Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora  (Posjeta: 19705 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #40 : 17 Travanj, 2010, 21:33:44 »
@Pupo,nemoj se ljutit jer nemas potrebe,moja je namjera bila ispraviti netocan navod,koji je eto igrom slucaja dosao s tvoje strane (nisam znao do sada).

Mnoge stvari koje si naveo gore ja nisam potvrdio a odnose se na mene (valjda).
Uglavnom,ne zelim se prepucavati,samo sam rekao svoje.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #41 : 17 Travanj, 2010, 22:09:00 »
@Pupo,nemoj se ljutit jer nemas potrebe,moja je namjera bila ispraviti netocan navod,koji je eto igrom slucaja dosao s tvoje strane (nisam znao do sada).

Mnoge stvari koje si naveo gore ja nisam potvrdio a odnose se na mene (valjda).
Uglavnom,ne zelim se prepucavati,samo sam rekao svoje.

Ma ništa, i ja sam malo pretjerano reagirao.  :icon_thumright:

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #42 : 17 Travanj, 2010, 22:13:05 »
Eto,to je lijep odgovor. A ne stalno svađanje (to mnogi rade).
 :hello:
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #43 : 17 Travanj, 2010, 22:24:51 »
Eto,to je lijep odgovor. A ne stalno svađanje (to mnogi rade).
 :hello:
Hvala Bogu da ima dobrih ljudi ovdje.. Malo ali ima..  :)

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #44 : 15 Svibanj, 2010, 16:02:34 »
Mene zanima vw-ov motor koji se ugradjivao u golf 4,a riječ je o V5 motoru......iako su neki skepticni oko toga(moram priznat da sam i ja) taj koncept sa 5 cilindara se pokazao dobitnim i u moto industriji odnosno hondi rc 211 v na kojoj je rossi osvojio par naslova svjetskog prvaka.....
Koliko znam,ovaj vw-ov V5 ima oko 170 ks,vidio sam ga 3,4 puta u životu....
Motori koji se koriste u GP-u nemaju ama baš nikakvih sličnosti sa svakodnevnicom, niti tehničkih niti bilo kakvih ostalih, a kamoli sa automobilima.
Sa konstrukcijske strane bilo je non stop sranja sa njima, ne sjećam se više, nisu baš podnosli visoke okretaje, uglavnom VR6 je imao non stop problema sa pregrijavanjem, pa se je kasnije kod četvorke skresao za jedan cilindar. VR5 je naspram šestice dosta pouzdaniji i trajniji... VR6 je bio promašaj das Auta, to su i sami priznali.
Hgt je isto imao brutalan zvuk, mana mu je bila prijevremeno pucanje remena, malo ih ima kojima nije rađena bar polugeneralna do 100-150k km. Dobar motor, ali ne za divljanje.

HGT ima 180ks,133,3 KW    ,eto toliko o tome koliko su V jaci od R motora.
Uzevsi u obzir da ima 300ccma manje dolazimo do zakljucka kako je netko napisao totalnu glupost.
I V motori su bolji po tome sto zauzimaju manje mjesta pod haubom zbog blize postavljenih cilindara.

V motori imaju više snage od linijskih motora sa istom zapremninom, to je činjenica.
V flat i boxer motori rade mirnije od običnih V i linijskih motora.

Potpuno netočno! Jedini prirodno potpuno uravnoteženi motori su boxeri, redni šestak i V12 (bez obzira na kut).
Po čemu to V motori imaju više snage u odnosu na redne s istom zapreminom? Kakva je to glupost?
Nije referentna stvar ista zapremina, nego i isti broj cilindara. Po čemu je V6 jači od R6 motora?!!!
V motori zauzimaju manje mjesta pod haubom? Da, u odnosu na V8 ili kakav šestak od 6lit.


Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #45 : 15 Svibanj, 2010, 18:44:15 »
A di sam ja reko Gospe ti da moto industrija(GP strojevi) imaju veze sa svakodnevnicom,odnosno motorom vw-a V5,samo sam reko da je isti broj cilindara......Kako krivo shvacate,ja ne razumijem ili ne znate citat

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #46 : 15 Svibanj, 2010, 18:59:01 »
Jedini prirodno potpuno uravnoteženi motori su boxeri, redni šestak i V12 (bez obzira na kut).

Boxer u mom bivsem autu (Alfa33) je stvarno low budget stroj, ali je ipak zadnji pa time i najnapredniji boxer koji se ugradjivao. I bome nije bio miran. Nimalo. A garantiram da je bio medju najmirnijima od svih 33jki koje sam imao prilike vidjeti i cuti (a bilo ih je).


Po čemu to V motori imaju više snage u odnosu na redne s istom zapreminom? Kakva je to glupost?
Nije referentna stvar ista zapremina, nego i isti broj cilindara. Po čemu je V6 jači od R6 motora?!!!

Potpis. Nema razloga zasto bi bio efikasniji

V motori zauzimaju manje mjesta pod haubom? Da, u odnosu na V8 ili kakav šestak od 6lit.

Slabo pratim razvoj motora za aute, ali kaj nije prvi Golf VR6 prije 20tak godina bio po tom specifican jer je imao stvarno puno kubika (2.8l ak se ne varam) obzirom na gabarite mashine zbog malog kuta medju cilindrima?
« Zadnja izmjena: 15 Svibanj, 2010, 19:01:14 3alfa3 »

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #47 : 15 Svibanj, 2010, 22:27:31 »
@ Alfa 33,o tome pricam.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #48 : 16 Svibanj, 2010, 14:02:45 »
A di sam ja reko Gospe ti da moto industrija(GP strojevi) imaju veze sa svakodnevnicom,odnosno motorom vw-a V5,samo sam reko da je isti broj cilindara......Kako krivo shvacate,ja ne razumijem ili ne znate citat
Skužaj, nisam dobro pročitao, pitao si kako se ta koncepcija sa pet cilindara kako gdje pokazala  :icon_thumright:
Sve pet  :notworthy:
Zašto se Honda za razliku od svih ostalih odlučila za V5, znaju jedino inženjeri, a razlozi su vjerojatno minorni a na stazi tada ipak bitni.
Nema puno petaka u autima, taj VW VR5 i koji redni petak, možeš ih na prste jedne ruke nabrojati. Taj jedan cilindar (izuzev VR5) uvelike podiže cijenu proizvodnje naspram R4, a nema u odnosu na njega nikakve prednost. HGT-ov petak je imao problema s prijevremenim pucanjem remena, navodno radi tog petog cilindra... duže bregaste,veći otpori, mase...šta ti ja znam... A VR6 i VR5 kolko se sjećam zbog specifične konstrukcije nije baš bio imun na visoke okretaje tako da se kod tih VR motora nikada nije išlo u neki "atmosferski tuning"... dolazilo bi do pucanja, valjda bloka... Inače HGT-ov petak je sasvim ok, ali jako osjetljiv motor i getriba. Ono, za šminka vožnju će ti trajati, u suprotnome si naj#bo, zato u HR rjetko koji da je imao preko 150k km a da nije mašina otvarana. Isto tako, za tog je petaka trebalo mašinu 'vaditi' vani za zamjenu remena, a remene je trebalo dosta prijevremeno mijenjati radi sklonosti pucanju što ti je opet sranje, jer za takav servis te ogule majstori (skupo održavanje, zato se i kaže da ti je najbolje da si mehaničar ako ga kupuješ) :sad1:  
Ja sam nekad davno htio uzeti taj auto, ali kad sam sve u tančine zbrojio i oduzeo, sam rekao nema šanse, od tog jednog cilindra viška više sranja nego koristi. Al zvuk je da se usereš :icon_biggrin:

Boxer u mom bivsem autu (Alfa33) je stvarno low budget stroj, ali je ipak zadnji pa time i najnapredniji boxer koji se ugradjivao. I bome nije bio miran. Nimalo. A garantiram da je bio medju najmirnijima od svih 33jki koje sam imao prilike vidjeti i cuti (a bilo ih je).

Slabo pratim razvoj motora za aute, ali kaj nije prvi Golf VR6 prije 20tak godina bio po tom specifican jer je imao stvarno puno kubika (2.8l ak se ne varam) obzirom na gabarite mashine zbog malog kuta medju cilindrima?

Da, al trpaš sve u isti koš. Netko je napisao to za V-motore (općenito) i ja sam se nadovezao na V-motore. VR motor je iznimka i specifična vrsta V motora, nema dvije glave kao klasični V motori, s jednom glavom malo je duži i malo širi od R4, pa sam mislio da se to podrazumijeva samo po sebi :icon_thumright:
Ne znam na šta misliš kad kažeš da ti nije bio miran. B4 motor je prirodno uravnotežen motor i to je fizikalna činjenica, sve ostalo su dojmovi.
Ja bi rekao da možda misliš na brutalnost ili možda zvuk motora, pogotovo ako je bio u 33 i to sa protočnim? A vidi, V12 je prirodno uravnotežen motor, s druge strane kad uđeš u neki Ferrari sve se trese kao da si u strojarnici nekog bulk carriera, a u Rojsu ne čuješ *urca :toothy12:
« Zadnja izmjena: 16 Svibanj, 2010, 14:05:50 Trinad »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #49 : 16 Svibanj, 2010, 14:17:21 »
Ne znam na šta misliš kad kažeš da ti nije bio miran. B4 motor je prirodno uravnotežen motor i to je fizikalna činjenica, sve ostalo su dojmovi.
Ja bi rekao da možda misliš na brutalnost ili možda zvuk motora, pogotovo ako je bio u 33 i to sa protočnim?

Bio je 1352ccm, IE, 90KS, 8V sa standardnim airboxom i serijskim ispuhom - potpuno serijski. Nemiran u smislu da je tresao u leru dosta vise od rednih cetverocilindrasa, tesko je bilo imati stabilne okretaje do nekih 4000 o/min kad bi auto bio u leru (na ekotestu je uvijek bilo muke zadrzati okretaje bez oscilacija).
A motor savrseno ispravan. Nosaci motora su bili odlicni (cesto je bio slucaj na 33jkama da nosaci stradaju bas zbog vibracija).
Bio sam prvi vlasnik i vozio ga 14 godina i te vibracije su se uvijek osjecale.
« Zadnja izmjena: 16 Svibanj, 2010, 14:20:39 3alfa3 »

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #50 : 16 Svibanj, 2010, 14:47:00 »
Bio je 1352ccm, IE, 90KS, 8V sa standardnim airboxom i serijskim ispuhom - potpuno serijski. Nemiran u smislu da je tresao u leru dosta vise od rednih cetverocilindrasa, tesko je bilo imati stabilne okretaje do nekih 4000 o/min kad bi auto bio u leru (na ekotestu je uvijek bilo muke zadrzati okretaje bez oscilacija).
A motor savrseno ispravan. Nosaci motora su bili odlicni (cesto je bio slucaj na 33jkama da nosaci stradaju bas zbog vibracija).
Bio sam prvi vlasnik i vozio ga 14 godina i te vibracije su se uvijek osjecale.

Znam kako ti je, i meni se osjećaju :toothy12: , baš sam imao neki predosjećaj da ćeš spomenuti taj ler i niže okretaje  :hello:
To mi je najljepša stvar kod Alfinih boxera, kada radi na leru :toothy11: imaš dojam da se trese i pucketa, pogotovo ispod poda...to je radi nejednakih ispušnih pulseva takvih motora (nejednake grane) a ne inercijskih sila i gibanja klipova. Isti ti je vrag i sa starom Bubom. Na trkaćim Imprezama toga nema jer imaju jednake grane.
Alfini bokseri, pogotovo u 33-trojkama (sa onim prvim IE) su nemirno radili ispod 3k zbog takve koncepcija motora, rezultat iznimno kratkog hoda i velike snage jednog dvoventilca te zapremine su bile bregaste koje su bile tako proračunate...i u vožnji, ovo vrijedi pogotovo za 1.3/1.4 motor, ispod 3,5-4k okretaja auto se muči, jedva se vuće  :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #51 : 16 Svibanj, 2010, 14:52:29 »
Znam kako ti je, i meni se osjećaju :toothy12: , baš sam imao neki predosjećaj da ćeš spomenuti taj ler i niže okretaje  :hello:
To mi je najljepša stvar kod Alfinih boxera, kada radi na leru :toothy11: imaš dojam da se trese i pucketa, pogotovo ispod poda...to je radi nejednakih ispušnih pulseva takvih motora (nejednake grane) a ne inercijskih sila i gibanja klipova.

Vis, to nisam znal  :icon_thumright:

Meni je zvuk izmedju 4000 i 6500 bio cisto svrsavanje. A tek na kocenju motorom zvucalo je kao da je spuh suplikav, a niej bio.....
Ferrari za sirotinju, tako sam nekako prozvao svoju Alfu  ;D

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #52 : 16 Svibanj, 2010, 14:57:38 »
HGT 5 cilinda atmosferac je vjer. najveci promasaj fiat industrije...turbak 5 cilindra je vec nesto, ali atmo jako los...
4t

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #53 : 16 Svibanj, 2010, 15:26:51 »
Ferrari za sirotinju, tako sam nekako prozvao svoju Alfu  ;D

:sign188:  :icon_thumright:

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #54 : 16 Svibanj, 2010, 16:20:51 »
koji mi motor pase u punta 1,tvornicki motor je bio 1.7 TD,ali je nedavno profistao lezaj na radilici(inače jako kvalitetan i pouzdan motor)mislio sam ga ostavit za sebe posto je bio materin i ubacit unutra hgt 2.0 16v ako nema velike kemije......

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #55 : 16 Svibanj, 2010, 17:43:48 »
HGT =2,0 20V.
Nije bas malo muke,treba pojacati kos,napraviti gradele.
A sto se mjenjaca,glavcina,diskova,poluosovina,sve ti treba od HGTa.
To sve bas i nije jeftino,a ni jednostavno.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #56 : 16 Svibanj, 2010, 17:49:46 »
znam da sve to treba......najbolje je onda nać nekog tipa 2.0 16v i sve prebacit......

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #57 : 16 Svibanj, 2010, 17:54:44 »
Bolje onda cromu,jer su ti motori unutra.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #58 : 17 Svibanj, 2010, 16:26:05 »
ili 1.9 JTD sa 150ks
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: Line, V, W, boxer i flat konfiguracija motora
« Odgovori #59 : 18 Svibanj, 2010, 10:29:03 »
u punta ubacivat tu mrcinu od motora? jeste normalni!? to se neisplati , prijatelju nadji motor od punta gt 1.4 t , sa serijskih 140ks skroz dosta , ako ti nebude dosta stavis veci ic , malo odvrnes tlak i cipas i eto ti okvirnih 200tinjak ks...