Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kinez 150cc 4T  (Posjeta: 11311 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Kinez 150cc 4T
« : 08 Rujan, 2016, 12:18:48 »
Bok,

posjedujem kineza 150ccm 4T, motor je 157QMJ mada mislim da to za ovo nije ni bitno.
Ono što me zanima je da li se može po slikama/stanju klipa, karika, glave odrediti kako je taj motor radio prije nego je otvoren. Znači, da li tu ima dovoljno stručnih ljudi koji mogu po slici reći nešto o tom motoru.
 BTW, cilindar je odličan, nema nikakvih risova po njemu i izgleda savršeno.

Pozdrav :)


   full picture: https://postimg.org/image/dbveba5dx/
      full picture: https://postimg.org/image/f4yazlqkl/
    full picture: https://postimg.org/image/58x7zyksl/
   full picture: https://postimg.org/image/c0nn2t9s5/
  full picture: https://postimg.org/image/u4v916wud/
« Zadnja izmjena: 07 Listopad, 2016, 09:39:39 KarloDelPontiac »
kočnice te samo usporavaju....

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #1 : 08 Rujan, 2016, 12:36:00 »
po slikama se nemoze reci koje je stanje motora jer se stanje termogrupe odreduje mjerenjem ne odokativno
po slikama ti mogu reci da su karike gotove jer je klip prema dolje crn i vidi se propustanje kompresije i ulja

tako da ako nista drugo novi dihtunzi, karike, vjerojatno pocistiti ventile i obraditi dosjede na glavi ako je potrebno
i kontrola faznog lanca

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #2 : 08 Rujan, 2016, 12:44:26 »
EEE, to te ja pitam, hvala Jog na odgovoru.
Nisam navodio nikakve probleme s motorom da ne navodim ljude na zaključke. Taj motor je radio jako dobro, palio je na zub, imao je snažan start i nabirao je brzinu jednoliko do max brzine 86km/h. Međutim, bacao je jako puno ulja na iberlauf i sve oko motora je bilo masno.
Moj zaključak je sličan, samo sam htio da mi netko potvrdi.
Kupio sam novi komplet klip, karike, brtve 57,4 mm ( za 150ccm GY6) i to mi nije problem zamijeniti. Zanima me kako provjeritit dihtanje ventila dok je glava motora skinuta i kako ih skinuti ( ako je potrebno i da si, pri tome, ne razbijem zube :) )
kočnice te samo usporavaju....

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #3 : 08 Rujan, 2016, 13:55:58 »
ubiti ti je najbolje odmah kad vec radis cijelu stvar uslajfat ventile
to ti moze najlakse i najbrze odraditi neki majstor koji se s time bavi

ili ako ti se eksperimentira



Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #4 : 09 Rujan, 2016, 09:46:54 »
Eksprimentira mi se, to mi je bit svega da , što je moguće više, sam napravim ( usput i učim).

Ne vidim tu kako je skinuo feder ventila, a ni kako je stavio... spominje i on da bi to trebala dvojica raditi...

Iz iskustva znam da ti se uvijek može zakomplicirati i najmanja stvar, od koje ne bi nikada tako nešto očekivao, a pogotovo kada nešto radiš prvi put. Sad, kada sam rastavio termo grupu susreo sam se i s problemom kvalitetnog skidanja starih brtvila. Konkretno, brtvilo na dnu cilindra, gdje cilindar nasjeda na blok motora je tako dobro zaljepljeno da ga ne mogu skinuti noktom ili tako nečim. Bojim se strugati skalpelom ili nekim drugim metalom da ne napravim risove. Ima li neka tehnika skidanja takvih brtvila?
kočnice te samo usporavaju....

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #5 : 09 Rujan, 2016, 09:59:30 »
imas sprej za skidanje dihtunga naspricas napuhne se i samo otpadne

ja ga s plasticnim tupim nozem postruzem i ako kaj ostane s zicom za posudu ribati i deterdentom izribam

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #6 : 12 Rujan, 2016, 21:45:52 »
Hvala Jog.

Čekam sad da mi stigne novi klip i karike, onda se bacam na slaganje mašine. Javim kada bude novosti.
kočnice te samo usporavaju....

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 125cc/150cc 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #7 : 02 Listopad, 2016, 21:29:07 »
Eto, stigao novi klip sa karikama za 150ccm.

Moj kinezić je 125cc ( 152QMI) i kupio sam drugi isti takav samo što ima motor 150cc ( 157QMJ). Plan je bio da prebacim termo grupu ( sa slika gore, na početku teme), ali karike nisu bile dobre pa sam naručio nove, zajedno sa novim klipom u kompletu.
Ovo sada pišem da pomognem nekom drugome, ako se nađe u mojoj situaciji.

Unutarnji promjer cilindra od 125 je 52,4mm, a od 150 je 57,4. Koliko sam mogao vidjeti po netu, radi se praktički o istim motorima, samo sa drugačijom termo grupom. Pošto je razbijanje zida vlastitom glavom najbolja metoda za učenje, krenuo sam tim putem.
Jedva sam skinuo stari dihtung sa cilindra od 150. Na kraju sam ga ribao žicom za suđe, kako je Jog rekao. Na 125 nisam uopće vidio dihtung između kučišta motora i cilindra, samo ostatke neke diht mase u vrlo tankom sloju. Stavio sam nove karike na novi klip za 150cc i tu sam već malo zapeo jer sam dobio 5 karika od kojih sam znao kuda i kako idu uljne, ali nisam znao koja je prva kompresiona, a koja je druga. Jedna je bila svijetla, a druga crna  sa jednim obojanim znakom na boku, dok su obje imale napisano STD ( standard). Malo sam surfao i odlučio se da crnu ugradim donju ( srednju), a svijetlu gore, kao prvu, a oznake STD prema gore.  Znači, na svoje kučište motora od 125cc sam stavljao termo grupu od 150cc. Sa cilindrom nije bilo nikakvih problema, ali sam vidio da glave nisu identične iako se na prvi pogled čine iste. Položaj vijaka za auspuh je malo drugačiji i nije moguće kombinirati auspuhe između te dvije glave. Drugo, kompresioni prostor u glavi, gdje su ventili i svjećica je drugačiji, rekao bih manji kod 150cc ( ispunjeniji materijalom, nepravilna oblika, dok je na glavi od 125cc pravilan, polukružan. Ok, rekoh, idemo dalje pa što bude. Stavio sam glavu, pritegao malo bočna dva vijka, kod lanca i namjestio bregastu. Malo mi se činilo labavi lanac, ali nisam još stavio španer, pa sam to pripisao njemu. Onda je došao red na klackalice i 4 matice da stegnu sve zajedno. Zašarafio sam jednu maticu do kraja i ostao u čudu, na vijku cilindra je falilo cca 1 cm navoja da bi matica mogla uopće dotaknuti klackalicu i počela stezati sve komponente. Imao sam 3 upitnika nad glavom. Uzeo sam metar i premjerio izvana dužine oba cilindra i obje glave. Ispalo je da cilindri imaju jednake dužine ( visine), dok je glava od 150 bila cca 1 cm niža. Visina glave od 125 je oko 7cm, dok je glava od 150 oko 6cm.  Tome se nisam nadao, mislio sam da će to pasati kao prst i nokat. Sljedeća ideja mi je bila da zamjenim i vijke cilindra, ona 4 dugačka koja strše iz bloka i stavim vijke iz bloka od 150, koji su 1cm kraći. Skoro sam to napravio, a onda mi je tek sinulo da je lanac bregaste napravljen prema višljoj glavi i da će biti predugačak ako napravim to što sam naumio. Nije bilo druge nego da iskombiniram da na cilindar od 150 stavim glavu od 125. To sam napravio, stavio auspuh i frgić, ze upalio makinu. Upalila je odmah, proradila kako treba na nogari, ali nemam blagog pojma kako će to sad ići na cesti, baš me zanima.

Pitanje za iskusnije:

Sad imam rabljeni cilindar i glavu, a novi klip i karike. Kako i koliko dugo ga sada treba voziti da se razradi tj. lijepo sve sjedne?
 I drugo pitanje, kada sam to sve sklopio, osjetim da fino puše ne iberlauf na pokopcu ventila, ali ne dimi ništa i suho je ( radio je samo na leru). Smije li s novim karikama puhati na iberaluf?
« Zadnja izmjena: 02 Listopad, 2016, 22:00:49 KarloDelPontiac »
kočnice te samo usporavaju....

