Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu  (Posjeta: 23748 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #40 : 18 Prosinac, 2010, 20:04:10 »
po meni bi kazna za neimanje zimske opreme po snijegu trebala biti bar 10puta veća od sadašnjih 700kn pa da se ovi stručnjaci koji misle da je ljetna i zimska guma ista i da se može bez beda po snijegu s ljetnima nauče pameti i maknu s ceste kad počne snijeg, a ne da naprave kaos.
npr. jučer, cca 10cm snijega po cesti, ralica nigdje jer su zapele u prometu zbog gore navedenih stručnjaka i vozim prema stanu u ri i ispred mene novija bmw trojka, vozi vozi nekako, baca malo zadnji kraj ali ide nekako, dolazimo do uzbrdice i naravno odmah bokom i ostaje bočno po cesti. naravno, stajem ja i još par ljudi iza mene nasred uzbrdice. ja sam kasnije jedva jedvice krenuo unatoč zimskim gumama, esp-u i winter paketu, jer je poprilična uzbrdica bila, a jedan iza nije krenuo i zaglavio je zbog optimista sa ljetnim gumama koji misli da je svemoguć
rab

Offline cone4u

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RAB
  • Moj Skuter: sp 180+ ,nrg mc 3
  • Moja Kaciga: shark shuriken
  • MojSetup: ..
  • MojSpuh: ..
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #41 : 18 Prosinac, 2010, 20:29:43 »
A winter paket ti je grijač vode i grijač mlaznica z aprat stakla  ;D . tolio o tome.
zimska guma je zakon, koliko god bila stara, a to sam ti i pokažal i dokazal još prošle godine. 8)
RAB

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #42 : 19 Prosinac, 2010, 08:56:42 »
po meni bi kazna za neimanje zimske opreme po snijegu trebala biti bar 10puta veća od sadašnjih 700kn pa da se ovi stručnjaci koji misle da je ljetna i zimska guma ista i da se može bez beda po snijegu s ljetnima nauče pameti i maknu s ceste kad počne snijeg, a ne da naprave kaos.
npr. jučer, cca 10cm snijega po cesti, ralica nigdje jer su zapele u prometu zbog gore navedenih stručnjaka i vozim prema stanu u ri i ispred mene novija bmw trojka, vozi vozi nekako, baca malo zadnji kraj ali ide nekako, dolazimo do uzbrdice i naravno odmah bokom i ostaje bočno po cesti. naravno, stajem ja i još par ljudi iza mene nasred uzbrdice. ja sam kasnije jedva jedvice krenuo unatoč zimskim gumama, esp-u i winter paketu, jer je poprilična uzbrdica bila, a jedan iza nije krenuo i zaglavio je zbog optimista sa ljetnim gumama koji misli da je svemoguć

Slažem se.

po snijegu, utabanom i količinski velikom, ljetne gume bi trebale ostati doma...
Nego, kakav je to snijeg bio da si uz esp, hdz, sdp, 16V i zimskim gumama jedva krenuo?? :toothy3: jer, rekli bi neki, ma zimska guma je svemoguća :sad3:
« Zadnja izmjena: 19 Prosinac, 2010, 09:05:00 gozz »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #43 : 19 Prosinac, 2010, 09:04:39 »
bmw, mercedes i ostali imaju problem sa zadnjim pogonom..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #44 : 19 Prosinac, 2010, 11:02:34 »
bmw, mercedes i ostali imaju problem sa zadnjim pogonom..

Nemaju oni problem, nego njihovi vlasnici koji ili imaju staru kramu bez sistema protiv proklizavanja, ili ne znaju vozit  ;D

Offline Matej28

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 250
  • MojSetup: ZARIBAN
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #45 : 19 Prosinac, 2010, 11:14:00 »
ja na galaxyu imam michelin alpine one ms gume...ljeto zima..zimi su odlicne, provlacio sam se svagdje sa njim + tome ja zivim na brdu te kad padne snijeg ja bez problema prolazim.
ljeti te gume vole malo više škripat, te se malo brže troše od ljetnih ali ja sam zadovoljan sa tim gumama..

sad sam si bas kupio 4 felge da bas mogu imat 4 zimske a 4 ljetne..al mislim da nije ms guma tako loša, skupe nisu, dobre su i ljeti i zimi.

a ljetne gume zimi su smrt... ;D

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #46 : 19 Prosinac, 2010, 11:36:34 »
A winter paket ti je grijač vode i grijač mlaznica z aprat stakla  ;D . tolio o tome.
zimska guma je zakon, koliko god bila stara, a to sam ti i pokažal i dokazal još prošle godine. 8)
zimska je zakon, to se slažem, kakva god bila bolja je od nove ljetne za snijeg i sl.
a što se winter paketa tiče, ipak nije to to, demonstrirat ću ti da vidiš o čem se radi, ali uglavnom auto ima oslabljenje "reflekse" tj ja napucavam gas kolko hoću a on diže polako do 2k rpm u prvoj i kasnije opet polako dalje, a i kočnica reagira lakše, ko da ima 45ks :toothy12:
rab

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #47 : 19 Prosinac, 2010, 12:29:03 »
Jel se meni cini ili ljetne gume za kisu bolje drze u zimskim uvjetima od normalnih ljetnih?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #48 : 19 Prosinac, 2010, 12:30:11 »
Jel se meni cini ili ljetne gume za kisu bolje drze u zimskim uvjetima od normalnih ljetnih?
moralo bi biti logike..

Offline kive

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #49 : 19 Prosinac, 2010, 19:22:41 »
ja na galaxyu imam michelin alpine one ms gume...ljeto zima..zimi su odlicne, provlacio sam se svagdje sa njim + tome ja zivim na brdu te kad padne snijeg ja bez problema prolazim.
ljeti te gume vole malo više škripat, te se malo brže troše od ljetnih ali ja sam zadovoljan sa tim gumama..

sad sam si bas kupio 4 felge da bas mogu imat 4 zimske a 4 ljetne..al mislim da nije ms guma tako loša, skupe nisu, dobre su i ljeti i zimi.

a ljetne gume zimi su smrt... ;D

Prijatelju moj ti imaš ćiste zimske gume jer oznaka je m+s to znaći blato + snijeg tak da jbg. a i alpin bi ti morao nešto govoriti.
Da kazem ostalima na tu temu mislim to mi je posao prodajem gume i felge,
razlika u gumama ljetna i zimska je u smjesi gume vrlo jednostavno ljetna guma ćim temp. padne ispod 6 stupnjeva gube svoje svostvo tj. guma se stvrdne i postaje plastićna i ne drži kurca a pogotovo na mokrom di mi svi manje više vozimo.

Isto tako zimska guma u ljeti nemože držati jer je mekana i topi se pa se dešava da auto proklizava pogotovo na autoputima di su veća zagrijavanja .

Cjelogodišnja guma mora imati oznaki 4S po meni to niti smrdi niti miriši glupo mi je i ne vjerujem u te gume jel mi nemremo imati istu jaknu i za ljeto i za zimu jel tak.
Moja žena recimo vozi Lupo i ja sam joj stavio zimske gume da vozi cijelu god. jel ne prelazi 80kmh na sat i vozi samo po gradu a guma me za nju košta 250kn pa svake 2 god bacim i kupim nove.

Ja osobno imam 2 seta i to bi svakome preporućio jer ovako koliko platite premontiravanje guma i ventile 260 kn pa x 2 puta god. znaći cca 500 kn god. predpostavimo da zimsku gumu imamo 4 sezone a ljudi imaju i više  to je 2000 kn to su vam 4 felge samo za montažu jbg , raćunajte da se guma i haba prilikom svake montaže znaci moj savjet 2 seta ko može.

Toliko od mene

Sve bi cure htjele spavati samnom a ja nikad nisam pospan

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #50 : 19 Prosinac, 2010, 19:23:52 »
Zimske gume imaju simbol pahuljice na sebi


EDIT:

evo ga lijevo od oznake M+S



[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 19 Prosinac, 2010, 19:28:46 3alfa3 »

Offline Matej28

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 250
  • MojSetup: ZARIBAN
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #51 : 19 Prosinac, 2010, 19:44:52 »
meni je prodavac u trgovini rekao m+s= ljeto+zima...ja sam vec par sezona vozio ljeti i sasvim je uredu  :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #52 : 19 Prosinac, 2010, 19:46:30 »
mud and snow ne mogu biti ljetne gume

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #53 : 19 Prosinac, 2010, 20:06:33 »
meni je prodavac u trgovini rekao m+s= ljeto+zima...ja sam vec par sezona vozio ljeti i sasvim je uredu  :dontknow:

njegovo je da proda proizvod  ;D

Offline kive

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #54 : 19 Prosinac, 2010, 21:42:13 »
Da puno njih kenja jbg opis posla m+s zimska čista i gledati datum na svakoj piše proizvedenost.Alfa ovo tvoja guma sta si slikao ako da nemoj preko 150 kmh na sat
Sve bi cure htjele spavati samnom a ja nikad nisam pospan

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #55 : 19 Prosinac, 2010, 21:43:23 »
Da puno njih kenja jbg opis posla m+s zimska čista i gledati datum na svakoj piše proizvedenost.Alfa ovo tvoja guma sta si slikao ako da nemoj preko 150 kmh na sat


Nije to moja guma nego slika sa neta. Moja je Goodyear Ultragrip 7+  ;D

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #56 : 19 Prosinac, 2010, 21:46:53 »

Moja je Goodyear Ultragrip 7+  ;D

Tu gumu sam probao u subotu po onoj mečavi na jednom autu i mogu reć da je to najbolja zimska guma koju sam vozio!

Offline kive

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #57 : 19 Prosinac, 2010, 21:56:51 »
Je dobra je guma ja trenutno vozim na michelin alpin A4 isto jebena, ali iskreno u prvih 10 guma za nas smrtnike nema nikakve razlike jer michelin stane na mokrom prije od neznam pirellija 30 cm pa je zato bolja, da pa drito a razlike u reakcijama u refleksima jbg na to nitko ne obraća pažnju.
Sve bi cure htjele spavati samnom a ja nikad nisam pospan

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #58 : 20 Prosinac, 2010, 04:20:02 »
to vam je inače kanadski simbol za zimske gume gdje možete biti sigurni da imate pravu zimsku gumu. Inače znači da je ta guma bolja za bar 10% zimi od ljeto zima gume. Tzv ljeto zima gume na sebi obično imaju nacrtane kapljice, pahuljica, sunce i još neki znak, M&S je njemačka oznaka (ne M+S) i po profilu isto se može odprilike zaključit kakva je. Vjerujte da gotovo nijedan trgovac ne zna znakove za ljeto zima gumu, proizvođači su te oznake izmuljali maximalno
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Matej28

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 250
  • MojSetup: ZARIBAN
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #59 : 20 Prosinac, 2010, 07:59:23 »
al meni i dalje nije jasno kako sam ja odvozio 2 godine sa tim gumama?....i preko ljeta kad sam vukao razglasnu opremu...pa u slavoniju..ma cijelu hrvatsku presao...a pise na njoj m+s.... :dontknow: :dontknow: :dontknow:
moram ono uslikat  :drunken_smilie: