Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG DD par pitanja  (Posjeta: 6867 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline _nino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Sibenski List
  • Mjesto: Sibenik
  • Moj Skuter: Beverly ST 350
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #20 : 19 Kolovoz, 2008, 00:07:53 »
Meni to isto bilo na Derbiju dok je bio serijala za vrijeme zimskih dana. Kad je hladan i radi u leru ugasio bi se, nekad bi opet upalio iz prve, a nekad nakon 10 minuta verglanja. Od kad imam kit, pali ko zmaj, u leru moze raditi do preksutra :) Inace ja svog Derbija uopce ne stedim, ni dok je bio serijala, ni sad kad ima kit. Uvijek pun gas - nije bitno gdje i koliko daleko idem  - tako vec godinu dana odnosno 12.000 km. Ni vrag mu nije. Jedino sto ga obavezno malo pustim da radi kojih pola minute - minutu dok je hladan.

Da se mene pita, ja bi blokade skidao odmah nakon registracije, jer po meni voznja motora sa blokadama po 1000 km je malo ultra pretjerana. Dvotaktnom motoru ne treba vise od 200 km da se razradi. Dakle, prvih 200-300 km, vozit polako s pola gasa, a poslije deri pun gas, koliko god ide :P

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #21 : 19 Kolovoz, 2008, 11:49:03 »
neznam u cemu bi ti mogao bit problem, ja kad je moj bio serijala vozio sam i po zimi stalno, tako da kad je duze stajao vani, teze mi je palio skuter, ali ovako po ljeti, proljece, ili kad je u garazi, upali mi iz prve uvijek,
to sto su ti vilice od masti, bilo bi najbolje da to cistis...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #22 : 19 Kolovoz, 2008, 13:01:44 »
Na karbu imas serafic ler gasa koji na sebi ima feder i stoji tocno na sredini karba. Kad ti bude skuter potpuno zagrijan, njime podesi okretaje u leru na 1800.

Zašto baš 1800? Neka propisana vrijednost ili odokativno?

Zanima me pa pitam. Meni se sad vrti na 2500 na serijskom spuhu, inače na 1600 sa ZX-om.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #23 : 19 Kolovoz, 2008, 13:05:29 »
Da se mene pita, ja bi blokade skidao odmah nakon registracije, jer po meni voznja motora sa blokadama po 1000 km je malo ultra pretjerana. Dvotaktnom motoru ne treba vise od 200 km da se razradi. Dakle, prvih 200-300 km, vozit polako s pola gasa, a poslije deri pun gas, koliko god ide :P

Pa blokade su na motorima radi "europe", a sjećam se 2001. kad sam kupil motor trebalo je doć na 300 km izvadit onu iz spuha, pa na 1000 km sve ostale.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #24 : 19 Kolovoz, 2008, 13:23:51 »
ja kad je moj bio serijala vozio sam i po zimi stalno, tako da kad je duze stajao vani, teze mi je palio skuter, ali ovako po ljeti, proljece, ili kad je u garazi, upali mi iz prve uvijek,

Ma nije problem paljenje već neće radit na leru dok je topao,hladan ili vruć radi ok.
Nije problem što ja neznam šta je , već mene muči što ovi u servisu neznaju šta je,možda do zime skuže! :angry9:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #25 : 19 Kolovoz, 2008, 13:36:04 »
Na karbu imas serafic ler gasa koji na sebi ima feder i stoji tocno na sredini karba. Kad ti bude skuter potpuno zagrijan, njime podesi okretaje u leru na 1800.

Zašto baš 1800? Neka propisana vrijednost ili odokativno?

Zanima me pa pitam. Meni se sad vrti na 2500 na serijskom spuhu, inače na 1600 sa ZX-om.
zato sto kad ga nastimas na 1800 rpm da radi ,onda ti u bilo kojim ulslovima hladan/vruce ...nece se ugasit...barem nebi trebo...sve ispod toga ili ce radit npr kad je hladan prenisko i ono ko podje se ugasit ili slicno...zat se nastima 1800 i uvijek ima ok obrtaje  i nece se gasit...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #26 : 19 Kolovoz, 2008, 13:40:05 »
Na karbu imas serafic ler gasa koji na sebi ima feder i stoji tocno na sredini karba. Kad ti bude skuter potpuno zagrijan, njime podesi okretaje u leru na 1800.

Zašto baš 1800? Neka propisana vrijednost ili odokativno?

Zanima me pa pitam. Meni se sad vrti na 2500 na serijskom spuhu, inače na 1600 sa ZX-om.
zato sto kad ga nastimas na 1800 rpm da radi ,onda ti u bilo kojim ulslovima hladan/vruce ...nece se ugasit...barem nebi trebo...sve ispod toga ili ce radit npr kad je hladan prenisko i ono ko podje se ugasit ili slicno...zat se nastima 1800 i uvijek ima ok obrtaje  i nece se gasit...

Meni je bio naštiman na 1800 okretaja , pa probali i na više,al to nije riješilo problem koji imam
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #27 : 19 Kolovoz, 2008, 13:43:29 »
neznam onda sta da ti kazem...da ne vuce gdje fals zrak ? na karbu,prirubnici,blokovima?otidji na servis i gotovo..
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #28 : 19 Kolovoz, 2008, 13:50:17 »
neznam onda sta da ti kazem...da ne vuce gdje fals zrak ? na karbu,prirubnici,blokovima?otidji na servis i gotovo..

Kao što sam već pisao,skut je u servisu par dana,mjenjali karb,mjenjali čok i sve isto,sad čekaju da im se javi neki mag iz Splita pa će vidjet šta dalje,meni malo smiješno al nemogu si pomoć!  :dontknow:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #29 : 19 Kolovoz, 2008, 13:56:21 »
onda vuce negdje fals zrak ...nema sta drugo biti ako je sve zamjenjeno i nastimano ha ja ....prirubnica,blokovi...ali skuter je nov pa bi izbacio ovo da vuce fals zrak na blokovima...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #30 : 19 Kolovoz, 2008, 14:06:53 »
onda vuce negdje fals zrak ...nema sta drugo biti ako je sve zamjenjeno i nastimano ha ja ....prirubnica,blokovi...ali skuter je nov pa bi izbacio ovo da vuce fals zrak na blokovima...

Hvala , sugerirat ću im pa nek pogledaju , jer mi se ćini da nisu baš neki majstori
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #31 : 20 Kolovoz, 2008, 15:38:26 »
Ja ne vjerujem,u servisu promijenili sve što se dalo al motor se opet gasi i dalje,kažu da će još probat vakum pumpu promijenit pa budu vidli,još samo ćekam da mi vele da je to normalno kaj se tak gasi,nemogu vjerovat više!!    :mad0260: :kipi: :mad0260:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #32 : 20 Kolovoz, 2008, 17:37:06 »
Ja ne vjerujem,u servisu promijenili sve što se dalo al motor se opet gasi i dalje,kažu da će još probat vakum pumpu promijenit pa budu vidli,još samo ćekam da mi vele da je to normalno kaj se tak gasi,nemogu vjerovat više!!

Evo javili iz servisa , mijenjali i vakum pumpu i ništa!  :icon_scratch:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #33 : 20 Kolovoz, 2008, 17:40:03 »
Ja ne vjerujem,u servisu promijenili sve što se dalo al motor se opet gasi i dalje,kažu da će još probat vakum pumpu promijenit pa budu vidli,još samo ćekam da mi vele da je to normalno kaj se tak gasi,nemogu vjerovat više!!

Evo javili iz servisa , mijenjali i vakum pumpu i ništa!  :icon_scratch:
pa sta ako se gasi dok je topao das mu malo gasa i nece se ugasiti..

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #34 : 20 Kolovoz, 2008, 17:57:57 »
Nikom se to ne dešava kolko sam skužio pa nebi htio ni da se moj skuter gasi!
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #35 : 20 Kolovoz, 2008, 23:44:07 »
Nikom se to ne dešava kolko sam skužio pa nebi htio ni da se moj skuter gasi!

Desava se ...moj bi se vjerojatno ugasio da ga ostavim cca 2 min u mjesu jer mi je ler na minimimu,bas cu sutra probati...

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #36 : 20 Kolovoz, 2008, 23:46:24 »
Ma ja i dalje mislim da je samo stelanje karba u pitanju .. da je vakum ne bi palio ,dobivao gorivo... da vuce zrak ne bi ti s njim nabrao 90km/h ,da je cok to bi se vidjelo po boji svjecice i potrosnji.....itd....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #37 : 21 Kolovoz, 2008, 02:41:29 »
Ma ja i dalje mislim da je samo stelanje karba u pitanju ..

Potpis. Ko tvrdi drugacije - njemu ne dat ni oprat skuter, a kamoli dirat po njemu...

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #38 : 21 Kolovoz, 2008, 07:28:18 »
Ma ja i dalje mislim da je samo stelanje karba u pitanju .. da je vakum ne bi palio ,dobivao gorivo... da vuce zrak ne bi ti s njim nabrao 90km/h ,da je cok to bi se vidjelo po boji svjecice i potrosnji.....itd....

Stelaju ovi u servisu vec cetvrti dan i nikako da nastelaj,lik tvrdi da je dobro nastelo karb,cak je i drugi stavljao i stelao,kao danas ce probat vratit staru diznu jer je nakon skidanja blokade stavio 64,pa kao ak se onda nece gasit veli da je onda to sve normalno zbog vece dizne jer kao dobije malo vise goriva pa je moguce da se zaguši!?  :icon_scratch:

Mogu oni meni svasta pricat kad se ja ne kuzim,ak nece nista rijesit evo ak ima ko volju moze probat postelat,placam cevape i pivu!  :help:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #39 : 21 Kolovoz, 2008, 09:46:49 »
Joj ,nisam stigao kupiti dizne 64 pa sam vozio na 70 i nisam imao te probleme tj nisam imao nikakve probleme sve je bilo super samo malo vise guta goriva.... tako da ono previse goriva ne treba komentirati. Onaj tko zna postelati moze staviti i 80 radit ce mu samo potrosnja ce biti jako velika!

Joj sto spomenu cevape sada sam gladan   :toothy3: ....