Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Etičari ili prevedeno vozači attice  (Posjeta: 10119 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #20 : 03 Lipanj, 2007, 05:30:42 »
ima luna svih vrsta u zg u magnetixu... ja jučer vidio na svoje oči!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline igor

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Živio Pust!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Luna Attica
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #21 : 15 Lipanj, 2007, 13:34:59 »
Evo novog atičara. Prešao ja sa magarca na konjića.  :notworthy:
Stigao prekjučer u Rijeku. (za 200 kn) Kako još nisam napravio osiguranje, ni ostalo vozio samo do kuće, 15 km.
Opći dojam dobar. Veliki kotači, velika razlika od 10".
Kofer klepeće što jest jest. Treba ugurati neku ljepljivu brtvu na rub poklopca.
Vozio do 70, motor radi fino i tiho, takodjer na minimumu. Lako pali. Sve je ispravno.
U knjizici pise za razradjivanje: do 300 km do 25 kmh, dalje sve pomalo čak do 1500 km kad moze do 55 kmh. Za koga oni to pisu? Sad bi pol godine morao sporije nego na Baotianu 50 sa blokadom??  ???
Piše i za mjesto ispod sjedala - do 5 kg (samo ako uliješ olovo) i spominju kacigu? To će biti mala štamparska greška.
Za servis kažu mogu i neki u Rijeci naći, oni priznaju garanciju. Da ih pitam to na pismeno? Kakve su kazne za vožnju bez osiguranja i bez registracije (ako se desi ovih dana)?
Toliko za sada...

Offline gogo76

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #22 : 15 Lipanj, 2007, 14:25:32 »
KAZNE:
 znam ja iz prve ruke. prošle godine me ulovilo bez gore navedenih "rekvizita". kazna 5120kn  :nono:
iako sam čuo da se može popesti i na 7...

uložio žalbu,,pa bumo vidli.

inače,Attica ide.Mislim da je 25km/h navedeno u knjižici samo za 50ccm..iako je i to nerealno.ja svoju razrađujem na 60km/h
učinilo mi se jučer da se (negdje oko motora) čuje neki limeni zvuk..kao da se neki limić olabavio. mislim da sam čak negdje i vidio post o tome pa ću malo prošvrljati.
Danas bio vidjeti kofer od 35L..kappa...u Puli su cca 1000kn! nije to malo too much? :(
Pozdrav

Offline symke

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #23 : 15 Lipanj, 2007, 14:57:03 »
pozdrav svima...

kad smo već kod kazni, koliko te opale po džepu ako voziš 150ccm a nemaš položenu A kat.?

btw. vozim Atticu....sve u svemu sam zadovoljan ali kada ti se drugi dan odšerafi nogar koji je mogao u vožnji zapeti u felgu..... ??? čovjek postane skeptičan...

Offline igor

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Živio Pust!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Luna Attica
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #24 : 15 Lipanj, 2007, 17:04:45 »
Dobro da znam da su i tolike kazne moguce da pripazim.
Mislim da je kazna oko 500 kn za voznju većeg skutera bez A kategorije. Jedan prijatelj se vozio 4 godine redovno, jednom platio kaznu, jedna prijateljica se uredno vozi, za sada bez kazne (takodjer i bez remena u autu).
Koferi Kappa u AVE u Rijeci, www.ave.hr su: 35 - 479 kn, 42 - 720 kn, 46 - 949 kn.
 :)

Offline igor

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • Živio Pust!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Luna Attica
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #25 : 21 Lipanj, 2007, 13:48:55 »
Evo ja i registrirao Atticu, jupi!   ;D

Prvih par dana sam ga na parkingu, prije registracije palio bez problema.
Onda više neće, samo na kurblu.  :icon_scratch: Kad se ključ okrene u položaj za paljenje, sva struja nestane, i sa komandne ploče, i sat se ugasi. Kad se upali na kurblu radi i ima struje, sva svjetla se mogu upaliti, sirena radi jedva-slabo. Na minimunu sva svjetla i kontrolna ploča trepću. Sa šogorom probali upaliti na njegov akumulator, neće. Provjerio osigurač, izgleda u redu. U Beti rekli da provjerim žicu ispod zadnjeg blatobrana, to je u redu. Takodjer sumnjaju na akumulator i osigurač te žice ispod prednje maske. Bome ja prednju masku ne skidam. Po odobrenju Bete trazio neki servis u Rijeci, ali trenutno nitko nema vremena.
Drugi problem - kapa ulje od kočnice sa lijeve ručke, tako da zadnja kočnica već slabo koči. Dobro da ima i prednju. Valjda ću naći u ponedjeljak neki servis za oba problema.

