Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno  (Posjeta: 1676 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« : 08 Kolovoz, 2014, 23:18:46 »
ovako da vam kazem iskreno danas mi je malo falilo da sjednem i pocnem plakat znaci ja sa skuterom se patim sigurno 20dana sa cime sam sve imao problema necu ni da govorim, ali eto danas nakon 12sati rada u jednom danu upalio je, ja pogledam kad ono lije iz karba dole na cjevcici onoj hajde reko mozda nisam dotego saraf do kraja onaj skinem ja casicu odvrnem zavrnem ali opet kapa ali ne da malo kapa nego poprilicno karb sam cisitio detaljno propuhao stavio vecu diznu sad je dizna 64 skinute sve blokade i red sponge ima, rucni cok i cim pustim gas ugasi se i jos uz sve to na novi klip i obradjen cilindar kao da je kompresija mala kurbla je polagana poprilicno stvarno vise nisam pametan zamolio bi nekog da mi kaze koji sve razlozi mogu biti kapanja i kako ide ono pravilno stelovanje karba nesto zavrnem ler do kraja i zrak pa odvrnem zrak za jedan krug ili kako zamolio bi sve koji znaju bilo sta da pomazu sutra idem ujutro opet malo mi fali da sve ostavim i prodam u dijelove  :angry9:
P.S. vakum nije nrg ima vakum pumpu a i ona je ispravna sto posto provjereno samo plovak mi ostaje ima li jos nesto osim njega ?
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2014, 23:38:51 nrgpower22 »

Offline Nincevic

  • Tržnica : (+15)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: vxr 200
  • Moja Kaciga: LS2 Rumble
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #1 : 08 Kolovoz, 2014, 23:39:39 »
Vjerovatno plovak ne zatvara dobro

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #2 : 08 Kolovoz, 2014, 23:49:42 »
a ima li itko bilo kakvu ideju kako je moguce da na skuteru na kojem je nov klip sa karikama i obradjenim cilindrom bude slaba kompresija, cilindar je dobro izbusen to je sigurno, sve zadihtano bas sam precizno se trudio da odradim sve, a sto se tice plovka i ja mislim da je on jer sam ga u brzini stavio nekako sutra cu ga rasklopiti  :icon_thumright:

Offline Ivan_tg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #3 : 09 Kolovoz, 2014, 08:37:56 »
Da ti nije ona osovinica od plovka mala ostala malo van pa radi nje ne mozes dobro zatvorit casicu? Ako je meni bilo sinoc kad san diznu isa minjat i malo san skrivija tu osovinicu al san je nekako ispravija i stavija nazad nisan jos stiga probat jel radi jer me sajla gasa zaj*baje ne mogu je stavit nikako kad je stavin ka da nema gasa skroz je lagan ako neko zna do cega je nek napise


EDIT: Evo sad san uzea novu osovinicu i plovak i onu crnu olastiku di ide sajla od gasa jer je ova bila ostecena pa cemo vidit oce but sta bolje
« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz, 2014, 09:55:23 Ivan_tg »

Offline SpamaLot

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway ATV 100cc
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #4 : 09 Kolovoz, 2014, 12:36:05 »
Meni se isti porblem desavao na Keeway ATV 100cc imao je ono crevce dole ispod karba i tu je izlazilo gorivo kad je ugasen dok radi ok je ali kad se ugasi kapa i dosta je vise trosio i ubacivao je goriva u air filter i na kraju sam kupio novi karb jer mi je majstor rekao da je onaj probijen i ja zamen i eno sad radi ekstra

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #5 : 09 Kolovoz, 2014, 13:26:17 »
plovak malo gore dole izvadi vrati cas posla i ne kapa vise skuter lijepo radi sada ali pojavio se novi problem stvarno sam lud viseeeee, znaci sve novo od radilice klipa karika itd kompresija slaba hajde reko da je izmjerim kurblam 10puta stade kazaljka na oko 7 bara ja u nevjerici toliko je lagano da ga palim rukom na kurblu hajmo ljudi sta bi moglo to biti ja nemam namjeru sve rastavljat opet jer je sve sastavljeno ok do cega bi to moglo biti  :(

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #6 : 09 Kolovoz, 2014, 14:31:57 »
cilindar se brusi na 5 stotinki tolerancije. pitaj majstora na koliko je brusio.. znači na najdonjem dijelu cilindar treba biti 5 stotih veći od klipa..
tomosi i ostala sranja bruse se na 2 desetinke ak je tak pobrusio onda banana..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #7 : 09 Kolovoz, 2014, 14:54:40 »
cilindar se brusi na 5 stotinki tolerancije. pitaj majstora na koliko je brusio.. znači na najdonjem dijelu cilindar treba biti 5 stotih veći od klipa..
tomosi i ostala sranja bruse se na 2 desetinke ak je tak pobrusio onda banana..

Prvo treba utvrdit jel majstor imao novi klip koji ide u cilindar i premjerio ga prije obrade cilindra.  ;D

A kompresija nakon dobrog posla bi trebala biti oko 10 bara (izmedju 9 i 11 najcesce). 7 bara je vec blizu granice kad se smatra da nije za vozit
« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz, 2014, 14:56:30 3alfa3 »

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #8 : 09 Kolovoz, 2014, 17:20:42 »
ja sam ugradjivao sve je novo to je sigurno a na koliko stotih je buseno to ne znam ali tako mala kompresija ne ide mi u glavu kako prilikom kurblanja zacuje se nekad kao neki zvuk cudan kao zrak ali samo ponekad ne razumijem stvarno :s

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #9 : 09 Kolovoz, 2014, 17:22:18 »
jna koliko stotih je buseno to ne znam

Uvijek, UVIJEK se donese klip majstoru koji radi specijalu tako da po njemu napravi posao

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #10 : 09 Kolovoz, 2014, 17:25:23 »
To je fušeraj..

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #11 : 09 Kolovoz, 2014, 17:36:39 »
pa nisam budala da mu kazem napamet da busi odnjeo sam mu i klip i karike i cilindar kad je busio ne znam stvarno gdje je greska  :icon_scratch:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #12 : 09 Kolovoz, 2014, 17:55:58 »
To je fušeraj..
I to teški,napisao je u jednoj temi da je cilindar gladak,odnosno nije pohonan,j#bote takav majstor.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #13 : 09 Kolovoz, 2014, 17:56:48 »
napisao je u jednoj temi da je cilindar gladak,odnosno nije pohonan,j#bote takav majstor.


A to je taj cilindar?

Pravi majstor, nema sta  ;D

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #15 : 09 Kolovoz, 2014, 19:02:13 »
da to je taj, ne znam ali grozno se osjecam ja vise ni snage ni novca da radim nemam a to nije radio majstor nego auto kuca koja kao ima svu opremu i najbolji su kod nas, platio sam skolu i previse ovaj put slusajuci druge, ima li ikakav nacin da skinem cilindar opet odnesem nekome da uradi nesto jer klip je nov ali nov ja da drugi uzimam nemam pare najgore mi je sto nije moja krivica na forumu ste momci svi extra i stvarno mi puno pomazete i hvala vam zbog toga i nemojte misliti da ja fuserim ja sam samo isao ka tome da se vozam i da uzivam i trudio sam se da sve slozim kako treba ali..  :angry9:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #16 : 09 Kolovoz, 2014, 19:25:29 »
da to je taj, ne znam ali grozno se osjecam ja vise ni snage ni novca da radim nemam a to nije radio majstor nego auto kuca koja kao ima svu opremu i najbolji su kod nas, platio sam skolu i previse ovaj put slusajuci druge, ima li ikakav nacin da skinem cilindar opet odnesem nekome da uradi nesto jer klip je nov ali nov ja da drugi uzimam nemam pare najgore mi je sto nije moja krivica na forumu ste momci svi extra i stvarno mi puno pomazete i hvala vam zbog toga i nemojte misliti da ja fuserim ja sam samo isao ka tome da se vozam i da uzivam i trudio sam se da sve slozim kako treba ali..  :angry9:

Ako je klip nov nov, odneses postenom majstoru i ako cilindar nije pobrusen vise od tolerancije, neka obradi cilindar kako treba (mora ga i pohonat na kraju), a ti kupi nove karike i njih stavi na klip. Tek tada ce to biti kako treba.

Mozda bi i sa ovim karikama moglo funkcionirat, ali ako hoces bit 100% siguran da je posao obavljen kako treba - nove karike koje ce se na pohonanom cilindru pravilno razradit


Uz malo srece, mozda je cilindar u toleranciji sa klipom pa ga samo treba pohonat i stavit nove karike kako bi se pravilno razradile i kompresija bila kako treba

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #17 : 09 Kolovoz, 2014, 20:04:07 »
hvala na savjetu sutra idem da vidim ko ce da namiri stetu ili kako sta vec cemo da uradimo, ako nista se ne uspije napravit neko ce platit novi klip za jos milimetar veci pa nac postenog majstora da se odradi kako treba jer drugacije ne moze sa ovakvom kompresijom nista nisam postigao pokusat cu nesto hvala opet  :icon_thumright:

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #18 : 09 Kolovoz, 2014, 20:31:27 »
kad se vec s tim mucis kupi kit rađe :D
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Kapa gorivo nakon generalke molim pomoc hitno
« Odgovori #19 : 10 Kolovoz, 2014, 02:41:14 »
a ne bi bas kit prvenstveno zbog novca znaci nemam prebijene pare vise od svih dijelova ovih i radova, a i iskreno ne privlaci me to jos plus uz to sve imam sve serijsko na skuteru tako da trebao bi mi u auspuh neki i radilica malo bolja neka a to trenutno mi nije ni na kraj pametni sad bi bio presretan kad bi se mogao samo voziti sad suncanije vrijeme pocinje a ja vjerovatno se necu moci voziti  :(