Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati  (Posjeta: 2210 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Brankizz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Vespa ET2
Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« : 08 Studeni, 2020, 20:18:19 »
Pozdrav svima,
ovdje sam novi i nadam se da će mi imati netko reći par stvari o gore navedenom skuteru, odnosno pitanju koje ću postaviti.
Naime, imam u vlasništvu skuter koji već godinama (ako ne i 10 god) nije vozio zbog kvarova koji su se desili na njemu već tada, ali zbog nemogućnosti popravka u tom trenu, zanemarili smo ga poprilično vremena, te bi ga sada (ako je to uopće moguće s obzirom na provedeno stanje u mirovanju) popravili. Prošao je nekakvih 8tis km, te smatram da bi ga bilo šteta ne pokušati popraviti i voziti još neko vrijeme.
Krenulo je sve sa nemogućnošću paljenja putem anlasera, te na kraju preko poluge (kurble) s kojom bi nekad zezao(pretpostavljam svjećica), a kada bi upalio bi poprilično dimio dok se nije ˝iskašljao˝, te bi nakon možda minute vožnje dimljenje prestalo. U tom periodu dimljenja ne bi imao punu snagu koju bi nakon tog dimljenja ponovno dobio.(kao da mu je nešto smetalo u tom periodu). U međuvremenu, dok je čamio u garaži se desio problem i sa upravljačem koji se zaključao, te ga unatoč ključu koji je u bravi ne možemo otključati (problemi se samo gomilaju :'( :'( )
E sad, s obzirom na gore navedeni niz problema, vrijeme provedeno bez vožnje, možete li mi preporučiti isplati li se ovo popravljat (ako da, u kojem cjenovnom rangu bi to bilo) ili je bolje da ga se proda serviseru u dijelove i kupi neki novi ili noviji skuter?

Nadam se da sam donekle uspio iznijeti problematiku, ipak je poprilično vremena prošlo od zadnje vožnje (možda je još nešto otišlo kvragu  :help: :help:)


Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #1 : 08 Studeni, 2020, 21:18:48 »
Da si ga pokusao popravit pred 10g. Kad je trebalo to bi bila sitnica. Ovako vjeruj da je puno stvari u meduvremenu nastradalo zbog stajanja.
Da bi ga sada stavil u vozno stanje trebalo bi prvo sve raskopat i pregledat, usput slagat popis sta sve treba novo i na kraju zbrojit troskove. Mozda se cak i isplati popravit ga i napravit veliki servis. Tada bi imal ponovno dobar i pouzdan skuter.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Brankizz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Vespa ET2
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #2 : 08 Studeni, 2020, 21:45:26 »
Da si ga pokusao popravit pred 10g. Kad je trebalo to bi bila sitnica. Ovako vjeruj da je puno stvari u meduvremenu nastradalo zbog stajanja.
Da bi ga sada stavil u vozno stanje trebalo bi prvo sve raskopat i pregledat, usput slagat popis sta sve treba novo i na kraju zbrojit troskove. Mozda se cak i isplati popravit ga i napravit veliki servis. Tada bi imal ponovno dobar i pouzdan skuter.

Sve znam, jednostavno nije bio prioritet tada, a evo zadnje vrijeme imamo želju riještiti se nekih stvari, e sad prodajom ili popravkom, pitanje je. :)
Jeste upoznati sa nekakvom okvirnom cijenom radova velikog servisa i potrebnih popravaka?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #3 : 08 Studeni, 2020, 22:01:41 »
Kod takvog slucaja imas jednu veoma skakljivu situaciju. A to je da imas solidan popis "sitnica" koje bi trebalo i preventivno promjeniti, jer ce kao za vraga uskoro mozda neka napraviti problem, to se brzo popravi, u hodu, ali kvar bi lako mogao uzrokovati zastoj na cesti.
Poucen iskustvom, to se desava u pravilu i pod obavezno sa starim skuterima.
ALI.
Sve bi to bilo jos odrzivo da si sam svoj majstor, ovako ako ovisis o majstoru, jednostavno moras platiti solidnu cifru. A s obzirom na to da kod nas svi gledaju samo na postojeci kvar, pouzdanost je drasticno manja.

Naravno, ako imas srece, moze to voziti jos jako dugo ako se rijese samo ti kriticni kvarovi.


Da se rijese ovi kvarovi koje si nabrojao, uz mali servis, imas oko 500kn materijala u najboljem slucaju. I dalje imas popravke oko brave, kurble, ciscenja karburatora i tko zna koliko jos sitnica.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Brankizz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Vespa ET2
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #4 : 09 Studeni, 2020, 07:13:45 »
Kod takvog slucaja imas jednu veoma skakljivu situaciju. A to je da imas solidan popis "sitnica" koje bi trebalo i preventivno promjeniti, jer ce kao za vraga uskoro mozda neka napraviti problem, to se brzo popravi, u hodu, ali kvar bi lako mogao uzrokovati zastoj na cesti.
Poucen iskustvom, to se desava u pravilu i pod obavezno sa starim skuterima.
ALI.
Sve bi to bilo jos odrzivo da si sam svoj majstor, ovako ako ovisis o majstoru, jednostavno moras platiti solidnu cifru. A s obzirom na to da kod nas svi gledaju samo na postojeci kvar, pouzdanost je drasticno manja.

Naravno, ako imas srece, moze to voziti jos jako dugo ako se rijese samo ti kriticni kvarovi.


Da se rijese ovi kvarovi koje si nabrojao, uz mali servis, imas oko 500kn materijala u najboljem slucaju. I dalje imas popravke oko brave, kurble, ciscenja karburatora i tko zna koliko jos sitnica.

Slažem se da će se sigurno naći još pokoja stvar izgubiti na kvaliteti, te bi je preventivno trebalo promijeniti. Spreman sam na takve zahvate, veći servis, promjena svega što je problematično, a naravno i ono što se vremenom potrošlo, samo mi treba pravi majstor koji će znati prepoznatii sve što treba mijenjati  da se nebi dešavali naknadni problemi. S obzirom da se radi o motoru od 50cc, ne znam koliko su opsežni  i komplicirani ti radovi, jer, nebi volio plaćati šlep u dva smjera, a da me kraju me cifra zaboli poprilično. Ali ako se može ukupna cifra naći u rangu 2-2ipo tis kn,(dijelovi i ruke) to bi bilo ok, već preko toga bi otišlo u upitno područje isplativosti...ili se varam.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #5 : 09 Studeni, 2020, 07:23:50 »
Stvarno je tesko napamet reci. Zato sam ti napisao da treba detaljno pregledat i popisat stvari. Svakako ti trebaju nove gume + tehnicki, to ti je dodatno 1000 kuna.
Mozda bi sa ulozenih 400-500€ imal odlican skuter, koji bi bil bolji nego ovi novi kineski a kostaju 2000€
Ja sam svakako za oporavak ovog skutera jer onda znas kaj imas. :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Brankizz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Vespa ET2
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #6 : 09 Studeni, 2020, 07:41:32 »
Stvarno je tesko napamet reci. Zato sam ti napisao da treba detaljno pregledat i popisat stvari. Svakako ti trebaju nove gume + tehnicki, to ti je dodatno 1000 kuna.
Mozda bi sa ulozenih 400-500€ imal odlican skuter, koji bi bil bolji nego ovi novi kineski a kostaju 2000€
Ja sam svakako za oporavak ovog skutera jer onda znas kaj imas. :icon_thumright:

I ja sam, zato i tražim savjete ovdje.  ;D
Nadam se da ću nešto uspjeti iskombinirati.

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2907
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #7 : 09 Studeni, 2020, 17:51:08 »
pa sigurno se vise isplati popraviti ovog "pravog" piađia, nego kupovati novog kineza

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1159
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #8 : 09 Studeni, 2020, 21:19:10 »
Po mojem iskustvu ako si spreman dati 2some kuna za dizanje iz mrtvih ja bih ga popravljao
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline Brankizz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Vespa ET2
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #9 : 09 Studeni, 2020, 22:57:21 »
Po mojem iskustvu ako si spreman dati 2some kuna za dizanje iz mrtvih ja bih ga popravljao
Pa oko te cifre i je neka granica koju bi potrošio za dizanjr iz mrtvih. U protivnom bi je prodao ovakvu kakva je.

Jel itko mozda upoznat u razlici cijene ali i kvalitete originalnih dijelova u odnosu na zamjenske...ili to dođe isto samo sa logom Piaggia?...

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #10 : 09 Studeni, 2020, 23:56:08 »
Samo orginal, zaboravi ista zamjensko
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #11 : 10 Studeni, 2020, 07:15:12 »
E, a znas kaj je praksa trgov(a)ca. Mi ti kazemo za original, i ti odes k njemu i on te prvo namaze kao senfom sniclu s pricom da je to ko/isto/bolje original, i onda ti rijesi identican dio koji nije u Piaggio pakiranju.

Stoga, prvo se treba educirati kako izgleda original, pa jednostavno, ima Piaggio vrecicu i obavezno prateci kod koji kad opises u Google, daje ti do znanja da je to originalni dio.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #12 : 10 Studeni, 2020, 07:58:36 »
Po mojem iskustvu ako si spreman dati 2some kuna za dizanje iz mrtvih ja bih ga popravljao
Pod uvjetom da ne dira termo grupu i ležajeve radilice teško da če proči ispod 2000- 2500kn.
Prirubnica, remen, gume,kočnice, čiščenje karba,svječica,filter zraka, rolice,obavezno kvalitetne semeringe radilice, sva crijeva (gorivo i ulje), pumpa goriva, pranje rezervoara...+ ruke.
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2020, 08:05:05 Oliverxxx2 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #13 : 10 Studeni, 2020, 08:23:34 »
i racunaj da bi uskoro mogla i vodena propisat a ako je sve to zapeklo nece ju tak lako zamjenit, tih sitnica se nabere taj cas za 2-3 soma kn al po meni je to i dalje isplativo ako ga misli ostavit sebi i vozit se
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #14 : 10 Studeni, 2020, 09:08:20 »
Neka bude i 500%u20AC ali onda znas kaj imas. Tada ces imat barem trostruko bolji skuter od ovog novog koji ti se nudi. Jer je taj novi kinesko smece ljepo upakirano i kosta tri puta vise nego da ovu vespu uredis sa svim novim djelovima.

Tu smo racunali i tehnicki koji na novom skuteru isto treba napravit.
Racunali smo nove gume, a na novom skuteru ces dobit drek od guma.
Sa novim ces opet muku mucit da ga odblokiras i ubrzas i ulupat jos brdo para. Ovoga sa el. Blokadom od cca 100 kuna usporis i gotovo.
Bezbroj prednosti ima taj tvoj skuter naspram novom. I da ulozis 800%u20AC to je ok i nije skupo.
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2020, 09:14:00 matija84m »
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Brankizz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Vespa ET2
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #15 : 10 Studeni, 2020, 15:45:53 »
E, a znas kaj je praksa trgov(a)ca. Mi ti kazemo za original, i ti odes k njemu i on te prvo namaze kao senfom sniclu s pricom da je to ko/isto/bolje original, i onda ti rijesi identican dio koji nije u Piaggio pakiranju.

Stoga, prvo se treba educirati kako izgleda original, pa jednostavno, ima Piaggio vrecicu i obavezno prateci kod koji kad opises u Google, daje ti do znanja da je to originalni dio.


Kome danas uopće vjerovati?! :dontknow:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3021
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #16 : 10 Studeni, 2020, 16:21:48 »
Em dečki, meni se čini da je ovo originalno pakiranje Piaggio ... takva pakiranja što ste fotke okačili vidio sam samo kod Prše, SkuterDijelovi...  :dontknow:



Novo - Staro
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV 750 2017g

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3021
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #17 : 10 Studeni, 2020, 16:27:07 »
Što sam god bio kupovao u Pia servisu, dobio sam ovako zapakirano...



Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV 750 2017g

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #18 : 10 Studeni, 2020, 20:08:22 »
Pa jel neznas da prsa stampa vrecice i ubacuje rms i đubroforce dijelove unutra
:yamaha:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3021
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Vespa ET2 50 cc - ima li smisla popravljati
« Odgovori #19 : 10 Studeni, 2020, 20:14:45 »
od kuda bi to trebao znati? :D
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV 750 2017g