Ako neko ima savjet u medjuvremenu, hvala.   :notworthy:

Druge sitnice:
Osim što kofer lupa, već je krepala bravica.
Stigao sa puknutom kukicom za vrećicu ispod volana.
Vjetrobran malo trese, a i lijevo iza kod kotača kod odredjenih okretaja, plastika lupka po željezu ispod, neko je nešto takvo već spomenuo. U beti rekli da te razne vibracije i slično idu pod cijenu 12000. Za prednju kočnicu rekli da će dobiti iz Kine neke sitne djelove koje će onda ubacivati, da se spriječi podrhtavanje kod kočenja prednjom, što sam primijetio, ali da nije opasno, jer da je kočnica svejedno funkcionalna.  Kažu da će i krajem godine biti servis i u Rijeci.

Inače, nije sve loše. Motor ide lagano, tiho radi i gušt je vozit, bez obzira što je malo tvrd. Ogromna razlika od mog prijasnjeg skutera. Sad mogu i uzbrdo kako hoću. Kazaljka goriva se ne pomiče, rezervar je izgleda mali, jedva sam natočio 5 l a bio je mislim skoro prazan. Izgleda da zbilja malo troši. Svi hvale izgled. 

Bit će sve u redu...   :laughing6:

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #26 : 21 Lipanj, 2007, 14:41:12 »
cini mi se da imaju dosta problema sa strujom... al dobro, kad se rijese sve te sitnice trebalo bi bit ok.

Offline gogo76

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
IGOR
« Odgovori #27 : 22 Lipanj, 2007, 13:28:31 »
Ovako,iz prve ruke.. i meni se dešavalo isto sa strujom. Nije toliki problem otvoriti prednju masku. Ja nisam išao u kompletno skidanje,već toliko koliko je bilo dovoljno da zavučem ruku unutra, skinem gumu oko (gledano sa vozačke perspektive) prednje lijeve lampadine, uzmem malo izolirke i izoliram žicu(mislim da je bijela). Tu vjerovatno gubi kontakt,iliti spaja na masu pa motor nema struje za paljenje. Ako ti se da potrošiti sat vremena..probaj.
Nakon toga zamijeniš osigurač (10-15A,svejedno) koji se nalazi ispod sica,spojen na bateriju.
Kupi si barem još 1 rezervni. To bi trebalo riješiti problem paljenja.
Ja nemam problema sa curenjem ulja. Vjetrobran vibrira,istina,i to mislim da se može nakako riješiti.
Lupanje kofera se sređuje gumenom brtvom,kupi u nekoj željezariji. Skini onu brtvu napravljenu od žvakaće gume i stavi nešto jače. Ili..promjeni u startu kofer,kao ja  :)

Gorivo..da,stane malo benge. 30kn-40kn MAX. što zanči da ćeš svakih MAX 100km ići puniti benz.
Kazaljka goriva je legendarna. Prvih 60ak km se oupće ne miče.a onda odjednom nenormalno pada prema nuli :drunken_smilie:

Čuj, vibracije i škripanje jesu dio veselja od 12000kn  :laughing6:

Pozdrav :glasses9:

Offline gogo76

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #28 : 22 Lipanj, 2007, 13:36:04 »
još nešto...neko navodi da je kufer koji dolazi sa atticom besplatan :laughing7:  eventualno može biti U CIJENI.
uredno ti ga naplate. mislim da bi BETA napravila veliki potez kad bi u startu nudili mogućnost većeg i kvalitetnijeg kofera.. Iako je moj čitav i bravica radi uredno.

Offline symke

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #29 : 10 Srpanj, 2007, 00:09:19 »
evo ga....attica ne pali...baš kad sam mislio da sam napravio dobru investiciju......

ovo je trenutno stanje:

1600 km do sad, palila iz prve,besprijekorno sve do neki dan kada me bez ikakva nagovještaja ostavila nasred ceste pa sam ju šlepao preko pola hebenog grada...
kada je hladan, motor starta ali se nakon pola minute počne gušiti i trokirati kao da preskače takt....kada palim na kurblu, nema apsolutno nikakvog znaka eksplozije...mislio sam da je svjećica prljava, a nije...
sve u svemu...&%#$#"!

Eladio, Gogo....neki d.i.y. savjet ?!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #30 : 10 Srpanj, 2007, 09:14:00 »
nazovi servis.. probaj vidjet sa servisom,

a posto ti nije u voznom stanju, dogovori prijevoz do servisa..  :icon_thumright:


ja imam vec 2soma kilometara na njoj  :toothy3:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline gogo76

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #31 : 16 Srpanj, 2007, 11:56:03 »
 :hello: pozdrav!

evo,nisam prati grupu neko vrijeme pa da napišem par komentara.
Motor i dalje radi, imam problema sa minimumom (gasi se), nem više onaj tihi i miran zvuk-sada imam osjećaj ko da za auspuh imam zakačen komad papira koji na vjetru vibrira, amortizeri nešto škripe,guši se kad je hladan-par puta ostao u neugodnoj situaciji na cesti-stojim ispred svih u koloni,dajem gas, motor ugušen ne kreće.svi mi trube-ja presretan :happy6:. Uglavnom, dosta je glasniji nego u početku ali to možda mogu prepisati tome što moram napraviti mali servis..ulje&co. Ja napravio glupost kad sam ga kupovao; odmah sam dao 250kn za prvi servis u BETAi, a sad ću dati još 400 za isti u Puli :)  Dobro,ajde,neću mjenjati svjećice :-)

Zaboravih, prešao sam 470km do sada...posao-kuća-tu i tamo more.
Ajde,vodim ga danas na servisić pa javim u idućih par dana kako se ponaša,je li se šta popravilo. :glasses9:

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #32 : 16 Srpanj, 2007, 18:35:38 »
Moraš dignut minimum, zbog toga ti je možda i izgasio se kad krećeš... :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #33 : 16 Srpanj, 2007, 19:28:42 »
možda taj dan nije jeo grah pa skuter nije htio povuč.

jedi graha da skuter bolje pijeva .
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #34 : 16 Srpanj, 2007, 19:58:26 »
BRAVO MRC, TO JE BILO ULTRA-TURBO-S RUČKAMA KORISNO... ::)
 :sad3:
Znan da bi bilo bolje da svi vozimo skuplje i kvalitetnije skutere, ali nismo svi u mogućnosti... A nekima od nas i kinezi donose dosta veselja, pogotovo kad su jedina opcija koja nam je uopće dostupna na 2 kola... :redface:
Napisan san jer je moj ima slično ponašanje, kad bi mu smanjija minimum jer me veliki minimum nervira, zna bi se ugušit pri kretanju... Ali, na servisu svakako napomeni dobro sve simptome, još najbolje ako ih možeš odma na licu mista i demonstrirat, a nemoj sam ništa radit u garancijskom roku, da ne izgubiš garanciju... :binkybaby:
 :frajer:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline gogo76

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #35 : 18 Srpanj, 2007, 14:46:11 »
 :(   e nije ništa od navedenog. nije minimum,nije grah, već nekakva prirubnica od karburatora  :dontknow:
uglavnom,naravno da BETA nema toga..zasad. A čovjek u servisu mi kaže da bolje da ga ne vozim jer se raspala skroz. Pa dobro,jes da je skuter koštao 12000 ali..baš da i oko karburatora stavljaju žvakaću gumu (sličnu onoj na koferu  :laughing7: ) umjesto prave..e to ne razumijem. napominjem da sam napravio 470km, vožnja 60-70km/h..znači bez divljanja.
Dečki iz BETAe kažu da im stiže "neka" roba, pa nisu sigurni dal ima i toga. Simpatično,sad ću biti bez skutera mjesec dana  :nono:


Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #36 : 18 Srpanj, 2007, 15:39:10 »
jel znaš kak to zgjeda.probaj to skicirati ili riječima objasniti da dob ijemo sliku o tom dijelu.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #37 : 19 Srpanj, 2007, 12:33:44 »
jel znaš kak to zgjeda.probaj to skicirati ili riječima objasniti da dob ijemo sliku o tom dijelu.

prirubnica na koju ide karburator... znas kako  to izgleda!

@gogo76 : Lune imaju problema sa prirubnicama, bas i manji brat vision, jednom sam mu skidao karburator, odnosno roby44 i prirubnica je bila kao da si ju sa nozem zarezao...

Losa serija isporucenih prirubnica...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #38 : 19 Srpanj, 2007, 12:35:41 »
:(   e nije ništa od navedenog. nije minimum,nije grah, već nekakva prirubnica od karburatora  :dontknow:
uglavnom,naravno da BETA nema toga..zasad. A čovjek u servisu mi kaže da bolje da ga ne vozim jer se raspala skroz. Pa dobro,jes da je skuter koštao 12000 ali..baš da i oko karburatora stavljaju žvakaću gumu (sličnu onoj na koferu  :laughing7: ) umjesto prave..e to ne razumijem. napominjem da sam napravio 470km, vožnja 60-70km/h..znači bez divljanja.
Dečki iz BETAe kažu da im stiže "neka" roba, pa nisu sigurni dal ima i toga. Simpatično,sad ću biti bez skutera mjesec dana  :nono:


to je uvijek rizik sa skuterima kineskih proizvodjaca jos uvijek. Prilicno slampavo. Ako imas srece, vozit ces se bez problema. Ako nemas srece (za sto imas vecu vjerojatnost), onda ti slijedi svakih parsto km posjet servisu, sto cesto zna biti problem, posto servisa nema bas na svakom koraku. Najbolje ti je da iskreno pitas uvoznika, ili eladia, sta odlazi najcesce na tvom skuteru, i da narucis po tri komada od svakog problematicnog dijela, da ne ovisis o njihovom lageru, vec da sam mozes popraviti stvar. Problem je u tome sto ces onda vec doci blizu cijene nekih boljih marki skutera, kad zbrojis utroseno...
U svakom slucaju, nadam se da neces vise imati problema.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Etičari ili prevedeno vozači attice
« Odgovori #39 : 19 Srpanj, 2007, 12:56:53 »
zalosno je to... a tek kad stigne fym! mrc će pozvizdit!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT