Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kinez, tko bi rekao?  (Posjeta: 6500 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #20 : 24 Siječanj, 2014, 08:58:28 »
tesko je biti najbolji kad drpas patente i blueprinte audija vw-a i mercedesa

stavili sasiju nabacili motor koji ni sami nemaju ideje kak funkcionira glavno da je neko drugi milijune platio
da bi ga razvio a kinez ce zamjenit pozicije rupa i napravit ga od repe
da to ti je sangjong princip gradnje

hvala lijepa, rade cu novac investirat nekom eu proizvodacu pa nek nasa ekonomija raste nego susjedu koji ne drzi nista do patenata licenci i necjeg dugogodisnjeg posla

ima ih na vagone firma koji se bave plagijatima automobila kao hongji aka "crvena zastava" koja kopira audi






koga zanima tenicko rjesenje kiler je iza prednjeg lijevog svijetla uvucen tako da se "hladi" optimalno za detaljnu tehnicku filozofiju obratite se svom lokalnom kinezu
tak da to sve govori kolko su propisno gradeni


a to sto je netko napravio auto da bude dobar u crash testu ne znaci da je auto siguran jer je sigurnost sklop svih tehnickih rjesenja tako i podvozja prenosa masine stabilnosti i jos x faktora koji aktivno suzbijaju sansu da izgubis kontrolu nad vozilom, bas me zanima kak se auto na stazi ponasa dok rade elk test i slicne testove podvozja



mislim da video govori dovoljno kolko je crash test zanemariva sigurnost ako auto nije upravljiv zbog lose konstrukcije tezista i podvozja jer prvi put dok moras zaobici psa na cesti ces razbit auto





« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2014, 09:22:10 JogFromYamaha »

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #21 : 24 Siječanj, 2014, 10:27:55 »
Baš me interesira kolko dugo bude kina svjetska velesila proizvodnje ;D
Ništa ne traje vječno, pogotovo ne njihovi gradovi.

u Afriku se seli proizvodnja polako već jer su i kinezi već postali bogati i pohlepni, zavedeni mahom kapitalizma...  :)

tesko je biti najbolji kad drpas patente i blueprinte audija vw-a i mercedesa

stavili sasiju nabacili motor koji ni sami nemaju ideje kak funkcionira glavno da je neko drugi milijune platio
da bi ga razvio a kinez ce zamjenit pozicije rupa i napravit ga od repe
da to ti je sangjong princip gradnje

hvala lijepa, rade cu novac investirat nekom eu proizvodacu pa nek nasa ekonomija raste nego susjedu koji ne drzi nista do patenata licenci i necjeg dugogodisnjeg posla

ima ih na vagone firma koji se bave plagijatima automobila kao hongji aka "crvena zastava" koja kopira audi


imaš pravo jog  :icon_thumright:
:skuter:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #22 : 24 Siječanj, 2014, 10:38:46 »
ako gledas kinu kina je meni fenomen
kina sebe definira kao komunisticka zemlja a veci je kapitalista od amera
jer ako impogledas kako se radi kod njih i koji tretman imaju vanjske firme "dođi brate da ja radim tebi nesto" onda skuzis da je politika jedna stvar a ekonomija i stvarni ekonomski boom koji imaju druga stvar

to kaj si rekel, kinezi su bogati postali jer je realna ekonomija i proizvodnja svega kod njih
tako da i oni rade outsourcing vec u senegal i ostale africke drzave
tako da se nebi cudil da za 5 godina na cipelama pise Made in Senegal
kinezi kupuju pravo na rudarenje i pravo na ispumpavanje nafte i plina po cijeloj africi
i jako se grdo svade sh shellom i agipom koji su im najveci konkurenti u africi
tako da nece biti dugo dok i ostale djelove industrije ne presele u afriku


kaj se tice kineskih auta i motora i svega
to je japanski fenomen

dok su japanci proizvodili i prodavali aute u 50im i 60im ljudi su govorili da su smece
hyundai i kia u 2000cetoj dok su uvozili akcent i pride bili su smece
i bili su smece jer nisu imali ideje kaj grade al nakon 10-15 godina kaj su radili su skuzili u cemu je caka
i danas rade jedne od najboljih stvari
ista stvar je s taiwanom i koreom i kinom treba vremena da neko postane najbolji u necemu niko se nije rodio skolovan
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2014, 10:55:25 JogFromYamaha »

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #23 : 24 Siječanj, 2014, 18:54:23 »
bit ce to u rangu vw samo da zaživi   :icon_thumright:
A to je inace neki problem ?  :toothy12:

al džabe sve, kad nemaju dušu, nit će ikad imat  :dontknow:
Eto ti si se navoza japanaca pa znas..

Ko da ja kazen da su baotini i lune sve smece, kako da znan kad ih nisan vozia  -.-
tj jesan batinu i ugodno me iznenadia
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #24 : 24 Siječanj, 2014, 19:17:33 »
kaj onda ne voziš batinu?? jeftiniji je, po tebi podjednako dobar... ne vidim u čem je problem, prodaj sp-a i po batinu  :toothy3:

primjera radi--->japan vs njemačka
pred god dana blizu mene su se frontalno sudarili passat i accord,slično je godište (2005-2006)...
ugl. brzina je bila cca 80, i honda je imala natučen samo prednji kraj, dok je passat bil totalka, od napred za ne prepoznat...
e sad, ono zanimljivo, lik u hondi je skoro poginul, a ovi iz passata (mislim da su dvoje bili) izašli su s par manjih ozljeda...
da ne pričam o novim mazdama kaj prohrđave za 2-3 god i td i td.

tehnologija je ono ispod lima, a ne ono kaj se vidi na limu  :icon_thumright:
:skuter:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #25 : 24 Siječanj, 2014, 19:24:27 »
ne zelim da predje u off, ali evo ti primjera, ja sam prestizao zensku koja je vozila 80 mozda, sjecam se da sam 120-130 vozio 500 metara prije, a sad koliko sam tocno u trenutku udarca neznam, kad si se uhvatio honde... 91 godiste auto, ja sam prosao sa ugraviranim logom honde na lijevom obrazu, nisam bio vezan...

frontalno u spic betonkog sahta visokog metar mozda, udrio sam tocno krakom sasije gdje ide nosac motora, izbacio sam auto iz centra i savio taj nosac i sve do spoja kabine, unutra par plastikica izletilo iz lezista, ali to sam ocito ja udrio prilikom udaraa, motor i dalje pali i prije 15 dana je prodana, motor osim iscupanog nosaca normalno radi...

toliko o tome da japanac ne valja...

a dalje, ako nesto nemas nemozes mi pricati o tome...
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2014, 19:26:40 Drnda »
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #26 : 24 Siječanj, 2014, 19:48:38 »
kaj onda ne voziš batinu?? jeftiniji je, po tebi podjednako dobar... ne vidim u čem je problem, prodaj sp-a i po batinu  :toothy3:

primjera radi--->japan vs njemačka
pred god dana blizu mene su se frontalno sudarili passat i accord,slično je godište (2005-2006)...
ugl. brzina je bila cca 80, i honda je imala natučen samo prednji kraj, dok je passat bil totalka, od napred za ne prepoznat...
e sad, ono zanimljivo, lik u hondi je skoro poginul, a ovi iz passata (mislim da su dvoje bili) izašli su s par manjih ozljeda...
da ne pričam o novim mazdama kaj prohrđave za 2-3 god i td i td.

tehnologija je ono ispod lima, a ne ono kaj se vidi na limu  :icon_thumright:
Vau jesi prirodno tako ''pametan'' ili treniras ?
Znaci, kvalitetu auta i cijele japanske autoindustrije si ti zakljucia po jednome sudaru sta si vidia ili cua. Jako inteligentan pozet i izjava.  :icon_thumright:

To za spa i batinu, neznan bi li se smija il plaka. Ugl kad mi nades Neku batinu koja ide ko 180 2T uziman isti sekund.  :icon_thumright:

Ako cemo o tehnologiji ispod lima, budi siguran da su tu japnci nekoliko svjetlosnih godina ispred svaba.

Vtec - pretpostavljam da znas sve.
PRVI dizel sta ga je honda ikad napravila, iste godine proglasen motorom godine.
S2000(F20C) i EP3 ?
Honda se jos bavi izradom motora, brodskih unutranjih motora, vanbrodskih, agregata, pumpi, kosilica, skutera. Nabroji mi svabine proizvode.
Mazdin wankel, a di je jos Toyota, njezina kvaliteta, vvti.
Mitsubishi.. mivec.. ?
Pohvali se propalom njemackim pokusajem kopiranja vteca( veliki VANOS).
Evo ti i link.. http://www.autoexpress.co.uk/car-news/consumer-news/62383/german-cars-among-worst-engine-failures

Nije mi poanta vrijedat, niti ovo prican jer su japanci bogovi industrije il necega, sve ima svoje prednosti i mane.
Kad budes vozia dugo đapanca onda mozes  rec da je alfa wv il nesto bolje od njega i da nema dusu!  :hello:
Inace takvo razmisljanje, voli svoje, mrzi tude je stvarno....
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2014, 19:57:25 Pulss »
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #27 : 24 Siječanj, 2014, 19:52:57 »
u jednu ruku, kinezi su mi dragi samo zato jer se nadam da ce drugi morati smanjiti svoje marže kako bi prodali nesto, jer kinezima je glavno adut cijena....

ali definitivno sam uvjeren da ga nebih kupio, sve sto sam imao iz tih istocnih zemalja osim japana su poluproizvodi... vozne osobine su ono -7, motori su vecinom oke ( vecinom su isli na izradu mitsubishi benzinaca i mercedes dizela mislim )
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #28 : 24 Siječanj, 2014, 19:55:18 »
ja mislin da sve te firme s iskustvom mogu napravit kvalitetan auto...ali danas jednostavno nije u cilju napravit da sve valja...ko bi mjenjao auta da se ne kvare...starija auta su sigurno kvalitetnija od novih...svi znate za primjere mercesa 123,124 golfa 1,2 takva auta se više neče nikad napraviti...može se može i kinez ali nije u cilju nikome...kinezi če nas pokorit radom postaju sve močniji i močniji a mi se sprdamo s njima

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #29 : 24 Siječanj, 2014, 20:10:09 »
osobno sam misljenja da onaj tko kaze da su ti stariji auti trajniji da ocito lazu sebi u oci...
stari mi je imao golfa 1, dvaput je motor radjen, prvi put nakon kupovine oko 180k km, drugi put malo iza 300, odvozio do kraja rege i poklonjen za dijelove, sad stari ima golfa 2gtd, motor je jednom imao generalku na oko 210 ( bratov radni kolega ga prodao njemu) i na nekih 260 mijenjan motor jer je otisao 3 cilindar potpuno, usput, ovo je 3 mjenjac na njemu.. toliko o tim svemocnim starim autima ( svabama), nemoj sad reci kako se vozi onda, jer se vozi kao i svaki drugi...
brat ima fiat stila ( da talijansko smece), lak je otisao kao i skoro svakome autu ovdje ( po krovu), auto ima oko 185k km, osim redovnih izmjena ulja i filtera i svako 90k km svih remenja i vodene sa remenicom, jedina 2 kvara su bobina jedna i kmh sat krepao ( polovno oko 500kn oboje), a uzet je sa 70 u auto kuci i ja sam uvjeren da su mu kilometri vracani... tako da te balkanske price, talijan smece, japanac nema dijelova i švabo neuništivo ostavi za nekoga drugoga..
ja imam recimo feliciu 1.3 koja ima 208 tisuca na satu, i jedini trosak u proslih 16 tisuca km je 4l ulja i filter ( ukupno 196 kn)
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #30 : 24 Siječanj, 2014, 20:25:57 »
drnda, svaka čast  :icon_thumright:
pametni puls
wankel je švabo izmislil, japanci ga žele oživjet, premda neuspješno, nema ekonomske računice zbog troškova održavanja  :icon_thumright:
a kaj s vr6, jednim od najboljih motora ikad napravljenih??
nemoj gluposti pričat... i ne mrzim nikog, jednostavno mi nisu napeti ko vama...
 btw http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/368746/tezak-frontalni-sudar-automobila-kraj-krizevaca/?slika=90019#/vijesti/novosti/368746/tezak-frontalni-sudar-automobila-kraj-krizevaca/?slika=90019
:skuter:

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #31 : 24 Siječanj, 2014, 20:35:32 »
Opet ovaj o sudarima  :toothy12:  :toothy12:

Da, izmislia ga svabo japanac ga proizvodi, jer za njemce to nije bilo dovoljno dobro.

Da, VR6 je super motor, svaka cast za to.
Troskovi odrzavanja ? Ako mislis na kvarove, raspadali su se radi losih lezajeva sad su tu od Apexa pa nema vise tih problema.
Sad jedino trose, al i idu.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #32 : 24 Siječanj, 2014, 20:42:42 »
drnda stvarno neznam iz osobnog iskustva ali po pričanju i viđenju...susjed imao 2 golfa jedinice...nikad problema s nijednom...jedna je skršena totalna šteta a druga klapa i dan danas...isti taj vozio je mercedesa 124 300d uvik u boku neznan stvarno koliko ima km ali se iživljavalo na autu i kaže nikad mu ništa ali da sad krepa i više nikad ne upali nebi reka ništa protiv njega...istu tu jedan čovjek prije je vozio 123 nznam koji motor kad bi ga pitali kolko je prešla kaže miljon drugi put...svi kažu samo reovno održavaj ulje filteri itd...uvjek se to malo napuše...po pitanju čvrstoče neznam kakav je stari golf ali trebao bi biti dobar...prije par godina poznanik sa 124 zabio se u rasvjetni stup sa ko zna kojom brzinom ali nije malo on kaže jače od 150 ali nevjerum...auto se iskrivilo ko banana šta je je ali njemu ništa jedino kako je airbag ispali opekao ga malo i to je to (soryy pulss :D)...uvik ima iznimki ali vjeujem da su to bila auta a ne ovo danas...na kraju krajeva čista je mehanika generalka se može napraviti skoro na ulici...ne kažem da današnja auta ne valjaju ali to čemo tek vidjet za 20 godina di če bit i koliko če ih se vozit...
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2014, 20:44:17 Lumpri »

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #33 : 24 Siječanj, 2014, 20:50:07 »
Japanci su industrijska velesila i to nitko ne može osporiti dok Kinezi možda to sa vremenom budu ali trenutno idu krivim putem.
Kopiraju samo ono što smiju jer dobro ne mogu i znaju da postoje pravni načini da ih se spriječi.
Ako itko može parirati Jaopancima to su Korejci jer su "potekli" od Japanaca,Japanci su im 80-tih godimna dali svoju tehnologiju na kojoj su učili i usavršavali su se.
Sjetitie se KIA-e......nastala je iz zastarjele tehnologije Mazde,Mitsubishi je pomagao Hyundai i vidi gdje su sada KIA i Hyundai,u samom vrhu i čak više nisu ni jeftini jer tehnologija mora imati cijenu.
Krađom,kopiranjem se ne napreduje,treba razvijati a to Kinezima trenutno nije prioritet jer razvoj košta i zahtijeva vreme i znanje a njih to ne zanima,njih zanima samo brzi profit i zato u auto industriji neće uspjeti.
Razvoj,ulaganje,istraživanje daju to iskustvo koje vodi ka kvalitetnom proizvodu a to ne ide preko noći tako da se ne opterećujte Kinezima,oni će imati neki udio u tržištu ali ne pretjerano bitan.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #34 : 24 Siječanj, 2014, 20:52:48 »
Stari mi je ima Golfa I, benzinac, 1.4 ja mislin, al nisan 100% siguran, pa se raspa motor, onda je uzea drugi 1.6, vozia ga par mjeseci al je trosia ko lud pa ga se rijesia  ;D

God dana iza toga je kupia Golfa III, 1.9 obicni dizel, vozia ga oko godine ipo-dvi, pa je pocea i njega opako motor zajebavat pa se i njega rijesia.
Evo sad u dvoru honda 94 god. 250tkm na satu, nikad kvara, nicega, a znan da prije mene nije imala dobar tretman jer je jedna budala vozila i tlacila.
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2014, 20:56:01 Pulss »
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #35 : 24 Siječanj, 2014, 20:58:07 »
svako ima svoje mišljenje i nema smisla daljnja rasprava  ::) :icon_thumright:
svi su dobri na svoj način, samo je bitno ko kaj voli  :icon_thumright:
i samo nemojte o sudarima više  :frajer:
:skuter:

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #36 : 24 Siječanj, 2014, 21:02:08 »
i samo nemojte o sudarima više  :frajer:
Ajd da se ja i ti oko necega slozimo  :toothy12:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #37 : 24 Siječanj, 2014, 21:41:30 »
po pitanju trajnosti..svaki auto traje ako se drzi do njega...kod starih mercedesa je baza da te kvar nece iznenadit tj auto tesko tesko da ce ostavit u putu...cacin 124 300e je prisa 1.4 mil km nije ulja kapi trosio al zato žedan ko slon..123-ca sam vidio sto su sat okrenile isto bez da su ikad ostavile na cesti...no za standarnog štefa, ivu, matu i duju svaki mercedes ima ogromnu manu...il su preslabi i trose il samo puno puno trose il preskupi...
po pitanju kvalitete vw...nemamo se sta lagat...parkirajte 3 golfa 3 i radit ce im 3 prozora :sad3:
al golfa popravi svak ko razlikuje kacavidu i cekic a djelova na svakoj ćoši...
ja nisam prije volio japance al da smim bit malo manje ozbiljan ujutro bi dovuka celicu prid kucu...auto je prč mašina...ide a ne trosi nest...a da se sredit boli glava...clan m.alla ili nesto tako ima celicu za bacit :drkdrk:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #38 : 24 Siječanj, 2014, 21:45:37 »
neznam samo kak se ljudi u kini svakodnevno voze u svojim kineskim autima a nama to nebi trebalo bit dobro??da to tolko nevalja kolko svi meljete i kinezi bi vozili orginal golfove, bmwe toyote itd a ne "lose" kopije
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Kinez, tko bi rekao?
« Odgovori #39 : 24 Siječanj, 2014, 21:53:42 »
a zasto rusima ne smetaju njihove lade a amerikancima tnjihova sranja? :toothy11:
napisi na google beijing roads pa ces vidit opet koliko ima svaba i japanaca...