Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner SP 50 2006g by Challenbeen  (Posjeta: 698 )

1 Član i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3034
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Gilera Runner SP 50 2006g by Challenbeen
« : 30 Rujan, 2024, 16:21:30 »
Još jedan povratak iz ubijenih skutera spremnih za dijelove u sposobnu i dobru vozilicu. Još jedan novaljac me našao i spremno se odlučio riješiti skutera, jer eto, odredio je sam cijenu, a ja sam pristao bez da sam ga pogledao.
Doduše, očekivao sam bolje stanje jer sam ga gledao već ovo ljeto (na parkingu blizu mog radnog mjesta). Nakon što sam ga iskrcao, krenulo je pregledavanje skutera. Vidio sam da fali šaraf koji drži airbox, zatim sam vidio da je prirubnica kaput, zatim je krenulo rastavljanje, pranje karburatora i airboxa, skidanje dekla, pranje dekla, i zamjena potrošne robe koja nije odgovarala. Za sad sam sve napravio to osim ležaja u deklu koji je kriminal, mikro remena zamjenskog koji je davno trebao biti promijenjen, farbanje samog dekla i zamjena remena te čišćenje polutki. Falilo je 10 šarafa od 15 na samom deklu. Radilica apsolutno nema nikakvog lufta kao ni kurbla. To mi je bilo olakšanje i nastavak projekta, jer kad sam sve složio nazad, išao sam se provozati i vukao je u stranu. Zatim sam išao raskopati prednji kraj i otkriće da je vilica kriva baš jako, haha... odmah sam se bacio na traženje iste vilice te je našao za dan dva traženja. Ubacio sam ju sa novim ležajevima, centrirao volan, provozao i to je to. Gume su kriminalno loše i stare i zahtijevaju zamjenu. Nisam siguran da ću ja to odraditi, mooožda budući vlasnik, sve će ovisiti kako će ispast plastike koje sam krenuo krpati odnosno već su povarene i u špric kitu. Treba brušenje a to ne znam kad ću, jer baš i ne volim to da radim ahhaha jer imam plastike i od VXR koje moram isto odraditi.
Nisam nešto pretjerano fotkao, ali imam ovih 20-etak fotki koje su tu.











« Zadnja izmjena: 30 Rujan, 2024, 16:25:20 challenbeen »
Gilera Runner SP     50 2006g
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV        750 2017g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3034
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner SP 50 2006g by Challenbeen
« Odgovori #1 : 30 Rujan, 2024, 16:23:10 »






















Gilera Runner SP     50 2006g
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV        750 2017g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3034
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner SP 50 2006g by Challenbeen
« Odgovori #2 : 30 Rujan, 2024, 16:24:33 »
















Gilera Runner SP     50 2006g
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV        750 2017g

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4275
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Gilera Runner SP 50 2006g by Challenbeen
« Odgovori #3 : 30 Rujan, 2024, 18:23:35 »
ne shvacam ljude koji ovak zapuste stvar... da nisu u stanju ni 10 minuta uloziti  :sad1:

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3034
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner SP 50 2006g by Challenbeen
« Odgovori #4 : 30 Rujan, 2024, 22:05:23 »
Realno ima ljudi koji zapuste potpuno nov motor/skuter kojeg su taman kupili novog u dućanu. Ima ljudi koje nije briga.

Dapače, ovaj skuter je trebao biti fast fix and sell it, ali za sad je odlučeno da će ostati kod cure mi da se ima sa čime po Zadru vozati. Isto tako, prepisat ću je na nju, a ovaj tjedan ga pokušati kompletno riješiti. Sad gledam da naručim Mitas Touring Force da budu još na skuteru ovaj tjedan.
Gilera Runner SP     50 2006g
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV        750 2017g

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4275
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Gilera Runner SP 50 2006g by Challenbeen
« Odgovori #5 : 30 Rujan, 2024, 23:52:51 »
ma nema tu nista fast... to kad vidis stanje, mozes slaviti za svaki sraf koji se odvrne normalno  :icon_biggrin:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7059
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Runner SP 50 2006g by Challenbeen
« Odgovori #6 : 01 Listopad, 2024, 00:48:45 »
Kak se vidi broj šasije? To na Powerima i novim Runnerima oče biti problem kad pohrđa rama, jer su brojevi slabo odštampani.

Baš je izgrobaren dobrano...Sretno s dovođenjem toga u red.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3034
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner SP 50 2006g by Challenbeen
« Odgovori #7 : 01 Listopad, 2024, 13:51:31 »
ma nema tu nista fast... to kad vidis stanje, mozes slaviti za svaki sraf koji se odvrne normalno  :icon_biggrin:

ima. sa iskustvom se sve brzo može riješiti ako znaš što radiš i kako to misliš riješiti odnosno što treba zamijenit  a što ostavit za sljedećeg gazdu.

Kak se vidi broj šasije? To na Powerima i novim Runnerima oče biti problem kad pohrđa rama, jer su brojevi slabo odštampani.

Baš je izgrobaren dobrano...Sretno s dovođenjem toga u red.

sve je ok sa šasijom, to sam baš gledao, ima nekih dijelova gdje je ruzina, ali većina je sve rust free.
izgrobaren je, ali ništa napram onom zadnjem NRG Poweru... mislim da ću sa ovim biti čak u boljem plusu nego sa NRG.


Naručio sam još neke sitnice, pošto ide curi na korištenje, nove gume mitas, uteg volana, novi gripovi, novi remen, nov akumulator, nova centralna nogara, i promjenuti ću preventivno semeringe na radilici sa obe strane. I da, još nisam ulje u getribi promjenuo niti ulje u kočnicama, to bi mogao danas. Porezao sam si prst, pa će brušenje plastika potrajati hahahaha 







Gilera Runner SP     50 2006g
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV        750 2017g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3034
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner SP 50 2006g by Challenbeen
« Odgovori #8 : 02 Listopad, 2024, 21:25:56 »











Malo zanimacije poslije posla. Nisam mogao dalje montirati jer je kiša krenula a i nije baš da mi se da. Za sad izbio slijepi ležaj, ubacio novi, ubacio ručke nove te instalirao utege na volane sa jedni novim. Za sad sam zadovoljan. Ostatak sutra
Gilera Runner SP     50 2006g
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV        750 2017g

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3034
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner SP 50 2006g by Challenbeen
« Odgovori #9 : Danas u 15:50:38 »

















Ubacio novi semering, mikroremen, remen, ljubičastu centralnu, pobrusio zvono i kvačilo, pregledao uljnu pumpu, odmastio deklo, stavio nove centralne nogare (ali nije tribalo), skužio sam nakon zamjene centralnih da je netko prčkao sa amortizerom i naopako stavio gume, tako da je zato bilo problema sa time što nije htio stajati mirno. Kiša me ubija a baš nemam mjesta unutar radione se zavlačiti i ležat na podu da bi sve stigao riješiti hahah :)

Naručio sam pjeskaru tako da se nadam najboljem da bi to mogao biti pravi pogodak za uređenje i dovođenje u red najbolje što se može za ove sitnice.
Gilera Runner SP     50 2006g
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV        750 2017g