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #8 : 03 Listopad, 2016, 08:43:20 »
Sve si dobro složio kaj se tiće karika. Ak na iberlauf ne dimi sve je dobro, tu mora mašina disat i normalno je da puše zrak tuda. Ovo za glave sam upoznat sa tim i to sve ovisi od tvornice do tvornice, svi štancaju GY6 mašine al neki baš odluće nekaj izmjenit tak da nepaše sa drugog. srećom kod mene sve kaj sam imo su bile normalne sa 6cm glavom. Ova kombinacija 150 cilindar sa glavom od 125 nisam dobro shvatio, 150 nemre nikak ima manji kompresioni prostor od 125, prije da je to nekaj kontra tj da je neko tu već imao prste pa skemijao svašta. Inaće 125 glava logično ima manji kompresioni prostor i manje ventile, usis 24mm ispuh 21mm dok 150 glava ima usis 27mm ispuh 24mm. Te debele glave 125 od 7cm kolko sam ja upoznat imaju pak neke srednje ventile, nisu ni mali nisu ni veliki već usisni bi trebao bit 25.5mma ispuh 22.5mm. Imo sam jednu doma al sam ju hitio u smeče jer mi takvi izrodi netrebaju. Inaće postoje i 4v glave za gy6, imam jednu novu novcatu al me jebe baš ovo kaj ti imaš, za nju su potrebni duži šerafi i duži fazni lanac a neda mi se sad sve raskapat, kupovat i mjenjat lanac samo da bi imo 4v glavu. Tebi bi sjela plug&play umjesto te 2v debele kaj imaš :D .  Daj nabaci sliku tog svog skutera baš me zanima koji je to. Inaće kad si već uzimo drugo, umjesto kupovanja druge mašine mogo si kupiti 160 ili 170cc cilindar i to staviti.  Ako si kopao po forumu možda si naletio na moju temu. Ja sam u 152QMI blokove nagurao 180cc cilindar i radilicu sa dužim hodom tako da sve skupa ispada 192cc. širen usis i ispuh na glavi, "sporcka" bregasta i tak.. :D  al još to nije na skuteru, čeka me izrada ispušne grane a nikak ulovit ni vremena ni materijala za to napravit.
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2016, 09:00:56 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #9 : 03 Listopad, 2016, 10:17:21 »
Aha, super za karike,tnx. Drago mi je da postoji još jedan lik koji štuje kineze, uz sve ove ljubitelje talijana i japanaca oko nas. :)
Izgleda da onda treba obratiti više pažnje na nabavu dijelove, nego sam mislio u početku. Po tvojim riječima, ova glava od mojeg 125 bi bila "izrod" jer ima 7cm, a ostale su 6, ako sam dobro shvatio. Ustvari, ne samo glava, nego i šarafi i lanac razvoda. Bemu, a imaju identičnu oznaku motora kao i ostali, 152QMI. Tko će to znat onda bez da dobro pogleda? :)
Slika kompresionog prostora od 150 je gore, u prvom postu. Obrati pažnju na unutarnji dio, prekriven gareži, tu nije pravilno izdubljena polukugla, već ima drugačiji oblik, dok je kod 125 taj prostor pravilan.
Za veće kubikaže, koliko sam shvatio, je potrebno proširivati rupu u bloku motora ( gdje ulazi cilindar u blok), a to mi se nije baš htijelo, mada me to sve zanima.
Vidio sam negdje onaj tvoj post gdje si se raspitivao za tu radilicu i bio spreman uložiti 3.000kn u to ( pa te svi popljuvali :)), ali nisam vidio što je bilo nakon. Meni je prioritet dobiti što više sa što manje novaca, jer ne želim ulupati previše novaca u skuterčić, da me na kraju košta 5x više nego što sam mislio u početku.
Poslikat ću motorić, ali on je sad iskemijan. Original je Qingqi 125 i njegova je mašina sa 2.500km, ali je ubačena u drugi skuter 50ccm, koji ima istu ramu i gotovo identičnu karoseriju. Onda sam kupio jedan od 150 jer sam htio više naučiti o tome i poigrati se s time. Svi ti skuteri zajedno su me koštali oko 500€, tako da mogu mirno spavati, a kada završim, 150 ide na prodaju, tako da će vratiti bar pola tih novaca. 
Koliko bih dobio sa 4V glavom?
kočnice te samo usporavaju....

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #10 : 03 Listopad, 2016, 10:51:23 »
Aha, skužio sam kaj misliš, ma to ti je sasvim normalno sve 125-ce imaju takav oblik kompresionog prostora a 150ke onakav kao sa gornje slike. Oke sve je onda u redu mislio sam da je neko kemijo neš.  160cc pa čak i 170 ide u neke blokove bez širenja, znaći plug&play. Da si bar izmjerio rupu u bloku kad je sve bilo dole odma bi znali koji najveći cilindar bi stao nutra. E sad kaj se glave tiće, vozit će to i sa ovom tvojom, al nebi bilo loše da je ova baš od 150 samo eto šteta kaj ti auspuh nepaše, osjetio bi razliku. Sa ovom 4v stvarno neznam jel bi se dobilo kaj i kolko pošto ju nemam na kaj stavit, nabavio sam duže šerafe al mi je mrsko raskapat mašinu sad zbog lanca, stvarno mi se neda. Mašina kaje trenutno na skuteru je čista seriala, druga je ta 192cc i treća je 125 sa konveksnim klipom ( točnije od Honde CH 125 ) i jako rijetkom glavom 125cc 6cm koja ima ventile kao 150 znaći in/ex 27/24.

Dobro, ako si već sve sastavio i neželiš puno kemijati, preporučio bi ti onda samo bregastu da promjeniš. Nekog osjetnog poboljšanja bude al ne sad očekivat 2/3 konja gore  :icon_biggrin: i naravno variomat jer je serijski sranje.
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2016, 11:01:33 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #11 : 03 Listopad, 2016, 11:52:47 »
Mjerio sam rupu u bloku, ali sam već i zaboravio, mislim da je bila 62,nešto, nepuna 63mm. Znam da mi čak ni cilindar od 150 nije htio ispočetka ući dok nisam skinuo tragove stare diht mase s unutrašnje strane rupe.
Nisam sastavio motor do kraja, nema oklopa na njemu i samo je sastavljen da može raditi, tako da mi nije problem još kemijati. Nego, nisam siguran koliko mogu otvaranja/zatvaranja držati šarafi, matice i rupe u blokovima jer mi je već proklizao jedan bočni šaraf ( od dva) koji stoji pored razvoda, na strani variomata. Dihtunga imam, to mi nije problem, a nabaviti ću ih koliko treba. Na koju bregastu misliš, kada kažeš da nju promijenim? Novu serijsku ili neku više sportsku?
Ti imaš iskustva, a mene ( i vjerovatno još mnoge) zanima koliko se može dobiti na snazi/brzini mijenjajući određene komponente. Konkretno, omjer uloženog i dobivenog. Ako moraš uložiti 1.000kn i raskopati cijeli motor da nešto promijeniš, a time dobiješ jedva primjetan 1km/h više u krajnjoj brzini, taj posao je promašen. Ali, ako uložiš npr. 50kn i imaš pola sata posla, a dobiješ 10km/h, TO je posao. :) Vezano za to, po tvojemu iskustvu, s kojim modifikacijama si najviše dobio, a koje smatraš promašenim?

Koji varijator predlažeš?
kočnice te samo usporavaju....

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #12 : 03 Listopad, 2016, 12:08:27 »
Iz iskustva, sve kaj promjeniš sve daje nešto a sad za namjanje para izvuć najviše ja bi reko ovak. 150cc koji već imaš, "sporcka" bregasta kojih se po ebayu nađe po 20-30$, variomat from ebay također za sličnu cijenu, neki kvalitetniji remen tipa PowerLink i to je to. Budem potražio točno ono kaj i ja imam pa zaljepim linkove tu.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #13 : 03 Listopad, 2016, 12:22:01 »
Ajd, zaljepi te linkove, mislim da će to mnogim kinezoljupcima pomoći :)
kočnice te samo usporavaju....

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #15 : 03 Listopad, 2016, 13:21:14 »
Super, tnx.

Bregastu ću kupiti, a još razmišljam koji variomat. Jel onaj skuplji isto 115mm? Koje rolice koristiš?

Ja sam sa 14 prešao na 12 i čine mi se bolja kombinacija, jer se start poboljšao, ali nisam izgubio na max. brzini.

Koliko misliš da trebam paziti na nove karike?
kočnice te samo usporavaju....

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #16 : 03 Listopad, 2016, 13:59:47 »
Ma ja sam svoje sve odma stisko, nece mu bit nista, cim dode na radnu temp kolji ga kolko oces, samo hladnog ne i sve ce trajat. I da ode jebes karike nove su 2.5$  Da da oba ova su 115mm al onaj tajwanski je bolji i kvalitetniji. I ja imam 12g rolice i najduzu pixu variomata koju sam imao. Start je bio super a i ubrzanje.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #17 : 03 Listopad, 2016, 14:57:20 »
i to što kažeš...

sklopiti ću ga za vožnju, pa da vidim šta sam napravio... :)

EDIT:

eto, probna vožnja napravljena, dobiveni prvi utisci... vožnja je bila bez ikakvog zračnog filtera, sa otvorenim usisom
max. brzina mu je 91 km/h pri 7.800 okretaja, a to sam, doduše, imao i prije.. ne baš 91 km/h, ali oko 88 km/h... međutim, definitivno vuče odrješitije, konstantno ima snage, a čak mi se čini da je najraspoloženiji na ubrzanju od 60 km/h na gore...  na njemu je serijski frgić, a čitao sam da bi sad možda bilo pametno dati mu više goriva većom glavnom diznom... da li je to istina?
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2016, 19:23:54 KarloDelPontiac »
kočnice te samo usporavaju....

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #18 : 03 Listopad, 2016, 20:07:00 »
Evo dvije slikice bez zadnjih plastika koje neću ni stavljati dok ne složim sve kako želim.





kočnice te samo usporavaju....

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #19 : 03 Listopad, 2016, 20:18:52 »
Ta krajnja je po satu ili? Zar ne bi to trebalo ići brže, ipak je 150  :sad1: