Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alfa Romeo - tema samo za fanove (savjeti i iskustva)  (Posjeta: 82904 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Alfa Romeo - tema samo za fanove (savjeti i iskustva)
« : 18 Svibanj, 2010, 16:40:54 »
Vis, to nisam znal  :icon_thumright:

Meni je zvuk izmedju 4000 i 6500 bio cisto svrsavanje. A tek na kocenju motorom zvucalo je kao da je spuh suplikav, a niej bio.....
Ferrari za sirotinju, tako sam nekako prozvao svoju Alfu  ;D

kao sto kazes cisto svrsavanje...zvuk boxera (alfinih prije svega jer su ceste) mi je nesto brutalno...sto se tice tresnje, Alfa Sprint od frenda sa 1.6 boxer konverzija na karbove se trese ko muscle car (da je temeljito pregledat sve mozda i ne bi, ali s obzirom da nije neka stvar odlican je osjecaj sjedit unutra)...

ja alfe obozavam i dok mi je zvuk boxera nenadjebiv, ipak malo vise pucam na transaxle (75 tocnije)
« Zadnja izmjena: 12 Listopad, 2012, 22:32:06 ivanm »

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Alfa Romeo
« Odgovori #1 : 18 Svibanj, 2010, 19:37:56 »
bas ce lako naci 1.4 turbo i jos u dobrom stanju... ako ima para za tocit, koji god motor stavio od navedenih bit ce dobar..

lakse ce nac dobrog 1.4t nego hgt-ov motor... samo treba pripazit kakva je turbina i normalno izmjerit kompresiju motora ako je dobra nema zasto neuzet a i najlakse mu je upasat u punta cak i na orginalni mjenjac i instalacije mislim da pasu...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Alfa Romeo
« Odgovori #2 : 18 Svibanj, 2010, 20:04:52 »
ipak malo vise pucam na transaxle (75 tocnije)

Samo to treba popratit jakom mashinom i zabava moze pocet  :icon_thumright:

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Alfa Romeo
« Odgovori #3 : 18 Svibanj, 2010, 20:10:55 »
ja alfe obozavam i dok mi je zvuk boxera nenadjebiv, ipak malo vise pucam na transaxle (75 tocnije)
Samo to treba popratit jakom mashinom i zabava moze pocet  :icon_thumright:

a nema do 75ice  ;D .... jos ako je 75 america sa 3.0 v6, a cuo sam da se poprilicno na tu konfiguraciju objesi i turbinica bez vecih preinaka ... to je zabava onda... a transaxle je nepoderiv... samo bokom  :icon_biggrin: , nije ni cudo sto se hrvatski alfisti sa 75icama nazivaju sektasima...

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Alfa Romeo
« Odgovori #4 : 18 Svibanj, 2010, 22:30:59 »
pa naravno, kako drukcije nego 3.0...

sta sektasi rade...nadju 75-icu i 164 sa 3.0 masinom...164 ima na bacanje za razliku od 75 i eto ti ubojite kombinacije...model America sa onim malo drukcijim branicima mi je nesto ljepsa nego normalna, kao i Milano...bilo bi dobro da se moze uvest Milano iz amerike, tamo su redom svi V6 za sicu, ali 2.5 vise nego 3.0

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Alfa Romeo
« Odgovori #5 : 19 Svibanj, 2010, 00:36:37 »
da znam pratim sta sektasi rade,ali ipak kad je orginal america ili milano sto kazes to vrijedi puno vise nego da je kemijano a da ne spominjem koliko vrijedi onaj evoluzione sto momak ima u zadru, bio sam na njihovom meetu na poljudu kad su bili , strasan je taj auto ali ga on cijeni 11.000e , malo pretjerano ali sta ces... meni osobno dosta i 2.0TS, samo jako je tesko nac 75icu dobru , sve dobre sektasi odma grabe... iako se nebi bunio ni da mi naleti dobra 33ojka 1.7 16v, a doc ce jednom...

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Alfa Romeo
« Odgovori #6 : 19 Svibanj, 2010, 00:38:14 »
takvim stavom driftat nikad necete  :icon_biggrin:
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Alfa Romeo
« Odgovori #7 : 19 Svibanj, 2010, 00:42:05 »
nije to stvar drifta...tesko je objasnit u cemu je stvar oko tih starih alfi....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Alfa Romeo
« Odgovori #8 : 19 Svibanj, 2010, 00:49:57 »
...tesko je objasnit u cemu je stvar oko tih starih alfi....

Povijest. Tradicija. To je to.


Giulieta, Giulia... Ajme koji auti. 80te i 90te su bile godine koje je samo trebalo prezivjeti i radili su poluproizvode, ali ono prije je bilo spektakularno. od 2000. se polako dizu ponovo...
Kad se sjetim samo ranih 90tih kad je buraz od frenda totalno restaurirao ovakvu kao sa slike i dotjerao je u stanje novo. Zamislite sto je tada znacilo dati 20.000 njemackih maraka za restauraciju auta i slagati ju 4 godine....
A za koliko ga je tek prodao kolekcionaru iz Austrije  :toothy12:


Alfa Sprint je zadnja "prava" Alfa prije crnog perioda

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 19 Svibanj, 2010, 00:53:05 3alfa3 »

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Alfa Romeo
« Odgovori #9 : 19 Svibanj, 2010, 01:04:58 »
imaju i svabe tradiciju oko auta ali opet ne kao sto imaju talijani prvenstveno mislim na alfe...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Alfa Romeo
« Odgovori #10 : 19 Svibanj, 2010, 01:08:09 »
imaju i svabe tradiciju oko auta ali opet ne kao sto imaju talijani prvenstveno mislim na alfe...

Svabi aute rade mozgom, a talijani srcem. Pa nek ljudi biraju.

Mogu samo reci da je prosjecan izraz vozaca njemackog auta kao sa osobne iskaznice, a vozaca talijanskog auta cerek od uha do uha  :toothy12:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #11 : 19 Svibanj, 2010, 13:37:04 »
onaj ludi smijeh nakon sto opet propisa nesto oko motora  :icon_biggrin:
salim se, isto to ce ti reci kakav bmw-as kao sto ti opisujes alfu...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #12 : 19 Svibanj, 2010, 18:27:12 »
da znam pratim sta sektasi rade,ali ipak kad je orginal america ili milano sto kazes to vrijedi puno vise nego da je kemijano a da ne spominjem koliko vrijedi onaj evoluzione sto momak ima u zadru, bio sam na njihovom meetu na poljudu kad su bili , strasan je taj auto ali ga on cijeni 11.000e , malo pretjerano ali sta ces... meni osobno dosta i 2.0TS, samo jako je tesko nac 75icu dobru , sve dobre sektasi odma grabe... iako se nebi bunio ni da mi naleti dobra 33ojka 1.7 16v, a doc ce jednom...

ta crvena nije Evoluzione prava...samo bodykit...mijenjana je masina, bila je i razbijena, a i prodavala se davno za mnogo manje para...i dalje mislim da covjek koji ju ima ju kvalitetno odrzava i u slucaju da imam para uzeo bi ju...ali ne za tu cijenu za koju se prodaje...a i mislim da je to stavljeno cisto da se vidi dal ima interesa

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #13 : 19 Svibanj, 2010, 19:50:28 »
fun starts at 3000rpm :) hehe......sto se tice alfi ...jednom su mi prirasle srcu i uvijek ce imat to posebno mjesto .....nek prica ko sta hoce...a niko nista lose nece reci o alfama,osim onih pametnjakovica koji neznaju o autima ama bas nista.....neko je spomeno bmw-ase ....u mom gradu je takvih najvise...opametili su se ljudi zadnji godina i medju omladinom sad vlada bmw groznica i uveliko fata ljude isto i alfa groznica ovdje,umjesto dosadasnje VW .....i svaki Bmw-as ako cijeni i postuje i jedno auto to je Alfa romeo.....ista takva prica je i medju alfistima ...najvise postuju bmw-ove.....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Zeljac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1448
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia
  • Moja Kaciga: nosi se
  • MojSetup: nista zasad
  • MojSpuh: serijski
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #14 : 19 Svibanj, 2010, 21:56:42 »
po meni su ljepse stare alfe prije 90 nego nova mecka i sta ce govorit vidi frajera ima mecku ja bi dao bolje pare za taku neku staru alfu nego sad za neki novi auto pre jebeno , da da se pofalim brat ima alficu 3.0 v6 ljepo tucka al kad pocne onaj ljepi zvuk proizvodit dok se vozis to je prejebeno za vozit a jos kak dere asvalt uf hehhehe

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #15 : 19 Svibanj, 2010, 22:52:09 »
Alfa Sprint od frenda sa 1.6 boxer konverzija na karbove se trese ko muscle car
Stare Fiatove tj. Abarthove DOHC mašine sa dva dupla od 40 i protočnim pa da vidiš šta je brutala, ne da se trese, nego ga čuješ sa 5km kako tutnji  :icon_biggrin:

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #16 : 19 Svibanj, 2010, 23:06:50 »
i meni se sviđaju te starije alfice, imo je stari dok sam bio klinac dvije 33ojke i 90, jest da su se dosta kvarile ali imale su dušu
moja najveća zamjerka je što jako brzo padaju cijene novijih, i sada sam gledao i uzeo bi 159 staru do dvije godine, ali sve više me odbija što ću za 2-3 god izgubit 5-6-7t€ tako da su sve manje šanse da uzmem
rab

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #17 : 19 Svibanj, 2010, 23:14:28 »
pa kupujes auto da ga koristis, a ne da ga prodas... tom logikom nitko nebi kupovao novi auto..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #18 : 20 Svibanj, 2010, 00:18:05 »
po meni su ljepse stare alfe prije 90 nego nova mecka i sta ce govorit vidi frajera ima mecku ja bi dao bolje pare za taku neku staru alfu nego sad za neki novi auto pre jebeno , da da se pofalim brat ima alficu 3.0 v6 ljepo tucka al kad pocne onaj ljepi zvuk proizvodit dok se vozis to je prejebeno za vozit a jos kak dere asvalt uf hehhehe

koji model?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #19 : 20 Svibanj, 2010, 00:40:51 »
Ja imam nesto u sebi sta mrzi talijane,pa su tako svi auti odreda njemci a da je ditech sa piaggio
mašinom nebi ga vjerovatno nikad ni kupio

Jedino šta skidam kapu talijanima je taj commonrail dizel iz fiata i to je dobro posloženo,kao i poneka starija alfa...i to
je to otprilike...e da,i rade solidne kamione (iveco) ;D
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka