Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu  (Posjeta: 23749 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #80 : 20 Prosinac, 2010, 15:58:23 »
ovo je do poda  :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #81 : 20 Prosinac, 2010, 16:02:09 »
A sad pitanje: Tri najkvalitetnije zimske gume, razlika u putu kočenja 1.3 metra


To je tocno, ali problem u HR je sto ljudi vole jeftino pa kupe SAvu Eskimo koja je super na snijegu, ali je smrt na mokrom, a mokrog kolnika je (barem u ZG koji mene zanima) puno vise nego snijeznog po zimi

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #82 : 20 Prosinac, 2010, 16:02:36 »
neznam sta ti je nejasno? ili ne zelis shvatit ?

kvalitetna guma znaci dobra guma. auto izleti ispred tebe, ne uspijes stat i napravis sudar. s kvalitetnom ces stat nakon 10 metara, manje kvalitetom 15 a ljetnom 20. za tebe slikovito receno.

nitko nije reko da neznam kakva guma ili elektronika u sluzbi pomaganja vozacu moze zamijenit ili ispravit njegovu glupost ,nemoze. ali svakako moze ( i radi to) umanjit postotak od nesrece i sprijecit tragicne posljedice.

Meni je sve jasno, ne ti ovdje izlažeš "štreberski" i teoretski.

Zimskih guma ima 30 vrsta, proizvođača i sl...

Neke su loše i dobiju loše ocjene, neke su srednje, a neke su vrhunske, kvalitetne , one sa max brojem zvjezdica, ili one koje su "vrlo preporučljive".

E, pa uzmeš tih 4,5,6 proizvođača koji su u "vrhu" znači po tebi KVALITETNE gume, i među njima postoji razlika od pola metra ili 2 metra u kočenju.

E pa te ja ponovno pitam, imaš jednu od takvih "KVALITETNIH" guma, koje spadaju u vrh, ali onu koja koči 1 metar kasnije od one naj naj...

Da li ćeš i onda imati tvojih "pola metra" za zakočit, spasit život i spriječit sudar???

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #83 : 20 Prosinac, 2010, 16:04:28 »
E pa te ja ponovno pitam, imaš jednu od takvih "KVALITETNIH" guma, koje spadaju u vrh, ali onu koja koči 1 metar kasnije od one naj naj...

Da li ćeš i onda imati tvojih "pola metra" za zakočit, spasit život i spriječit sudar???


Tocno!

Zato se guma kupuje za sebe, a ne za auto. Trebas znat unaprijed u kakvim uvjetima ces je (najcesce) koristit. Za mene je to po zimi zimska guma sa sto boljim ponasanjem po mokroj podlozi. Snijeg mi je manje bitan, iako, po utabanom snijegu je ponasanje razlicitih zimskih guma puno slicnije nego ponasanje tih guma na mokrom. Zato je Goodyear UG7+ u mojoj dimenziji na svim testovima pobjednik iako ima boljih guma za snijeg od nje (ali to su male razlike)
« Zadnja izmjena: 20 Prosinac, 2010, 16:06:36 3alfa3 »

Offline platinum

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner 50
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #84 : 20 Prosinac, 2010, 16:13:40 »
Meni je sve jasno, ne ti ovdje izlažeš "štreberski" i teoretski.

Zimskih guma ima 30 vrsta, proizvođača i sl...

Neke su loše i dobiju loše ocjene, neke su srednje, a neke su vrhunske, kvalitetne , one sa max brojem zvjezdica, ili one koje su "vrlo preporučljive".

E, pa uzmeš tih 4,5,6 proizvođača koji su u "vrhu" znači po tebi KVALITETNE gume, i među njima postoji razlika od pola metra ili 2 metra u kočenju.

E pa te ja ponovno pitam, imaš jednu od takvih "KVALITETNIH" guma, koje spadaju u vrh, ali onu koja koči 1 metar kasnije od one naj naj...

Da li ćeš i onda imati tvojih "pola metra" za zakočit, spasit život i spriječit sudar???


nevolim govorit o gumama ili bilo cem drugom sta valja ili ne valja iz citanja u autoklubu ili internetu vec praksi

pa mogu rec da recimo blizzak je fenomenalan u 15" dok u 17" nije tako dobar. sto je uzjedno i zasluga sirine gume koja po snijegu ima veliku ulogu.
a opcenito volim uvijek kupit najbolje sto novac moze kupit. izbjegavam jeftine gume ili one koje nisu dobile maksimalne ocjene po adac, ako ih vec nisam bio u stanju isprobat.
kao sto se svi kunu u savu eskimo koja je smece na mokrom a ok samo na snijegu.

« Zadnja izmjena: 20 Prosinac, 2010, 16:15:25 platinum »

Offline kive

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #85 : 20 Prosinac, 2010, 18:40:08 »
kive obrazuj se još malo, evo ti o tome kanadskom simbolu http://www.4gume.com/o-gumama/ms-gume/




I ti si u pravu moja greška :icon_thumright:
Sve bi cure htjele spavati samnom a ja nikad nisam pospan

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #86 : 20 Prosinac, 2010, 20:41:52 »
nevolim govorit o gumama ili bilo cem drugom sta valja ili ne valja iz citanja u autoklubu ili internetu vec praksi

pa mogu rec da recimo blizzak je fenomenalan u 15" dok u 17" nije tako dobar. sto je uzjedno i zasluga sirine gume koja po snijegu ima veliku ulogu.
a opcenito volim uvijek kupit najbolje sto novac moze kupit. izbjegavam jeftine gume ili one koje nisu dobile maksimalne ocjene po adac, ako ih vec nisam bio u stanju isprobat.
kao sto se svi kunu u savu eskimo koja je smece na mokrom a ok samo na snijegu.



E pa o tome ja govorim.

Da je zimska guma bolja i to osjetno od ljetne - je!

Da je ljetna po snjegu ledu bljuzgi loša - Je!

Da je ljetna po hladnom loša - Nije!

Da je zimska svemoguća - Nije!

Da se može reći zimska guma i AMEN - NE može,

jer svaka dimenzija i svaka zimska guma se razlikuju...

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #87 : 21 Prosinac, 2010, 02:07:23 »
sve je ok dok sve one koju su uvjereni da je ljetna guma alternativa zimskoj ,ne uhvate 3 pahulje snijega il vani bude ispod nule pa svi s ljetnima imaju klizalište ili se vuku po cesti doslovno 5 kmh.   ::)  mislim u najmanju ruku je glupo govorit da nema smisla stavljat zimske ak nema snijega. ili kad te neka budala spuca zato sto je mislio da ce uspjet stat na snijegu na ljetnima.

 dalje,zimska guma ima 40% , pa i vise kraci zaustavni put od ljetne ili univerzalne.  Dovoljno je pol metra da ne uspijes zakocit pa razbijes auto, usmrtis pjesaka ili bilo sta drugo zbog neinvestiranja u KVALITETNE zimske. posebice u praksi gdje s zimskom stanes za 10 m, s ljetnom stajes za 15 ili 20 metara.

evo cura je prosle godine imala skoro nove, 6 mj stare bridgestone turanza i auto je bio nevozljiv kad je zg bio prekriven snijegom. nemoze krenut ,nemoze stat, kod skretanja auto vise drifta nego skrece.

ove god ima bridgestone blizzak i auto je preporod. prije 4 dana il kad je vec bio zg prekriven snijegom, auto se vozi jedno 10 puta bolje. posebice jer je auto rwd bez ikakve elektronike, absa i sl.   zimska guma i ljetna se nemogu
usporedivat cim je vani temp blizu 0° .   nesto slicno kao kad ekipa stavi gewinde tipa JOM i slicna sranja za 300tinjak €, a auto osim sto bude nizak, postane tvrd, nevozljiv i sl. pa da im netko poslje stavi KW ili eibach gewinde vilice bi
im otpale do poda kad vide razliku. isto je i s gumama. dobro ti je dok ne probas bolje.


isto vrijedi i za voznju zimske gume po ljeti. trosi se 10 puta brze, škripi konstantno, uvija se strasno grije( ko nevjeruje nek nakon obicne voznje proba temperaturu zimske gume po ljeti) i bocna strana jako trpi. nije tolko opasno
kao ljetna po zimi ali svakako nije zanemarivo. druga je stvar sto narod nema para pa se štedi kolko moze, no takvima je bolje da se voze javnim prijevozom dok ne ubiju ili sebe ili nekog drugog.



Potpis od rijeci do rijeci!

