Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG DD par pitanja  (Posjeta: 6869 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Piaggio NRG DD par pitanja
« : 08 Kolovoz, 2008, 21:49:01 »
Bok
Imam par pitanja,pošto sam friški vlasnik skutera a i ne kužim se baš previše u to sve skupa:

Radi se o NRG POWER starom 2 mjeseca,napokon sam dočekao tih 1000 km i jučer sam dao skinut blokadu u servisu,uspio sam doć do 84 km/h ( tak je bar na satu pisalo )
kaj se brzine tiće mislim da je ok jer sam čitao da tak postižu i drugi,a i imam 110 kg pa mislim da i to ima veze,do sad mi je potrošnja bila oko 4-4,5 litara,a vidjet ću sad,čitao sam da može bit i manje nakon skidanja blokade.

Rekli su mi u servisu da je skinuta blokada na auspuhu,prsten na variomatu,i da su mi stavili druge dizne na karburatoru,jel to ok?

Zanima kolko se dugo mogu vozit full gas i dal to šteti,i kak bi se trebal vozit ak idem na duže relacije npr. 100-tinjak km,ono jel ok nekih 70,i jel trebam radit pauze na duže relacije?

Na prednjem amortizeru sam vidio da ima crne masti,pa me zanima jel to normalno,jer sam isto čitao da je nekom tipu na NRG-u riknuo amortizer vec nakon 1000km,a spominjao je da curi neko ulje,inaće dobro amortizira?

Možda su pitanja glupa,al velim ne kužim se pa pitam dok ne naučim i ja malo.

Pozz




Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #1 : 08 Kolovoz, 2008, 21:54:48 »
pitanja nisu ni najmanje glupa!
to što se tiče blokada je ok ako je ljudima u servisu vjerovati!
ako želiš na dulje relacije onda je prosječna brzina od 70 po satu ok! nemoj uvjek full gas jer kolješ bez veze mašinu!
meni je potrošnja sa blokadama bila 3,5 litre a nakon skidanja blokada nekih 2,5 do 3 litre, ovisi kako sam ga vozio!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #2 : 08 Kolovoz, 2008, 21:57:46 »
3/4 gasa kad ides na duze relacije.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #3 : 08 Kolovoz, 2008, 21:58:56 »
do sad mi je potrošnja bila oko 4-4,5 litara,a vidjet ću sad,čitao sam da može bit i manje nakon skidanja blokade.

Bit ce manja oko 3-5 dl na 100 km.

Rekli su mi u servisu da je skinuta blokada na auspuhu,prsten na variomatu,i da su mi stavili druge dizne na karburatoru,jel to ok?

Pitanje je koju dizu su stavili. Vjerojatno su i mesingani poklopac sa ulaza karba skinuli. Obicno se stavlja diza 60-65 na serijski motor bez blokada

Zanima kolko se dugo mogu vozit full gas i dal to šteti,i kak bi se trebal vozit ak idem na duže relacije npr. 100-tinjak km,ono jel ok nekih 70,i jel trebam radit pauze na duže relacije?

Pauze nebi trebalo raditi, ali vozit punim gasom (pogotovo sa orig. auspuhom koji ima katalizator i grije se jako) nebi bilo pametno. Recimo, vozit na 70% snage sa promjenom okretaja gore-dole tu i tamo.


Na prednjem amortizeru sam vidio da ima crne masti,pa me zanima jel to normalno

Cesto na tom mjestu ima masti i ako nije bas skroz zasrano sa masti i nize od stapa vilice onda ne brini.

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #4 : 08 Kolovoz, 2008, 22:14:27 »



Pauze nebi trebalo raditi, ali vozit punim gasom (pogotovo sa orig. auspuhom koji ima katalizator i grije se jako) nebi bilo pametno. Recimo, vozit na 70% snage sa promjenom okretaja gore-dole tu i tamo.

Jel bi bilo dobro onda i auspuh drugi stavit,jel to mogu dok je pod garancijom?


Cesto na tom mjestu ima masti i ako nije bas skroz zasrano sa masti i nize od stapa vilice onda ne brini.

Ima onak ko prsten od masti,ne puno,dole niže valjda do kud se amortizer spušta.
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #5 : 08 Kolovoz, 2008, 22:17:55 »
nemoj da te ta mast brine..imam je i ja na runneru....i frend na piaggiu...nista strasno

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #6 : 08 Kolovoz, 2008, 22:22:02 »
I ak ima neko bilo kakvih savjeta kaj bi bilo dobro znat slobodno napišiti,sve je dobrodošlo jer se apsolutno ne kužim u skutere,a ja se trudi čitat po forumu i učit ima toga brdo!
Hvala
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #7 : 08 Kolovoz, 2008, 22:23:08 »
Toci i vozi.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #8 : 08 Kolovoz, 2008, 22:51:09 »
Toci i vozi.

Ovo prvo sto manje, ovo drugo sto vise  ;D

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #9 : 09 Kolovoz, 2008, 21:37:24 »
Bok
Opet jedno pitanje,nakon vožnje ostavim skuter nekih pola sata do sat i onda prilikom paljenja moram obavezno dat gas kad ga palim i neko vrijeme ( 1-2 minute ) moram drzat gas jer inače trokira i ugasi se,nakon toga počne normalno radit,na displeju vidim da se nije skroz ni ohladio ima 2 crtice,kad ga u jutro palim dok je skroz hladan dam samo malo gas kod paljenja i dalje nemam tih problema,jel to normalno ili neko zna u čemu je stvar?
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline coky

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 305
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Krk-Baš
  • Moj Skuter: NRG Power 200
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #10 : 09 Kolovoz, 2008, 21:43:51 »
ja mislim da je to normalno.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #11 : 10 Kolovoz, 2008, 02:28:51 »
Bok
Opet jedno pitanje,nakon vožnje ostavim skuter nekih pola sata do sat i onda prilikom paljenja moram obavezno dat gas kad ga palim i neko vrijeme ( 1-2 minute ) moram drzat gas jer inače trokira i ugasi se,nakon toga počne normalno radit,na displeju vidim da se nije skroz ni ohladio ima 2 crtice,kad ga u jutro palim dok je skroz hladan dam samo malo gas kod paljenja i dalje nemam tih problema,jel to normalno ili neko zna u čemu je stvar?

Možda se čok "pravi pametan" pa se aktivira prilikom paljenja iako za to nema potrebe (jer je mašina dovoljno topla da pali i bez čoka). Ako će se to pojavljivat i kad bude vani hladnije, onda bi trebalo stvar malo detaljnije ispitat... Do onda, skuter koji nije potpuno hladan pali sa malo gasa,

Offline coky

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 305
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Krk-Baš
  • Moj Skuter: NRG Power 200
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #12 : 10 Kolovoz, 2008, 12:02:40 »
Bok
Opet jedno pitanje,nakon vožnje ostavim skuter nekih pola sata do sat i onda prilikom paljenja moram obavezno dat gas kad ga palim i neko vrijeme ( 1-2 minute ) moram drzat gas jer inače trokira i ugasi se,nakon toga počne normalno radit,na displeju vidim da se nije skroz ni ohladio ima 2 crtice,kad ga u jutro palim dok je skroz hladan dam samo malo gas kod paljenja i dalje nemam tih problema,jel to normalno ili neko zna u čemu je stvar?

Možda se čok "pravi pametan" pa se aktivira prilikom paljenja iako za to nema potrebe (jer je mašina dovoljno topla da pali i bez čoka). Ako će se to pojavljivat i kad bude vani hladnije, onda bi trebalo stvar malo detaljnije ispitat... Do onda, skuter koji nije potpuno hladan pali sa malo gasa,
e tocno to. kad je motor malo zagrijan, a cok mu daje jos goriva onda se presaugava pa pocne tako trokirat malo ili se pocne gasit, ako ne drzis malo gasa.

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #13 : 10 Kolovoz, 2008, 12:48:39 »
Znaci nemoram zbog tog na servis,jer mi se to nije događalo do prekjučer dok mi nisu skinuli blokadu,već je bilo obrnuto trokirao je i gasio se ujutro nakon prvog paljenja?
I sad sam skužio još jednu stvar,da kad prvi put krenem nekak par sekundi malo zabruji i ko da nemože povuć,i onda to prestane vrlo brzo i vuće ok,znači to se počelo dešavat nakon skidanja blokade.
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #14 : 10 Kolovoz, 2008, 21:01:49 »
Upalim navečer skuter potpuno hladan,dam malo gas kod paljenja i sve ok,kazaljka okretaja oko 2000,i pustim ga da radi na mjestu par minuta i kad se malo zgrijao spuste se okretaji oko 1000,počne trokirat i ugasi se,upalim ga opet i opet se gasi i tak par puta dok se nisam malo provozao i onda sve ok,vozim se neko vrijeme sjednem na cugu pol sata upalim i opet trokira i gasi se,dok je full vruč ili hladan je ok a ovo između zeza
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #15 : 11 Kolovoz, 2008, 10:25:24 »
To se desava jer ga ostavis kako si napisao par minuta da radi na mjesu u leru... to ti je zbog ulja koje se skupi i ne sagori ,tj bude ga previse ,zato ti i trokira kada kreces vjerojatno jako i zadimi..... Nema ti skut sta raditi upaljen kada ne vozis po nekoliko min na leru , da izbjegnes to malo moras povecati broj okretaja znaci turirati u mjestu da spali taj visak ulja sto se nakupi.... Pretpostavljam da se drzis onoga zagrijavanja prije voznje , e pa ne zagrijava se par minuta pogotovo ne kada je ljeto ,proljece..... skuter se  prije par sekundi i lagano se krene ,ne odma pun gas ,nakon par ulica ili 1-2 min(ovisi serijala ili ne) voznje deri koliko te volja.

Offline FaN

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG mc3
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #16 : 13 Kolovoz, 2008, 09:56:13 »
...ne drži ti minimum...imaš ispod sica kotačič kojim to možeš namjestiti, ako ni tako ne možeš , onda u servis ....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #17 : 13 Kolovoz, 2008, 11:55:28 »
Na karbu imas serafic ler gasa koji na sebi ima feder i stoji tocno na sredini karba. Kad ti bude skuter potpuno zagrijan, njime podesi okretaje u leru na 1800.
« Zadnja izmjena: 13 Kolovoz, 2008, 11:57:07 3alfa3 »

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #18 : 13 Kolovoz, 2008, 12:49:28 »
Ma evo nasli smo sta nije stimalo ,serviser stavio diznu 64 a nije sklonio lizic na zlazu u karb.....

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Piaggio NRG DD par pitanja
« Odgovori #19 : 18 Kolovoz, 2008, 17:07:01 »
Evo mene opet,odfurao sam motor u servis i nikako nemogu ustanovit zašto trokira i gasi dok se lagano ugrije kao što sam več ranije opisao,promijenili su čok ništa,zamijenili su i karburator i opet ista priča,sad mi kažu da čekaju odgovor iz piaggio centra split i kad dobe odobrenje da budu onda promijenili kompletnu elektroniku,zbilja više ne kužim u čemu je problem,jel imao netko sličnih problema?!
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja