Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Multivar Runner 70cc  (Posjeta: 7575 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sonex

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 192
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gillera Runner 50
  • MojSetup: TopPerformance 70
  • MojSpuh: Arrow
Multivar Runner 70cc
« : 04 Kolovoz, 2013, 14:23:27 »
Da me j**** ja neznan kako ovo sklopit, nisan neki ekspert al doslovno sve san uvik sam radija i vec 3 god. radi ko sat. E sad je problem izmedu male remenice i bolcne treba bit ko nesto gumeno/zeljezno nean pojma sta je to, dobio san sa multivarom 2 te "gumice" koje ocito drze malu remenicu. E sad jedna je vislja al uza, a druga niza a sira e a unutra je vec bila neka uza dosta od te dvije al i vislja(ocito drzi malu remenicu) i sad da ne napravim sr*** ja ostavio staru kontan amo vidit sta je, kad motor nekako cudno koda ranije vata kunplug i nea nikakav start ni krajnju tj ima al triba mu pun k**** da postigne ista. Sa multivarom sam dobio 7,2 g rolice al mi se cinilo puno i stavio san sad 6,5g prilikom sklapljanja. Prije je bolje starta valjda pojma nean ubilo me +40 i to g#vn%. Jel ima iko pojma sta je to? nije u kunplugu problem jer u njemu vec je bijeli centralni i meksi federi bas za multivar prema clanovima koji su to predlozili prije je puno bolje vata brzinu i sve. Istina sad ljepse puni te okretaje ali sporo sporo.

E i da, jeli stvarno moguce iman oko sebe jedno 5,6 mestara stariji ljudi alata vise nego sta je iko ikad vidio. Da niko nema 33 kljuc za kunplug? Ili postoji posebni kljuc i di ga kupit? Nisan fly kvacilo moga stavit jer ocigledno trazim nepostojeci kljuc/gedor.

Hvala na odgovorima bilo kakav ce dobro doc dok cili prijenos ne zapalim, e i jel mu moze sta bit neka steta 2-3 dana jer je sutra praznik...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #1 : 04 Kolovoz, 2013, 14:33:05 »
Kad na pjadju stavljs multivar2000, onda umjesto originalne podloske koja je izmedju zupcanika vodene/uljne pumpe i kalote variomata stavis metalnu koju dobijes sa multivarom, a koja je nekih pola mm sira od originalne. Plasticni prsten koji si dobio s multivarom je blokada i nju ne stavljas (osim za tehnicki pregled).

Sve ostalo ide istim redoslijedom ko i originalni a to je gledajuci od semeringa na radilici:

-zupcanik/remenica uljne pumpe
-podloska
-kalota
-bolcna
-variomat
-remen
-nepomicna polutka
-ventilator
-tanka podloska
-matica


(valjda nisam nesto zaboravio  :icon_biggrin: )

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #2 : 04 Kolovoz, 2013, 14:41:06 »
jesi, onu "krunu" kurble( fakat neam pojma kak se to zove) izmedu ventilatora i tanke podloske   :icon_biggrin:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #3 : 04 Kolovoz, 2013, 14:52:08 »
Matica na kvačilu je 36 ja mislim na piaggiu.
Svaki vulkanizer bi trebal imat takvu gedoru ili okasti ključ.
Najbolje ti je kupit u nekom kineskom onaj veliki francuski ključ za 30-tak kn koji se razvlači do skoro 40 mm i s njim skinut.



Ili ako imaš doma onaj vodoinstalaterski ključ, ilitiga papagajke, samo s njim lako maticu razjebeš.

Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline sonex

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 192
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gillera Runner 50
  • MojSetup: TopPerformance 70
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #4 : 04 Kolovoz, 2013, 15:03:47 »
Kad na pjadju stavljs multivar2000, onda umjesto originalne podloske koja je izmedju zupcanika vodene/uljne pumpe i kalote variomata stavis metalnu koju dobijes sa multivarom, a koja je nekih pola mm sira od originalne. Plasticni prsten koji si dobio s multivarom je blokada i nju ne stavljas (osim za tehnicki pregled).

Sve ostalo ide istim redoslijedom ko i originalni a to je gledajuci od semeringa na radilici:

-zupcanik/remenica uljne pumpe
-podloska
-kalota
-bolcna
-variomat
-remen
-nepomicna polutka
-ventilator
-tanka podloska
-matica


(valjda nisam nesto zaboravio  :icon_biggrin: )

Kakve sad podloske? Eo sta san ja dobio sa multivarom. Znaci jel ikoja od ovih ide izmedu uljne i kalote? Ova zeljezna je pun k sira i onda jedva mogu zavidat maticu od variomata ja neznan jel meni to fali djelova il ko je ode lud...