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #88 : 21 Prosinac, 2010, 02:23:40 »
Ja cu samo napisati da do sada sam kupovao samo ljetne, tj moji starci (zivim blizu Rijeke) pa nema puno magle i sta ti ja znam kakvog vremena, kisa uobicajena
ali evo sada kako je vec drugu godinu za redom padao snijeg i u Rijeci nakon ohoho godina, imam na jednom autu zimske, dok se ljetne skladiste lijepo
a na drugom autu koji ja vozim samo ljetne...kad padne snijeg, nije sila pustiti par dana u garazi auto i bok...a s drugim se voziti di trebas....

tako da ako imate para...priustite si ljetne i zimske, ne moze biti lose, naprotiv samo dobro...


Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #89 : 22 Prosinac, 2010, 20:59:03 »
ja sam za đipa kupio michelin 4x4 synchrone, neznam jel su zimske il ljetne, uglavnom usred zime pod šperom ise penjem na Učku do odašiljača tako da valjda valjaju  :frajer:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #90 : 26 Prosinac, 2010, 10:20:13 »
Evo, da se ne ponavljam... Po zimskim uvjetima, nema te gume koja može bolje držati cestu, nego sama ljudska glava, i staloženost za volanom...

No, kad stvarno zagusti, kao npr ovdje:
volio bih vidjeti koja zimska guma bi pomogla:


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #91 : 26 Prosinac, 2010, 10:21:59 »
imaš pravo... a užas kud idu budale po čistom ledu... a ovaj je s kamerom čekao da netko tak naiđe, omg.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #92 : 26 Prosinac, 2010, 10:27:11 »
imaš pravo... a užas kud idu budale po čistom ledu... a ovaj je s kamerom čekao da netko tak naiđe, omg.

Ma to je još ok, ne možeš znat di će naletiti led... ali iskakat iz auta na OVAKAV način, pa mogel ih je auto pregaziti...
« Zadnja izmjena: 26 Prosinac, 2010, 10:32:39 gozz »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #93 : 26 Prosinac, 2010, 10:30:00 »
u takvoj situaciji treba pucat u gume  :laughing7:

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #94 : 26 Prosinac, 2010, 16:26:39 »
I još jedan dokaz da danas reklama čini čuda i da proizvođači glorificiraju zimske gume:




Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #95 : 04 Siječanj, 2011, 01:22:44 »
ko nema para za set ljetnih i set zimskih "normalnih" guma,neka kupi set protektiranih onih koje manje koristi...155/70-13 150 kn kom 225/45-17 450 kn/kom.
nemojte mi sad pocet onu kako protektirane gume nevaljaju jer na forumu di ih lik prodaje su svi zadovoljni.
Rock out till your life is at an end

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #96 : 04 Siječanj, 2011, 02:19:56 »
nemojte mi sad pocet onu kako protektirane gume nevaljaju jer na forumu di ih lik prodaje su svi zadovoljni.

Dokle god se ne razlete na brzinama iznad 100 km/h (odlijepi se gazni sloj), dotle su OK  ;D




P.S.
Jel ima protektiranih i za motore?  :toothy12:

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #97 : 04 Siječanj, 2011, 02:25:54 »
ko nema para za set ljetnih i set zimskih "normalnih" guma,neka kupi set protektiranih onih koje manje koristi...155/70-13 150 kn kom 225/45-17 450 kn/kom.
nemojte mi sad pocet onu kako protektirane gume nevaljaju jer na forumu di ih lik prodaje su svi zadovoljni.
opcenito druga dimenzija guma nije preporucljiva kod novijih autiju zbog postavki ABSa,ESP-a...
mislim da se nesmje imat drugacija dimenzija nego sto je propisano (neka me neko ispravi ako grijesim)

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #98 : 04 Siječanj, 2011, 02:33:23 »
Dokle god se ne razlete na brzinama iznad 100 km/h (odlijepi se gazni sloj), dotle su OK  ;D




P.S.
Jel ima protektiranih i za motore?  :toothy12:
kazu da drze one i na 200+...
i to nije protekt ka na kamionima...ma u biti sta cu ja ikoga uvjeravat,ko voli nek izvoli.
Rock out till your life is at an end

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #99 : 04 Siječanj, 2011, 02:34:15 »
opcenito druga dimenzija guma nije preporucljiva kod novijih autiju zbog postavki ABSa,ESP-a...
mislim da se nesmje imat drugacija dimenzija nego sto je propisano (neka me neko ispravi ako grijesim)

o cemu ti? :icon_scratch:
Rock out till your life is at an end