Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SP 180 - Komplet lakiranje  (Posjeta: 6294 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
SP 180 - Komplet lakiranje
« : 23 Rujan, 2008, 11:56:26 »
Da da znam sad če me modovi napast da ima milijun tema na tražilici al kad upišem ili farbanje ili bojanje ili lakiranje ne nađe mi ništa a ono iz faq mi nije dovoljno jel to znam imam neka malo drugačija pitanja hehe... A i pošto mi se mrj oglušava na pitanja pa da pitam ovdje...  :toothy3: . Znači ovo je pitanje za one koji su več lakirali runnere :1 . Kolko boje mi treba za cjelog sp-a polakirat ( 2 sloja boje bi išo ) i kolko bezbojnog (isto 2 sloja znači treba mi otprilike ko i boje ).2. Na motoru imam dosta slojeva boje i filera ... ide ovakvim redom :toothy3: : bezbojni,crna,filer,plava,neka metalic crna,filer pa plava neka tamnija i maska.... E sad ja to šmirglam več tjedan i pol i još nisam gotov... A na nekim djelovima di se je boja digla nema između te plave i crne filera pa se vjerojatno zato diglo jel je ta plava kolko sam skužio u spreju jel se sa nitrom skida... Sad me zanima jeli smijem to do maske šmirglat jel neki mi kažu da nesmijem da če se onda boja dizat neki kažu da bi trebo pa da onda učvrščivač na masku golu pa filer itd a neki da učvrščivač ide u boju ... Aj da čujem prave lakirere kako da to napravim... Meni se čini najbolje skinut do makse jel je tu cjeli spektar boja. I još pitanje čujem da ima neka tekučina za skidat boju ... jel bi mogo sa tim skinut sve do maske pa to nekako isprat da se boja ne diže ili svi stojite iza toga da je bolje šmirglat? Jel šmirglam po 4 sata dnevno več tjedan i pol i još ima posla hehe ... Poslikat ču danas vjerojatno di sam stao šteta šta nisam od početka sliko....  :sad1:
Potpis

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #1 : 23 Rujan, 2008, 13:45:29 »
ima tekucina za skidat boju,al ja san s njon prova radit na plastici i totalno nema smisla..dakle brusi do temelja,do gole plastike,nakon sta sve pobrusis do gole plastike,a pogotvoo one komadiće plastike di se dizala boja..

i kad si dobia tako ciste plastike dobro ih ocisti (ja ih prvo cistim ivasolom da makknem neke jace cestice masti,pa poslije ih dobro ispužvan sa čarlijen)

i peren ih čarlijen više puta u procesu brušenja jer ako ti na plastiku dode i kapljica masti,neces je se vise nikad rijesit i dizat ce ti se boja konstantno..

i na pobrušene plastike,dakle nadam se da dosad brusiš sa vodobrusnin cca 220,(neka na tome i ostane,jer plastika moze bit i malo hrapavija kad se nanosi primer,jer to sve sprickit posli ispravi i popuni) i ociscene bacis kit ako ima gdje vecih rupa ili ogrebotina,a ako nema,ove manje rupice ce šprickit popunit,zatim ide primer za plastike i nakon sta se on osusi,njemu ne treba puno, mozda po sata,al pricekas i malo duze za svaki slucaj.

-ide šprickit kojeg po potrebi nanosis u jedan ili vise slojeva,ako ides na vise slojeva,moras izmedju dva sloja brusit prethodni sloj i cekat da se dobro osusi i ne zaboravi čarli.

ja inace bacan jedan sloj sprickita,cekam da se osusi, i pobrusim ga prvo s 220,500,800 i na kraj udobro s 1200,mora bit glatko ko staklo jer sve sta zajebes u pripremi ce imat odraz na boji.

nakon toga cekas čarli:D i čekaš da se osuši i mozes bacat bazu od boje,ona ide mijesana s utvrdivacen i razrjedivacen (neki omjer ti je na boju 50posto utvrdivaca i 10 posto razrjedivaca,al iskusniji pituri to po oku bacaju,a ne ovako,ja san samo amater,pa se toga drzim :P ) i kad se baza osusi,bacas je u vise slojeva da dobro pokrijes plastiku,a pritom da ne bude curaka i grešaka,onda ides na lak s kojim ide isti postupak i to bi trebalo bit to..

ja san amater u pituravanja,al nadan se da je koji savjet pomoga,ako te jos sta zanima,pitaj..


a boja za cilog runnera ti ovisi jel racunas i one hrapave plastike u to?
bez hrapavih plastika ti treba nekih cca 0,5kg gole boje za piturat runnera,sad dosta toga ovisi o stilu pituravanja i koliko  boje ces nanijet i koliko laka,to ti niko ne moze rec. meni se znalo dogodit da mi ljudi recu dosta ti je 3 deca boje,a ja tek pola posla s tin obavin :) tek kad uvatis ruku ces znat koliko ti treba boje

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #2 : 23 Rujan, 2008, 14:27:18 »
ejj  :notworthy: hvala evo puno si mi pomogo ... Znači plastic primer je obavezan i da skinem skoro svugdje boju do maske... ok ..  :headbang: . a šmirglam vodobrusnim 240 pa ču sve glađim i glađim ( 500 , 800, 1000, 1200)  A što se tiče boje lakiram i one hrapave plastike jel su one več bile lakirane pa ih moram....uglavnom cjeli motor ide u crnu i neki sitni detalji u crveno... Hvala ti puno  :headbang:

EDIT: a sta zašto ne valjaju ove tekučine za skidat boju ?
Potpis

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #3 : 23 Rujan, 2008, 15:15:43 »
tato jel tekucine ostecuju plastiku...smirgl samo smirgl :icon_thumright:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #4 : 23 Rujan, 2008, 16:13:57 »
Istina, opaska je na mjestu, oglusavam se jer jednostavno nemam vremena kada me ti nadjes pitati a i ne prelazis direktno na pitanje nego tek nakon pola sata, nakon sto si iscrpio pitanja, di si, sta ima, kako si, sta se radi, itd...

Sto trebas pitaj odmah u glavu i ako imam vremena odgovorit cu ti.

Sto se tice bezbojnog laka, on ne ide na akril!!!

Bezbojni lak ti ide iskljucivo na zrnatu bazu - dakle na metalik boju!!!

Inace, duje ti je sve detaljno objasnio...



Sretno, LP!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #5 : 23 Rujan, 2008, 18:44:40 »
hehe ma nisam ja ništa reko... Nego sad mi nije jasno nešto.. Znači ona crna na sp-u je bila metalic? Al ne kužim nije imala zrnca nego je onako kristalno crna bila neznam kako da to kažem.... "Čista" hehe . i sad bi ga cjelog u tu boju ....
Potpis

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #6 : 23 Rujan, 2008, 19:04:06 »
pa najbolje bi bilo da stupiš u kontakt sa hyper tom koji je isto iz dubrave! on mi je lakirao hrpu djelova za lunu i radi super kvalitetno!
a kad ti on kaže u petak je gotovo onda je tako!

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #7 : 23 Rujan, 2008, 19:53:23 »
hm a kolko on uzima love  ???  :icon_scratch:  . Jel je problem šta neču vjerojatno love imat nit za boju a kamoli za lakirera još.... Več sam se raspitivo malo kod lakirera al je dosta to love jbg...
Potpis

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #8 : 23 Rujan, 2008, 19:56:14 »
hm a kolko on uzima love  ???  :icon_scratch:  . Jel je problem šta neču vjerojatno love imat nit za boju a kamoli za lakirera još.... Več sam se raspitivo malo kod lakirera al je dosta to love jbg...
pa pitaj ga! član je ovog foruma i mogu ga preporučiti jer radi super!
ali nešto ne razumjem, ti hoćeš lakirati tvoj skuter a nemaš love ni za farbu! care, to ti niko neće za pivo napraviti!

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #9 : 23 Rujan, 2008, 19:58:16 »
zato sam reko da sam radim!!!!  :toothy3:  :icon_biggrin: . Al pitam i informativno jel se možda skupi neka lova hehe...
Potpis

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #10 : 23 Rujan, 2008, 20:02:13 »
ejj  :notworthy: hvala evo puno si mi pomogo ... Znači plastic primer je obavezan i da skinem skoro svugdje boju do maske... ok ..  :headbang: . a šmirglam vodobrusnim 240 pa ču sve glađim i glađim ( 500 , 800, 1000, 1200)  A što se tiče boje lakiram i one hrapave plastike jel su one več bile lakirane pa ih moram....uglavnom cjeli motor ide u crnu i neki sitni detalji u crveno... Hvala ti puno  :headbang:

EDIT: a sta zašto ne valjaju ove tekučine za skidat boju ?

sad kad brusis sve plastike osim onih hrapavih i obrusis ih do kraja,brusis samo sa 240..nije potrebno s finijim,finije ti idu samo kad brusis sprickit..

dakle do gola s 240,pa primer,pa sprickit i onda kad brusis sprickit ide 240,500,800,1200 i to mora bit glatko

a sta se tice hrapavih ako su dobro pripremljene,njih ne bi do kraja obrusia jer je to zivi sex za pripremit,dakle te plastike ako se nije dizala boja,samo matiraj i mozes po njima pituravat. a ako ih slucajno budes do kraja brusia,bit ce ti jebeno,a posto nemas iskustva,otpast ce ti boja sa njih..pa sad razmisli

Offline rossi46

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • real bikes are built, not bought..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #11 : 25 Rujan, 2008, 00:52:55 »
skini plastike i počni ih polako pripremat prema ovim gore uputstvima,dok ćeš bit gotov a ima dost posla zoveš frenda koji ima sigurno nekog frenda koji ima kompresor,kupiš boju pripremiš pažljivo prema uputstvu  i ako imalo znaš nešto o špricanju(udaljenosti šprice od podloge,količini zraka i boje koju ispuhuje,nije problem namjestit nimalo,probaš negdi prvo..),nek ti frend pomogne pošpricaj sam to......potrudi se i vidjet ćeš da će dobro ispast..samo dobro pripremi plastike...tako sam ja radio,i oduševio me rezultat s obzirom da nisam lakirer..... :laughing7:,i sad svaki puta sve bolje radim.
za sve postoji prvi puta... :icon_thumright:

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #12 : 25 Rujan, 2008, 01:08:57 »
ove hrapave plastike primer i spricgit nemoras ni smirglat nista,poslje tog baza i lak...tak sam ja radio i dobro je ispalo...


@duje-jel se moze u piaggio kupit neka original boja i kolko para
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #13 : 25 Rujan, 2008, 01:52:00 »
ma to sve autolakom bes prjmera ko gasljib i ma daj covjece sve to kistom prefarbaj antracitbojom her ehe  ::) :angry7:

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #14 : 25 Rujan, 2008, 12:12:07 »
Da več sam šprico i pripremo maske dosta puta al to je sve bilo u orginal boji . I ja sam se isto čudio kako je ispalo XD . Al problem je šta sam mislio kod frenda lakirat a šprica mu je katastrofa i skroz je nepodešena a on je jako jako jako jako tvrdoglav i neda da ju podesim jel je navodno več podešena :laughing3: . A idem Špricat na maske maske odlete kolko ih zrak odpuše  lol  ;D  :toothy9: . Dogovorio sam se sa hypertomom sa foruma on če mi polakirat ...Bolje nego da sad idem sa tom špricom pokusirat (a znam da neče bit dobro jel sam sa tom špricom več filer stavljo na jedne maske i jedva sam to nekako napravio) i onda da zahebem bzvz pa ode boja i sve u p.m .. hehe . BTW maske još uvjek pripremam. Tu ima šmirglanja ohohohoh  :notworthy:  :icon_biggrin: . Cjeli spektar boja. A dobro neke maske su več gotovo (one sitne) . A ja nikako da fotič ulovim da to poslikam malo. Aj probat ču danas  :icon_thumright:
Potpis

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #15 : 28 Rujan, 2008, 22:18:26 »
ove hrapave plastike primer i spricgit nemoras ni smirglat nista,poslje tog baza i lak...tak sam ja radio i dobro je ispalo...


@duje-jel se moze u piaggio kupit neka original boja i kolko para

nema original boje za piaggio,ni yamahu,ni bmw ni citroen ni toyotu..

u njih mos kupit samo original boju u sticku,spreju ili u tin sitnicama za popravit sitne ogrebotine..cak i ove ovlastene kuce sta pituraju aute same misaju boju za piturat u original boju

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #16 : 29 Rujan, 2008, 15:46:17 »
ja sam mislio ofarbat u onu zadnju kombinaciju SO 2003god,siva nesto kao mat sa crvenim felgama i sivim spojlerom...a to ni bog dragi nemoze tocno smjesat boju
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #17 : 29 Rujan, 2008, 15:58:43 »
sve se moze smjesat samo ovisi koliko novaca mislis izdvojit.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #18 : 29 Rujan, 2008, 16:01:09 »
ja sam mislio ofarbat u onu zadnju kombinaciju SO 2003god,siva nesto kao mat sa crvenim felgama i sivim spojlerom...a to ni bog dragi nemoze tocno smjesat boju

sve se moze smijesat samo ovisi koliko novaca mislis za to izdvojit.

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: SP 180 - Komplet lakiranje
« Odgovori #19 : 29 Rujan, 2008, 17:26:30 »
gle cijena mi nije bitna...da je 3t kn samo boja ako je to to;) inace bratic i ja smo pripremali komplet plastike za mog runnera,odnjeli covjeku na farbanje,ja mu reko da ocu kawasaki zelenu..ok to je ta boja ali majke tiofarbao je nikako,svaka se plastika razlikuje,na pojedinim mjestima nije dobro bacio bazu i lak...ma uzas...al inace covjek radi uredno i izgleda da sam ja baksuz jedan na tisucu
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9