Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Par pitanja Runner 50  (Posjeta: 2031 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Par pitanja Runner 50
« : 26 Svibanj, 2009, 12:32:08 »
Prvi problemi... :help:
pošto nemam alat za skinut multivar odvezao sam ga kod jednog servisera da mi role promjeni i stavi remen...došao po probni krug a on nemože 60 navuč,vratio nazad stari remen(obični koji je prošao vjerovatno jako puno i  cvili kod kretanja) a novi vadi van(on je malo kraći/dali je kraći jer se stari razvukao ili su u piag. centru opet zjebali stvar???) i opet ja probni krug kad on jedva 40 kmh...-vratili kevlar i kaže mi odi doma ja neznam šta je raskopaj ga i pogledaj...
putem kući od 30-40 kmh krepa naravno,poludio sam ieko idem prvo sviječku pogledat -imo sam šta i vidit na zadnja 2 navoja se držala/promjenio novu stegao dobro i lud start...

Zanima me još par stvari,krajnja brzina mi je sada slabija za cca 8-10 kmh(role su iste gramaže jedino je remen drugačiji),dali da čekam nekih 200 km da sve "sjedne" kak treba(to mi serviser savjetovao) ili da kupujem neki drugi remen???

Stavio sam novu NGK(propisanih vrijednosti),koja je za runner idealna/propisana sviječica???

Nakon slaganja s prijateljima sam otišao na tour  the okolna sela i nabio 90km,e sad kad sam došao kući skužio sam da TT-ac čudno radi zatvorio izlaz na spuhu i nije se ugasio nego na topu negdje pušta...pitanje je kako mi to utječe na performanse skutera i dali mogu samo top promenit pošto doma imam još jednog TT-a koji je OK(nisam oko spuha nikad prtljo pa me to zanima)
razguliiii

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #1 : 26 Svibanj, 2009, 12:43:07 »
Sto se tice topa pretpostavljam da ti je brtva izmedu topa i glavnog djela otisla i da tu pusta.
to se moze napraviti sa klingeritom(nova brtva) i kosta te cirka 10 kuna.
steta rastavljat drugi tt samo radi toga.

sto se tice brzine ako se radi o kevlar remenu i ako sam dobro shvatio, remen ti mora sjesti
cirka par puta kad se zagrije i ohladi ce biti ok!

« Zadnja izmjena: 26 Svibanj, 2009, 12:52:42 J.U.R.C.A »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #2 : 26 Svibanj, 2009, 13:04:00 »
to je i meni bilo na ttu i to mi je toliko dozalo zivce da sam ga odmah zamijenio za drugi spuh...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #3 : 28 Svibanj, 2009, 14:14:03 »
danas sam skoro opet #ebo bika na istom mjestu di me je pobro auto...ali krenut ću ovako priću pa možda u tome ima razlog za ovaj događaj...stavio sam mu novu sviječku ngk iridijum 9,stavio novi top na TT-ejca i skuter je ponovno išao ko i prije čak i bolje..kolega/automehaničar se provozao i po uricama ga navuko na nekih 100 kmh a čovjek ima 120 kg(rekao mi da sa karbom 19,5 ima da skut dobije još brzine-tako da će iz nrg-a ići karb u runnera)...e sad prošlo je 2 dana i dosta kilometara te sam danas ujutro po kiši krenuo na posao,vozim se iza auta nekog i nekak mi skuter tromo djeluje na gas,stisnem ga i pustim gas ali skuter ide jebate  :dontknow: zacvikala valjda gas sajla ili šta ti ja znam i skoro pobro auto pred sobom,srećom uz to što sam lego na kočnice sjetio se u sekundi ugasit skuter...i do posla sam se vozio tako da je skuter imao konstantno full otvoren gas i ja ga upalim krenem 5 m i gasim i tako cca kilometar...u 10 sam imao gablec pa sam otišao probat skuter i na obilaznicu peglam ga do kraja ali nema više ovih smetnji s gasom???šta mi je za činit dali kupovat novu sajlu???dali je to uopće bilo do nje ili nečeg petog???ili samo podmazat???
više sam lud taman ga složim guštam 2 dana i opet se nešt sjebe....
razguliiii

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #4 : 28 Svibanj, 2009, 17:06:41 »
evo preko tražilice sam došao do nekih odgovora ali samo polovičnih jer niti jedna tema nije valjda završena o tim zaštekavanjima na full gasu...znači najbolje bi bilo dati sajlaru napravit sajlu(kad bi znao bar kojeg),za početak ću našpricati wd-om..
zanima me ubiti razlog tog zaglavljivanja...dali se može tome kako na kraj stat...često se vozam na duže ture po okolnim mjestima di ima i večih zavoja pa i nizbrdica di nisu baš niske brzine pa nebi volio da mi se ovo ponovi na nekih 80-90 kmh pred zavojem koji je sve samo ne blag...
sljedeći tjedan ide lakireru,pa će bit u fazi šarafanja...zato molim sve sa iskustvoma kako izbječ i šta mi je najpametnije napravit u vezi sjle????
hvala...
razguliiii

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #5 : 28 Svibanj, 2009, 17:53:13 »
hmm najvjerovatnije ti se klipic u karbu zaglavi kad das full gas...probaj rastavit taj dio..on ti se nalazi na vrhu karba vidit ces ulazi sajla u njega i ima jedan saraf ...odvrnes ga i samo napolje izvuces i iglu i klipic ...vidi da nema prljavstine po dom djelu gdje klipic stoji malo naspricaj wdom i klipic i mjesto gjde on ide...i vrati ga pravilno...vidit ces na klipicu(to valjkastog oblika,crno..kroz njega ti ide igla)ima kao kanalcic sa jedne strane...i imas unutra u karbu gdje ide klipic kao malu izbocinu...ta se izbocina mora poklopit sa kanalicem tim na klipicu....pa probaj onda par krugova vidi ocel stekat...ako nije do toga mozda je onda negdje sajla savijena ili gore na spoju gdje se iz jedne koja ide sa gasa, djeli sajla u dvije....kod mene je tako bilo kad je tek bio skut sastavljen...bilo je to da je sajla bila malo kao savijena na jednom djelu...i ja uzeo lijepo nastimo je kako je i prije bila istim putem kojim je isla i sve ok...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #6 : 28 Svibanj, 2009, 20:48:07 »
Sto se tise stekanja sajle na full gasu,problem moze biti i u dijelu koji povezuje glavnu sajlu koja ide sa rucice gasa i dvije druge sajle koje idu u karburator i uljnu pumpu.Pored toga moras podesiti zategnutosti obje sajle,znaci od karba i uljne pumpe da se zajdeno povlace i pustaju,jer kad jedna ide prije ili kasnije moze doci do zaglavljivanja.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #7 : 29 Svibanj, 2009, 08:47:37 »
hvala na savjetima..danas ću malo šarafat pa i sajlu pregledat i sve...
razguliiii

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #8 : 29 Svibanj, 2009, 09:50:26 »
ja bih reko da je to zbog kise, da je kroz filter uso koji kamencic ili ga je sama vlaga "ljepila" tako da nisi mogao kontrolirat.. a kasnije kad si se provozo vjerojatno nije bilo kise  ::)

Offline maarko007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 258
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Wells
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: GREX R2
  • MojSetup: do koljena
  • MojSpuh: Kromirani Leovince ZX
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #9 : 29 Svibanj, 2009, 15:06:42 »
jel moze biti na scootu kakvih problema ako mu probusis malo granu s busilicom...nije velika rupa...
jel moze to sta naskodit skuteru??
to sam zbog zvuka napravio i zvuk je predobar...
hvala

dodite danas na moto susret u nasice,odrzava se 29,30 i 31,sutra pjeva psihomodo pop.....
;-)
Demokracija je kada svatko kaze ono sto ja mislim!

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #10 : 29 Svibanj, 2009, 20:11:49 »
da netko zbog jebenog zvuka unistava dijelove to ne razumijem

Offline maarko007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 258
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Wells
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: GREX R2
  • MojSetup: do koljena
  • MojSpuh: Kromirani Leovince ZX
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #11 : 29 Svibanj, 2009, 20:30:12 »
da netko zbog jebenog zvuka unistava dijelove to ne razumijem

a velikog li auspuha mos mislit...serijala...nista posebno...na vrh grane ga mal probusio,sitan promjer...nije to nikakav problem jelda?
Demokracija je kada svatko kaze ono sto ja mislim!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #12 : 29 Svibanj, 2009, 20:31:31 »
 :BangHead: :BangHead: :BangHead:
Under construction...

Offline maarko007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 258
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Wells
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: GREX R2
  • MojSetup: do koljena
  • MojSpuh: Kromirani Leovince ZX
Odg: Par pitanja Runner 50
« Odgovori #13 : 29 Svibanj, 2009, 20:32:55 »
Demokracija je kada svatko kaze ono sto ja mislim!