Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG DD par pitanja  (Posjeta: 6864 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #40 : 21 Kolovoz, 2008, 10:05:49 »
hehehe nisi jedini :D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #41 : 21 Kolovoz, 2008, 12:57:55 »
...kao danas ce probat vratit staru diznu jer je nakon skidanja blokade stavio 64,pa kao ak se onda nece gasit veli da je onda to sve normalno zbog vece dizne jer kao dobije malo vise goriva


Kao sto rekoh - nebi mu dao ni oprat skuter. Mijenjaj servisera.
Pa dok je motor u leru, kroz glavnu dizu ne ide gorivo jer nema dovoljno podtlaka. Za to postoji ler diza koju sigurno nisu mijenjali i koja je sigurno odgovarajuca.

Skroz zatvori (u desno) serafic zraka. Okreni ga 1.5 krug (540 stupnjeva) i probaj skuter. Ako bi okretaji odjednom poceli padat kad stojis sa zagrijanim motorom, odserafi ga jos za pola kruga.
Ako se desi da ga moras toliko odserafit da okretaji ostanu visoki i sporo padaju netom nakon zaustavljanja, a skuter nakon duljeg rada u leru i dalje se hoce ugasit, onda ipak vrati serafic malo u desno jer odrzavat skuter gasom je lakse nego imat previsoke okretaje nakon zaustavljanja gdje ti jos kuplung moze radit pa ti skuter sam krece, a i nije zdravo da imas siromasnu smjesu na leru.

Ja sam primjetio kod sebe nesto slicno (pad okretaja nakon duljeg stajanja) ali samo kad vani nema vjetra. Kako imam preradjen airbox i rupe u njemu sa prednje strane (prakticki iznad cilindra) desi se da skut vuce na njih topli zrak, a onda nema dovoljno kisika u sebi i smjesa je automatski (puno) bogatija. Rjesenje je malo odvrnut rucicu gasa i nedat okretajima da padnu.
Cim vani malo puse, zrak oko tih rupa je hladniji jer ga cilindar ne zagrije i sve je u najboljem redu.




Koliko vremena ti skuter radi u leru normano prije nego pocnu padati okretaji?
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2008, 12:59:50 3alfa3 »

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #42 : 21 Kolovoz, 2008, 13:23:37 »
Skroz zatvori (u desno) serafic zraka. Okreni ga 1.5 krug (540 stupnjeva) i probaj skuter. Ako bi okretaji odjednom poceli padat kad stojis sa zagrijanim motorom, odserafi ga jos za pola kruga.

To sam probao i nista nije pomoglo.

Koliko vremena ti skuter radi u leru normano prije nego pocnu padati okretaji?

Ako upalim ujutro dok je skroz hladan , radi nekih 2-3 min i cim se pojave 2 crtice temperature,trokira-crkne,kad ga ugasim full vruceg i ostavim 20-ak minuta,da bi ga upalio moram obavezno dat gasa i da bi radio moram drzat gas nekih 1-2 minute,u protivnom bez gasa nemoze upalit,i kad upalim a ne drzim gas 1-2 minute trokira-crkne,full vruc ( dok ga odmah palim , dok mu ne dozvolim da se ohladi )  ili full hladan radi ok!
Nadam se da sam dobro opisao.
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #43 : 21 Kolovoz, 2008, 13:35:19 »
Zanimalo me da li se nakon zaustavljanja na semaforu skuter pocne vrlo brzo gasit ili ipak izdrzi minutu? Ako izdrzi minutu onda je to nesto s cim ces se morati pomiriti jer zapravo nije kvar.
Skuter kojeg toplog ostavis par minuta na leru ce se pregrijati i zacvikati, a to ne zelis.
Paljenje hladnog skuta je drugacije od toplog jer ti el. chok obogati smjesu, a nakon nekog vremena (minuta dvije) je toliko smjese u karteru da kad zavrsi u cilindru skut se ugasi. Vjerojatno i trokira prilikom kretanja i dimi. Isto normalna pojava.
Paljenje toplog skutera bi trebalo biti bez gasa, ali i ako ga treba malo dati - nije problem. DAj malo gasa i tako ga pali. Ako te sto tjesi, i ja trebam na toplom skuteru (koji je stajao par minuta) dati malo gasa kako bi doveo vise zraka u cilindar.

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #44 : 21 Kolovoz, 2008, 13:43:06 »
Zanimalo me da li se nakon zaustavljanja na semaforu skuter pocne vrlo brzo gasit ili ipak izdrzi minutu?

Ne gasi se,moze izdrzat kolko hoces.

 Vjerojatno i trokira prilikom kretanja i dimi.

Dimi i trokira malo,nekih 100-200 metara,pogotovo nakon prvog paljenja ujutro.

Hvala na savjetima,ocito ipak tako treba onda i bit,mene to nije ni bio toliki problem,vec me zivciralo jer frend nije imao tih problema pa sam mislio da je kvar!  :notworthy: :notworthy:

Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #45 : 21 Kolovoz, 2008, 13:49:14 »
cek znaci majstori ti popravaljaju skut vec 4 dana koji upoce nije pokvaren!!! Jesu oni ikada vidjeli skuter prije toga????  :jerk:

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #46 : 21 Kolovoz, 2008, 14:00:58 »
cek znaci majstori ti popravaljaju skut vec 4 dana koji upoce nije pokvaren!!! Jesu oni ikada vidjeli skuter prije toga????  :jerk:

Znas kakvi su majstori kad ih ja zovem i prenosim savjete sa foruma,probajte ovo probajte ono,a lik meni kaze da je bas posumnjao da to treba probat sta mu ja kazem al nije danas stigo,i te fore?!?! :laughing7: :laughing7:

A sta cu kad je pod garancijom,pa sad ti vozi motor u servis i samo moli da ne zeznu nesto a ne da ce popravit!!!  :headbang:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #47 : 21 Kolovoz, 2008, 14:02:43 »
Nemam komentara za servise. Uvijek naprave budalu od mene i je#u me u zdrav mozak.

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #48 : 21 Kolovoz, 2008, 14:47:58 »
Upravo sam nazvao "servisere" i reko slazite kak je bio dolazim po njega,veli lik da su opet poslali upit "magu za piaggio" u split i da cekaju odgovor sta dalje mijenjat,mislim strasno!!   :violent1:

Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #49 : 21 Kolovoz, 2008, 15:16:05 »
Imam slicna iskustva sa servisom kod sebe ,problemi su prestali kada sam se uhvatio sarafcigera ili odvijaca ...sta kome draze...  :headbang:

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #50 : 21 Kolovoz, 2008, 15:31:42 »
Imam slicna iskustva sa servisom kod sebe ,problemi su prestali kada sam se uhvatio sarafcigera ili odvijaca ...sta kome draze...  :headbang:

Morat cu i ja , nema druge! :nono:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #51 : 21 Kolovoz, 2008, 20:36:23 »
Evo pala je i prva voznja nakon "servisa" , slabije malo potegne nego prije,najvise sam ga natjerao na 85kmh,prije 91kmh,zbilja su majstori nema sta! :icon_thumright:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja