri utora ! I po mjerenju su mi ispali ovak kak sam nacrtal na slici...sad ne znam jel se to tak gleda ili kaj!
Kak je na malossi torque 36 i 38, a meni nije ni jedan čak ni blizu!

Inače dobil sam sve sa polutko, jer neki su pričali da se ne dobe gumice tj brtve, no ja sam dobil gumice, neku mast i neku plastiku za koju nemam pojma čemu služi...jer ju nemam kam stavit ???

De slikaj tu plastikicu

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #171 : 20 Rujan, 2011, 21:34:39 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #172 : 20 Rujan, 2011, 21:36:54 »
nikam s njome

malossi polutke u pakovanju isto imaju tako slicnu plastikicu , al je montirana gore kao zastita da se ne osteti nes...

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #173 : 20 Rujan, 2011, 21:37:52 »
Cini mi se da je to unutrasnji semering da mast ne izlazi napolje,provjeri jel promjer pase na pomicnu polutku :icon_thumright:

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #174 : 20 Rujan, 2011, 21:48:12 »
Evo da javim, skuter je upalil i odradil 2x po 20 min!

Sve je zasad kak treba! Dal sam malo gasa do 5T okr i odaziv je puno bolji, a i zvuk je nekak drugačiji ili samo dugo nisam čul svoj skuter kak radi :dontknow:

Sutra se bum malo otpeljal pa vam javim za polutke!

Jesi stavio termostat ?

Sad samo gas,digni radnu temperaturu i nemoj ga štedit!

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #175 : 20 Rujan, 2011, 21:51:50 »
ako neznaš za šta služi mast mario je sve obijasnio :icon_thumright:
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,15649.msg247559.html#msg247559
ta plastika se ne stavlja.kod polini je metalna a sad se niti ne siječam za šta služi?davno mi je slow govorio o tome...
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #176 : 20 Rujan, 2011, 22:06:16 »
@ doritos - da, to je najrealnije objašnjenje, jer zbilja nemam kam s njom, nikam ne paše... :icon_thumright:

@ miki - nije semering, pa to je tvrda plastika...jednostavno se nema di uklopit!

@ B.E.G.A - jesam stavil sam, zake pitaš ;D?  Još ga sutra malo zagrijem, pa napravim koji 20km na najnižim okretajima a da mi se kotač okreće i onda ću malo po malo gas!

@ pajo - ma znam za mast  :icon_thumright: ma plastika ko plastika, nek stoji u kutiji ko joj jm...


Daj, a o ovim kutevima niš ne znate.. kaj se dešava ak je veći a kaj ak je manji sa polutokm, sad sam stavil na treći koji je kao srednji po veličini kuta!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #177 : 20 Rujan, 2011, 22:14:18 »
stvarno neznam za kuteve dosta ju veliki naspram polini-malossi??ja sam vozio na 38 polini
možda se i bolje pokažu veči kutevi??probaj sa 55 pa vozi par dana pa probaj ostala dva koji ti više odgovara.
« Zadnja izmjena: 20 Rujan, 2011, 22:21:47 pajo »
lovac u mutnom team

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #178 : 20 Rujan, 2011, 22:18:41 »
stvarno neznam za kuteve dosta ju veliki naspram polini-malossi??ja sam vozi na 38 polini
možda se i bolje pokažu veči kutevi??probaj sa 55 pa vozi par dana pa probaj ostala dva koji ti više odgovara.
Veci ugao trazi i meksu oprugu

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Aerox 46 (BASE) : danc00
« Odgovori #179 : 20 Rujan, 2011, 22:19:56 »
@ B.E.G.A - jesam stavil sam, zake pitaš ;D?  Još ga sutra malo zagrijem, pa napravim koji 20km na najnižim okretajima a da mi se kotač okreće i onda ću malo po malo gas!

Nisi ga trebao,ok,sad je malo zahladilo vani pa dobro dođe,nagodinu kad nabaviš C16 ga izvadi  :icon_biggrin:

Samo ga dobro zagrij,po malo ubrzavaj sa ful gasom 10tak km i onda ga deri!