Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nrg MF racing 70 - razvrtavanje i trokiranje problem  (Posjeta: 4160 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nrg MF racing 70 - razvrtavanje i trokiranje problem
« Odgovori #60 : 19 Rujan, 2012, 17:22:35 »
sad se vidi koliko su serijske struje nesposobne za takve setupe.. odnosno jedna radi druga ne radi..
ne samo k15 nego i selletra naštimana pomaže..

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: nrg MF racing 70 - razvrtavanje i trokiranje problem
« Odgovori #61 : 19 Rujan, 2012, 19:32:53 »
jos nije definitivni naden problem, skuter vrti 11770 i ide kako bi trebao (otprilike) trebalo bi ic gore jos par sto okretaja

sad su trenutno stator i cdi od srada, i kadga nastelamo sta se svega tice kako treba, idemo sistemom eliminacije

vuce mi nekako na k15, imam 4 cdi-ja i 2 bobine pa treba vidit o cemu se radi tu, mada nitko nemoze dat konkretan odgovor sta tocno taj malossi k15 radi, mape paljenja i ostale sitnice  :drunken_smilie:

Jesi isprova koliko ide na nogarama, ako ide skroz u okretaje onda za tih 11700 u vožnji trebaju lakši valjčići. Ivan je reka da je isprova sa 4,7 šta ispada malo teško.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: nrg MF racing 70 - razvrtavanje i trokiranje problem
« Odgovori #62 : 19 Rujan, 2012, 21:00:53 »
sad se vidi koliko su serijske struje nesposobne za takve setupe.. odnosno jedna radi druga ne radi..
ne samo k15 nego i selletra naštimana pomaže..

a gle ivane, to sam slagao kao nekakav street setup, i u principu sam mislio da ce bit i nesto slabije, i dosta je nadmasio moja ocekivanja jer sam mislio da je mozda malo jaci od mhr replice posto su cilindri skoro isti samo MF koristi klip s jednom karikom (prakticki je za 1,5ks slabiji od stage6 racing)
imam ja kuci i seletru samo mi je debilno to sad stavljat jer nemam namjeru izvlacit zadnji atom snage iz ovog cilindra jer je ovo slagano namjenski, a i trebaju mi svjetla tako da to definitivno otpada

jos nije definitivni naden problem, skuter vrti 11770 i ide kako bi trebao (otprilike) trebalo bi ic gore jos par sto okretaja

sad su trenutno stator i cdi od srada, i kadga nastelamo sta se svega tice kako treba, idemo sistemom eliminacije

vuce mi nekako na k15, imam 4 cdi-ja i 2 bobine pa treba vidit o cemu se radi tu, mada nitko nemoze dat konkretan odgovor sta tocno taj malossi k15 radi, mape paljenja i ostale sitnice  :drunken_smilie:

Jesi isprova koliko ide na nogarama, ako ide skroz u okretaje onda za tih 11700 u vožnji trebaju lakši valjčići. Ivan je reka da je isprova sa 4,7 šta ispada malo teško.

nisam jer nemam cetralnu nogaru UOPCE, jer nemam pojma niti di bi mogla bit  :icon_biggrin:
razmislja sam probat sa 4g rolicama (mozda 4,5g, a nema malossi u ponudi, ima samo 4,3g koje nemam u aresenalu) , ali mislim da bi to bilo prelagano s obzirom da je gore plavi centralni
razmisljao sam probat ljubicasti i npr rolice od 4g, ali mi je ljubicasti dosta star onaj dok je sinisa jos vozio 70, (moj je netko zakinio) ali opet neznam cini mi se da bi taj ljubicasti opet nekako "vrtio u prazno" postigne okretaje ali ne ubrzava kako treba  :dontknow: neznam kako bi to bolje opisao
ivanm je dobro govorio da mu trokiranje vuce na bogatu diznu  :icon_thumright:, ali je to bilo teze za ustanovit jer je problem bio i u struji
dizna 80 je tu negdje mozda malo i bogata, sa 85 vec trokira, i jos sam primjetio da sa svjecicom br10eg vrti recimo nekih 11070 a sa b9e g ili s vrti 11770, i da je na 10ki boja malo tamnija nego na 9 i nekako 10ka intezivnije mirise nego 9 (intezivnije se cuje miris ulja, ako je neko to ikad mirisao)

najprije bi trebalo eliminirat problem paljenja, tj imat jedno u koje si siguran da radi kako treba, pa nac glavnu diznu moze i malo bogatiju da ne cvikne, i onda isprobavat s setupima prijenosa, jer je ovo sad vrtnja u krug i sizifov posao
mozda treba ostat plavi centralni, ali idemo od mekseg prema tvrdem pa cemo ustanovit, ali njaprije kupit novi ljubicasti i malossi rolice 4,3g da smo upotpunjeni i opet sve to isprobat

ovo je 70cc i jasna stvar da je osjetljiv, i da mu i najmanje promjene mnogo utjece, zato se i treba dosta nadrkavat s njima  :icon_thumright:

napisem ovdje kako ce biti tok radova  :toothy12:

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: nrg MF racing 70 - razvrtavanje i trokiranje problem
« Odgovori #63 : 20 Rujan, 2012, 00:56:28 »
10eg je hladnija i zbog toga ne ostavlja istu boju na sebi kao i 9-ka. Ostavi 10-ku zato jer ima rezistor koji ce ti zaštitit CDI i bolja je za te okretaje. Ivan je reka da imaš 4.0 isprovaj to a taj Sinišin centralni ima toliko malo sati rada da mu ništa nije moglo bit. Uz to okretaje treba podesit i kad je prijenos i remen dosta zagrijan tako da isprovaj te 4.0g.
Servis skutera i motora, kompletni tuning