@Grale ma iman ja taj al gedor 32 samo sta ne ude taman mu malo fali tako da san siguran da je 33 a sa tim papagajkama mogu samo sjebat stvar a to mi nije namjera...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #5 : 04 Kolovoz, 2013, 15:10:38 »
Nije 33, 36 je ja mislim.
Pa jesi izvadio serijsku podlošku?
Moraš serijsku podlošku izvadit i stavit tu multivarovu.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline sonex

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 192
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gillera Runner 50
  • MojSetup: TopPerformance 70
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #6 : 04 Kolovoz, 2013, 15:25:48 »
Nije 33, 36 je ja mislim.
Pa jesi izvadio serijsku podlošku?
Moraš serijsku podlošku izvadit i stavit tu multivarovu.

Jel pricamo o onoj kraj semeringa ona prva tamo? I to je ova zeljezna jel? Al kralju onda nece da mi se zavida variomat pari koda ga ima previse tj nema navoja dovoljno..

I oce mu bit ista ako ga tako vozin 2-3 dana?
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2013, 15:27:59 sonex »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #7 : 04 Kolovoz, 2013, 15:35:44 »
Prvo poslikaj kako ti je trenutno složeno, onda ćemo dalje, jer ovo je premetanje iz šupljeg u prazno, a bome mi se neda guglat da ti pokažem sliku kak bi trebalo izgledat :icon_thumright:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline sonex

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 192
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gillera Runner 50
  • MojSetup: TopPerformance 70
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #8 : 04 Kolovoz, 2013, 16:03:25 »
Prvo poslikaj kako ti je trenutno složeno, onda ćemo dalje, jer ovo je premetanje iz šupljeg u prazno, a bome mi se neda guglat da ti pokažem sliku kak bi trebalo izgledat :icon_thumright:


Trenutno je apsolutno sve isto osim variomata normalno, iste podloske ako se to opce tako zove sve serijski. sta da radim sa te 2?

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #9 : 04 Kolovoz, 2013, 16:10:37 »
Jel ti čitaš uopče odgovore?
Alfa ti je lijepo napisal da željezna podloška dolazi između remenice uljne i kalote variomata,serijska se vadi van i stavlja ta kaj dođe s multivarom,a plastična je blokada samo za tehnički.

Offline sonex

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 192
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gillera Runner 50
  • MojSetup: TopPerformance 70
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #10 : 04 Kolovoz, 2013, 16:20:34 »
Jel ti čitaš uopče odgovore?
Alfa ti je lijepo napisal da željezna podloška dolazi između remenice uljne i kalote variomata,serijska se vadi van i stavlja ta kaj dođe s multivarom,a plastična je blokada samo za tehnički.

A jel ti citas moje? 3 iznad san lipo reka da se onda teze navida matica jer je izbaci puno prema van pa pari koda nema navoja.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #11 : 04 Kolovoz, 2013, 16:24:16 »
Očito budale u maloosiju krivo otokarili podlošku :icon_thumright:
Ajmo PONOVO:
Semering, zupčanik uljne s mikroremenom, podloška od multivara(prije toga izvadiš serijsku naravno), kalota, bolcna(tj. cijeli variomat), remen(kojeg prije stavljanja ventilatora naravno otpustiš u polutkama da možeš zategnut maticu), ventilator(polutka sa zupcima), ventilator plastični, krunica, podloška 0,5 mm, matica.
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2013, 16:26:13 Grale »
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #12 : 04 Kolovoz, 2013, 16:27:19 »
Maticu na kvacilu (polutki) mozes skinuti sa francuskim kljucem bez beda, ili uzmes sjekac, pa 2-3 puta udaris sa cekicem i odma ti je dolje.  :icon_thumright:

Offline sonex

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 192
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gillera Runner 50
  • MojSetup: TopPerformance 70
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #13 : 04 Kolovoz, 2013, 16:32:19 »
Očito budale u maloosiju krivo otokarili podlošku :icon_thumright:
Ajmo PONOVO:
Semering, zupčanik uljne s mikroremenom, podloška od multivara(prije toga izvadiš serijsku naravno), kalota, bolcna(tj. cijeli variomat), remen(kojeg prije stavljanja ventilatora naravno otpustiš u polutkama da možeš zategnut maticu), ventilator(polutka sa zupcima), ventilator plastični, krunica, podloška 0,5 mm, matica.

Ta podloska od multivara je pretpostavljam ova zeljezna? 

E da cemu ta 0,5mm podloska kolko vidin ja to neman tj imam maticu sa sajbon? Nisan laik al si me malo u mozak haha.

Inace tocno je tako i meni osim eo morat cu sad stavit tu malosijevu. I cek to stvarno onda stvara to sranje da motor slabo krece i ono vise manje koda ima neku jebenu blokadu( ne nisan ja nista drugo stavlja) koda nece da izbaci potpuno variomat koda je preduboko unutra.

@walkay a nije mi bas svejedno lupat, kako ga onda sigurno zavidat nazad?

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #14 : 04 Kolovoz, 2013, 17:59:10 »
evo i ja cu pokusat objasnit pocinjem od strane semeringa.. ide ti zupcanik uljne pumpe, onda dolazi ta podloska (originalna je 5,5mm, od multivara je 6mm), pa kalota (poklopac variomata), bolcna variomata, remenica, ventilator, kruna za kurblu, 0,5 podloska. (podloska je tu jer maticu nikad direktno ne smijes stezat na predmete koji  se okrecu) u tvom slucaju ako imas maticu sa podloskom na sebi  nema potrebe.

i kad to sve stavis kruna kurble doci ce ti ono u milimetar knap. dobro stegni maticu i gas.
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2013, 18:00:52 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Marekk

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: '07 SR 50R Lorenzo
  • Moja Kaciga: Airoh Stelt
  • MojSetup: Due+ Limited
  • MojSpuh: Yasuni C16/07
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #15 : 04 Kolovoz, 2013, 18:04:29 »
Nije 33, 36 je ja mislim.
Pa jesi izvadio serijsku podlošku?
Moraš serijsku podlošku izvadit i stavit tu multivarovu.

33-34 je matica na piaggio kvačilu.
Al može se i s gedorom 36 skinut ak nemaš 34 gedoru :icon_thumright:

Offline sonex

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 192
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gillera Runner 50
  • MojSetup: TopPerformance 70
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #16 : 04 Kolovoz, 2013, 18:31:08 »
evo i ja cu pokusat objasnit pocinjem od strane semeringa.. ide ti zupcanik uljne pumpe, onda dolazi ta podloska (originalna je 5,5mm, od multivara je 6mm), pa kalota (poklopac variomata), bolcna variomata, remenica, ventilator, kruna za kurblu, 0,5 podloska. (podloska je tu jer maticu nikad direktno ne smijes stezat na predmete koji  se okrecu) u tvom slucaju ako imas maticu sa podloskom na sebi  nema potrebe.

i kad to sve stavis kruna kurble doci ce ti ono u milimetar knap. dobro stegni maticu i gas.

Svatio. Al ljudi mene samo jedna stvar zanima jeli ta jebena podloska mora bit zeljezna il plasticna to je jedino sta me zanima jer san sa ovim g#vn%m dobio 2. Zeljezna je negdi oko 5,5mm a plasticna oko 6,25,6,5. Oprosti sta tako govorin al ovo je za ispalit najgore mi je sta pistolj ovi na zrak moran posudivat u cicije od covika koji mi nakon 5 min kaze vracaj vracaj tako da bi radje bija spreman nego ga isa molit 10 puta.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #17 : 04 Kolovoz, 2013, 18:35:55 »
pa zar to nije logicno?  mora bit ta zeljezna naravno promjera 6mm ili 6,25mm kako ti kazes. plasticna bi se slomila ili sta vec i unistio bi radilicu.

a ta plasticna, receno je da je to blokada koja ide NA bolcnu variomata. znaci unutarnji promjer te plasticne je prevelik za na radilicu.
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2013, 18:37:55 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline sonex

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 192
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gillera Runner 50
  • MojSetup: TopPerformance 70
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #18 : 04 Kolovoz, 2013, 19:25:11 »
pa zar to nije logicno?  mora bit ta zeljezna naravno promjera 6mm ili 6,25mm kako ti kazes. plasticna bi se slomila ili sta vec i unistio bi radilicu.

a ta plasticna, receno je da je to blokada koja ide NA bolcnu variomata. znaci unutarnji promjer te plasticne je prevelik za na radilicu.

A jel logicno da to sve utjece na brzinu, start itd. ?

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Multivar Runner 70cc
« Odgovori #19 : 04 Kolovoz, 2013, 19:29:15 »
sto podrazumijevas pod ''sve''?

tu plasticnu naravno neces stavit na skuter. baci je u ćesme sto se mene tice. bitno je da tu zeljuzno, originalnu od 5,5mm zamjenis sa tom malossi zeljezno od 6mm. stavis multivar i bok.

od stavljanja variomata neku filozofiju smo napravili, je li? :frajer:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34