Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: baotian problem  (Posjeta: 930 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline keko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor50
baotian problem
« : 09 Kolovoz, 2014, 15:22:21 »
Imam baotiana 4t, promjenio sam mu remen,rolice,karbuurator ,svječice, sve dizne očistio, sva crijeva pregledao ali mi se dešava da kad vozim i ugrije se pa ga ugasim ga i ne mogu ga upaliti sve dok  se ne oladi, tek onda upali iz prve, šta mi je činit....

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: baotian problem
« Odgovori #1 : 09 Kolovoz, 2014, 15:28:23 »
Koliko km ima? U kakvom su stanju karike? jel ima kompresiju dobru? Jesi mjenjao karike do sada?

E sad moguće i da ga baš pregriješ, ako ideš uz brdo pun gas, a on ide 10 km/h to ga ubija jer se grije kao lud, a nema hlađenja, onaj ventilator sviri k*rcu u takvim uvjetima.

Ali prvo nam daj ove gore informacije. Ovo sa pregrijavanjem je tešklo jer bi se događalčo samo u takvim uvjetima, ali pretpostavljam da je ovo nakon svake vožnje.

Offline keko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor50
Odg: baotian problem
« Odgovori #2 : 09 Kolovoz, 2014, 15:42:32 »
Dobio sam od frenda motor,pa sam krenio u sređivanje skinuli smo čak i blokadu u auspuhu i očistili ga, km ima tj piše skoro 10000 km, ventili su mu crni i ka da donji ventil ima malo lufta, te kompresija je može proć, a vozili smo ga po ravnome

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: baotian problem
« Odgovori #3 : 09 Kolovoz, 2014, 16:12:36 »
Otprilike kad standard batina dođe do 10t ako nije baš neko održavanje bilo i samo gasiranje, karike se izjedu i trebaju nove gore.

Pa kompresija bude ok kad ga upališ, al kad se zagrije, termo grupa se širi i onda imaš puno lufta. Jel ti baca plavi dim na auspuh?

Tako sam i ja sa svojim na 9000 km hladan upali i ide, čim stanem, više ne mogu krenuti, pod punim gasom samo tucka u leru i neće krenuti, a ako ga ugasim neće upalit do svetog nikada.

Najbolje skinite cilindar, skinite jednu kariku i ubacite u cilindar na "suho" i sa mjernim listićima ili odokativno šublerom pogledaj koliki je zazor, ako je preko 0,50 i čak manje. Najpametnije promjeniti, ja sam npr. imao gornja preko 1mm, a donja 0.95 onda znaš šta je to bilo xD

Što se tiče ispušnog ventila, moguće da je dosjed otišao. To će držat tako sve do jednom. Možda najbolje drugu glavu staviti. AKo je dosjed u pitanju naravno.

Ugl. provjerite ovako kako sam gore napisao. A nove karike su cca 70 kn ako i toliko, ja sam svoje uzeo za 50 - 60 kn.

Offline keko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor50
Odg: baotian problem
« Odgovori #4 : 09 Kolovoz, 2014, 16:40:41 »
Hvala puno, vidit ću nekog da mi to vidi i možda promini

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: baotian problem
« Odgovori #5 : 09 Kolovoz, 2014, 18:48:37 »
Koliko sam shvatio skidali ste glavu?

Ako jeste, postupak isti napravite, sve poskidajte dolje i sa lijeve strane imate još 2 dugačka šarafa, njih skinete i cilindar ide dolje. Također ni mjenjanje karika nije neka kvantna fizika, sve to možete sami :)

Pri sastavljanju se samo pripazi da je sve u fazi ( Magnet se poravna sa oznakom T na izbočinu na bloku. Rupice na lančaniku na bregastoj se poravnaju sa glavom, a velika rupa gleda prema gore) Evo koliko se ovdje vidi, ali skontat ćete :)





Nažalost nisam našao veće slike :/
« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz, 2014, 22:34:41 AirBoX »

Offline keko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor50
Odg: baotian problem
« Odgovori #6 : 10 Kolovoz, 2014, 11:23:54 »
hvala puno, sutra ili prekosutra se hvatam posla ako uspijem, nadam se da će to biti to to, i da mogu na miru se vozat da nemam više glavobolje s njime  :notworthy:

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: baotian problem
« Odgovori #7 : 10 Kolovoz, 2014, 13:40:24 »
Eto, drago mi je da sam pomogao.

Još savjet oko stavljanja karika. Prvo ide "valovita" uljna karika, potom dvije tanke. Jedna sa donje, druga s gornje, prvo stavljaš donju pa gornju. Onda idu kompresione, obično tamnija i sa manjim ili bez kromiranog ruba ide kao srednja ilitiga druga karika, a potom prva ili gornja sa većim kormiranim rubom. Dobro pogledaj karike jer obično imaju oznake, dali slova, dali male strijelice, one pokazuju goja strana karike treba gledati prema čelu klipa.

I geldaj da ti zazori karika gledaju na obratne strane, tj. da nisu jedan ispod drugog. Ne znam dali imaš štiftove na kompresionim (uglavnom ih nema) ako ne onda ih složi u Y, da kompresione tj. zazori gledaju jedan od drugog ili ukoso, a zazor uljne prema dolje. Nije problem kako staviš jer nije 2t mašina da postoji opasnost od pucanja i deranja cilindra jer nema kanala, da zapne kojim slučajem.

Dok to radiš, lagano naulji klip i karike prilikom stavljanja i nebi trebalo biti problema, ako ne ide, ne napreži previše da ne slomiš karike.

Evo ovdje imaš sve ovo što sam rekao objašnjeno i videom :icon_thumright:



A evo i postupak skidanja glave, cilindra...



Osim što ti ne moraš skidati klip, probaj staviti motor na nešto povišeno da nemoraš visit nad njim, iako nije nužno, jer sam ja na svom bez muke promjenio i na podu :)

Eto, nadam se da će ti ovo pomoći i da ćeš riješiti sve probleme :) :icon_thumright:

Javi rezultate :icon_thumright: :headbang:

Offline keko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor50
Odg: baotian problem
« Odgovori #8 : 10 Kolovoz, 2014, 13:52:21 »
a nadam se da je to to i da će bit pali,vozi, tankaj jer mi se ne da više ulagat u njega, još jednom  :notworthy: hvala puno na trudu,

Offline keko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor50
Odg: baotian problem
« Odgovori #9 : 11 Kolovoz, 2014, 17:06:18 »
crko karburator  :(